Jump to content

Xiaomi Mi 9


Fulgore1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

http://imgur.com/fu9bAM3

 

http://imgur.com/0O8OvMq

 

Nilkin έχω και εγώ.

 

Πολυ καλυτερο απο το cp+ (αυτο με το μαυρο πλαισιο) μαλλον βλεπω να το αλλαζω σε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.de/dp/B07PCJ4NZ6/ref=pe_3044161_189395811_TE_SCE_dp_1

 

αυτό πηρα , από το amazon.de, αυτό για το " μαυρο πλαισιο " ??

Link to comment
Share on other sites

Δείτε και αυτήν

https://www.ultimateshield.co.uk/collections/mi-9/products/xiaomi-mi-9-tempered-glass-screen-protector

Την φορούσα και στο OnePlus 5T, την έχω μια εβδομάδα στο Mi9. Πολύ ευχαριστημένος με τον κατασκευαστή.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Την stock εφαρμογή sms, την χρησιμοποιείτε η έχετε κατεβάσει κάποια άλλη;
Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση,. Στο mi 8 είχε ρύθμιση για smart cover,, δηλαδή έξυπνο κάλυμμα, από προεπιλογή είναι ρυθμιζόμενο ναι.

Στο mi 9 δεν υπάρχει αυτή η ρύθμιση ?? Ψάχνω στις ρυθμίσεις , και δεν το βρίσκω !

Link to comment
Share on other sites

Τι γινετε με τα notifications στην miui; Οτι γουσταρει κανει, gmail/bluemail δεν χτυπανε ποτε (ανοιχτα ολα στην εφαρμογη και στα settings της συσκευης) fb messenger χτυπαει οποτε γουσταρει, μπορει να μιλας με καποιον, να χτυπαει κανονικα και μηνυματα απο τριτο που σου στελνει την ιδια ωρα, να μην εμφανιστουν ποτε, παρα μονο οταν πας μεσα στον messenger. Τα ιδια προβληματα εχει και φιλος με poco που ρωτησα (τελευταιο fw).

 

Επισης πως γινετε να φυγει απο πανω δεξια η ωρα και να μενουν μονιμα τα εικονιδια απο τα notifications;

Link to comment
Share on other sites

Τι γινετε με τα notifications στην miui; Οτι γουσταρει κανει, gmail/bluemail δεν χτυπανε ποτε (ανοιχτα ολα στην εφαρμογη και στα settings της συσκευης) fb messenger χτυπαει οποτε γουσταρει, μπορει να μιλας με καποιον, να χτυπαει κανονικα και μηνυματα απο τριτο που σου στελνει την ιδια ωρα, να μην εμφανιστουν ποτε, παρα μονο οταν πας μεσα στον messenger. Τα ιδια προβληματα εχει και φιλος με poco που ρωτησα (τελευταιο fw).

 

Επισης πως γινετε να φυγει απο πανω δεξια η ωρα και να μενουν μονιμα τα εικονιδια απο τα notifications;

Έχεις δώσει όλα τα allow στις εφαρμογές και στις ετικέτες στο Gmail;

Εμένα μου έρχονται οι ειδοποιήσεις με ήχο.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δώσει όλα τα allow στις εφαρμογές και στις ετικέτες στο Gmail;

Εμένα μου έρχονται οι ειδοποιήσεις με ήχο.

 

Νομιζω εντοπισα το προβλημα, εχει ενα εικονιδιο sync στο συρταρι, νομιζα ειχε να κανει μονο με το mi cloud, οχι με τριτες εφαρμογες. :O

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι διάβασα η καινούρια rom eu ,λύνει όλα τα bugs.Το σκέφτομαι να προχωρήσω σε unlock και custom recovery.Το έχει ρουταρει κανείς?Εντυπώσεις?

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εκανα την διαδικασια, για ξεκλείδωμα του bootloader,, πρεπει να θελω ακομα 5 μερες,,, συνολικα αναμονη 360 ωρες.
Link to comment
Share on other sites

ξεκλειδωσα bootloader sto mi 9, ειχαν περασει και δυο μερες παραπανω, απο τις 360 ωρες.

 

τωρα πρεπει να ψαξω , για custom rom..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρασα την Ρομ από την Xiaomi.eu

 

 

 

http://imgur.com/CWtkRgS

 

 

 

http://imgur.com/lMzGhgE

Πως σου φενεται σε σχέση με την global stable eaa?

 

P30 Pro 256gb Aurora Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δεν μπορω να το κοιτάξω, κουράστηκα..

Dark mode μάλλον δεν έχει, και με το που πέρασα το twrp , και έκανα format data, έγινε η εγκατάσταση, με μοναδικό κόλλημα, δεν δούλευε το magisk, και φοβήθηκα μην κάνω ζημιά.

Τελικά δοκίμασα το stable 18.1, και δουλεύει το beta 19.0

Αυτό ήταν το μόνο κόλλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει dark?Ωχ και με έχει βολεύει αρκετά.

 

Παρέλαβα χθες αυτα τα tempered.

 

Τρομερή ποιότητα ,τρομερή συσκευασία και με απλικατερ για εύκολη τοποθέτηση.

 

Ibywind Screen Protector for Xiaomi Mi 9 [Pack of 2] Premium 9H Tempered Glass Screen Protectors with Easy Install Kit-Transparent (with Easyinstaller) https://www.amazon.co.uk/dp/B07P85JC2X/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_.PtWCbRP99K5N

 

Εξαιρετικά,απ' ότι έχω δοκιμάσει,nillkin,mofi,τα καλύτερα tempered.

 

Πουθενά κενό,αν και μέσα στη συσκευασία υπάρχει και ένα πολύ καλό μαρκαδορακι με έλαιο για κάλυψη πιθανών κενων.

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καποιος που εχει το poco αξιζει να κανει την μεταβαση στο Mi 9?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει όλα μαζί ήρθαν σήμερα!

 

Παρέλαβα τον φορτιστή αυτοκινήτου με turbo charge ειδικά για το mi9.

Αυτόματο κλείδωμα ,ξεκλείδωμα του κινητού στη θέση του,πολύ γρήγορη φόρτιση.

Καταπληκτικό.

Τον πήρα από εδώ όταν τον είχε σε sale.

 

https://www.sunsky-online.com/view/937953.htm

 

Αν ψάχνετε φορτιστή βάση,αυτοκινήτου,ότι καλύτερο!

 

Στάλθηκε από το MI 9 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καποιος που εχει το poco αξιζει να κανει την μεταβαση στο Mi 9?

 

Μόνο για την καμερα να το δεις αξίζει . Εγώ είχα poco κ πήγα σε mi 8 κ είναι άλλο τηλέφωνο τελειως. Άρα το mi 9 σίγουρα θα αξίζει

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ψάξει πολύ την Gcam, βγάζω με την stock camera.

Μ' έχει αφήσει ικανοποιημένο

 

Auto, stock camera app, Xiaomi Mi9, Kavala City.

48MP, Xiaomi Mi9

Link to comment
Share on other sites

καποιος που εχει το poco αξιζει να κανει την μεταβαση στο Mi 9?
Αν θες κάποια πράγματα όπως fm sd και μπαταρία μεγάλη... Γιατί πίστεψε με έχουν διαφορά... Μένεις στο poco. Αν θες ποιότητα κατασκευής και καλύτερη κάμερα πας mi9

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ παιδιά και αν δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος λόγω ότι προέρχομαι από το s9 plus, σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλό το κινητό εκτός από ένα σημείο. H απουσία του ois..... Μεγάλο μείον για μένα, απαράδεκτο αυτό ενώ στα ποιο παλιά μοντέλα υπάρχει, δεν μπορώ να καταλάβω πώς κάναν τέτοιο foul εκεί στην xiaomi...
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ παιδιά και αν δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος λόγω ότι προέρχομαι από το s9 plus, σε γενικές γραμμές είναι πολύ καλό το κινητό εκτός από ένα σημείο. H απουσία του ois..... Μεγάλο μείον για μένα, απαράδεκτο αυτό ενώ στα ποιο παλιά μοντέλα υπάρχει, δεν μπορώ να καταλάβω πώς κάναν τέτοιο foul εκεί στην xiaomi...

Όλοι θα θέλαμε καλύτερη σταθεροποίηση.

Όλες οι συσκευές έχουν τα μειονεκτήματά τους.

Στο versus που παραθέτεις υπάρχουν πολλά αρνητικά στο S9+ όπως τα αργά updates, το oneui που ακόμα έχει frame drops (δε συγκρίνεται με την ομαλότητα και τις πλούσιες επιλογές του MIUI), την κυρτή οθόνη που με τις πρώτες πτώσεις πάπαλα η οθόνη... ίσως να έχει κι άλλα... χάνουμε την ουσία όμως διότι έχει πόσα άλλα θετικά η συσκευή.

Έχει φάει πολύ κράξιμο το Mi9 λόγω έλλειψης ois, βάζω και τον εαυτό μου μέσα, ΑΛΛΆ έχει τόσα θετικά που στιγματίζεται μόνο από μία έλλειψη.

Το έχω δύο εβδομάδες, είναι απολαυστική η συσκευή σε πολλούς τομείς που θα τους αναφέρω αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Όλοι θα θέλαμε καλύτερη σταθεροποίηση.

Όλες οι συσκευές έχουν τα μειονεκτήματά τους.

Στο versus που παραθέτεις υπάρχουν πολλά αρνητικά στο S9+ όπως τα αργά updates, το oneui που ακόμα έχει frame drops (δε συγκρίνεται με την ομαλότητα και τις πλούσιες επιλογές του MIUI), την κυρτή οθόνη που με τις πρώτες πτώσεις πάπαλα η οθόνη... ίσως να έχει κι άλλα... χάνουμε την ουσία όμως διότι έχει πόσα άλλα θετικά η συσκευή.

Έχει φάει πολύ κράξιμο το Mi9 λόγω έλλειψης ois, βάζω και τον εαυτό μου μέσα, ΑΛΛΆ έχει τόσα θετικά που στιγματίζεται μόνο από μία έλλειψη.

Το έχω δύο εβδομάδες, είναι απολαυστική η συσκευή σε πολλούς τομείς που θα τους αναφέρω αργότερα.

 

Συμφωνώ σε αυτά που λες, γι αυτό είπα και εγώ ότι είναι πολύ καλή η συσκευή αλλά φίλε μου το ois βγάζει μάτια ειδικά σε κάποιον που του αρέσει να τραβάει βίντεο όπως εγώ αλλά και στις φωτο πρέπει να έχεις πολύ σταθερό χέρι

Link to comment
Share on other sites

Βιαστηκε να κυκλοφορησει την συσκευη η Xiaomi.

 

Ακομα και η ονομασια ηταν λαθος.

 

Το κινητο ειναι ξεκαθαρα ενα Mi8s οπως και το Mi mix2s που εβγαλε νωρις νωρις αυτο ειναι ολο.

 

Σε αντιθεση με αλλες εταιρειες,την Xiaomi την παιρνει να βγαζει πολλες συσκευες σε ενα χρονο.

 

Και τελος για την καμερα,ειναι λογικο αρκετοι να ξενερωσαν για 1 και μονο λογο.

Για την βαθμολογια του Dxomark που με τοσο καμαρι η εταιρεια πλασαρει δεξια και αριστερα(μεχρι και την Huawei κοροιδευε για αυτο σε σχεση με το δικο της ακριβοτερο P30).

Γιαυτο και η ξενερα απο αρκετους.

 

Το Mi9 overall ειναι καλο κινητο,το προβλημα του ειναι ομως οτι στην Ελλαδα το 128ρι Mi9 κοστιζει απο τις αλυσιδες 549ευρω και πλεον το S10e εχει φτασει τα 538+ευρω. Γιαυτο βιαστηκε να το κυκλοφορησει η Xiaomi το Mi9.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...