Jump to content

Vodafone eSIM


kostakis13
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανονικά υπάρχει, ακόμα έχεις πρόβλημα; 

Ναι αμέ ουδέποτε δεν βλέπω κάπου για esim στην εφαρμογή μου.Δέν ξέρω αν φταίει το κινητό η κάτι άλλο.
f6701b871eedc391f88d7d6f31f3f58b.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, zerokill said:


Ναι αμέ ουδέποτε δεν βλέπω κάπου για esim στην εφαρμογή μου.Δέν ξέρω αν φταίει το κινητό η κάτι άλλο.
f6701b871eedc391f88d7d6f31f3f58b.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αν μπορείς κατέβασε το app και κάνε την πρώτη έναρξη με τα δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Την διέγραψα τωρα με δεδομένα δεν προχωράει περα απο αυτο.a9fd77b7e9f99bb7773acfa6fa03a8e0.jpg
54e686f6f74824b3695af1a020ec6010.jpg
21e966d913f68c8979868128581d515d.jpg
adebcf741123ce5416e65b408c1721e3.jpg

Δεν πατιέται το συνέχεια και μενει εκει. Δεν μπορώ πια μα χρησιμοποιήσω το app


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με wifi με αφηνει να προχωρήσω και ξανα τα ίδια βαζω τα στοιχεια με wifi μπαινω κλεινω wifi αλλα παλι δεν βλεπω τιποτα
28d5642d09c2e84edaed1280e5b2d5aa.jpg
Κάτι πάει στραβά παιδιά δεν μπορεί μονο σε εμένα αυτο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι στην αρχη.Αλλα διαλέγω με το ακαουντ οχι γρηγορη επιλογη να δοκιμάσω αλλιώς;


Sent from my iPhone using Tapatalk
5ca1d3626820549f5656e0bd90849284.jpg


Απλά οκ βλέπω μόνο την σύνδεση αυτή στο τηλέφωνο και όχι τις υπόλοιπές.Αν θέλω δηλαδη esim μπαίνεις μία φορά φτιάχνεις την esim και μετα αν θες να βλέπεις τα πάντα μπαίνεις με το my account !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, zerokill said:

Ναι στην αρχη.Αλλα διαλέγω με το ακαουντ οχι γρηγορη επιλογη να δοκιμάσω αλλιώς;


Sent from my iPhone using Tapatalk
5ca1d3626820549f5656e0bd90849284.jpg
emoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji869.png

Απλά οκ βλέπω μόνο την σύνδεση αυτή στο τηλέφωνο και όχι τις υπόλοιπές.Αν θέλω δηλαδη esim μπαίνεις μία φορά φτιάχνεις την esim και μετα αν θες να βλέπεις τα πάντα μπαίνεις με το my account !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Τώρα το δοκίμασα και 'γώ από την αρχή το app και παρατήρησα ότι έχουν βγάλει να μπαίνει κατευθείαν στο account σου οταν μπαινεις με το 4G, η μόνη λύση ειναι με την γρηγορη εισοδο. Αν θελεις να δεις αν βγάζει επιλογη για e-sim για αλλο νουμερο εκτος της sim σου κανε μια γρηγορη εισοδο για αλλον αριθμο και βαλε το πιν που θα ερθει, λογικα θα μπορεις να κανεις την δουλεια σου.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το δοκίμασα και 'γώ από την αρχή το app και παρατήρησα ότι έχουν βγάλει να μπαίνει κατευθείαν στο account σου οταν μπαινεις με το 4G, η μόνη λύση ειναι με την γρηγορη εισοδο. Αν θελεις να δεις αν βγάζει επιλογη για e-sim για αλλο νουμερο εκτος της sim σου κανε μια γρηγορη εισοδο για αλλον αριθμο και βαλε το πιν που θα ερθει, λογικα θα μπορεις να κανεις την δουλεια σου.

Εντάξει όλα οκ τώρα κατάλαβα τι γίνεται.
Με έσωσες ευχαριστώ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άραγε κάποιος περιορισμός στις πόσες φορές μπορείς να αφαιρέσεις μια vodafone esim από ένα κινητό και να την βάλεις σε ένα άλλο?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν γίνει αλλαγή sim σε esim μέσω app πόσες ώρες ολοκληρώνεται η διαδικασία αν μένεις ώρες χωρίς κινητό δηλαδή…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, zerokill said:

Ξέρει κανείς αν γίνει αλλαγή sim σε esim μέσω app πόσες ώρες ολοκληρώνεται η διαδικασία αν μένεις ώρες χωρίς κινητό δηλαδή…


Sent from my iPhone using Tapatalk

Σ' εμένα ενεργοποιήθηκε σε 12 ώρες ακριβώς

email Αγοράς eSIM... Wed, Mar 16, 6:06 PM

email Ενεργοποίησης... Thu, Mar 17, 6:09 AM

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Σ' εμένα ενεργοποιήθηκε σε 12 ώρες ακριβώς
email Αγοράς eSIM... Wed, Mar 16, 6:06 PM
email Ενεργοποίησης... Thu, Mar 17, 6:09 AM

12 ώρες ομως η παλιά η κάρτα λειτουργεί κανονικά δεν μένεις χωρις τηλέφωνο ετσι;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, zerokill said:


12 ώρες ομως η παλιά η κάρτα λειτουργεί κανονικά δεν μένεις χωρις τηλέφωνο ετσι;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Όχι... Απενεργοποιείται! Δεν έχεις για 12 ώρες τηλέφωνο!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, spookype20 said:

Όχι... Απενεργοποιείται! Δεν έχεις για 12 ώρες τηλέφωνο!

Το έκανα τις προάλλες, ανά 4 ώρες έρχεται sms και email που σε προειδοποιεί ότι σε τόσες ώρες θα ενεργοποιηθεί η esim, ούτε στιγμή δεν μένεις χωρίς σήμα στις 12 ώρες. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, CaptainNickGR said:

Το έκανα τις προάλλες, ανά 4 ώρες έρχεται sms και email που σε προειδοποιεί ότι σε τόσες ώρες θα ενεργοποιηθεί η esim, ούτε στιγμή δεν μένεις χωρίς σήμα στις 12 ώρες. 

Από τη στιγμή που θα ενεργοποιηθεί η eSIM μπαίνει φραγή εισερχόμενων SMS για κάποιες ώρες ώστε να πιάσουν το sim swapping με τις τράπεζες 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, CaptainNickGR said:

Το έκανα τις προάλλες, ανά 4 ώρες έρχεται sms και email που σε προειδοποιεί ότι σε τόσες ώρες θα ενεργοποιηθεί η esim, ούτε στιγμή δεν μένεις χωρίς σήμα στις 12 ώρες. 

Άρα έχει αλλάξει από τον Μάρτιο που έκανα αλλαγή... Σ' εμένα σε Vodafone CU είχε κοπεί η σύνδεση.

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, georgemv said:

Από τη στιγμή που θα ενεργοποιηθεί η eSIM μπαίνει φραγή εισερχόμενων SMS για κάποιες ώρες ώστε να πιάσουν το sim swapping με τις τράπεζες 

Νομίζω πως πλέον το πήγαν στις 4 ώρες την φραγή; Ούτε που θυμάμαι, αλλά το λέει κι όλας σε κάποια από τα μηνύματα που έρχονται. 

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα τις προάλλες, ανά 4 ώρες έρχεται sms και email που σε προειδοποιεί ότι σε τόσες ώρες θα ενεργοποιηθεί η esim, ούτε στιγμή δεν μένεις χωρίς σήμα στις 12 ώρες. 

Οκ είπα και γω γιατί δεν παίζει να έμενα χωρίς κινητό τόσες ώρες.Να μπει φραγή σε μηνύματα για κάποιες ώρες αφου ενεργοποιηθεί η esim μικρό το κακό.
Το οτι δεν μένεις χωρίς τηλέφωνο είναι σημαντικό


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Υπάρχει η δυνατότητα να έχω την esim σε μια συσκευή και την φυσική κάρτα σε άλλη συσκευη και να δουλεύουν και τα 2;


Sent from my iPhone using Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, tsagod123 said:

Υπάρχει η δυνατότητα να έχω την esim σε μια συσκευή και την φυσική κάρτα σε άλλη συσκευη και να δουλεύουν και τα 2;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αυτό που αναφέρεις είναι twin sim υπηρεσία και καμια εταιρία δεν την προσφέρει συνδυαστικά sim και esim .

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει καμία πληροφορία μήπως επιτρέψει η Vodafone (CU) κατοχή φυσικής SIM παράλληλα με eSIM;

Τι κακό είναι αυτό εν έτη 2022 να μη μπορείς να περάσεις σε LTE smartwatch τη βασική σου SIM...

https://www.e-steki.gr - Forum γενικών συζητήσεων!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 1/8/2022 at 8:08 ΜΜ, philos said:

Παιδιά υπάρχει καμία πληροφορία μήπως επιτρέψει η Vodafone (CU) κατοχή φυσικής SIM παράλληλα με eSIM;

Τι κακό είναι αυτό εν έτη 2022 να μη μπορείς να περάσεις σε LTE smartwatch τη βασική σου SIM...

Το χειρότερο δίκτυο σε αξιοπιστία - κάλυψη, περιμένεις να δώσει σοβαρή υπηρεσία (βλέπε multisim?) 

On 31/7/2022 at 4:24 ΜΜ, filippos said:

Αυτό που αναφέρεις είναι twin sim υπηρεσία και καμια εταιρία δεν την προσφέρει συνδυαστικά sim και esim .

Ας δώσουν multi SIM κι ας είναι όλες ψηφιακές. Αλλά που... 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρεις είναι twin sim υπηρεσία και καμια εταιρία δεν την προσφέρει συνδυαστικά sim και esim .

Καλημέρα..Η cosmote το κάνει..


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

νέος χρήστης watch 5 pro LTE.

 

Είμαι συνδρομητής στο Vodafone Unlimited Ultra. Υπάρχει τρόπος να μπορώ να λαμβάνω κλήσεις/SMS/ειδοποιήσεις στο ρολόι όταν δεν έχω το κινητό μου μαζί;

Edited by Cris4524
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...