Jump to content

Apple watch


ababapanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω μια απορία σχετικά με τους αισθητήρες , μετράει μόνο καρδιακούς παλμούς? η και θερμοκρασία? κάπου διάβασα οτι μπορεί να μετράει την κατανάλωση θερμίδων και τα βήματα. Αυτές τις μετρήσεις πως τις πέρνει και ποσό ακριβείς είναι? εςας Σας έχουν εξυπηρετήσει? πχ όταν κάνω γυμναστική πως ξέρει το ρολόι ποσό γυμνάζω κάθε μέρος του σώματος? χέρια πόδια κλπ?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έχω μια απορία σχετικά με τους αισθητήρες , μετράει μόνο καρδιακούς παλμούς? η και θερμοκρασία? κάπου διάβασα οτι μπορεί να μετράει την κατανάλωση θερμίδων και τα βήματα. Αυτές τις μετρήσεις πως τις πέρνει και ποσό ακριβείς είναι? εςας Σας έχουν εξυπηρετήσει? πχ όταν κάνω γυμναστική πως ξέρει το ρολόι ποσό γυμνάζω κάθε μέρος του σώματος? χέρια πόδια κλπ?

 

Θερμιδες, παλμους, βηματα, ορθοστασια, αποσταση, σκαλοπατια κλπ

 

Τωρα αν ειναι ακριβεις οι μετρησεις, δεν εχω ιδεα, αλλα δε βλεπω κατι το εξωπραγματικο παντως

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
έχω μια απορία σχετικά με τους αισθητήρες , μετράει μόνο καρδιακούς παλμούς? η και θερμοκρασία? κάπου διάβασα οτι μπορεί να μετράει την κατανάλωση θερμίδων και τα βήματα. Αυτές τις μετρήσεις πως τις πέρνει και ποσό ακριβείς είναι? εςας Σας έχουν εξυπηρετήσει? πχ όταν κάνω γυμναστική πως ξέρει το ρολόι ποσό γυμνάζω κάθε μέρος του σώματος? χέρια πόδια κλπ?

 

Όπως γράφει παραπάνω και το άλλο μέλος το ρολόι μετράει όντως αυτό που περιγράφει αλλά όπως και τα άλλα ρολόγια η αξιοπιστία σίγουρα δεν μπορεί να είναι στο 100%.

Έχω αλλάξει όλα τα smartwacth της αγοράς και σε γενικές γραμμές όλα μετρούν τα ίδια πράγματα και περίπου με τα ίδια αποτελέσματα.

Τέλος μετά και την αναβάθμιση του ρολογιού η αυτονομία είναι με full χρήση 2 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Καλημέρα σας,

Σκέφτηκα να δημιουργήσω ένα θέμα συζήτησης για το έξυπνο ρολόι της Apple, το Apple Watch, ανεξάρτητα από την σειρά του.

Εδώ λοιπόν θα ανταλλάσσουμε απόψεις για όλα τα ρολόγια της Apple.

Στη σελίδα της κατασκευάστριας Apple τα Apple Watch βρίσκονται εδώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ήδη και είναι σχεδόν ανενεργό

Είναι στην κατηγορία με τα gadgets

Βέβαια θα ήθελα κι εγώ μια πιο ενεργή συζήτηση για να μάθουμε πράγματα κι εμείς που το θέλουμε αλλά το σκεφτόμαστε γιατί το θεωρούμε απλά ένα ακριβό και ψιλό άχρηστο αξεσουάρ

 

Όπως είπα και στο άλλο νήμα ίσως η μοναδική πολύ βασική λειτουργία του Apple watch είναι στην έκδοση με LTE που μπορείς να φύγεις από το σπίτι χωρίς το κινητό αλλά να συνεχίσεις να έχεις κλήσεις σε συνδυασμό με τα airpods

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ενώ αναμφισβήτητα προσφέρει κάποιες ευκολίες, εν τούτοις μάλλον αποδείχθηκε από εμπορική άποψη τουλαχιστο ότι δεν ήταν το επόμενο μεγάλο μπαμ έξυπνης προσωπικής συσκευής.

 

Βέβαια ήδη είναι το ν. 1 παγκοσμίως smartwatch σε πωλήσεις και σίγουρα θα συνεχίσει να εξελίσσεται. Απλά δεν είναι τόσο χρηστικο και απαραίτητο προς το παρόν. Περισσότερο δορυφορικά του iPhone συμπληρώνει κάποια πράγματα. Αλήθεια όσοι το έχουν θα είχε ενδιαφέρον να μας πουν σε ποιες λειτουργίες τους έχει φανεί χρήσιμο στην καθημερινότητα τους.

 

Εγώ πιστεύω πάντως ότι πλασάρεται καλύτερα σαν μια health oriented συσκευή και ήδη η Apple έχει τονίσει ότι προσανατολίζεται να καλύψει τέτοιες ανάγκες και στο μέλλον με τις διάφορες συσκευές της.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

-iPhone 6s

-iPad Air 2

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου θέλει να πάρει το Watch 4 και έχω κάποιες ερωτήσεις !! Τι παίζει με ευρωπαϊκά και με αμερικανικά που έχει στο skroutz? Στα ευρωπαϊκά είναι κλειδωμένο το καρδιογράφημα ; Κάρτα esim παίρνει το ευρωπαϊκό που έχει πχ Γερμανός public ? Ευχαριστώ

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου θέλει να πάρει το Watch 4 και έχω κάποιες ερωτήσεις !! Τι παίζει με ευρωπαϊκά και με αμερικανικά που έχει στο skroutz? Στα ευρωπαϊκά είναι κλειδωμένο το καρδιογράφημα ; Κάρτα esim παίρνει το ευρωπαϊκό που έχει πχ Γερμανός public ? Ευχαριστώ

Στην Ελλάδα δεν έχει έρθει από τον επίσημο διανομέα η έκδοση με e-sim.

Στα ευρωπαϊκά όντως είναι κλειδωμένο το καρδιογράφημα, στην πραγματικότητα δεν έχει έρθει με την αναβάθμιση το χαρακτηριστικό αυτό. Αν το δώσουν στο μέλλον δεν ξέρω. Έχει να κάνει με νομικούς λόγους.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα δεν έχει έρθει από τον επίσημο διανομέα η έκδοση με e-sim.

Στα ευρωπαϊκά όντως είναι κλειδωμένο το καρδιογράφημα, στην πραγματικότητα δεν έχει έρθει με την αναβάθμιση το χαρακτηριστικό αυτό. Αν το δώσουν στο μέλλον δεν ξέρω. Έχει να κάνει με νομικούς λόγους.

 

έχω το αμερικάνικο δεν ήξερα καν ότι υπάρχει αυτός ο περιορισμός στο ευρωπαικό. Για την esim πρέπει και οι πάροχοι να το υποστηρίζουν αν δε κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

έχω το αμερικάνικο δεν ήξερα καν ότι υπάρχει αυτός ο περιορισμός στο ευρωπαικό. Για την esim πρέπει και οι πάροχοι να το υποστηρίζουν αν δε κάνω λάθος.

Στην Ελλάδα μόνο η COSMOTE μέχρι στιγμής υποστηρίζει την eSIM. Το Apple Watch δεν υποστηρίζεται. Θα το υποστηρίξει όμως όταν εισαχθεί επίσημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην Ελλάδα δεν έχει έρθει από τον επίσημο διανομέα η έκδοση με e-sim.

 

Στα ευρωπαϊκά όντως είναι κλειδωμένο το καρδιογράφημα, στην πραγματικότητα δεν έχει έρθει με την αναβάθμιση το χαρακτηριστικό αυτό. Αν το δώσουν στο μέλλον δεν ξέρω. Έχει να κάνει με νομικούς λόγους.

 

 

 

Εγω εχω 4αρι χωρις esim και το καρδιογραφημα παιζει μια χαρα

5b438414ec9a45699ff644a8688af90c.jpg

 

Και πραγματικά εφόσον εχεις iPhone η σιμ εκδοση ειναι περιτή

 

 

Sent from my iPhone XS using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω 4αρι χωρις esim και το καρδιογραφημα παιζει μια χαρα

5b438414ec9a45699ff644a8688af90c.jpg

 

Και πραγματικά εφόσον εχεις iPhone η σιμ εκδοση ειναι περιτή

 

 

Sent from my iPhone XS using Tapatalk

Από που είναι αγορασμένο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω 4αρι χωρις esim και το καρδιογραφημα παιζει μια χαρα

5b438414ec9a45699ff644a8688af90c.jpg

 

Και πραγματικά εφόσον εχεις iPhone η σιμ εκδοση ειναι περιτή

 

 

Sent from my iPhone XS using Tapatalk

 

H λειτουργία στην οποία αναφερόμαστε είναι το ECG που βγάζει γράφημα και πιθανότητα μαρμαρυγής όχι το bpm αυτό δουλεύει παντού.

Link to comment
Share on other sites

H λειτουργία στην οποία αναφερόμαστε είναι το ECG που βγάζει γράφημα και πιθανότητα μαρμαρυγής όχι το bpm αυτό δουλεύει παντού.

 

 

 

Στην εφαργογή της καρδιάς είναι η λειτουργία αυτή η ξεχωριστή εφαρμογή;

 

 

Sent from my iPhone XS using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαργογή της καρδιάς είναι η λειτουργία αυτή η ξεχωριστή εφαρμογή;

 

 

Sent from my iPhone XS using Tapatalk

 

Είναι ξεχωριστή εφαρμογή ναι, πρέπει να βάλεις το δείκτη στο crown του ρολογιού για να πάρει μέτρηση:

Link to comment
Share on other sites

Oκ κατάλαβα.... απο μια αναζήτηση στο board της apple για το θέμα είδα ότι η εφαρμογή δεν διατίθεται σε EU συσκευες iwatch λόγω νομικων κωλυμάτων οπου η apple θα επρεπε να διευθετησει με κάθε χώρα ξεχωριστά - για την ιατρική χρηση της εφαρμογης- αλλά οκ νομίζω οτι θα μπορουσαν και εταιριες εφαρμογων να βγαλουν κατι αναλογο στην ευρωπη ωστε να αξιοποιηθεί πληρως το iwatch. Οπως κατάλαβα μαλλον το ECG δεν θα το αποκτήσουμε εντός ΕΕ ποτέ.

 

 

Sent from my iPhone XS using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ψάχνω να παρω smartwatch και είδα και τα iwatch.

 

το 1ης γενιάς έχει μέλλον;

Αν το πάρω θα μπορω να το χρησιμοποιήσω ή δεν θα συνεργάζεται με το ιος 12;

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να παρω smartwatch και είδα και τα iwatch.

 

το 1ης γενιάς έχει μέλλον;

Αν το πάρω θα μπορω να το χρησιμοποιήσω ή δεν θα συνεργάζεται με το ιος 12;

Θα σου πρότεινα να μην το πάρεις

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να παρω smartwatch και είδα και τα iwatch.

 

το 1ης γενιάς έχει μέλλον;

Αν το πάρω θα μπορω να το χρησιμοποιήσω ή δεν θα συνεργάζεται με το ιος 12;

 

Θα έλεγα να πας σε Apple Watch 3 και νεότερο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το series 1 δουλεύει μια χαρά με το iOS 12 αλλα καλύτερα να δώσεις κάτι παραπάνω και να πάρεις νεότερο.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Υπάρχει κάποια εξέλιξη στο μοντέλο με esim ή ακόμα δεν υποστηρίζεται;

 

Ακόμα τίποτα

Κι εγώ περιμένω την λειτουργία αυτή να ανοίξει και στην Ελλάδα αλλά προς το παρών τίποτα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα τίποτα

Κι εγώ περιμένω την λειτουργία αυτή να ανοίξει και στην Ελλάδα αλλά προς το παρών τίποτα

 

Γιατί είμαι ανάμεσα στο απλό και στο esim μοντέλο αλλά από ότι βλέπω ούτε στο apple watch 3 έδωσαν υποστήριξη.

Είναι και 100 € διαφορά τα οποία θα είναι πραγματικά πεταμένα αν δεν έρθει ποτέ υποστήριξη.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί είμαι ανάμεσα στο απλό και στο esim μοντέλο αλλά από ότι βλέπω ούτε στο apple watch 3 έδωσαν υποστήριξη.

Είναι και 100 € διαφορά τα οποία θα είναι πραγματικά πεταμένα αν δεν έρθει ποτέ υποστήριξη.

 

Ακριβώς αυτό περιμένω κι εγώ

Φυσικά εάν δεν υπάρξει υποστήριξη δεν θα πάρω και apple watch

Δεν μου είναι χρήσιμο σε κάτι άλλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...