Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@left_ace

Αν στο file manager δεν υπάρχει φάκελος GCam/Configs θα τους φτιάξεις χειροκίνητα στον κεντρικό φάκελο της μνήμης νέος φάκελος Gcam και σαν φάκελλος Configs.

Στο Configs θα βάλεις το αρχείο xml.

Στην εφαρμογή της κάμερας διπλό tap στο μαύρο πλαίσιο

img-02.gif

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Θα το κάνω και θα επανέλθω...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και κάτι που ξέχασα να πω, την extreme έκδοση θα έχεις για να δουλέψουν τα xml αρχεία.
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι που ξέχασα να πω, την extreme έκδοση θα έχεις για να δουλέψουν τα xml αρχεία.

Από τους xda εννοείς;

Αυτή έχω κατεβάσει.

Έκανα αυτά που έγραψες και όντως στο double tap στο κενό διάστημα μου βγάζει αυτό...

Αντίστοιχα και την επιλογή για Nexus 6P.

b81d911e1d215fc96708f286fe078abe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το MIUI έχει πολύ σαβούρα που τρέχει από πίσω με πολλές εφαρμογές που κάνουν συγχρονισμους.

Εδω https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3358433

Είναι ένας πολύ καλός οδηγός που θα σε βοηθήσει αρκετά στην βελτίωση της μπαταρίας.

Εγω έχω την εφαρμογή nine με δύο email που τρέχουν και όλες τις άλλες εφαρμογές του συστήματος τις έχω απενεργοποιση.

FB, messenger, viper, what's up και ότι εφαρμογή δουλεύω και θέλω να έρχονται μηνύματα τρέχουν συνέχεια.

a656642e4651428d5ca7869856cc6ab8.jpg

Τις υπόλοιπες περιορισμό

f509896e105ded3972c3735e5c1a19e5.jpg

Μετά στης Google τις σαβούρες πας

στην ασφάλεια

bf22ae08af0ea0b3f51aa95c4959b376.jpgfadf4533410d4c4738af619fb829f19d.jpg

Μετά τοποθεσία το έχω συνέχεια

Εδω5c44db79f7ffdc825e5d94d7285f393e.jpg

 

για να έχω έχω ενημέρωση για τον καιρό

Μετά βάλε off

e123d1bfbb73efa2efdd8ddd129341a1.jpga049decc56e5d0f46c9e4bd28a1923e4.jpg

Οn έχω μόνο εδω

bcf2ed8a10836e1a6047af664b20d15d.jpg

Την ημέρα το τηλέφωνο ( pocophone) το έχω πάντα 4G με ανοιχτό το WiFi και Bluetooth.

Τέλος επειδή δεν κλείνω το τηλέφωνο ποτέ για το βράδυ έχω αυτήν τη εφαρμογή που την δουλεύω χρόνια

22dbfea14fca534f7e72dc5a024a4af6.jpg

Με αυτές τις ρυθμίσεις

681aec0651fdf698b6c04b399be49b76.jpg

Οπότε το βράδυ το drain είναι 0%

 

Τα παραπάνω είναι για unroot συσκευές γιατί είμαι unroot μετά από δέκα + χρόνια.

Πιστεύω να βοήθησα χωρίς να κόψεις πράγματα από την καθημερινότητα σου. :cool:

 

 

 

 

 

Pocophone F1

 

Πολύ καλό ποστ. Θα τα δοκιμάσω και εγώ έτσι αν και δεν έχω κάποιο θέμα με την μπαταρία. Ότι είχα τι ελυσα.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα...νεος κατοχος της συσκευης προερχομενος απο poco f1:D και επειδη θελω αλλες 160 ωρες για ξεκλειδωμα του bootloader θελω να ρωτησω εαν μπορουμε να παμε απο stable σε developer rom (με την γνωστη δυστυχως διαγραφη του εσωτερικου αποθηκευτικου χωρου) απευθειας χωρις ξεκλειδωμα.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έκανα, γίνεται.

Κατεβάστε το αρχείο developer rom είναι αρχείο .zip, και ακολούθησε τις οδηγίες, από το σάιτ της χιαομι.

( Νομίζω ότι το αντίθετο Δεν γίνεται!!!).

 

http://en.miui.com/getrom.php?r=361&m=yes&app=false

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://en.miui.com/a-232.html

 

Οι οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έκανα, γίνεται.

Κατεβάστε το αρχείο developer rom είναι αρχείο .zip, και ακολούθησε τις οδηγίες, από το σάιτ της χιαομι.

( Νομίζω ότι το αντίθετο Δεν γίνεται!!!).

 

http://en.miui.com/getrom.php?r=361&m=yes&app=false

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://en.miui.com/a-232.html

 

Οι οδηγίες.

 

Ευχαριστω για την απαντηση σου

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα με τον official τρόπο, το miflash tool, την beta Android Q.

Προς το τέλος του φλασαρισμα, μου έβγαλε κόκκινο error, το φλασαρα ξανά, πάλι το ίδιο,, κόκκινο error.

Το κινητό άνοιξε, δουλεύει, μενού στα αγγλικά., φτωχή ρομ, καμία σχέση με miui, περιμένω να κάνει update. Στην αρχή είχα θέματα, δεν δουλεύαν τα sms, play store., δεν κατέβαζε εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρα με τον official τρόπο, το miflash tool, την beta Android Q.

Προς το τέλος του φλασαρισμα, μου έβγαλε κόκκινο error, το φλασαρα ξανά, πάλι το ίδιο,, κόκκινο error.

Το κινητό άνοιξε, δουλεύει, μενού στα αγγλικά., φτωχή ρομ, καμία σχέση με miui, περιμένω να κάνει update. Στην αρχή είχα θέματα, δεν δουλεύαν τα sms, play store., δεν κατέβαζε εφαρμογές.

 

 

Δεν έχει dark mode-theme και σίγουρα πρόβλημα με την μεταφορά ήχου στο Bluetooth σωστά;

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογή dark, σε μαύρο το έχω. Δεν το συνιστώ, Αν είναι η Κύρια συσκευή. Για blue tooth , δεν χρησιμοποιώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα...νεος κατοχος της συσκευης προερχομενος απο poco f1:D και επειδη θελω αλλες 160 ωρες για ξεκλειδωμα του bootloader θελω να ρωτησω εαν μπορουμε να παμε απο stable σε developer rom (με την γνωστη δυστυχως διαγραφη του εσωτερικου αποθηκευτικου χωρου) απευθειας χωρις ξεκλειδωμα.

 

Άξιζε πραγματικά η μετάβαση;

Link to comment
Share on other sites

Εχει καλυτερο επεξεργαστη (διαφορά ειδα να ειναι ενα κλικ πιο γρηγορος αλλα μην τρελαθουμε ) - διπλό GPS - NFC - IR - 4G+ και ποιοτητα κατσκευης δεν το συζηταμε....μπαταρια θα ξερω αυριο στην καθημερινη μου χρηση.

Στα αρνητικα δεν εχει θυρα ακουστικων - Radio - Hybrid slot (128GB εχω οποτε σιγα τα ωά)

 

Θα μου πεις ρε Χρηστο τα ξερω αυτα, διαβαζω και γω το gsm arena αλλα δεν μπορω να απαντησω αντικειμενικα.

Με Poco f1 εισαι κλασεις ανωτερος απο ολα τα mid range κινητα.Με Mi9 ψιλο υστερεις σε καμερα και μπαταρια απο τις νεες ναυαρχιδες.

Τωρα στο μεταξυ τους μη ξεχνας οτι μιλαμε για διπλα λεφτα διαφορά ετσι;Βλεπεις τι ειναι πιο σημαντικα για σενα να εχει ενα κινητο και το επιλεγεις.

Εγω επειδη ειμαι και λιγο ψωνιο και αλλαζω κινητα προχωρησα στην μεταβαση και μεχρι στιγμης δεν το εχω μετανιωσει.Το Poco ομως ειναι καψουρα.

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιωνω και γω με την σειρα μου ...με κλειδωμενο bootloader χρησιμοποιησα το xiaomi flashtool v2 και εχοντας την Ευρωπαικη V10.2.24.0.PFAEUXM περασα την Global V10.2.9.0.PFAMIXM και καπακι την Global developer 9.5.16 :D

Φυσικα και εκανα backup πριν φλασαρω οτιδηποτε επειδη και στις δυο αλλαγες εγινε format data :mad:

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Στα χαμηλότερα του να υποθέσω ;

 

fc18f89e8fe45b8d6cc7503b79c7ca1b.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ναι εφοσον γλυτωσει τελωνειο:cry:

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να ρθω και εγώ στην παρέα σας πείτε μου 2 πληροφορίες

1υπάρχει κανένα πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις;

2.bluetooth που χρησιμοποιώ συνέχεια δουλευει κανονικα

3.από πλευράς 4g+ πιάνει ;εχω wind και με mate 10 pro πιανω παντου.

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

παιδιά θέλω να ρθω και εγώ στην παρέα σας πείτε μου 2 πληροφορίες

1υπάρχει κανένα πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις;

2.bluetooth που χρησιμοποιώ συνέχεια δουλευει κανονικα

3.από πλευράς 4g+ πιάνει ;εχω wind και με mate 10 pro πιανω παντου.

Οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά.

Το μόνο θέμα που υπάρχει είναι ότι στη μπάρα ειδοποιήσεων (αριστερά πάνω) εμφανίζονται στιγμιαία.

Δε χάνονται όμως από τη status bar, παραμένουν.

Με το bt δεν έχω κάποιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ψυχολογικά ο assistant η είναι ιδέα μου; Οπότε θέλει ξεκινάει να ακούει, χωρίς να έχω ενεργοποιήσει την σχετική επιλογή και χωρίς να πατάω το κουμπάκι. Ακόμα και να τον απενεργοποιήσω έχω βρει το κινητό με τον assistant ανοιχτό να ζητάει ενεργοποίηση. Το κινητό το έχω στα αγγλικά.
Link to comment
Share on other sites

Οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά.

Το μόνο θέμα που υπάρχει είναι ότι στη μπάρα ειδοποιήσεων (αριστερά πάνω) εμφανίζονται στιγμιαία.

Δε χάνονται όμως από τη status bar, παραμένουν.

Με το bt δεν έχω κάποιο θέμα.

 

Ευχαριστω 4g+ πιανει; ή σαν το ΜΙ8 μονο κατω από κεραία κινητης;

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω 4g+ πιανει; ή σαν το ΜΙ8 μονο κατω από κεραία κινητης;

Με Vodafone έχω 4G+ κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω 4g+ πιανει; ή σαν το ΜΙ8 μονο κατω από κεραία κινητης;

 

Ναι εχει κανονικα. Επιβεβαιωνω και για Wind-Cosmote

 

Οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά.

Το μόνο θέμα που υπάρχει είναι ότι στη μπάρα ειδοποιήσεων (αριστερά πάνω) εμφανίζονται στιγμιαία.

Δε χάνονται όμως από τη status bar, παραμένουν.

Με το bt δεν έχω κάποιο θέμα.

 

Δες φιλε μου εδω...

Προσωρινη εως και μονιμη λυση:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει ψυχολογικά ο assistant η είναι ιδέα μου; Οπότε θέλει ξεκινάει να ακούει, χωρίς να έχω ενεργοποιήσει την σχετική επιλογή και χωρίς να πατάω το κουμπάκι. Ακόμα και να τον απενεργοποιήσω έχω βρει το κινητό με τον assistant ανοιχτό να ζητάει ενεργοποίηση. Το κινητό το έχω στα αγγλικά.

 

Σε μενα και να τον απενεργοποιησω παλι δουλευει (μαλλον προκειται για bug της Rom)

Edited by CRISPAF77

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ολους για τις απαντήσεις σας, θα κοιτάξω να βρω απο site που ασχολείται με αγγελίες μεταχ. κινητών δεν μπορώ να περιμένω 1 μήνα από Κίνα.

Από μπαταρία σε σχέση με το redmi note 4 που ειχα παλιά υποθέτω καμμία σχέση εε;

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ολους για τις απαντήσεις σας, θα κοιτάξω να βρω απο site που ασχολείται με αγγελίες μεταχ. κινητών δεν μπορώ να περιμένω 1 μήνα από Κίνα.

Από μπαταρία σε σχέση με το redmi note 4 που ειχα παλιά υποθέτω καμμία σχέση εε;

 

Εεεεε οχι βεβαια αλλα στεκεται σε αρκετα καλα επιπεδα για κινητο με 3300mah μπαταρια

POCO F5 256GB Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σε mi 9 με developer global rom δεν έχει την επιλογή moon Mode, μπορεί κάποιος να μου πει που έχει την κανονική ρομ εάν την έχει εκεί;
Link to comment
Share on other sites

Λίγα λόγια για την οθόνη αν μπορεί κάποιος να γράψει. Ευκαιρία, σε συνθήκες ηλιοφάνειας, φωτεινότητα κτλ. Επίσης η aod βγάζει όλες τις ειδοποιήσεις; messenger, YouTube viber κτλ;

Και τέλος το δακτυλικο δουλεύει με κλειστή οθόνη; η πρέπει να ανάψει πρώτα;

Λάζαρος..

Στάλθηκε από το S10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...