Jump to content

χασιμο επαφων ..


motojohnnys
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα.

απευθυνομαι σε οποιον μπορει να γνωριζει κατι.

 

εχω μια συσκευη oneplus 5t και περιπου 10-15 μερες πηρα αναβαθμιση σε androit pie .

εκτοτε διαπιστωσα μετα λυπης και οργης φυσικα, πως χαθηκαν εντελως στα ακυρα και χωρις να προβω σε καμια ενεργεια, καποιες επαφες απο την συσκευη μου, αλλα και απο την εφαρμογη της google οποιυ τις εχω αρκετα χρονια αποθηκευμενες.΄

υπολογιζω πως ειναι πανω απο 20 (τοσες εχω εντοπισει μεχρι στιγμης ) ισως ειναι και περισσοτερες.

δεν θα σχολιασω ποσο προβλημα ειναι αυτο, χτες μαλιστα σε ενα πολυ σοβαρο θεμα υγειας συγγενικου προσωπου στο αμαξι δεν βρηκα τρεις επαφες οπου επρεπε να ενημερωσω για αυτο το σοβαρο θεμα.....

 

κατι αναλογο εχω αντιμετωπισει ενα χρονο πριν με επαφες και φωτογραφιες εχοντας ενα meizu pro 6plus.

αναρωτιεμαι δε, αν ολο αυτο εχει να κανει με τις εν λογω κινεζικες συσκευες η ειναι θεμα της google.

κατι αναλογο ισως και τυχαιο, δεν το ειχα αντιμετωπισει ουδεποτε, εχοντας σε κατοχη μου ακριβα επωνυμες συσκευες ποτε.

αν ξερει καποιος κατι θα το εκτιμησω.

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καθαρά θέμα του Google account είναι (δλδ της ίδιας της Google)

Το έχω πάθει στο Samsung στην huawei στην lg κλπ για αυτό πάντα κρατάω offline backup

 

Μπες από το pc στο Google contacts και πάτα μια αναίρεση αλλαγών και βάλε πριν πχ 7 μέρες δες αν γύρισε κάτι πίσω

Link to comment
Share on other sites

Καθαρά θέμα του Google account είναι (δλδ της ίδιας της Google)

Το έχω πάθει στο Samsung στην huawei στην lg κλπ για αυτό πάντα κρατάω offline backup

 

Μπες από το pc στο Google contacts και πάτα μια αναίρεση αλλαγών και βάλε πριν πχ 7 μέρες δες αν γύρισε κάτι πίσω

 

ευχαριστω πολυ, το εκανα μολις και αναμενω να δουμε θα δειξει?

εστειλα και μαιλ αντιστοιχα και στην google και στην oneplus για να δουμε θα απαντησουν....

 

KAI NAI ηρθαν....

σε υπερ ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωω.....................

Edited by motojohnnys
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ, το εκανα μολις και αναμενω να δουμε θα δειξει?

εστειλα και μαιλ αντιστοιχα και στην google και στην oneplus για να δουμε θα απαντησουν....

 

KAI NAI ηρθαν....

σε υπερ ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωω.....................

απλά πληροφοριακά από την στιγμή που ήρθαν δεν ήταν θέμα ούτε συσκευής ούτε android απλά κάποιος βάζει χερι στο κινιτακι σου η εσυ καταλαθος

Link to comment
Share on other sites

απλά πληροφοριακά από την στιγμή που ήρθαν δεν ήταν θέμα ούτε συσκευής ούτε android απλά κάποιος βάζει χερι στο κινιτακι σου η εσυ καταλαθος

Έτσι ακριβως!!

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν βάζει χέρι στην συσκευή μου αυτό είναι πραγματικότητα μιας και οι επαφές που χάθηκαν δεν ήταν επι του πονηρού να χαθούν.

Σήμερα δε, μπροστά στα μάτια μου μια επαφή ενώ ήταν αποθηκευμένη με όνομα έγινε μόνο αριθμός.

Μιλάμε για κουλό τελείως παιδιά δεν το πίστευα .

Πατάω την αποθηκευμένη επαφή , καλώ , στην οθόνη δείχνει μόνο αριθμό και μόλις τελειώνω την κλήση μιας και μιλούσα με Bluetooth έβλεπα το κινητό ......βλπεω να χάνεται το όνομα και να γίνεται αριθμός σκέτος.

Τρελάθηκα λέμε τελείως.....

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν βάζει χέρι στην συσκευή μου αυτό είναι πραγματικότητα μιας και οι επαφές που χάθηκαν δεν ήταν επι του πονηρού να χαθούν.

Σήμερα δε, μπροστά στα μάτια μου μια επαφή ενώ ήταν αποθηκευμένη με όνομα έγινε μόνο αριθμός.

Μιλάμε για κουλό τελείως παιδιά δεν το πίστευα .

Πατάω την αποθηκευμένη επαφή , καλώ , στην οθόνη δείχνει μόνο αριθμό και μόλις τελειώνω την κλήση μιας και μιλούσα με Bluetooth έβλεπα το κινητό ......βλπεω να χάνεται το όνομα και να γίνεται αριθμός σκέτος.

Τρελάθηκα λέμε τελείως.....

 

οτι ειναι στο gaccount δεν μπορεί να το πειράξει κάποια εφαρμογή κλπ (Δεν έχει άδεια) απλά η κάποιος το πείραξε από έξω (έχει account) η απο κινητό δεν υπάρχει άλλος τρόπος αλλιώς δεν θα έχει επαναφορά

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σε ένα mi a2 που έχω αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα. Εχω κάνει αμέτρητες φορές αναίρεση επαφών από την Google, και μετά απο λίγη ωρα τις χάνει πάλι. Και πλέον τις έχω στην μνήμη τηλεφώνου και ησύχασα. Ολα ξεκίνησαν με την αναβάθμιση σε pie και δεν φταίει τίποτα άλλο. Και αλλοι με pie και σε άλλες εταιρείες/μοντέλα έχουν τέτοιο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...