Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδία τι SOT έχει περιπου το τηλέφωνο με νορμάλ χρήση????

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την off topic ερωτηση. Παράγγειλα το mi9 απο banggood με priority direct mail και το tracking number που μου δωσανε ειναι με sweden post είναι νόρμα;

Ειχα την εντύπωση ότι priority direct mail έρχονται απο Ολλανδία, κάνω λαθος;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την off topic ερωτηση. Παράγγειλα το mi9 απο banggood με priority direct mail και το tracking number που μου δωσανε ειναι με sweden post είναι νόρμα;

Ειχα την εντύπωση ότι priority direct mail έρχονται απο Ολλανδία, κάνω λαθος;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ενα Poco που παρηγγειλα πριν 4 μερες με priority από Banggood δωσανε παντως tracking NL. Ρωτα τους asap και ξεκαθαρισε οτι δεν διατιθεσαι να πληρωσεις λογω λαθους τους.

Link to comment
Share on other sites

το εχει παρει κανεις αυτο? https://www.amazon.es/dp/B07P85JC2X

και ποσες μερες κανει να φτασει απο amazon Ισπανιας αν ξερει κανεις, και αν ερχεται συστημενο

Link to comment
Share on other sites

το εχει παρει κανεις αυτο? https://www.amazon.es/dp/B07P85JC2X

και ποσες μερες κανει να φτασει απο amazon Ισπανιας αν ξερει κανεις, και αν ερχεται συστημενο

 

Eγω το ειχα παρει οταν ειχα Mi9!

Κανει να ερθει περιπου μια βδομαδα και δεν ειναι συστημενο

Εξαιρετικο γυαλι :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στο 7ωρο θα έλεγα.

 

Μία χαρά είναι.... είπαμε δεν είναι και Mi Max 3

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Νεος κατοχος του mi9 προερχομενος απο LG G6! Το κινητο φυσαει! Εχει μερικα bug αλλα με τα update που δινει η xiaomi ολα θα σιαξουν! Εχω μια απορια! Ξερει κανεις τι κανει η πρωτη καμερα με τον ιριδιζον δαχτυλιδι; Γιατι εβαλα ολες τις καμερες και το δαχτυλο μπροστα και δεν ειδα να σβηνει! Μπορει να παιρνει πληροφοριες δεν ξερω. Αν μπορει καποιος να δωσει τα φωτα του!

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Νεος κατοχος του mi9 προερχομενος απο LG G6! Το κινητο φυσαει! Εχει μερικα bug αλλα με τα update που δινει η xiaomi ολα θα σιαξουν! Εχω μια απορια! Ξερει κανεις τι κανει η πρωτη καμερα με τον ιριδιζον δαχτυλιδι; Γιατι εβαλα ολες τις καμερες και το δαχτυλο μπροστα και δεν ειδα να σβηνει! Μπορει να παιρνει πληροφοριες δεν ξερω. Αν μπορει καποιος να δωσει τα φωτα του!

 

Sent from my MI 9 using Tapatalk

 

Για πες εντυπώσεις σε σύγκριση με το G6 που οι κάτοχοι του γράφουν καλά λόγια.

Link to comment
Share on other sites

Για πες εντυπώσεις σε σύγκριση με το G6 που οι κάτοχοι του γράφουν καλά λόγια.

 

Θα πω καποια πραγματα που μου αρεσαν και καποια που με εχουν προβληματισει. Το κινητο αν και 403ppi οθονη συγκριτικα με τα 564ppi του G6 αν δεν τα εχεις διπλα δεν βλεπεις διαφορα. Αυτο ηταν ενα θα με προβληματιζε αλλα ευτυχως ολα μια χαρα! Ταχυτατο τηλεφωνο βεβαια φοραει τον 855snapdragon και την 3 μερα πετυχα 5 και 49 λεπτα στα 12% sot με την 3300 μπαταρια. Βεβαια και στο G6 κατι τετοιο πετυχα με την ελευση του Oreo 8.0.

 

Αυτο που θελει βελτιωση ειναι η καμερα του Mi9. Και πριν πεσετε να με φατε οι fan boy θα μιλησω για Auto ρυθμισεις . Πρεπει οπως και δηποτε να βελτιωσουν τον αλγοριθμο τους. Αν η native camera δεν κανει σωστη δουλεια να την βρασω την GCam. Η LG οταν ειχε την 7.0 στο G6 τα ειχε κανει μουσκεμα αλλα ηταν απο τις λιγες φορες που ακουσε τον κοσμο της και στο 8.0 βελτιωθηκε παρα πολυ. Στο manual βεβαια και τα 2 κινητα αν ξερεις να χειριστεις κανουν παπαδες. Ειδικα δε ο αισθητηρας των 48mpixel που απεικονιζει περισσοτερα στοιχεια. Αν και λιγο μικροτερος σε μεγεθος απο τον 13 του LG.

Το αλλο στοιχειο που δεν μου αρεσε ειναι αυτο που εχουν κανει αντιστοιχα και στην Samsung με το Note 8 νομιζω. Το software επιλεγει ποτε θα χρησιμοποιησει τον 2x αισθητηρα και οχι εσυ. Οταν κουμπαρο παταω τον 2x θελω 2x και οχι τον αλλον. Ναι θα μου πειτε μα ο φωτισμος δεν ειναι οπως πρεπει και ο κυριως αισθητηρας θα μπορει να παρει περισσοτερο φως κλπ κλπ.

 

Το θεμα update το γουσταρω πολυ στην Xiaomi γιατι δεν κανει διακρισεις. Θα δωσει update και σε τηλεφωνο πριν απο 3 χρονια. Ενω η LG με το που παρει τα ευρω και περασει ενας χρονος τοτε σε ξεχναει. Τωρα που την αναγκαζει η Google λιγο σπρωχνει τα πραγματα. Αλλα...

 

Οτι γραφω δεν τα γραφω για να κραξω το τηλεφωνο. Το γουσταρω καργα. Ειμαι ικανοποιημενος με την αγορα μου, το εψαξα και κατεληξα σε αυτο. Εχω περασει απο πολλες εταιριες και δεν με πειραζει να υποδειξω τα λαθη των εταιριων οπως τα βλεπω εγω. Καποιος αλλος θα εχει αντιθετη γνωμη και ειναι σεβαστη παντα. Μπορει να μην την αποδεχομαι παντα αλλα την σεβομαι.

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα εικονίδια, υπάρχει τρόπος να αλλάξουν ?

 

Νομιζω ο default mi launcher δεν υποστηριζει αλλα εικονιδια μεσω icon packs απο το store, ο poco launcher ομως τα υποστηριζει κανονικα. Μια αλλη λυση ειναι να κατεβασεις καποιο θεμα, απο το theme app που να εχει τα εικονιδια που θελεις, αλλα συνηθως αλλαζουν μαζι τους και αλλα οπως το συρταρι, την lock screen, τον dialer.

Link to comment
Share on other sites

H καμερα του Mi 9 εχει βελτιωθεί καθολου με updates απο τη πρωτη μερα της κυκλοφορίας οπου και βασίζονται ολα τα review που διαβάζω?

Ειδικα το night mode.

Link to comment
Share on other sites

Αναβάθμιση είναι σίγουρα, αν μπορείς να ζήσεις χωρίς θύρα ακουστικών, sd.

Γιατί δεν κοιτάς και note 9; έχει πέσει αρκετά η τιμή του.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ο default mi launcher δεν υποστηριζει αλλα εικονιδια μεσω icon packs απο το store, ο poco launcher ομως τα υποστηριζει κανονικα. Μια αλλη λυση ειναι να κατεβασεις καποιο θεμα, απο το theme app που να εχει τα εικονιδια που θελεις, αλλα συνηθως αλλαζουν μαζι τους και αλλα οπως το συρταρι, την lock screen, τον dialer.

 

Αν αλλάξεις χώρα ώστε να κατεβάσεις αλλά θέματα, μπορείς να επιλέξεις το θέμα που θα ενεργοποιηθεί. Πχ μπορείς να το ενεργοποιήσεις μόνο στο menu και όχι στα εικονίδια.

Link to comment
Share on other sites

Πέμπτη παραλαμβανω κι εγώ τη ναυαρχιδα της xiaomi παιδιά. Μετά από εξάμηνη συμβίωση με το mi 8 που δε με άφησε παραπονεμένο...

 

Εχεις το μικρόβιο της αλλαγής και συ...!!!!

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Εχεις το μικρόβιο της αλλαγής και συ...!!!!

Βασικά μου βγηκε καλά με το 20% από πλαίσιο και το κινητό αναπληρώνει όσα μου έλειπαν από το 8αρι. Πιο πολύ στο ψυχολογικό κομμάτι. Θέλω να ξέρω ότι υπάρχουν... 4g+, μικρό notch, τον πιο σύγχρονο επεξεργαστή, πιο καλή κάμερα (έστω και στα χαρτιά για αρχή). Widevine l1 για HD στο Netflix. Αποτύπωμα στην οθονη... Σε δουλειά να βρισκομαστε

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μου βγηκε καλά με το 20% από πλαίσιο και το κινητό αναπληρώνει όσα μου έλειπαν από το 8αρι. Πιο πολύ στο ψυχολογικό κομμάτι. Θέλω να ξέρω ότι υπάρχουν... 4g+, μικρό notch, τον πιο σύγχρονο επεξεργαστή, πιο καλή κάμερα (έστω και στα χαρτιά για αρχή). Widevine l1 για HD στο Netflix. Αποτύπωμα στην οθονη... Σε δουλειά να βρισκομαστε

Έτσι ακριβώς σε δουλειά να βρισκόμαστε...εγω απο Μi Max 3, θα πάω σε Mi 9 εντός των ημερών!!!!!!!!!!!!!!!!!

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 9.5.30 eu και έχω την εντύπωση πως η διαχείριση μπαταρίας απογειώθηκε ή μου φαίνεται; :D

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...