Jump to content

Ticwatch E2 & S2 by Mobvoi


CPR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχουν πολλά φθηνά αλλά και πιο premium smartwatches στην αγορά σήμερα, αλλά αν θέλετε ένα ρολόι που θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί και στην δουλειά σας και στο γυμναστήριο, η Mobvoi μπορεί να έχει το κατάλληλο μοντέλο για εσάς. Η TicWatch της εταιρείας, αποκτά πλέον τα νέα TicWatch E2 και TicWatch S2.

 

Και τα δύο ρολόγια είναι σαφώς διαφορετικά μοντέλα δεδομένης της ονοματοδοσίας τους, αλλά και τα δύο θα έχουν κάποιες κοινές προδιαγραφές και χαρακτηριστικά. Για παράδειγμα και οι δύο wearable συσκευές είναι αδιάβροχες με βαθμολογία 5 ATM, πράγμα που σημαίνει ότι εάν δεν σχεδιάζετε να κάνετε καταδύσεις σε βάθος για μεγάλες χρονικές περιόδους και τα δύο smartwatches θα επιβιώσουν σε μια βουτιά μέσα σε μια πισίνα.

 

Ακόμη, τα δύο νέα ρολόγια παρουσιάζουν αύξηση κατά 30% σε χωρητικότητα μπαταρίας σε σύγκριση με το πρώτο μοντέλο, πράγμα που σημαίνει ότι θα πρέπει να υπάρξει βελτίωση περίπου 1-2 ημερών με μία μόνο φόρτιση. Στο εσωτερικό οι δύο συσκευές τροφοδοτούνται από το Snapdragon Wear 2100 της Qualcomm και θα λειτουργούν με την πλατφόρμα Wear OS της Google

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα το Ticwatch E2, κατευθείαν από το site της Mobvoi. Θα επανέλθω μετά από λίγες ημέρες χρήσης.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αφαίρεσαν το μεγάφωνο;

 

Λόγω αδιαβροχοποίησης. Κρίμα πάντως και εγώ το ήθελα. Αν και αντικειμενικά ήταν πολύ χαμηλής εντάσεως. Τόσο που σε εξωτερικούς χώρους δεν μπορούσα να το χρησιμοποιήσω με το προηγούμενο μοντέλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις παρέλαβα το Ticwatch E2, κατευθείαν από το site της Mobvoi. Θα επανέλθω μετά από λίγες ημέρες χρήσης.

Καλοφόρετο! Εγώ το πήρα από Amazon.de με δώρο ένα έξτρα καλώδιο φόρτισης. Μια πρώτη εντύπωση που έχω είναι ότι είναι σαφώς πιο γρήγορο από το προηγούμενο μοντέλο (λόγω επεξεργαστή) και ότι φορτίζει πολύ πολύ γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Λόγω αδιαβροχοποίησης. Κρίμα πάντως και εγώ το ήθελα. Αν και αντικειμενικά ήταν πολύ χαμηλής εντάσεως. Τόσο που σε εξωτερικούς χώρους δεν μπορούσα να το χρησιμοποιήσω με το προηγούμενο μοντέλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλοφόρετο! Εγώ το πήρα από Amazon.de με δώρο ένα έξτρα καλώδιο φόρτισης. Μια πρώτη εντύπωση που έχω είναι ότι είναι σαφώς πιο γρήγορο από το προηγούμενο μοντέλο (λόγω επεξεργαστή) και ότι φορτίζει πολύ πολύ γρήγορα.

 

Από Amazon.de είχα τραγική εμπειρία, όταν παρήγγειλα το προηγούμενο ticwatch E με κουπόνι έκπτωσης και μου έστειλαν ένα ανοιγμένο, φορεμένο, βρώμικο, που δεν λειτουργούσε κιόλας. Εκάνα refund και με λίγα παραπάνω πήρα το τωρινό, το οποίο όμως δεν είχε καλώδιο, αλλά βάση φόρτισης, που πιάνει όλο το ρολοι από κάτω.

Το μόνο μέτρο σύγκρισης που έχω είναι το Moto 360 και αυτό που μπορώ να πω ως τώρα είναι οτι όντως φορτίζει πολύ γρήγορα και η μπαταρία φαίνεται να κρατάει καλα.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

έχουμε καμία ενημέρωση ποτε θα πάρει το wear os H που είναι based στο android 9??

 

Όχι άλλα δεν άκουσα και κάποιο άλλο ρολόι γενικά να το παίρνει.

Link to comment
Share on other sites

Όχι άλλα δεν άκουσα και κάποιο άλλο ρολόι γενικά να το παίρνει.

 

έχουν πάρει αρκετά https://www.google.gr/amp/s/amp.reddit.com/r/WearOS/comments/adnav5/wear_os_h_update_megathread/#ampf=undefined εδω μπορείς να δεις.το θέμα είναι οτι το συγκεκριμένο update δεν το δίνει η google αλλα ο κάθε κατασκευαστής

Link to comment
Share on other sites

έχουν πάρει αρκετά https://www.google.gr/amp/s/amp.reddit.com/r/WearOS/comments/adnav5/wear_os_h_update_megathread/#ampf=undefined εδω μπορείς να δεις.το θέμα είναι οτι το συγκεκριμένο update δεν το δίνει η google αλλα ο κάθε κατασκευαστής

 

Δεν το γνώριζα ότι κάποια έχουν ξεκινήσει να το παίρνουν. Θέλω να πιστεύω ότι θα το πάρει όπως πήρε και το προηγούμενο μοντέλο από το 7 στο 8.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...