Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για το τεστ άρα το κόβει λόγω αρχείου.

Κρίμα ήθελα ένα μισάωρο π.χ. να μπορείς να το στήσεις σε ένα τρίποδο και να τραβήξεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μπορείς να κατεβάσεις την open camera που έχει επιλογή να ξανά ξεκινήσει να γράφει μόλις σταματήσει. Απλός θα έχεις 2-3 αρχεία για ένα μισάωρο πχ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην κοινότητα! Έχουμε κάποια πρόταση για μεμβράνη οθόνης; Διότι ένα nillkin τζαμάκι που φορούσα μετά από πτώση 5εκατοστών έσπασε και ξενέρωσα με τη ζωή μου. Άσε που δε μου άρεσε το αισθητικό αποτέλεσμα του κινητού, παρόλο που ήταν το τζαμάκι 0.2 χιλιοστά.
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

λογω ελλατωματικου poco ισως παρω 370 ευρω πιστωτικο αξιζει η μεταβαση στο Mi9?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται όλα τα παλιά μοντέλα, να είναι στην 10.3.3 κλπ και το Mi 9 να είναι ακόμα στην 10.2.26

Κινεζολογικη...!!!

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

οντο οτι να νε κ εβλεπα να εχουν 1,3 κ λεω τ εγινε εγω γτ εχω 10,2 :lol: ερωτηση αλλαχει η διαταξη στο πληκτρολογιο παιδια ? εγραφα με τ9 στο g6 ποθ ειχε πιο μεγαλα κουμπακι, σ αυτο δεν μπορω να τα παταω τοσο μικρα που ειναι :D 82 κιλα ειμαι πριν πει κανεις τπτ:!:
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

λογω ελλατωματικου poco ισως παρω 370 ευρω πιστωτικο αξιζει η μεταβαση στο Mi9?
Συνονόματε αν μπορείς να αντέξει τις ελλείψεις του ποκο, αξίζει.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Συνονόματε αν μπορείς να αντέξει τις ελλείψεις του ποκο, αξίζει.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus μου μέσω Tapatalk

το μονο που με ξενερωνει ειναι η ελειψη καρτας μνημης ειδικα οταν εχω αγορασει 256gb θεωρω ανπιτρεπτο να μην υπαρχει σε ναυαρχιδες το 2019 ειναι βημα προς τα πισω
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

το μονο που με ξενερωνει ειναι η ελειψη καρτας μνημης ειδικα οταν εχω αγορασει 256gb θεωρω ανπιτρεπτο να μην υπαρχει σε ναυαρχιδες το 2019 ειναι βημα προς τα πισω

Θα έλεγα ένα βήμα προς το cloud...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

οντο οτι να νε κ εβλεπα να εχουν 1,3 κ λεω τ εγινε εγω γτ εχω 10,2 :lol: ερωτηση αλλαχει η διαταξη στο πληκτρολογιο παιδια ? εγραφα με τ9 στο g6 ποθ ειχε πιο μεγαλα κουμπακι, σ αυτο δεν μπορω να τα παταω τοσο μικρα που ειναι :D 82 κιλα ειμαι πριν πει κανεις τπτ:!:

 

Αν είσαι 1.30μ με 82 κιλά είναι πρόβλημα :p Αλλά και εγώ ένα θέμα το έχω. Συνήθισα το 16:9 τόσα χρόνια και με δυσκολεύει το πληκτρολόγιο στο mi9. Στις ρυθμίσεις του Gboard έχει πάντως να του αλλάξεις το ύψος. Τσέκαρε το στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου - preferences - keyboard height.

Link to comment
Share on other sites

το μονο που με ξενερωνει ειναι η ελειψη καρτας μνημης ειδικα οταν εχω αγορασει 256gb θεωρω ανπιτρεπτο να μην υπαρχει σε ναυαρχιδες το 2019 ειναι βημα προς τα πισω
Αν πας σε 128 παλεύεται αν και είμαι φαν της sd, αυτό που με ξενερωνει εμένα είναι τα ακουστικά οπότε τρώει άκυρο με την μία.

Εγώ σε ποκο θα ξανά πήγαινα.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κάντε έναν έλεγχο για αναβάθμιση

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Ναι, σωστά. Μου ήρθε η 10.2.27.0 613ΜΒ.

 

System:

Optimization: Lock screen pocket mode

Updated android security patch to june 2019

Increased system security

 

Lockscreen, status bar, Notification shade

 

New: Introducing customizable lock screen clock (Settings > Lock screen & password >Advanced settings). New Lock Screen clock doesn't work with third party themes.

Fix: Screen didn't always light up for notifications.

 

Δεν βλέπω fix για τις ειδοποιήσεις... Ας ελπίσουμε πως απλά δεν υπάρχει στο changelog...

Εγκαθίσταται και θα επανέλθω με πιθανές αλλαγές.

 

Δεν κοίταξα και πολλά, ελπίζω να διορθώθηκε λίγο το stand by της μπαταρίας (μέτριο at best). Οι ειδοποιήσεις εξαφανίζονται και πάλι. Γελάει ο κόσμος, απλά. Θα περιμένουμε μέχρι το χειμώνα να δώσουν το MIUI 11 για να το διορθώσουν... Είναι τραγικοί...

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι 1.30μ με 82 κιλά είναι πρόβλημα :p Αλλά και εγώ ένα θέμα το έχω. Συνήθισα το 16:9 τόσα χρόνια και με δυσκολεύει το πληκτρολόγιο στο mi9. Στις ρυθμίσεις του Gboard έχει πάντως να του αλλάξεις το ύψος. Τσέκαρε το στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου - preferences - keyboard height.

 

1.88 82 κιλα φιλος αχαχαχ :)

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σωστά. Μου ήρθε η 10.2.27.0 613ΜΒ.

 

System:

Optimization: Lock screen pocket mode

Updated android security patch to june 2019

Increased system security

 

Lockscreen, status bar, Notification shade

 

New: Introducing customizable lock screen clock (Settings > Lock screen & password >Advanced settings). New Lock Screen clock doesn't work with third party themes.

Fix: Screen didn't always light up for notifications.

 

Δεν βλέπω fix για τις ειδοποιήσεις... Ας ελπίσουμε πως απλά δεν υπάρχει στο changelog...

Εγκαθίσταται και θα επανέλθω με πιθανές αλλαγές.

 

Δεν κοίταξα και πολλά, ελπίζω να διορθώθηκε λίγο το stand by της μπαταρίας (μέτριο at best). Οι ειδοποιήσεις εξαφανίζονται και πάλι. Γελάει ο κόσμος, απλά. Θα περιμένουμε μέχρι το χειμώνα να δώσουν το MIUI 11 για να το διορθώσουν... Είναι τραγικοί...

Δυστυχώς μέχρι στιγμής καμία διαφορά... αντε με το καλό Miui 11

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς μέχρι στιγμής καμία διαφορά... αντε με το καλό Miui 11

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παρατηρώ μετά την αναβάθμιση 3να σκάλωμα στο κατακόρυφο scrolling στον Poco launcher. Οριζόντια πάει μια χαρά, αλλά στο κατακόρυφο, πιάνει μόνο την οριζόντια κίνηση οπότε στα widgets δεν κάνει κατακόρυφο σκρολ, αλλά αλλάζει οθόνες σα να έκανα οριζόντιο.

 

Θα δοκιμάσω κ με τον δικό του launcher...

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά μεγάλη θα έλεγα.

613mb.

Δε την έβαλα ακόμα.

Αυτό με τις ειδοποιήσεις που είναι στιγμιαίες στη status bar, παίζει να είμαι από τους λίγους που δε με ενοχλεί!!!. Ίσως επειδή προέρχομαι από iPhone και έχω συνηθίσει τις αριθμημένες κουκίδες.

 

______________________

legriTV on YouTube

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ μετά την αναβάθμιση 3να σκάλωμα στο κατακόρυφο scrolling στον Poco launcher. Οριζόντια πάει μια χαρά, αλλά στο κατακόρυφο, πιάνει μόνο την οριζόντια κίνηση οπότε στα widgets δεν κάνει κατακόρυφο σκρολ, αλλά αλλάζει οθόνες σα να έκανα οριζόντιο.

 

Θα δοκιμάσω κ με τον δικό του launcher...

 

Με τον default launcher πάει μια χαρά το scrolling. Άρα κάτι με τον Poco φταίει. Βέβαια τώρα που το σκέφτομαι, δε νομίζω να φταίει η αναβάθμιση γιατί και πριν μέρες είχε φάει σκάλωμα το scroll και απλώς δεν μπορούσα να πατήσω τίποτε στην οθόνη. Οπότε και έκανα reset από το power button.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Ο poco launcher (αυτόν χρησιμοποιώ) έκανε κάποια αναβάθμιση και όντως είχε κάποια θέματα, οπότε δεν ευθύνεται το update του κινητού.

 

Δεν βλέπω διαφορές ούτε στην μπαταρία (το stand by έχω την εντύπωση ότι...χειροτέρεψε, αλλά ίσως να μου φαίνεται), γενικά δεν μπορώ να καταλάβω διαφορές μέχρι στιγμής. Το πρόβλημα με τα notifications είναι σημαντικό. Είναι αδιανόητο να έχεις notification και να μην μπορείς να το δεις αν δεν κατεβάσεις την μπάρα. Αστείο θα έλεγα... Αν βολεύει κάποιον βέβαια η επιλογή είναι εκεί για απενεργοποίηση. Απλά τον τελευταίο καιρό απλά...υπάρχει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που παρατήρησα είναι ότι αναφέρει πως προσέθεσαν pocket mode. Αφού αναβαθμισα λοιπόν πήγα στις ρυθμίσεις και έκανα search με τη λέξη pocket mode και όντως με έστειλε στις ρυθμίσεις της οθόνης (display). Εκεί όμως δεν βλέπω να έχουν προσθέσει επιλογή pocket mode. Κάποια πατατα έχουν κάνει. Στην ουσία το update διορθώνει ένα bug που υπήρχε στο προηγούμενο update και όταν λάμβανες ειδοποίηση δεν άναβε η οθόνη και μας δίνει και νέο security patch. Τα δύο νέα ρολόγια για τη lockscreen αδιάφορα όταν έχουμε πιο σημαντικά θέματα να λύσουμε...
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζαμε για την Chinese Rom ότι σε αυτή την έκδοση θα έβαζαν το DC dimming, δε δόθηκε ακόμα σε εμάς.

 

 

______________________

legriTV on YouTube

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζαμε για την Chinese Rom ότι σε αυτή την έκδοση θα έβαζαν το DC dimming, δε δόθηκε ακόμα σε εμάς.

 

 

______________________

legriTV on YouTube

 

Τι είναι αυτό;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι αυτό;

 

https://news.xiaomi-miui.gr/xiaomi-to-implement-dc-dimming-on-all-of-its-oled-smartphones/

Google it man :)

Και από άλλο άρθρο

It eliminates OLED flicker at low brightness.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...