Jump to content

Vodafone eSIM


kostakis13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Update 21:50 Με κάλεσαν πριν λίγο, τελικά το σύστημα τους έχει θέματα, έγινε και σε άλλους συνδρομητές και το παιδί που με εξυπηρέτησε τελευταία έχει στείλει σε κατάστημα της περιοχής μου mail να παραλάβω αύριο sim κάρτα το πρωί χωρίς κόστος και το ποσό που πλήρωσα για την esim να πιστωθεί στον επόμενο λογαριασμό.
Τον ρώτησα επίσης για αυτά τα μηνύματα welcome to vodafone που παίρνουμε συνέχεια γνωρίζουν το πρόβλημα γιατι το έχουν αναφέρει και άλλοι αλλα δεν ξέρουν ποτε θα λυθεί. Γενικά βλέπω ψιλομπάχαλα η κόκκινη οπότε όσοι επιχειρήσετε να κάνετε αλλαγή απο sim σε esim η παναγιά μαζί σας εγω τελείωσα!!! Εχω ξενερώσει τελείως.
.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία μου ξαναδώσανε φυσική sim δωρεάν.Ταλαιπωρία χωρίς λόγο επειδή τα συστήματα τους είναι air μπαχάλ.
Τουλάχιστον έχω ξανα τηλέφωνο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το σήμα οκ ψιλο παλεύεται η κατάσταση στα Χανιά αλλά οκ καμία εμπιστοσύνη στην εταιρεία πραγματικά.
Εννοείται οτι θα τους στείλω ενα ωραίο κατεβατό και θα τους χαιρετίσω σύντομα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2022 at 7:29 ΜΜ, zerokill said:

Η μετατροπή σε esim μέσω app ενεργοποιήθηκε ξανά!
03bbfd957f19074b7e1df6dbdaa93658.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Επανήλθε και σε μας που έχουμε ήδη eSIM! 

image.thumb.png.6a783ab6a86515a090b44ab499206a3b.png

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Το βγάλαν πάλι απο το app???? Σε εμένα δεν έχει καμία esim, δοκίμασα τα απεγκατασταεσεις, ειδοσο με δεδομένα, με account και τίποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Το βγάλαν πάλι απο το app???? Σε εμένα δεν έχει καμία esim, δοκίμασα τα απεγκατασταεσεις, ειδοσο με δεδομένα, με account και τίποτα!!!

Ναι γιατί υπάρχει πρόβλημα και δεν ενεργοποιούνται οι esim.
Εμεινε κοσμάκης χωρις τηλ ΣΚ με κλειστά καταστήματα οπως και εγω


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Για να μην βγάζω και βάζω σιμ να ρωτήσω αν δουλεύει η λειτουργία από SIM σε esim μέσω εφαρμογής. 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για να μην βγάζω και βάζω σιμ να ρωτήσω αν δουλεύει η λειτουργία από SIM σε esim μέσω εφαρμογής. 

Σε μένα και πολλούς άλλους δεν γινότανε ενεργοποίηση το προηγούμενο ΣΚ μείναμε χωρίς τηλέφωνο και Δευτέρα πρωί ξανά καινούργια σίμ δωρεάν και πίστωση των χρημάτων στο λογαριασμό απο την πληρωμή για την esim.2 μέρες μετα αφαιρέσαν την μετατροπή esim απο το vodafone app.
Εγώ δεν ξανασχολούμαι με τους άμπαλους μου σπάσανε τα νεύρα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου την βγάζει καν την επιλογή. Αν πάω σε κατάστημα γίνεται; Και όσο κοστίζει;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα αλλαγή σε κατάστημα το Σάββατο το μεσημέρι και δούλεψε κατευθείαν…
Κόστος 10 ευρώ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, zerokill said:


Σε μένα και πολλούς άλλους δεν γινότανε ενεργοποίηση το προηγούμενο ΣΚ μείναμε χωρίς τηλέφωνο και Δευτέρα πρωί ξανά καινούργια σίμ δωρεάν και πίστωση των χρημάτων στο λογαριασμό απο την πληρωμή για την esim.2 μέρες μετα αφαιρέσαν την μετατροπή esim απο το vodafone app.
Εγώ δεν ξανασχολούμαι με τους άμπαλους μου σπάσανε τα νεύρα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μια και εγώ έμεινα χθες χωρίς τηλέφωνο (δεν δούλευε ούτε η αλλαγή από την εφαρμογή ούτε το qr code) πήγα πριν από λίγο και το ξανάκανα κάρτα. 7 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, achillesgk said:

Μια και εγώ έμεινα χθες χωρίς τηλέφωνο (δεν δούλευε ούτε η αλλαγή από την εφαρμογή ούτε το qr code) πήγα πριν από λίγο και το ξανάκανα κάρτα. 7 ευρώ...

Καλά, σε χρέωσαν για δική τους υπηρεσία που σταμάτησε να δουλεύει;

Link to comment
Share on other sites

Κακώς πληρώσατε. Αν διαβάζατε τα πόστ μου πιο πάνω θα είχατε γλυτώσει και την ταλαιπωρία και τα λεφτά.
Εμένα μου κάνανε δωρεάν αντικατάσταση και τα 9,90 της esim θα πιστωθούν στον λογαριασμό.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι πλήρωσαν να ζητήσουν πίσω τα λεφτά τους

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, σε χρέωσαν για δική τους υπηρεσία που σταμάτησε να δουλεύει;
θα κάνω παράπονα στο support. Χτες το βράδυ που μίλησα δεν μου είπε για δωρεάν sim, μου είπε απλά ότι πρέπει να πάω σε κατάστημα. έδωσα τα 7 ευρώ σήμερα για να έχω τηλέφωνο... δεν ξέρω αν το κατάστημα έπρεπε να μου κάνει δωρεάν αντικατάσταση ή παίρνει εντολή από τα κεντρικά

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θα κάνω παράπονα στο support. Χτες το βράδυ που μίλησα δεν μου είπε για δωρεάν sim, μου είπε απλά ότι πρέπει να πάω σε κατάστημα. έδωσα τα 7 ευρώ σήμερα για να έχω τηλέφωνο... δεν ξέρω αν το κατάστημα έπρεπε να μου κάνει δωρεάν αντικατάσταση ή παίρνει εντολή από τα κεντρικά

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Έπεσες σε λαμόγιο υπάλληλο.
Το Support στέλνει μέιλ στο κατάστημα που σε εξυπηρετεί και πας και παίρνεις δωρεάν την sim.
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι και τα 9,90 που πλήρωσες ονλαίν για την esim πρέπει να σου πιστωθεί το ποσό πίσω.
Κακώς δεν απαιτήσατε τα λεφτά στο Support!!!
Κάντε το τώρα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites


Έπεσες σε λαμόγιο υπάλληλο.
Το Support στέλνει μέιλ στο κατάστημα που σε εξυπηρετεί και πας και παίρνεις δωρεάν την sim.
ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι και τα 9,90 που πλήρωσες ονλαίν για την esim πρέπει να σου πιστωθεί το ποσό πίσω.
Κακώς δεν απαιτήσατε τα λεφτά στο Support!!!
Κάντε το τώρα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Εντωμεταξύ το πρωί που κάλεσα επειδή το τηλεφωνικό κέντρο ήταν φορτωμένο , άφησα το τηλέφωνο να με καλέσουν. Δεν έχει πάρει κανένας .

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ το πρωί που κάλεσα επειδή το τηλεφωνικό κέντρο ήταν φορτωμένο , άφησα το τηλέφωνο να με καλέσουν. Δεν έχει πάρει κανένας .

Στάλθηκε από το SM-F916B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μην περιμένεις να σε καλέσουν.
Η κάνε υπομονή και περίμενε στην γραμμή η αν βγάλεις άκρη μέσω chat…
Ζήτησε να σου πιστωθούν και τα λεφτά της esim και της αντικατάστασης sim το λιγότερο….


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Σε πρόβλημα πριν μερικούς μήνες με κάλεσαν μεν αλλά μετά από 2 μέρες όταν είχα ξαναπάρει τηλέφωνο και είχα λύσει το πρόβλημα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

a5281c7372dce3ba97807a8d16e81d37.jpg
Να τραβάνε λεφτά ξέρουν να ενεργοποιούν esim δεν ξέρουν οπως και να πιστώνουν τις βλακείες τους στην ωρα τους και τους ψάχνουμε στα τσάτ.
έχει καταντήσει τραγική και με την πιο άχρηστη εξυπηρέτηση πελατών.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα δεν πίστωσαν αυτόν τον μήνα μια λάθος χρέωση του προηγούμενου λογαριασμού… 

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα δεν πίστωσαν αυτόν τον μήνα μια λάθος χρέωση του προηγούμενου λογαριασμού… 

Έχουν αρχίσει τις ταρζανιές τους και δέν θα τα πάμε καλά..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αν θέλεις να "μεταφέρεις" την eSIM σε άλλη συσκευή, πηγαίνεις κατάστημα; Τα καταστήματα έχουν eSIM;

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...