Jump to content

AMAZON FIRE STICK


junglist
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και γω το πήρα για Νετφλιξ και youtube αλλά όταν πάω να κατεβάσω το youtube μου λέει πως δεν έχω premium Λογαριασμό στο amazon. Μήπως πρέπει να αλλάξω την χώρα, και από που το κάνω? Στο νετφλιξ όλα μια χαρά παίζει τέλεια !!! Έχω κάνει κανονικά με τον λογαριασμό μου login.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αυτά που παίρνετε από Ελλάδα έχουν τόσες διαφορές.

Έχω κατεβάσει youtube και άλλες τρίτες εφαρμογές χωρίς κανένα θέμα ποτέ.

Ούτεχώρα άλλαξα, ούτε ειδικές ρυθμίσεις έχω.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και γω το πήρα για Νετφλιξ και youtube αλλά όταν πάω να κατεβάσω το youtube μου λέει πως δεν έχω premium Λογαριασμό στο amazon. Μήπως πρέπει να αλλάξω την χώρα, και από που το κάνω? Στο νετφλιξ όλα μια χαρά παίζει τέλεια !!! Έχω κάνει κανονικά με τον λογαριασμό μου login.

 

Κατεβάζεις το σωστό YouTube? Γιατί στο app store έχει διάφορα. Επίσης στο λογαριασμό σου έχεις δηλώσει διεύθυνση? Λογικά κάποιο θέμα με το λογαριασμό είναι.

 

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αυτά που παίρνετε από Ελλάδα έχουν τόσες διαφορές.

Έχω κατεβάσει youtube και άλλες τρίτες εφαρμογές χωρίς κανένα θέμα ποτέ.

Ούτεχώρα άλλαξα, ούτε ειδικές ρυθμίσεις έχω.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Εγώ πάντως από Ελλάδα δεν είχα κανένα θέμα να κατεβάσω εφαρμογές ούτε με χώρα ούτε με ρυθμίσεις. Και το έχω δοκιμάσει και με 2 διαφορετικούς λογαριασμούς που έχω, ένα γερμανικό και ένα αγγλικό.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

mouse για τις εφαρμογές που δεν δουλεύει...

αλλα και τρόπος εμφάνισης εφαρμογών που δεν τις βλέπουμε μετα απο πλάγια εγκατάσταση.

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7888895#post7888895

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

mouse για τις εφαρμογές που δεν δουλεύει...

 

αλλα και τρόπος εμφάνισης εφαρμογών που δεν τις βλέπουμε μετα απο πλάγια εγκατάσταση.

 

 

 

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7888895#post7888895

Έχω βάλει πόσες εφαρμογές με sideload και όλες εμφανίζονται κανονικά.

Πότε συμβαίνει αυτό που λες;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει πόσες εφαρμογές με sideload και όλες εμφανίζονται κανονικά.

Πότε συμβαίνει αυτό που λες;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Αν δεις στο google ψάχνουν λύση αρκετοί.

Αρα για να ψάχνουν συμβαίνει και όσο πάει αντί να μειωθεί αυξάνεται.

Σήμερα επαψε να δουλεύει μια εφαρμογή που είχα αλλα αν θέλεις να δοκιμάσεις .. πχ εγκατέστησε bbc iplayer.

ίσως και η ερτ αλλά δεν θυμάμαι.

Αυτα για το mouse στο firetv που λέγαμε.

Για το θέμα με την την εμφάνιση στον launcher θα πω οτι είναι συχνοτατο φαινόμενο στο xiaomi και οχι στο firetv.

Αλλά τι να το κάνεις που μπορεί να εμφανίζεται κάποια εφαρμογή στο fire αλλα να μην δουλεύει το mouse.

Τα συν και τα πλην το καθένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αρα ετσι με το apk που λεω έγινε καλύτερο το firetv.

Ειδικά για ταξίδια κλπ που γλύτωσα ανταπτορες η bluetooth mouse.

"τωρα" χωρις πολλά πολλά έχουμε και υποστήριξη mouse σε εφαρμογές που δεν είχαμε.

Το μόνο που λείπει για να μην κουβαλάμε και ρουτερ (οσο μικρό και να είναι και αυτο) ειναι αν παίζει με ρουτ να γίνει το fire και access point router εκτός απο client.

Εκεί βέβαια να δούμε αν με το root κολλήσουμε και εναν vpn client δικό μας, όχι κάποιου παρόχου.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Χάλασε το android box ενός ξαδέλφου μου και για νέα αγορά του πρότεινα το fire stick απλά επειδή χρησιμοποιεί (εκτός των γνωστών Apps τα οποία είμαι σίγουρος ότι τρέχουν) ένα συγκεκριμένο application το atv iptv (πρώην iview) για iptv,(για να προλάβω όχι μόνο με αυτό δουλεύει ο πάροχός του) ([url=https://disqus.com/next/login/]υπάρχει εδώ[/url] μπορεί κάποιος να επιβεβαιώσει ότι δουλεύει στο fire stick  ή να το κατεβάσει και να το δοκιμάσει ,για να μην το αγοράζει τζάμπα.

 

Έγινε αγορά του 1080 2nd gen (από Ελλάδα , εισαγωγή από Αγγλία μάλλον- λόγω τροφοδοτικού) , περάστηκαν εφαρμογούλες (titanium tv,cyberflix, cinema hd, smarters tv, smart youtube) , όλα καλά με το streaming (δουλεύει και το παραπάνω πρόγραμμα που ήθελα), για vpn δοκίμασα το psiphon και προς το παρόν δουλεύει καλά.

Edited by lost

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Βγήκε καινούργια έκδοση 18.4, λογικά θα είναι σε λίγο καιρό διαθέσιμη και μέσω es Explorer. Στην περίπτωση αυτή θα γίνει update της υπάρχουσας ή θα θέλει στήσιμο από την αρχή? Γενικότερα υπάρχει τρόπος να γίνει update χωρίς να θέλει ξανά στήσιμο?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε καινούργια έκδοση 18.4, λογικά θα είναι σε λίγο καιρό διαθέσιμη και μέσω es Explorer. Στην περίπτωση αυτή θα γίνει update της υπάρχουσας ή θα θέλει στήσιμο από την αρχή? Γενικότερα υπάρχει τρόπος να γίνει update χωρίς να θέλει ξανά στήσιμο?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Τι εννοείς;

Όλες οι εκδόσεις σε όλα τα Android περνάνε πάνω από τις προηγούμενες.

Πού διάβασες ότι θέλει πάλι στήσιμο;;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς;

Όλες οι εκδόσεις σε όλα τα Android περνάνε πάνω από τις προηγούμενες.

Πού διάβασες ότι θέλει πάλι στήσιμο;;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Δεν διάβασα κάτι, υπόθεση κάνω. Παλαιότερα θυμάμαι σε ένα boxaki είχα περάσει το kodi εκτός playstore από το site του kodi και όταν πέρασα τη νέα έκδοση kodi την έβλεπε σαν ξεχωριστή εφαρμογή. Όταν την πέρασα από playstore έκανε αναβάθμιση κανονικά. Αλλά το λογικό είναι αυτό που λες, να γίνει απλά update.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν διάβασα κάτι, υπόθεση κάνω. Παλαιότερα θυμάμαι σε ένα boxaki είχα περάσει το kodi εκτός playstore από το site του kodi και όταν πέρασα τη νέα έκδοση kodi την έβλεπε σαν ξεχωριστή εφαρμογή. Όταν την πέρασα από playstore έκανε αναβάθμιση κανονικά. Αλλά το λογικό είναι αυτό που λες, να γίνει απλά update.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Μην ασχολείσαι με το store για το στικακι.

Μόνο χερατα εφαρμογές.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το instagram γιατί δεν μπορώ να το κάνω εγκατάσταση , μιλάω για αυτό που υπάρχει στο amazone store, το βρήσκο μόνο στο νετ και δεν το περνάει λέει Compatibility with your devices και βγάζει κόκκινο σταυρο (του όχι δηλαδή) wtf, amazon fire stick 2nd gen 1080

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το instagram γιατί δεν μπορώ να το κάνω εγκατάσταση , μιλάω για αυτό που υπάρχει στο amazone store, το βρήσκο μόνο στο νετ και δεν το περνάει λέει Compatibility with your devices και βγάζει κόκκινο σταυρο (του όχι δηλαδή) wtf, amazon fire stick 2nd gen 1080
Βάλτο χερατα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Βάλτο χερατα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

το θέμα είναι ότι δεν βρίσκω το instagram για το fire αλλά το κανονικό μόνο , το οποίο δεν δουλεύει με το τηλεκοντρόλ του fire...

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

πλήρωσε η βάλε το "free" app (mouse) που είπα σε προηγούμενα ποστ τοτε...

 

Τις alternative λύσεις τις ξέρω , έχω το CetusPlay, το θέμα είναι να τα δουλεύω όλα με το τηλεκοντρολ του , αυτός είναι και ένας από τους λόγος που πήρα το μηχάνημα.

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

η δεν κατάλαβα εγω η εσύ.

έχεις δοκιμάσει αυτό που λέω?

με το τηλεκοντρόλ του δουλεύεις.

κ α μ ι α διαφορά.

θα έπρεπε να υπάρχει ενσωματωμένο κανονικά απο την μαμά του.. μπας και..

Link to comment
Share on other sites

η δεν κατάλαβα εγω η εσύ.

έχεις δοκιμάσει αυτό που λέω?

με το τηλεκοντρόλ του δουλεύεις.

κ α μ ι α διαφορά.

θα έπρεπε να υπάρχει ενσωματωμένο κανονικά απο την μαμά του.. μπας και..

 

Καλά κατάλαβα, το mouse toggle δουλεύει καλά το θέμα όμως είναι με την ίδια την εφαρμογή του instagram η οποία δεν δουλευει σωστά στο fire ούτε στην ανάλυση τα βγάζει χάλια , παραμορφωμένα

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται, τις τελευταίες μέρες πήρα το fireTV 4k stick και όντως είναι απίστευτο. Γρήγορο και καλή ποιότητα εικόνας. Τώρα πώς θα γίνει να τρέξω σωστά το novaflix ; υποψιάζομαι ότι επειδή δεν έχει google services δεν τρέχει σωστά γιατί ενώ κάνω πλοήγηση στα μενού μόλις κάνω μεγιστοποίηση του βίντεο δείχνει συνεχώς ότι φορτώνει.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Καλά κατάλαβα, το mouse toggle δουλεύει καλά το θέμα όμως είναι με την ίδια την εφαρμογή του instagram η οποία δεν δουλευει σωστά στο fire ούτε στην ανάλυση τα βγάζει χάλια , παραμορφωμένα

άλλη συζήτηση η μια άλλη η άλλη.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας ,

 

Το στικάκι μου ειναι κουμπωμένο πάνω στην OLED η οποία βλέπει το δίκτυο κανονικά.

Όταν μπαίνω στο δίκτυο από το στικάκι μέσω φυσικά (WiFi) πάω στο Network βλέπει τους φακέλους αλλά δεν μπορώ να τους επιλέξω .Όλα γίνονται μέσω ES Explorer...

Γνωρίζετε γιατί ?

Link to comment
Share on other sites

για κοίτα για κάποιο σχετικό μενού στην tv

 

Λες να μην αφήνει η tv τον διαμοιρασμό των αρχείων ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας ,

 

Το στικάκι μου ειναι κουμπωμένο πάνω στην OLED η οποία βλέπει το δίκτυο κανονικά.

Όταν μπαίνω στο δίκτυο από το στικάκι μέσω φυσικά (WiFi) πάω στο Network βλέπει τους φακέλους αλλά δεν μπορώ να τους επιλέξω .Όλα γίνονται μέσω ES Explorer...

Γνωρίζετε γιατί ?

Τους φακέλους σε τι τους έχεις ; σε win , linux, nas.... smb ftp; είναι με κωδικό ; πολλά τα ερωτήματα για να μπορέσουμε να βρούμε λύση, δώσε λεπτομέρειες, στον es έχεις δώσει δικαιώματα ; αν έχεις περασμένο το kodi με το kodi τους βλέπει τους φακέλους , αν έχεις android κινητό κάνε και εκεί εγκατάσταση τον es και δες μπορείς να τα ανοίξει;

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...