Jump to content

Apple watch


ababapanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουμε και λέμε. Όχι υποστήριξη στο messenger, όχι υποστήριξη στο Instagram ποιος ο λόγος να πάρεις κάτι που οι μισές εφαρμογές δεν υποστηρίζονται;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχουμε και λέμε. Όχι υποστήριξη στο messenger, όχι υποστήριξη στο Instagram ποιος ο λόγος να πάρεις κάτι που οι μισές εφαρμογές δεν υποστηρίζονται;

 

Μα το messenger υποστηρίζεται(στο 4αρι τουλάχιστον που έχω δει).

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να μην το κάνουν αργά η γρήγορα .απο την στιγμή που υποστηρίζει το Samsung watch θα κάνουν και αυτό .το θέμα είναι φυσικά να το κάνουν να δουλεύει όπως την κάρτα twins ώστε να βάζει αεροπλάνο το τηλέφωνο και να ενεργοποιήσεις το ρολόι ώστε να πηγαίνεις γυμναστήριο - τρέξιμο η για οποιοδήποτε άλλο λόγο χωρίς να έχεις άλλο νούμερο . Στο μερικές χώρες δουλεύει αρκετό καιρό πριν έτσι.
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Μα το messenger υποστηρίζεται(στο 4αρι τουλάχιστον που έχω δει).

 

Το messenger παίζει με τις 2,3 τελευταίες αναβαθμίσεις που του έκαναν. Πιο πριν τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το messenger παίζει με τις 2,3 τελευταίες αναβαθμίσεις που του έκαναν. Πιο πριν τίποτα.

 

Ακόμα έχει κάποια θέματα, όπως : σου στέλνουν μνμ στο εμφανίζει σαν ειδοποίηση αλλά αν μπεις μετά στην εφαρμογή του messenger(από το apple watch πάντα εννοώ) μπορεί να μην έχει ανανεώσει τη συνομιλία.

Link to comment
Share on other sites

Το messenger παίζει με τις 2,3 τελευταίες αναβαθμίσεις που του έκαναν. Πιο πριν τίποτα.

 

 

 

Το Whatsapp επίσης εχει ακόμη θεμα το οποιο δεν υποστηρίζεται σχεδόν καθόλου.

Τα sms ενώ οκ διαβαζεις απαντάς κανονικά αν διαγράψεις το μήνυμα όμως απο το κινητό στο ρολόϊ μένει το μήνυμα κανονικά.Δέν ξέρω αν υπάρχει ρυθμιση γιαυτό αλλα είναι τελείως ηλίθιο.

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν υπάρχει ρυθμιση γιαυτό αλλα είναι τελείως ηλίθιο.

 

Μαζί σου. Θα έπρεπε να επικοινωνεί με το watch και να διαγράφεται και από εκεί.

Έλα όμως που μερικές φορές αποδεικνύεται σωτήριο έχοντας διατηρήσει το sms που έσβησες βιαστικά από το iphone...;)

Link to comment
Share on other sites

Μαζί σου. Θα έπρεπε να επικοινωνεί με το watch και να διαγράφεται και από εκεί.

 

Έλα όμως που μερικές φορές αποδεικνύεται σωτήριο έχοντας διατηρήσει το sms που έσβησες βιαστικά από το iphone...;)

 

 

 

Και το αντίστροφο!!! Μήνυμα που πρέπει να σβηστεί να μείνει στο ρολόι ξεχασμένο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με BT και WiFi απενεργοποιημένα και μπαταρία στο 100% έχει κατανάλωση το βράδυ 8% χωρίς να τρέχει κάτι άλλο στο background. Πολύ δεν είναι?
Link to comment
Share on other sites

Με BT και WiFi απενεργοποιημένα και μπαταρία στο 100% έχει κατανάλωση το βράδυ 8% χωρίς να τρέχει κάτι άλλο στο background. Πολύ δεν είναι?

 

 

 

Οταν λέμε βράδυ εννουμε 7-8 ώρες χωρίς χρήση ουσιαστικά; Εγω έχω το ίδιο άλλα με bt wifi ανοιχτά φυσικά και ότι τρέχει.2 μέρες μου κρατάει άνετα με αρκετή χρήση το ρολόϊ.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Οταν λέμε βράδυ εννουμε 7-8 ώρες χωρίς χρήση ουσιαστικά;

 

Ακριβώς. Με μέτρια χρήση μου βγάζει και εμένα 2 μέρες. Το θέμα είναι ότι σε idle κατάσταση δεν θα έπρεπε να ρουφάει τόση μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Με μέτρια χρήση μου βγάζει και εμένα 2 μέρες. Το θέμα είναι ότι σε idle κατάσταση δεν θα έπρεπε να ρουφάει τόση μπαταρία...

 

 

 

Νομιζω το ρολόϊ δεν έχει καθόλου idle κατασταση δηλαδή εφόσον έχει σύνδεση με το τηλέφωνο συνέχεια είναι σε μια σχετική λειτουργία συνέχεια όμως ολοι έχουμε λιγο πολύ τους ίδιους χρόνους αναμονής στη μπαταρία.Αν θες δοκίμασε να κλείσεις ενα βράδυ wifi και bt του τηλεφώνου να δεις θα αλλάξει το ποσοστό;

Εγώ πολλές φορές κλείνω το ρολόι στον ύπνο μου ετσι και αλλιώς δεν χρησιμοποιώ ούτε καν το κινητό και ετσι μου πάει και 3 μέρες άνετα.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το ρολόϊ δεν έχει καθόλου idle κατασταση δηλαδή εφόσον έχει σύνδεση με το τηλέφωνο συνέχεια είναι σε μια σχετική λειτουργία συνέχεια όμως ολοι έχουμε λιγο πολύ τους ίδιους χρόνους αναμονής στη μπαταρία.Αν θες δοκίμασε να κλείσεις ενα βράδυ wifi και bt του τηλεφώνου να δεις θα αλλάξει το ποσοστό;

 

Μα κλειστά τα έχω στο τηλέφωνο. Γι'αυτό και έγραψα ότι είναι idle το ρολόι...

Link to comment
Share on other sites

Μα κλειστά τα έχω στο τηλέφωνο. Γι'αυτό και έγραψα ότι είναι idle το ρολόι...

 

 

 

Δέν ξέρω αλλα εφόσον σου βγάζει 2 μέρες όπως ολους μας σχεδον δέν νομίζω οτι πρέπει να ανησυχεις.

Ορίστε και οι δικοί μου χρόνοι αναμονης!Το φορτισα Πεμπτη βραδυ προς Παρασκευη.Χθες το βράδυ το έκλεισα τελειώς! Τωρα έχω 61%6c5daae9b1e3d39d75178c6bd18f45fa.jpg

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια χαρά! Να ρωτήσω δυο τρία πραγματα. Σκεφτομαι για το series 3 καθώς είναι πιο κοντά στα χρήματα που μπορώ να διαθέσω.

 

1. Θέλω να μάθω αν μπορώ να παίρνω το ρολόι μόνο στο τρέξιμο για να ακούσω μουσική (αν του περάσω μουσική δηλαδή στη μνήμη μέσα).

 

2. Αν συνδέεται μέσω Bluetooth με άλλες συσκευές εκτός από τα AirPods.

 

3. Αν πάω για LTE θα πρέπει να του βάλω άλλη κάρτα SIM? Δηλαδή άλλο νούμερο και ιντερνετ; Που δε νομίζω βέβαια να πάω γιατί δεν αποχωρίζομαι το iPhone. Αλλά κυρίως για ραδιόφωνο / μουσική.

 

4. Μηνύματα από εκεί μπορείς να γράψεις σε Viber & Facebook messenger ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά! Να ρωτήσω δυο τρία πραγματα. Σκεφτομαι για το series 3 καθώς είναι πιο κοντά στα χρήματα που μπορώ να διαθέσω.

 

1. Θέλω να μάθω αν μπορώ να παίρνω το ρολόι μόνο στο τρέξιμο για να ακούσω μουσική (αν του περάσω μουσική δηλαδή στη μνήμη μέσα).

 

2. Αν συνδέεται μέσω Bluetooth με άλλες συσκευές εκτός από τα AirPods.

 

3. Αν πάω για LTE θα πρέπει να του βάλω άλλη κάρτα SIM? Δηλαδή άλλο νούμερο και ιντερνετ; Που δε νομίζω βέβαια να πάω γιατί δεν αποχωρίζομαι το iPhone. Αλλά κυρίως για ραδιόφωνο / μουσική.

 

4. Μηνύματα από εκεί μπορείς να γράψεις σε Viber & Facebook messenger ?

 

Εγώ έχω 2η μέρα το watch 4

Να σου απαντήσω

 

1) Ναι μπορείς με τα AirPods

2) Δεν γνωρίζω

3)Lte κι εγώ ήθελα αλλά ακόμα δεν υπάρχει υποστήριξη της esim στην Ελλάδα οποτε δεν ξέρουμε και πως θα είναι τα πακέτα και τα λοιπά όταν έρθει

4)Μπορείς να απαντήσεις με τα έτοιμα που έχει για πιο γρήγορα, μπορείς να πατήσεις το μικροφωνακι, να μιλήσεις και να τα φτιάξει μήνυμα

 

Άμα είσαι πολύ της γυμναστικής κοίταξε και κανένα garmin γιατί είναι περισσότερο για τέτοια δουλειά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλά, όταν λέω γυμναστική εννοώ τρέξιμο - περπάτημα για αρχή λόγω βάρους μόνο. Θέλω κάπως να βρω ένα κίνητρο. Έκανα παλιά αλλά σταμάτησα και θέλω από τον επόμενο μήνα να χωθω ξανά σιγά σιγά. Απλώς το λέω γιατί είδα ότι τα Garmin είναι κάπως ακριβά.

 

Πιστεύεις ότι τα Apple Watch υπάρχουν σε Public να δω δοκιμή συνδεσιμότητας; Έχω πρόβλημα ακοής και χρησιμοποιώ συγκεκριμένο μηχάνημα για να ακούω κινητό, μουσική κτλ. Θα πάω να τσεκάρω.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις οποιαδηποτε ακουστικά Bluetooth. Το έχω δοκιμάσει και με κινέζικα Φθηνα

HTC Desire -> HTC Desire S -> Samsung Galaxy S3 -> LG G2 -> Νote 4

Lenovo S920 -> Huawei Honor 3c

iPad Air - iPad Mini 2

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
Ρε παιδια δεν μπορω να βαλω την εκδοση 6.1.1 , με βγαζει οτι ειναι αδυνατη η ληψη και με πεταει εξω συνεχεια , γιατι ; Διαβασα πολλοι εχουν το ιδιο θεμα . Εχει κανενας καμμια λυση ;
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

εκανα αναβαθμιση το apple watch 3 που εχω σε os 6.2

βλεπω πολυ αισθητη βελτιωση αυτονομιας

εφτασε 55 ωρες χρησης με υπολοιπο 17% μπαταριας

δεν το λες και ασχημα για ολες τις δυνατοτητες που εχει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ξέρω πως το κατάφεραν, αλλά τόσο μεγάλη αύξηση στην αυτονομία του Apple Watch με ένα update... είναι εντυπωσιακό!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

εκανα αναβαθμιση το apple watch 3 που εχω σε os 6.2

βλεπω πολυ αισθητη βελτιωση αυτονομιας

εφτασε 55 ωρες χρησης με υπολοιπο 17% μπαταριας

δεν το λες και ασχημα για ολες τις δυνατοτητες που εχει

 

Αυτα μου λες τωρα, και εχω παρει το Huawei GT!

 

Χαχα, θα κανω λιγο υπομονη να βγει το 6...μηπως παρω σε προσφορα το 5αρι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...