Jump to content

[S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηρθε και το 10ρι στο κινητό μας!5bc9bf62b28e263eb16d22b8cd9ffbbd.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

"Σχετικα" καλα τα πραγματα για την ωρα , ο ηχος dolby σε συνδυασμο με τις ρυθμισεις πιο κατω ειναι λιγο προβληματικος οπως να τον ρυθμισεις ειναι σαν να βγαινει απο τουνελ , κατι αλλα μικροπροβληματα οκ

Γενικα πρωτη εικονα που εχω αλλα μπορει να κανω λαθος ειναι οτι το android-10 σε σχεση με το 9 ειναι ενας αχταρμας με ανακατεμενα Tab να φαινεται δηθεν οτι εγιναν αλλαγες κτλ.Οπως οι εταιριες λοιπον παρουσιαζουν στασιμοτητα στην καινοτομια συσκευων , περα απο το να φουσκωνουν mpixel στις καμερες ετσι και στο λειτουργικο και τωρα μαλιστα στο android-10 δεν βλεπεις κατι καινοτομο καμια ουσια , χμμ δεν χανει καποιος κατι εαν δεν κανει την αναβαθμιση.Θα μπορουσε να λεγεται Android-9 pie 2...Φανφαρες τυπου το Android-10 φερνει νεες "συναρπαστικες" λειτουργιες δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

"Σχετικα" καλα τα πραγματα για την ωρα , ο ηχος dolby σε συνδυασμο με τις ρυθμισεις πιο κατω ειναι λιγο προβληματικος οπως να τον ρυθμισεις ειναι σαν να βγαινει απο τουνελ , κατι αλλα μικροπροβληματα οκ

Γενικα πρωτη εικονα που εχω αλλα μπορει να κανω λαθος ειναι οτι το android-10 σε σχεση με το 9 ειναι ενας αχταρμας με ανακατεμενα Tab να φαινεται δηθεν οτι εγιναν αλλαγες κτλ.Οπως οι εταιριες λοιπον παρουσιαζουν στασιμοτητα στην καινοτομια συσκευων , περα απο το να φουσκωνουν mpixel στις καμερες ετσι και στο λειτουργικο και τωρα μαλιστα στο android-10 δεν βλεπεις κατι καινοτομο καμια ουσια , χμμ δεν χανει καποιος κατι εαν δεν κανει την αναβαθμιση.Θα μπορουσε να λεγεται Android-9 pie 2...Φανφαρες τυπου το Android-10 φερνει νεες "συναρπαστικες" λειτουργιες δεν ανταποκρινονται στην πραγματικοτητα.

 

Στην κάμερα καμία νέα λειτουργία - βελτίωση είδες? εκεί σίγουρα μπορούν να βελτιώσουν τα πράγματα...

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Στην κάμερα καμία νέα λειτουργία - βελτίωση είδες? εκεί σίγουρα μπορούν να βελτιώσουν τα πράγματα...

Αισθητικες αλλαγες κυριως στην εφαρμογη.Περισσοτερα δεν ειδα αναλυτικα.

Link to comment
Share on other sites

Αισθητικες αλλαγες κυριως στην εφαρμογη.Περισσοτερα δεν ειδα αναλυτικα.

 

Καμμιά γνώμη για το μαύρο θέμα; τα gestures;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Στις εφαρμογες google-samsung λειτουργει το μαυρο σε καποιες τριτες εχει θεματα υπαρχουν σημεια που παραμενει ασπρο με ασπρα γραμματα .
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα S-Wind για τη 10αρα. Θα επρεπε να λεγεται 9.1....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επισης μου εχει χαλασει την μπαταρια .Δεν μπορω για την ωρα να την ρυθμισω καθολου σωστα.Θα κανω λιγο υπομονη 3-4 μερες να δω.Εαν δεν παει καλα θα επιστρεψω στην pie9 και θα βαλω την 10 μετα απο 3-4 μηνες εφοσον βγουν 3-4 πατς.Το κινητο το θελω για την δουλεια μου με σαχλες , κομπλεξικισμους και πειραματα της google δεν ασχολουμε.
Link to comment
Share on other sites

Στο S10e δεν εχει θεμα η μπαταρια παντως. Ισως λιγο καλυτερα.

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επισης μου εχει χαλασει την μπαταρια .Δεν μπορω για την ωρα να την ρυθμισω καθολου σωστα.Θα κανω λιγο υπομονη 3-4 μερες να δω.Εαν δεν παει καλα θα επιστρεψω στην pie9 και θα βαλω την 10 μετα απο 3-4 μηνες εφοσον βγουν 3-4 πατς.Το κινητο το θελω για την δουλεια μου με σαχλες , κομπλεξικισμους και πειραματα της google δεν ασχολουμε.

 

Συμφωνώ απόλυτα, πολύ χάλια η μπαταρία και στο Note 9. Ακολούθησα τον οδηγό αλλά δεν στρώνει με τίποτα, νομίζω ότι και στο modem η Samy τα έχει κάνει μαντάρα, πολύ υψηλή κατανάλωση και στις κλήσεις. Δύο ημέρες υπομονή ακόμη και γυρίζω στην 9.

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι, αν γίνει καμμιά στραβή με την 10 μπορούμε να γυρίσουμε στην 9αρα με Odin ή θα θέλει αλχημείες στον bootloader κτλ...
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Πολυ χαμηλο το deep sleep μολις 63% με απενεργοποιημενο το 4G, χωρις bt , απενεργοποιημενη η Aod .Πρεπει στις παραπανω συνθηκες να ξεπερνα κατα πολυ το 80%.

Αντε τωρα να βρω πως θα το στρωσω και να ψαξω να βρω τι φταιει :food::dizzy: Εγω power bank να κουβαλαω μαζι μου για να βγαζω την μερα δεν μπορω.Χανω μεχρι τωρα απο το πρωι καπου 15-20%.Με την 9 ειχα τετοια ωρα με σχεδον παρομοια χρηση καπου 70-75% τους τελευταιους 5 μηνες...

 

83915096_2421407341456658_6497129107493486592_o.jpg?_nc_cat=106&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=x_NcPX3LPWQAX9oqwzm&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=ece2823e3920660163f58da18bdc918f&oe=5EC01DC2

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Μετα το σοκ της πρωτης μερας στο Android-10:p Πλησιαζω στα παλια καλα επιπεδα οπως ειχα στην Pie-9 θελω λιγο ακομα βελτιωση με μερικες ρυθμισεις.Ενω στην Pie ειχα 1 ωρα σοτ και υπολοιπο 90% τωρα εχω 46 λεπτα , μικρη απωλεια το βελτιωσα αρκετα σε σχεση με την πρωτη μερα.

 

Η ελπιδα πεθαινει τελευταια...Δεν θα πεθανουμε ποτε κουφαλα νεκροθαφτη:lol:

 

83089291_2421960478068011_471209258705223680_o.jpg?_nc_cat=104&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=odlRXCctAOAAX870MUk&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=e0e6f321f1c34d3e375c44a520159f90&oe=5EC15A19

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ξέρει πόσες ρυθμίσεις άλλαξες πάλι...

Σε βλέπω για οδηγό v2

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Yes please, όταν βγάλεις συμπέρασμα, κάνε μας ένα update να τις εφαρμόσουμε...

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

:p ασε θα μας στειλουν στον ψυχιατρο αυτοι της Google.:lol:

Τωρα στο 80% μιαμιση ωρα σοτ...Μου τρωει ενα 20αλεπτο..

84076054_2421982138065845_2412297248273596416_o.jpg?_nc_cat=105&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_ohc=pBBrwsUpLAMAX9oxmEi&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=f45856ffa7534147ff38ba4699079e41&oe=5ED68E01

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Σε μικρά παιδιά και....αρρωστάκια, μην υπόσχεσαι!

:lol:

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νταξει εαν δεν σεταρει καποιος σωστα μετα απο εγκατασταση πρεπει να τρωει φαπα ... εως σοκ δεν υπαρχει σωτηρια:lol::lol::lol:...

Εντομεταξυ εδω στα διαφορα νηματα λενε καποιοι κατι συμβαινει δεν παει καλα μετα την αναβαθμιση, αλλοι λενε οτι τους κανει νερα χαχαχαχ πρεπει λογικα να τρωνε χαστουκια....Ρε τι τραβαμε.

Edit:

Καλυτερη ληψη του Modem της συσκευης στο Android-10 πλεον σε σημεια που πριν υπηρχε δυσκολια τωρα ειναι πιο δυνατο το σημα .Ευγε!

sot Στο 50%...χμμμ οκ ...

83716069_2422307958033263_4548991354310492160_o.jpg?_nc_cat=106&_nc_ohc=pEeHaNmAuDUAX-KTUu7&_nc_ht=scontent.fath4-2.fna&oh=9fa19c9449332543a2057dfdf04970a1&oe=5E8F1434

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα hard reset, κρεμομαστε από τα χείλη σου!

 

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα hard reset, κρεμομαστε από τα χείλη σου!

Κατσε καλαααα:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδες κανα link για την 10αρα γιατι το sammobile δεν κατεβαζει ουτε με νηστεια και προσευχη?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Παιδες κανα link για την 10αρα γιατι το sammobile δεν κατεβαζει ουτε με νηστεια και προσευχη?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κατεβασε αυτο(samfirm 0.36)----> https://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=3803841&d=1467715462

 

κανε extract και πατα διπλο κλικ στο samfirm exe. που θα βρεις μεσα στο φακελο.

 

Βαλε στο "model" το μοντελο συσκευης σου.

Βαλε στο "region" την χωρα προελευσης λειτουργικου που θες να κατεβασεις .

Τικαρε το "auto".

Πατα "check update" και περιμενε να εμφανισει το λειτουργικο.

Πατα "download".

 

Για ακομα πιο γρηγορη ταχυτητα μπορει να αλλαξει καποιος στο pc του το Dns σε cloudflare πριν μπει στην διαδικασια για κατεβασμα .

Μη κατεβαζετε τα λειτουργικα με ενεργα τα antivirus και adblock στο pc.Απενεργοποιηστε τα , εφοσον ολοκληρωθει το κατεβασμα του λειτουργικου ενεργοποιηστε τα παλι .

Προσοχη !

Καποιος που θα φλασαρει με Odin μετα το μηνυμα "ολα ετοιμα" και μπει στην κεντρικη επιφανεια εργασιας θα περιμενει 1 λεπτο και μετα θα κανει hard-reset . Στην επαναφορα θα σεταρει κανονικα την συσκευη του .

 

 

 

Εικονα για κατεβασμα λειτουργικου .

πχ. για Galaxy S9 το κανονικο οχι plus:

Εβαλα το μοντελο "SM-G960F" και απο κατω στο region "DBT" (γερμανικης προλευσης λειτουργικο).

83736394_2422383341359058_2023741091831873536_o.jpg?_nc_cat=108&_nc_ohc=3GKA9HJgcuMAX_-9M4h&_nc_ht=scontent.fath4-2.fna&_nc_tp=6&oh=3552b400d119467b115024313f5803c4&oe=5ED59F24

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Βαζω για τo s10 plus αλλα δεν βρισκει κατι

Στο sammobile την εχει κανονικα

Η ιδια rom δεν ειναι?

Λεω να κατεβασω την γερμανικη γιατι λενε οτι ειναι πιο σταθερες γενικα ( αν ισχυει)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...