Jump to content

Περι... νέας συσκευής!


CHIEF
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ την αξιότιμη παρέα !

 

 

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε. 250 ~

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε. Χωρίς προτίμηση ιδιαίτερα αλλά πιστεύω στο οριο 5 με 5.8 άντε 6 :lol:

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος; Από Ελλάδα, έμπιστο σκρουτζομάγαζο ή κάποιος «μεγάλος άμα έχει προσφορά. Δεν με νοιάζει η εγγύηση

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα) Πειραιά μένω,επαρχία πάω 15 μέρες το χρόνο οπότε αντέχω και χωρίς 4γ

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc? dual δε με νοιαζει, ραδιόφωνο καλοδεχούμενο, ir δε με νοιαζει και nfc θέλω λόγω athena card

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα; Ελληνικό μενού κατά προτίμηση

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled Μακάρι να υπήρχε amoled στο budget αυτό :(

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία. Κάμερα, αυτονομία, ταχύτητα. βαρύ gaming

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή. sammy S6

 

Υπάρχει κάτι ? Θέλω να αλλάξω το σ6 κυρίως επειδή μου έπεσε σε νερό για 3 δευτερολεπτα και δεν ακούω καλά στις κλήσεις συν το θεμα με τη μπαταρια που τελειωνει σε 10 ωρες ακομα και standby. Ο διακαης πόθος είναι το S9 αλλα τα 500 δυσκολα ρε ****το... :(

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Το honor 8x είναι μια καλή επιλογή. Βέβαια δεν είναι κάτι φοβερό σε θέμα καμερας. Δυνατός επεξεργαστής, πολύ καλή αυτονομία, nfc και νομίζω και ραδιόφωνο

 

Sent from my C106 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την περίοδο παίζουν αρκετές προσφορές στα μεγάλα καταστήματα, για παράδειγμα στα 269 υπάρχει το Honor Play με τον Kirin 970, που σίγουρα θα σε καλύψει σε αυτονομία και ταχύτητα, λίγο μεγαλύτερη οθόνη βέβαια, τώρα από κάμερα υποστηρίζει και 4Κ βίντεο, αλλά δε νομίζω οτι είναι το δυνατό του σημείο καλύτερα να ρωτήσεις στο νήμα της συσκευής. Επίσης στα 229 παίζει και το Sony XZ1, είναι δυο ετών κινητό αλλά γι'αυτά τα χαρακτηριστικά είναι καλή η τιμή αυτή και είναι και αδιάβροχο. Edited by atlantian
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω, απλά σε αυτά τα χρήματα δύσκολα θα βρεις πολύ καλή κάμερα επιπέδου ναυαρχίδας. Ρίξε πάντως μια ματιά στο gsmarena που έχει εργαλεία σύγκρισης φωτογραφίας έχει και τα κινητά που ανέφερα αλλά και το S6 ώστε να πάρεις μια γεύση και ίσως βρεις και κάτι καλύτερο.
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

αν ανεβω στα 300 μαξιμουμ ? ή και παλι δυσκολο? σ ευχαριστω για την ιδεα, θα κοιταξω στο gsmarena :D
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Σε σκρουτζομάγαζα στα 300 περίπου είναι και το Honor 10 που στην ουσία είναι ένα Huawei P20 χωρίς τον οπτικό σταθεροποιητή στην κάμερα.

Αν έχεις μείνει πολύ ευχαριστημένος από το S6 θα σου έλεγα να κοιτάξεις και το S7 ξεκινάει στα 290, αλλά έχει μείνει στην όρεο και δεν πρόκειται να δει άλλη αναβάθμιση εκτός φυσικά αν δε σε ενδιαφέρει.

Θα σου έλεγα να κοιτάξεις και το Pocophone αλλά μου φαίνεται δεν έχει nfc.

Α ξέχασα να αναφέρω και το Nokia 8 το έχει σε προσφορά ο Γερμανός στα 300 ευρώ, δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα λόγια για την κάμερά του, αλλά πολλοί έχουν εγκαταστήσει την εφαρμογή της κάμερας από τα pixel και έχουν μείνει ευχαριστημένοι.

Edited by atlantian
Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Βουρ για pocophone αν δε σ ενοχλεί η έλλειψη του nfc. Αλλιώς honor 10

 

Στάλθηκε από το Cool 1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...