Jump to content

Tα ενοικιαζόμενα ηλεκτρικά πατίνια της Lime επίσημα και στην Αθήνα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω δει παρατημένο πατίνι στη μέση του δρόμου. Και ένας δε το πήρε να το πάει στην άκρη.

Ήμουν με το αμάξι, αλλιώς θα το μετακινούσα.

 

Επίσης βλέπω πολλά πιτσιρίκια να τα καβαλάνε χωρίς πληρωμή. Το καταλαβαίνω απ' τον συναγερμό.

 

Δυστυχώς δε θα πάμε μπροστά σα χώρα

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό που αξίζουνε το παίρνουνε (δεν διαφωνεί κάνεις ελπίζω)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 72
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω δει παρατημένο πατίνι στη μέση του δρόμου. Και ένας δε το πήρε να το πάει στην άκρη.

Ήμουν με το αμάξι, αλλιώς θα το μετακινούσα.

 

Επίσης βλέπω πολλά πιτσιρίκια να τα καβαλάνε χωρίς πληρωμή. Το καταλαβαίνω απ' τον συναγερμό.

 

Δυστυχώς δε θα πάμε μπροστά σα χώρα

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

χωρίς πληρωμή λειτουργεί.?

γιατί νομίζω ότι εκτός του συναγερμού και το στίγμα (gps) που δίνει στην εταιρεία δεν δουλεύει ως ηλεκτρικό πατίνι έτσι μόνο θα το τσουλάει με τα πόδια (αλλά θα χτυπάει ο συναγερμός)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν μου κάνει εντύπωση. Με τόσα ζώα στην Ελλάδα που υπάρχουν, άμα χάνει λεφτά η εταιρεία καλύτερα να προσπεράσει.

 

Προχτές μπροστά στα μάτια μου, 2 δεκαπενταχρονες έφτασαν με 2 πατίνια σε ένα πάρκο. Σταματάνε και τα παρατάνε μπροστά στην είσοδο ακριβώς!! Ούτε καροτσάκι περνούσε. Με τέτοια μυαλά η νεολαία να θέλουν και πατίνια;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

τα τετράποδα "ζώα" είναι πιο έξυπνα από τους ανθρώπους (δίποδα ζώα) για αυτό σε παρακαλώ μην τα προσβάλλεις

όταν απευθύνεσαι σε ανθρώπους να τους αποκαλείς "ζωντόβολα" αυτός ο τίτλος τους ταιριάζει απόλυτα

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

χωρίς πληρωμή λειτουργεί.?

 

γιατί νομίζω ότι εκτός του συναγερμού και το στίγμα (gps) που δίνει στην εταιρεία δεν δουλεύει ως ηλεκτρικό πατίνι έτσι μόνο θα το τσουλάει με τα πόδια (αλλά θα χτυπάει ο συναγερμός)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

τα τετράποδα "ζώα" είναι πιο έξυπνα από τους ανθρώπους (δίποδα ζώα) για αυτό σε παρακαλώ μην τα προσβάλλεις

 

όταν απευθύνεσαι σε ανθρώπους να τους αποκαλείς "ζωντόβολα" αυτός ο τίτλος τους ταιριάζει απόλυτα

Δεν πτοεί κανέναν το ότι ουρλιάζει και δεν πάει συνεχίζουν και το σέρνουν
Link to comment
Share on other sites

Τα σχόλια παρουσιάζουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον, καθώς από τη λανθασμένη συμπεριφορά ορισμένων εξάγονται γενικά και αόριστα συμπεράσματα για τους ανθρώπους, τη νεολαία, τη χώρα, κλπ κλπ.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα σχόλια παρουσιάζουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον, καθώς από τη λανθασμένη συμπεριφορά ορισμένων εξάγονται γενικά και αόριστα συμπεράσματα για τους ανθρώπους, τη νεολαία, τη χώρα, κλπ κλπ.

 

Η παρακάτω άποψη/σχόλιο/γνώμη είναι καθαρά προσωπική

 

Η χώρα που ζούμε είναι "...ρδελο"

 

Οι κάτοικοι που ψηφίζουν αυτούς που μας κυβερνούν και μετά που καταλάβουν την "λαλακία" που έκαναν φωνάζουν είναι "ζωντόβολα"

 

Κάτοικοι που δεν ανήκουν στα "ζωντόβολα" δυστυχώς έχουν μείνει ελάχιστοι στην χώρα αυτή οι περισσότεροι απλά έφυγαν στο εξωτερικό για μια καλύτερη ζωή - αξιοπρεπή εργασία και φυσικά χρήματα ανάλογα την εργασία που κάνουν και το κυριότερο σε μια χώρα που τους σέβεται ως πολίτες της.

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Τα σχόλια παρουσιάζουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον, καθώς από τη λανθασμένη συμπεριφορά ορισμένων εξάγονται γενικά και αόριστα συμπεράσματα για τους ανθρώπους, τη νεολαία, τη χώρα, κλπ κλπ.
Μένω μόνιμα εξωτερικά τα τελευταία 5 χρόνια.

Πριν όλη μου τη ζωή μεγάλωσα Αθήνα.

 

Πλέον μόνο 5 μέρες αντέχω να έρχομαι ανά επίσκεψη. Τρελαίνομαι με όλο αυτό το χάλι που υπάρχει παντού τριγύρω. Τα πατίνια είναι απλά μια ένδειξη της παλιοκαταστασης που υπάρχει.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μένω μόνιμα εξωτερικά τα τελευταία 5 χρόνια.

Πριν όλη μου τη ζωή μεγάλωσα Αθήνα.

 

Πλέον μόνο 5 μέρες αντέχω να έρχομαι ανά επίσκεψη. Τρελαίνομαι με όλο αυτό το χάλι που υπάρχει παντού τριγύρω. Τα πατίνια είναι απλά μια ένδειξη της παλιοκαταστασης που υπάρχει.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Καλά είσαι εκεί που είσαι στο εξωτερικό

 

Σκέψου αυτούς που ζουν σε αυτή την χώρα και δεν μπορούν να φύγουν στο εξωτερικό για μια καλύτερη ζωή - εργασία - χρήματα

τι τραβάνε...

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

χωρίς πληρωμή λειτουργεί.?

γιατί νομίζω ότι εκτός του συναγερμού και το στίγμα (gps) που δίνει στην εταιρεία δεν δουλεύει ως ηλεκτρικό πατίνι έτσι μόνο θα το τσουλάει με τα πόδια (αλλά θα χτυπάει ο συναγερμός)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τα τετράποδα "ζώα" είναι πιο έξυπνα από τους ανθρώπους (δίποδα ζώα) για αυτό σε παρακαλώ μην τα προσβάλλεις

όταν απευθύνεσαι σε ανθρώπους να τους αποκαλείς "ζωντόβολα" αυτός ο τίτλος τους ταιριάζει απόλυτα

Δε λειτουργεί ηλεκτροκίνητα.

Απλά με το πόδι, όπως τα απλά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε λειτουργεί ηλεκτροκίνητα.

Απλά με το πόδι, όπως τα απλά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

άρα το σέρνουν και βαράει ο συναγερμός (μέχρι που θα τα πιάσει κάποιος και θα τα πλακώσει στις σφαλιάρες)

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

άρα το σέρνουν και βαράει ο συναγερμός (μέχρι που θα τα πιάσει κάποιος και θα τα πλακώσει στις σφαλιάρες)
Ο ναι, και να πλακώσει εναν άλλοι 5000 το ίδιο θα κάνουν δεν αλλάζει με τπτ ίδι ποσα έχω δει να κυκλοφορούν τα γυφτακια με σπασμένη μονάδα κλπ σαν απλό πατίνι
Link to comment
Share on other sites

Άραγε πόσα έχουν κλαπεί???

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αν έχουν "βρει" που είναι κρυμμένο το GPS Tracker ναι μπορούν να τα κλέψουν

 

αν όχι εκτός του συναγερμού που θα χτυπάει θα έχουν να αντιμετωπίσουν το GPS Tracker που θα δώσει το στίγμα στην εταιρεία και μετά αυτοί που θα το έχουν κλέψει θα αντιμετωπίσουν τις συνέπειες του νόμου γιατί μην ξεχνάει κανείς είναι ένα ηλεκτρικό πατίνι αξίας περίπου 400 ευρώ.

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι δε θα είναι δύσκολο να βρεθεί σε ένα πατίνι. Δεν έχει πολλές κρυψώνες(όπως ένα αυτοκίνητο πχ)

 

Όλο και περισσότερα βλέπω παρκαρισμένα πάντως. Πριν λίγο διάστημα γινόταν χαμός στη Θεσσαλονίκη. Καλά Αθήνα δε το συζητώ.

 

Σήμερα είδα στη ΧΑΝΘ 2 γαϊδούρια σε ένα πατίνι. Ηλικίας 30+. Κιλα σίγουρα 80+ ο καθένας.

Πως τους άντεξε.????.

Πηγαίναμε παράλληλα από δημαρχείο μέχρι ΧΑΝΘ. (Εγώ αμάξι/δρόμο, αυτοί πεζοδρόμιο)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι δε θα είναι δύσκολο να βρεθεί σε ένα πατίνι. Δεν έχει πολλές κρυψώνες(όπως ένα αυτοκίνητο πχ)

 

Όλο και περισσότερα βλέπω παρκαρισμένα πάντως. Πριν λίγο διάστημα γινόταν χαμός στη Θεσσαλονίκη. Καλά Αθήνα δε το συζητώ.

 

Σήμερα είδα στη ΧΑΝΘ 2 γαϊδούρια σε ένα πατίνι. Ηλικίας 30+. Κιλα σίγουρα 80+ ο καθένας.

Πως τους άντεξε.????.

Πηγαίναμε παράλληλα από δημαρχείο μέχρι ΧΑΝΘ. (Εγώ αμάξι/δρόμο, αυτοί πεζοδρόμιο)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ξέρεις αν χτυπάει ο συναγερμός εκτός ότι τον ακούν όλοι/ες δίνει στίγμα το GPS Tracker και επίσης θα σε κοιτούν όλοι/ες

 

εκτός αν το πάρεις σε κάποιο απομονωμένο σημείο και ασχοληθείς μαζί του

 

είπα οι περιορισμοί θα φέρουν μείωση στην πελατεία του και στα έσοδα της εταιρείας

 

εγώ το θεωρώ αναμενόμενο αφού τα "ζωντόβολα" έχουν μάθει να δουλεύουν χωρίς κανόνες και νόμους

 

όταν κάποιος επιβάλει κανόνες και νόμους δεν αρέσουν στα "ζωντόβολα".

 

πάρε παράδειγμα τα ΜΜΜ στην αθήνα τώρα που έκλεισαν οι πύλες και ξαμολήθηκαν οι ελεγκτές και κόβουν πρόστιμα τους έφυγε η μαγκιά να μπαίνουν "τσάμπα" γιατί μόλις τους πιάσουν ....

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα πιτσιρίκια που είδα να τα καβαλάνε με κόσμο τριγύρω τους λ, δε πτοήθηκαν απ' τον συναγερμό.

 

Καλά για Αθήνα/Σύνταγμα δε το συζητώ με τα παιδακια(ξέρετε αυτά που αλωνιζουν όλη μέρα και όλη νύχτα και αρπάζουν ότι βρουν) που τα ριχναν κάτω επίτηδες. Φυσικά μπροστά τους αστυνομία (απαθεσταστη) και ο κόσμος στην κοσμαρα του.

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι δε θα είναι δύσκολο να βρεθεί σε ένα πατίνι. Δεν έχει πολλές κρυψώνες(όπως ένα αυτοκίνητο πχ)

 

Όλο και περισσότερα βλέπω παρκαρισμένα πάντως. Πριν λίγο διάστημα γινόταν χαμός στη Θεσσαλονίκη. Καλά Αθήνα δε το συζητώ.

 

Σήμερα είδα στη ΧΑΝΘ 2 γαϊδούρια σε ένα πατίνι. Ηλικίας 30+. Κιλα σίγουρα 80+ ο καθένας.

Πως τους άντεξε.????.

Πηγαίναμε παράλληλα από δημαρχείο μέχρι ΧΑΝΘ. (Εγώ αμάξι/δρόμο, αυτοί πεζοδρόμιο)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από τότε που κατέβηκε ταχύτητα στα 20 ελάχιστα κυκλοφορούν (όντος για παραλία κλπ είναι πάρα πολύ λίγο) κανονικά επρεοεβνα εφαρμόζει geoblocking στην ταχύτητα αφού δεν υπάρχει κοκ

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ τα πιτσιρίκια που είδα να τα καβαλάνε με κόσμο τριγύρω τους λ, δε πτοήθηκαν απ' τον συναγερμό.

 

Καλά για Αθήνα/Σύνταγμα δε το συζητώ με τα παιδακια(ξέρετε αυτά που αλωνιζουν όλη μέρα και όλη νύχτα και αρπάζουν ότι βρουν) που τα ριχναν κάτω επίτηδες. Φυσικά μπροστά τους αστυνομία (απαθεσταστη) και ο κόσμος στην κοσμαρα του.

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλα δεν νιώθουν μια τι συναγερμός τι να τους κοιτάνε τπτ

+ είδα μια φώτο πρόσφατα από κάτι γυφτακια έχουν ένα κάρο από αυτά σε αυτούς.. Εκεί αντε τολμά να μπεις αν αγαπάς την ζωή σου

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που κατέβηκε ταχύτητα στα 20 ελάχιστα κυκλοφορούν (όντος για παραλία κλπ είναι πάρα πολύ λίγο) κανονικά επρεοεβνα εφαρμόζει geoblocking στην ταχύτητα αφού δεν υπάρχει κοκ

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλα δεν νιώθουν μια τι συναγερμός τι να τους κοιτάνε τπτ

+ είδα μια φώτο πρόσφατα από κάτι γυφτακια έχουν ένα κάρο από αυτά σε αυτούς.. Εκεί αντε τολμά να μπεις αν αγαπάς την ζωή σου

 

Η αστυνομία μια χαρά μπαίνει (αρκετές διμοιρίες) αρκεί να δώσει την εντολή ο εισαγγελέας.

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Η αστυνομία μια χαρά μπαίνει (αρκετές διμοιρίες) αρκεί να δώσει την εντολή ο εισαγγελέας.

 

ακόμη και αστυνομία ρισκάρει τρελά (εκ τον μέσα σου λέω) και να μπει.......... δεν μπορεί να κάνει και πολλά στο τέλος απλά free to go είναι και άπλα χάσιμο πώρων.. τώρα αν ρίξουν ναπαλμ πριν μπουν δεν ξέρω αν αξίζει να χαλάς τα ναπαλμ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πού είδατε να μειώθηκαν, αλλά ζωγράφου και παραλιακή κοντά στον Άλιμο βλέπω συνέχεια να περνάνε.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πού είδατε να μειώθηκαν, αλλά ζωγράφου και παραλιακή κοντά στον Άλιμο βλέπω συνέχεια να περνάνε.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Θεσσαλονίκη χαλαρά - 70% είμαστε σε χρήση εκεί που δεν έβρισκες ούτε ένα ελεύθερο τώρα ίσα ίσα ενα δύο βλέπεις να κυκλοφορούν και αυτό έγινε από την μέρα που μπικε 20 χλμ
Link to comment
Share on other sites

Γράφει ο ένας για Gps, γράφει ο άλλος για ντροπή επειδή θα χτυπάει ο συναγερμός ,γραφει ο άλλος ότι θα έχουν να αντιμετωπίσουν το νόμο για ένα πατίνι 400 ευρώ κτλ..(no ofence) Κανένας δεν μένει δυτικά προαστια της Αθήνας ήθελα να ήξερα ώστε να απαντήσει? Εκεί που τα μισά αυτοκινητάκια μικρής αξιας που μοσχοπουλιουντε σαν μεταχειρισμένα στην ελληνικη αγορά (yaris, swift,colt) ή/και πάνω από το 50% των αυτοκινήτων άνω των 30000 ευρώ είναι η λεγόμενη "ταμπελα"? Εκεί που υπάρχουν "μολυβενια" κοντέινερ ώστε να χάνεται το Gps και να δουλευουν άνετα τα "μαστορια"? Εκεί που η ανθρώπινη ζωή (παιδιου πχ)μια συγκεκριμένης μειονότητας έχει μικρότερη αξία από ένα datsun 20ετιας? Εκεί που παιδικοί φίλοι αστυνομικοί έχουν σταματήσει να κάνουν σωστά την δουλειά τους επειδή έχουν συλλάβει τα ίδια και τα ίδια άτομα δεκάδες φορές και φεύγοντας για άλλη μια φορά από το κρατητήριο αυτά τα ατομα μετά από 3 ωρίτσες τους δείχνουν πλεον τα απ'αυτά τους? Νομιζετε οτι θα τους σταματησειενα πατινι των 400/500/1000 ευρω?Πάω στοίχημα ότι σε κάνα 6μηνο θα έχουμε περισσότερα πατίνια εδώ στα δυτικά από ότι θα εχουν στο κέντρο της Αθήνας. Αυτό όσον αφορά τις κλοπές/βανδαλισμούς.

Για την οδηγική παιδεία όλων μας είναι μια μεγάλη κουβέντα που δεν μπορεί να αναλυθεί σε λίγες γραμμές. Κατά βάση το όλο πρόβλημα προέρχεται από τους γονείς.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γράφει ο ένας για Gps, γράφει ο άλλος για ντροπή επειδή θα χτυπάει ο συναγερμός ,γραφει ο άλλος ότι θα έχουν να αντιμετωπίσουν το νόμο για ένα πατίνι 400 ευρώ κτλ..(no ofence) Κανένας δεν μένει δυτικά προαστια της Αθήνας ήθελα να ήξερα ώστε να απαντήσει? Εκεί που τα μισά αυτοκινητάκια μικρής αξιας που μοσχοπουλιουντε σαν μεταχειρισμένα στην ελληνικη αγορά (yaris, swift,colt) ή/και πάνω από το 50% των αυτοκινήτων άνω των 30000 ευρώ είναι η λεγόμενη "ταμπελα"? Εκεί που υπάρχουν "μολυβενια" κοντέινερ ώστε να χάνεται το Gps και να δουλευουν άνετα τα "μαστορια"? Εκεί που η ανθρώπινη ζωή (παιδιου πχ)μια συγκεκριμένης μειονότητας έχει μικρότερη αξία από ένα datsun 20ετιας? Εκεί που παιδικοί φίλοι αστυνομικοί έχουν σταματήσει να κάνουν σωστά την δουλειά τους επειδή έχουν συλλάβει τα ίδια και τα ίδια άτομα δεκάδες φορές και φεύγοντας για άλλη μια φορά από το κρατητήριο αυτά τα ατομα μετά από 3 ωρίτσες τους δείχνουν πλεον τα απ'αυτά τους? Νομιζετε οτι θα τους σταματησειενα πατινι των 400/500/1000 ευρω?Πάω στοίχημα ότι σε κάνα 6μηνο θα έχουμε περισσότερα πατίνια εδώ στα δυτικά από ότι θα εχουν στο κέντρο της Αθήνας. Αυτό όσον αφορά τις κλοπές/βανδαλισμούς.

Για την οδηγική παιδεία όλων μας είναι μια μεγάλη κουβέντα που δεν μπορεί να αναλυθεί σε λίγες γραμμές. Κατά βάση το όλο πρόβλημα προέρχεται από τους γονείς.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Καλά αυτά είναι τα αυτονόητα.... όποιος τα παραβλέπει απλά ζει σε άλλη χώρα......

 

btw σήμερα πήγα εκανα τελευταία βόλτα με το πατινακη στην παραλία (είχα ~2 ευρώ μέσα στην εφαρμογή) πριν την σβήσω πήραμε ένα εγώ ένα φίλος μου στο λιμάνι φτάσαμε μέχρι της ομπρέλες......

 

τα 20 χιλομετρα τα έχουν κόψει και άλλο 18 18,5 max πηγενε...... πλέον για βόλτες στην παραλία έγινε ασύμφορο εκεί που με 2 ευρώ και κάτι ψιλά έφτανε στο μέγαρο τώρα φτάνεις περίπου στα μισά (Γιατί έχει και σταμάτα ξεκίνα λόγο κόσμου και εκεί έχουν κόψει αρκετά στην επιτάχυνση) χοντρικά λιμάνι μέγαρο 4 με 4,5 ευρώ τρώει πλέον

Link to comment
Share on other sites

Γράφει ο ένας για Gps, γράφει ο άλλος για ντροπή επειδή θα χτυπάει ο συναγερμός ,γραφει ο άλλος ότι θα έχουν να αντιμετωπίσουν το νόμο για ένα πατίνι 400 ευρώ κτλ..(no ofence) Κανένας δεν μένει δυτικά προαστια της Αθήνας ήθελα να ήξερα ώστε να απαντήσει? Εκεί που τα μισά αυτοκινητάκια μικρής αξιας που μοσχοπουλιουντε σαν μεταχειρισμένα στην ελληνικη αγορά (yaris, swift,colt) ή/και πάνω από το 50% των αυτοκινήτων άνω των 30000 ευρώ είναι η λεγόμενη "ταμπελα"? Εκεί που υπάρχουν "μολυβενια" κοντέινερ ώστε να χάνεται το Gps και να δουλευουν άνετα τα "μαστορια"? Εκεί που η ανθρώπινη ζωή (παιδιου πχ)μια συγκεκριμένης μειονότητας έχει μικρότερη αξία από ένα datsun 20ετιας? Εκεί που παιδικοί φίλοι αστυνομικοί έχουν σταματήσει να κάνουν σωστά την δουλειά τους επειδή έχουν συλλάβει τα ίδια και τα ίδια άτομα δεκάδες φορές και φεύγοντας για άλλη μια φορά από το κρατητήριο αυτά τα ατομα μετά από 3 ωρίτσες τους δείχνουν πλεον τα απ'αυτά τους? Νομιζετε οτι θα τους σταματησειενα πατινι των 400/500/1000 ευρω?Πάω στοίχημα ότι σε κάνα 6μηνο θα έχουμε περισσότερα πατίνια εδώ στα δυτικά από ότι θα εχουν στο κέντρο της Αθήνας. Αυτό όσον αφορά τις κλοπές/βανδαλισμούς.

Για την οδηγική παιδεία όλων μας είναι μια μεγάλη κουβέντα που δεν μπορεί να αναλυθεί σε λίγες γραμμές. Κατά βάση το όλο πρόβλημα προέρχεται από τους γονείς.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

φίλε μου ξέρω πολύ καλά τα "δυτικά" προάστια της Αθήνας

όπως τα "ανατολικά" προάστια όπως τα βόρεια προάστια όπως και τα νότια προάστια ξέρεις γεννήθηκα στην Αθήνα και συγκεκριμένα στον Βύρωνα , μεγάλωσα στου Ζωγράφου και τώρα μένω στο Παγκράτι

αλλά έχω φίλους παντού σε όλο το λεκανοπέδιο της αττικής αλλά και κινούμαι καθημερινά λόγω εργασίας σε όλο το λεκανοπέδιο της αττικής.

αυτές τις περίεργες δουλείες που λες ότι κάνουν στα "δυτικά" προάστια της Αθήνας σε "ειδικά" κοντέινερ για να μην περνάει το σήμα από το GPS Tracker

 

ξέρεις τις κάνουν και αλλού π.χ στην Καισαριανή

 

ότι αφορά τα "παιδιά" μειονότητας που αξίζουν λιγότερα από ένα αυτοκίνητο να με συγχωρείς αλλά φταίει η μειονότητα αυτή και οι γονείς τους που τα βλέπουν ως πηγή επιδομάτων/βοηθημάτων/εμπορίου.

 

το ίδιο πράγμα συμβαίνει και με τα παιδιά "προσφύγων/μεταναστών" ξέρεις και αυτοί τα βλέπουν ως πηγή επιδομάτων/βοηθημάτων/εμπορίου

 

ενώ αντίστοιχα στις ελληνικές οικογένειες τα παιδιά δεν είναι πηγή επιδομάτων/βοηθημάτων/εμπόριο

για αυτό οι ελληνικές οικογένειες άντεξαν στην κρίση που αντιμετωπίζει η χώρα γιατί είναι ενωμένες (παππούδες-γονείς-παιδιά)

τα παιδιά είναι πρώτη προτεραιότητα των γονιών

για αυτά νοιάζονται , για αυτά δουλεύουν μια-δύο-τρεις δουλειές ακόμα και οι δύο γονείς ώστε να μην τους λείψει τίποτα

δεν έχει σημασία αν αυτά καμιά φορά βγουν "κακομαθημένα".

 

Η αστυνομία κάνει μια χαρά την δουλειά της όπως και η δικαιοσύνη εφαρμόζει τον νόμο

δυστυχώς ο νόμος έχει πρόβλημα στην χώρα μας

 

αν τώρα σε ένα εξάμηνο έχετε τα περισσότερα "κλεμμένα" ηλεκτρικά πατίνια φίλε μου στα δυτικά προάστια της αθήνας

 

σημαίνει ότι η εταιρεία δεν την ενδιαφέρει η υπηρεσία γιατί δεν βγάζει κέρδη

 

γιατί αν την ενδιαφέρει η υπηρεσία απλά πάει στον εισαγγελέα κάνει μήνυση αυτός δίνει εντολή και ένας στρατός από αστυνομικούς έρχονται στα δυτικά προάστια στα συγκεκριμένα στέκια (γιατί τα ξέρουν) και τελείωσε το ζήτημα.

Edited by Zer0c00L

Xiaomi Poco F3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Poco X3 Pro 8GB/256GB , Xiaomi Redmi Note 10 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 9 Pro 8GB/128GB , Xiaomi Redmi Note 8 Pro 6GB/64GB , Huawei P Smart (2019) 3GB/64GB , Lenovo/Motorola Moto G4 Plus (Εκλάπει) , Lenovo Motorola Moto G5S Plus (Εκλάπει) , Xiaomi Redmi Note 4X (Παροπλίστηκε) , Lenovo/Motorola Moto G2 (Χαρίστηκε) , Asus Google Nexus 7 FHD WiFi

COSMOTE (GR)

WIND (GR)

Με εκτίμηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...