Jump to content

Apple watch


ababapanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα, είμαι σε δίλλημα και θέλω βοήθεια. Apple Watch 4 44mm μεταχειρισμένο 7 μηνών ή το 3 42mm καινούργιο. Η αξία τους είναι ίδια και στα δυο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Καινούργιο μόνο αξίζει watch 5

Τα αλλά μεταχειρισμένα

Στα 280€ πάρε ένα προσεγμένο 4αρι μεταχειρισμένο είναι λίγο ανώτερο σε 2-3 σημεία

Χοντρικά όμως την ίδια δουλειά κάνουν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καινούργιο μόνο αξίζει watch 5

Τα αλλά μεταχειρισμένα

Στα 280€ πάρε ένα προσεγμένο 4αρι μεταχειρισμένο είναι λίγο ανώτερο σε 2-3 σημεία

Χοντρικά όμως την ίδια δουλειά κάνουν

 

 

Το μόνο που με προβληματίζει είναι η οθόνη, διότι στο 4 είναι με μικρότερα bezels. Δύσκολα να βρω καλό μεταχειρισμένο σε αυτά τα χρήματα. Το παρακολουθώ καιρό και όσα έχουν βγει και αξίζει να ασχοληθείς είναι στα 330-350€. Με ιντριγκάρει το 279€ καινούργιο με 2ετη εγγύηση, και σίγουρη υποστήριξη για τα επόμενα 2-3 χρόνια.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που με προβληματίζει είναι η οθόνη, διότι στο 4 είναι με μικρότερα bezels. Δύσκολα να βρω καλό μεταχειρισμένο σε αυτά τα χρήματα. Το παρακολουθώ καιρό και όσα έχουν βγει και αξίζει να ασχοληθείς είναι στα 330-350€. Με ιντριγκάρει το 279€ καινούργιο με 2ετη εγγύηση, και σίγουρη υποστήριξη για τα επόμενα 2-3 χρόνια.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εγώ είχα πέρυσι το 4

Είχα κάτι θέματα με την μπαταρία δεν μου έβγαζε ούτε μέρα

Το έδωσα και έμεινα έτσι

Πριν ένα μήνα πήρα το 3αρι και είμαι ευχαριστημένος

Πέρα από το ότι έχει τετράγωνη οθόνη λίγο πιο μικρή τίποτα άλλο δεν με ενοχλεί

Δεν κάνω και τίποτα, ώρα, ειδοποιήσεις, απάντηση σε κλήσεις και μηνύματα και καταγραφή του ύπνου

Πληρωμή ασύρματα

 

Όλα αυτά από το 3αρι και μετά είναι ίδιες λειτουργίες

Λείπει το ηλεκτροκαρδιογράφημα που ΦΕΝ το χρησιμοποιώ και όπως είπαμε η διαφορετική οθόνη

 

Ότι πληρώνεις παίρνεις άλλη μια φορά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα πέρυσι το 4

Είχα κάτι θέματα με την μπαταρία δεν μου έβγαζε ούτε μέρα

Το έδωσα και έμεινα έτσι

Πριν ένα μήνα πήρα το 3αρι και είμαι ευχαριστημένος

Πέρα από το ότι έχει τετράγωνη οθόνη λίγο πιο μικρή τίποτα άλλο δεν με ενοχλεί

Δεν κάνω και τίποτα, ώρα, ειδοποιήσεις, απάντηση σε κλήσεις και μηνύματα και καταγραφή του ύπνου

Πληρωμή ασύρματα

 

Όλα αυτά από το 3αρι και μετά είναι ίδιες λειτουργίες

Λείπει το ηλεκτροκαρδιογράφημα που ΦΕΝ το χρησιμοποιώ και όπως είπαμε η διαφορετική οθόνη

 

Ότι πληρώνεις παίρνεις άλλη μια φορά

 

 

Watchfaces έχουμε προσθέσει με την 6;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Watchfaces έχουμε προσθέσει με την 6;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Νομίζω πως ναι αλλά ούτε σε αυτά δίνω βάση

Έχω ένα απλό και δεν τα ψάχνω

Εντελώς lite χρήστης είμαι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ναι αλλά ούτε σε αυτά δίνω βάση

Έχω ένα απλό και δεν τα ψάχνω

Εντελώς lite χρήστης είμαι

 

 

Εάν δεν σου είναι κόπος μπορείς να δημοσιεύσεις μια φωτό;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν σου είναι κόπος μπορείς να δημοσιεύσεις μια φωτό;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Από τι;

Επίσης δεν βάζω φωτό στο myphone γιατί είναι πιο εύκολο να κλέψεις λεφτά από ελβετική τράπεζα παρά να βάλεις φωτό εδώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Καλή Πρωτομαγιά. Πόσο αξιόπιστα είναι τα στατιστικά για το iwatch στο περπάτημα, διάδρομο, κλπ. Το έχω πάρει δώρο στον άντρα μου και παραπονιέται ότι καταλαβαίνει μόνο το 40% του χρόνου άσκησης σε διάδρομο... Στο δε βάδισμα εκτός άλλες φορές βγάζει μήνυμα για δραστηριότητα στα 30λ άλλες φορές στα 10λ άλλες φορές καθόλου...

Μήπως πρέπει να κατεβάσει άλλη εφαρμογή ή δεν λειτουργούν σωστά οι αισθητήρες;

Ευχαριστώ για τη βοήθεια...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Καλή Πρωτομαγιά. Πόσο αξιόπιστα είναι τα στατιστικά για το iwatch στο περπάτημα, διάδρομο, κλπ. Το έχω πάρει δώρο στον άντρα μου και παραπονιέται ότι καταλαβαίνει μόνο το 40% του χρόνου άσκησης σε διάδρομο... Στο δε βάδισμα εκτός άλλες φορές βγάζει μήνυμα για δραστηριότητα στα 30λ άλλες φορές στα 10λ άλλες φορές καθόλου...

Μήπως πρέπει να κατεβάσει άλλη εφαρμογή ή δεν λειτουργούν σωστά οι αισθητήρες;

Ευχαριστώ για τη βοήθεια...

 

Σε διάδρομο δεν ξέρω

Στο δρόμο κι εμενα πολλές φορές αργεί να αναγνωρίζει το βάδισμα αυτόματα αλλά εάν θέλεις το κανείς χειροκίνητα όταν ξεκινάς

Μετά γράφει σωστά δεν έχεις θέμα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Καλή Πρωτομαγιά. Πόσο αξιόπιστα είναι τα στατιστικά για το iwatch στο περπάτημα, διάδρομο, κλπ. Το έχω πάρει δώρο στον άντρα μου και παραπονιέται ότι καταλαβαίνει μόνο το 40% του χρόνου άσκησης σε διάδρομο... Στο δε βάδισμα εκτός άλλες φορές βγάζει μήνυμα για δραστηριότητα στα 30λ άλλες φορές στα 10λ άλλες φορές καθόλου...

Μήπως πρέπει να κατεβάσει άλλη εφαρμογή ή δεν λειτουργούν σωστά οι αισθητήρες;

Ευχαριστώ για τη βοήθεια...

 

 

Όταν επιλέγει την δραστηριότητα που θέλει να κάνει,π.χ βάδισμα όταν την τσεκάρει, πατάμε τις 3 τελίτσες και θέτουμε τι θελουμε. Δλδ εάν δεν το κάνει αυτό και ξεκινήσει την δραστηριότητα, αυτή θα τερματιστεί στα 30 λεπτά. Γι αυτό πατάμε τις τελίτσες πάνω δεξιά και επιλέγουμε χρόνο( εκεί βάζεις ποσό θέλεις να τρέξεις ή περπάτημα) θερμίδες, απόσταση, η ελεύθερα. Το ελεύθερα όμως είναι 30 λεπτά. Ελπίζω να σε βοήθησα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν επιλέγει την δραστηριότητα που θέλει να κάνει,π.χ βάδισμα όταν την τσεκάρει, πατάμε τις 3 τελίτσες και θέτουμε τι θελουμε. Δλδ εάν δεν το κάνει αυτό και ξεκινήσει την δραστηριότητα, αυτή θα τερματιστεί στα 30 λεπτά. Γι αυτό πατάμε τις τελίτσες πάνω δεξιά και επιλέγουμε χρόνο( εκεί βάζεις ποσό θέλεις να τρέξεις ή περπάτημα) θερμίδες, απόσταση, η ελεύθερα. Το ελεύθερα όμως είναι 30 λεπτά. Ελπίζω να σε βοήθησα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

εαν επιλέξεις ελεύθερο βάδισμα δεν κλεινει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

εαν επιλέξεις ελεύθερο βάδισμα δεν κλεινει

 

Αυτές όλες οι ρυθμίσεις που βρίσκονται ......στο ρολόι η στην υγεία ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτές όλες οι ρυθμίσεις που βρίσκονται ......στο ρολόι η στην υγεία ?

 

εφαρμογη που εχει ανθρωπάκι και λεγεται προπόνηση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όταν επιλέγει την δραστηριότητα που θέλει να κάνει,π.χ βάδισμα όταν την τσεκάρει, πατάμε τις 3 τελίτσες και θέτουμε τι θελουμε. Δλδ εάν δεν το κάνει αυτό και ξεκινήσει την δραστηριότητα, αυτή θα τερματιστεί στα 30 λεπτά. Γι αυτό πατάμε τις τελίτσες πάνω δεξιά και επιλέγουμε χρόνο( εκεί βάζεις ποσό θέλεις να τρέξεις ή περπάτημα) θερμίδες, απόσταση, η ελεύθερα. Το ελεύθερα όμως είναι 30 λεπτά. Ελπίζω να σε βοήθησα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...

Το πρόβλημα που έχει είναι ότι έαν αθροισει χρόνους, αποστάσεις ή θερμίδες των επιμέρους προπονήσεων δεν συμφωνούν με τα αντίστοιχα που δείχνει η εφαρμογή Δραστηριότητα (εικονίδιο στόχος) ... Τα νούμερα στη Δραστηριότητα είναι μεγαλύτερα από το άθροισμα προπονήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...

Το πρόβλημα που έχει είναι ότι έαν αθροισει χρόνους, αποστάσεις ή θερμίδες των επιμέρους προπονήσεων δεν συμφωνούν με τα αντίστοιχα που δείχνει η εφαρμογή Δραστηριότητα (εικονίδιο στόχος) ... Τα νούμερα στη Δραστηριότητα είναι μεγαλύτερα από το άθροισμα προπονήσεων.

 

 

Τα νούμερα στην δραστηριότητα είναι μεγαλύτερα διότι καταγράφει 24/24ώρο την κίνηση σου και τις θερμίδες. Στην δραστηριότητα υπάρχει επιλογή προπονήσεις, που τις βλέπεις ξεχωριστά την κάθε μια. Αυτό που μπορεί να κάνει είναι να σταματήσει την σύνδεση με το κινητό, και να κάνει μια δραστηριότητα. Το κινητό θα καταγράψει τα πάντα εάν το έχει πάνω του. Και μετά τσεκάρει και το ρολόι για να δει τι κατάγραψε. Σίγουρα μπορεί να έχει κάποια απόκλιση αλλά θα είναι πολύ μικρή. Επίσης στην εφαρμογή Υγεία, τα έχει όλα καταγραμμένα ξεχωριστά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλο η δραστηριότητα άλλο η προπόνηση

Ξεχωριστά πράγματα

Όμως η δραστηριότητα εμπεριέχει την προπόνηση και αλλά πολλά γι αυτό γράφει παραπάνω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις... Νομίζω έτσι λειτουργούν όλα τα smartwatch, απλά είναι όλα τα στοιχεία μαζεμένα σε μια εφαρμογή (amazfit για xiaomi, Samsung Health).

Από εφαρμογές τι λέτε; Έχετε καλές προτάσεις; Κάποιες που αξίζουν τον κόπο να υπάρχουν; Πχ βρήκαμε μια εφαρμογή που κάνει ανάλυση του ύπνου... Δίνει πολλά ενδιαφέροντα στοιχεία... Λέγεται sleepwatch και βέβαια είναι free...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις... Νομίζω έτσι λειτουργούν όλα τα smartwatch, απλά είναι όλα τα στοιχεία μαζεμένα σε μια εφαρμογή (amazfit για xiaomi, Samsung Health).

Από εφαρμογές τι λέτε; Έχετε καλές προτάσεις; Κάποιες που αξίζουν τον κόπο να υπάρχουν; Πχ βρήκαμε μια εφαρμογή που κάνει ανάλυση του ύπνου... Δίνει πολλά ενδιαφέροντα στοιχεία... Λέγεται sleepwatch και βέβαια είναι free...

 

Κι εγώ αυτήν χρησιμοποιώ για τον ύπνο

Βέβαια στο ρολόι δεν έχω καμία εφαρμογή μόνο ότι είχε μέσα

Ετοιμάζει η Apple δίκη της υλοποίηση για να μην έχουμε άλλες εφαρμογές που φτιάχνουν τρίτοι προγραμματιστές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Καλή Πρωτομαγιά. Πόσο αξιόπιστα είναι τα στατιστικά για το iwatch στο περπάτημα, διάδρομο, κλπ. Το έχω πάρει δώρο στον άντρα μου και παραπονιέται ότι καταλαβαίνει μόνο το 40% του χρόνου άσκησης σε διάδρομο... Στο δε βάδισμα εκτός άλλες φορές βγάζει μήνυμα για δραστηριότητα στα 30λ άλλες φορές στα 10λ άλλες φορές καθόλου...

Μήπως πρέπει να κατεβάσει άλλη εφαρμογή ή δεν λειτουργούν σωστά οι αισθητήρες;

Ευχαριστώ για τη βοήθεια...

 

Του πηρες δωρο apple watch και σου κανει και παραπανονα; Χωρισε τον! :p:lol:

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Του πηρες δωρο apple watch και σου κανει και παραπανονα; Χωρισε τον! :p:lol:

 

Καλό... Χαχαχα

Edited by IKAL
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
Για να δούμε θα υποστηρίξει η COSMOTE το νέο apple watch series 6 cellular με την τεχνολογία multisim;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Για να δούμε θα υποστηρίξει η COSMOTE το νέο apple watch series 6 cellular με την τεχνολογία multisim;

 

Θα το είχε διαφημίσει φαντάζομαι αν υπήρχε τέτοια πρόθεση...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα το είχε διαφημίσει φαντάζομαι αν υπήρχε τέτοια πρόθεση...

Μάλλον έτσι πρέπει να έχουν τα πράγματα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...