Jump to content

Κινητό μέχρι 160 ευρώ 3-4gb ram


sv2evs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μια μικρή βοήθεια για κινητό μέχρι 160 ευρώ με 3 ή 4gb ram και αν γίνεται καλούτσικη κάμερα.

 

Βλέπω Cubot P20 και Xiaomi Redmi 6...

 

Για πείτε απόψεις...:worry:

Link to comment
Share on other sites

Πολλές προτάσεις, χαίρομαι..θα τις ψάξω 1-1...με ενδιαφέρει επίσης εγγύηση και αν γίνεται και κάποιο service στην χώρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

XIΑOMI kορυφη

Δες και το Asus ZenFone Max Pro M1 3/32 απο ΚΙΝΑ

Θέλω κάτι από Ελλάδα για ευνόητους λόγους service.;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συμφωνώ, το πιο vfm σε αυτά τα λεφτά.

 

Στα πολυκαταστήματα η τιμή του ξεκινά στα 200 ευρώ...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Αν θες εγγύηση σε xiaomi κοιτάς μόνο από μεγάλες αλυσίδες. Δες και το Huawei honor 9 lite. Πολύ όμορφο, αξιόπιστο και ποιοτικό κινητό. Αν έχεις κάρτα eurobank, το Huawei honor 10 lite (έκδοση 32gb) βγαίνει στα 159€ με την επιστροφή από το πλαίσιο. Μόλις κυκλοφόρησε, φοράει Android 9 out of the box και είναι οτι καλύτερο μπορείς να πάρεις σε αυτήν την τιμή.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν θες εγγύηση σε xiaomi κοιτάς μόνο από μεγάλες αλυσίδες. Δες και το Huawei honor 9 lite. Πολύ όμορφο, αξιόπιστο και ποιοτικό κινητό. Αν έχεις κάρτα eurobank, το Huawei honor 10 lite (έκδοση 32gb) βγαίνει στα 159€ με την επιστροφή από το πλαίσιο. Μόλις κυκλοφόρησε, φοράει Android 9 out of the box και είναι οτι καλύτερο μπορείς να πάρεις σε αυτήν την τιμή.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Το Honor 9 lite το κοιτάω είναι η αλήθεια είναι μέσα στο budget μου. Με 'χαλάει' λίγο η σχετικά μικρή μπαταρία που έχει.

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/14037867/Xiaomi-Redmi-Note-5-64GB.html

στο πλα¨του κουτιου να γραφει global version (διευκρινισε το τηλεφωνικα)

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Αν θες εγγύηση σε xiaomi κοιτάς μόνο από μεγάλες αλυσίδες. .

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Φίλε συγγνώμη κιόλας, αλλά δεν ισχύει αυτό που λες, εγγύηση διετή σε Xiaomi προσφέρουν και κάποια skroutzoμάγαζα... ΟΚ δεν ξέρω αν είναι επίσημη εγγύηση από infoquest, αλλά είναι διετής από καταστήματα με εκατοντάδες θετικές κριτικές, οπότε είσαι καλυμμένος...

Λίγο skroutzing και θα δεις αυτό που λέω... Δε θα αναφέρω συγκεκριμένα γιατί δε θέλω να κάνω διαφήμιση... Ενημρωτικά το Note 5 με διετή εγγύηση το βρίσκεις 168, τώρα που τσέκαρα...

Μεταξύ Note 5 και Honor 9 Lite, σαφώς είναι καλύτερη επιλογή το Note... Το 10 Lite όντως με εξαίρεση τα 3gb ram είναι αξιόλογη επιλογή, αλλά ξεκινάει χωρίς επιστροφές Eurobank από 200...

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi note 6 pro 64????

ή

Xiaomi mi a2 64gb ???? ;)

έχει καλύτερη κάμερα, βέβαια ανεβήκαμε λίγο στην τιμή.

 

υ.γ το cubot βγήκε μάλλον εκτός.

Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

Με mi a2 έχεις android one, λίγο περισσότερες δυνατότητες στο θέμα κάμερα και μάλλον λίγο καλύτερες αποδόσεις επεξεργαστή.

 

Με note 6 έχεις εξαιρετική μπαταρία και 3.5 mm jack

Link to comment
Share on other sites

Με mi a2 έχεις android one, λίγο περισσότερες δυνατότητες στο θέμα κάμερα και μάλλον λίγο καλύτερες αποδόσεις επεξεργαστή.

 

Με note 6 έχεις εξαιρετική μπαταρία και 3.5 mm jack

 

Στο note 6 έχεις επιπλέον αυτών επέκταση μνήμης και ράδιο out of the box (νομίζω το Mi A2 δεν έχει)... Θα σου πρότεινα να τα δεις από κοντά, καθώς το ένα έχει notch το άλλο οχι, οπότε μπαίνει και το θέμα τι σου αρέσει περισσότερο στη μέση...

Link to comment
Share on other sites

Στο note 6 έχεις επιπλέον αυτών επέκταση μνήμης και ράδιο out of the box (νομίζω το Mi A2 δεν έχει)... Θα σου πρότεινα να τα δεις από κοντά, καθώς το ένα έχει notch το άλλο οχι, οπότε μπαίνει και το θέμα τι σου αρέσει περισσότερο στη μέση...

Το θέμα του notch δεν ξέρω αν θα το λάβω υπόψην εφόσον δεν είναι για εμένα. Βέβαια το Honor 10 που πήρα τελευταία :D έχει την δυνατότητα να το βάλει/βγάλεις οπότε θα το δείξω για να δούμε τι αρέσει και τι όχι.

Ναι, το MI A2 δεν έχει ούτε ράδιο ούτε 3.5mm jack. Δεν παίρνει επίσης κάρτα μνήμης...:( Έχει όμως Type C σύνδεση, fast charge με άλλο (όχι το stock) φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις προτάσεις παιδιά, αγοράστηκε το Xiaomi redmi note 6 4/64. :D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...