Jump to content

[S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω απενεργοποιησει τον chrome και χρησιμοποιω τον samsung browser.. Χανω κάτι σε αυτονομία?

 

Δεν νομίζω κ γω πάντα της σαμι Εχω. Βάλε κ add lock απτις ρυθμίσεις του κ θα δεις διαφορά στην ταχύτητα αφού θα κόβει τις διαφημίσεις

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παντα υψηλα επιπεδα σωστης διαχειρισης μπαταριας μετα απο 10 μηνες χρησης Galaxy S9:grin:

 

68393174_2278363862427674_7935398481080877056_o.jpg?_nc_cat=107&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQnhFa9rhad849XjA9aq4Rs654foeT9ub5WYXxndwgxQ9M6NwCzRDiANUhPwpdVLeP4&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=91ad28d196ae5781a8318a228e852208&oe=5DEBCD6A

Link to comment
Share on other sites

Το τερμάτισες εσύ Άκη..Έχω σταθερά έξι ώρες αλλά εφτά Δεν έχω δει ποτέ..

 

Same Sh1t...Different Day

Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Το τερμάτισες εσύ Άκη..Έχω σταθερά έξι ώρες αλλά εφτά Δεν έχω δει ποτέ..

 

Same Sh1t...Different Day

Καλα εισαι Jim .Εκει ειναι ο μεσος ορος αρκει να εχει κανει καποιος τις ρυθμισεις του νηματος ωστε να εχει σταθεροτητα να μην πεφτει ξαφνικα στις 3 ωρες κτλ.γιατι η google και τα σεκιουριτι-πατς που βαζουμε καθε μηνα κανουν οτι γουσταρουν:p

Το παραπανω που ανεβασα βεβαια το πηγα μεχρι 5% μπαταρια και ειχα 8 ωρες και 15 λεπτα σοτ.. :)

Link to comment
Share on other sites

Θα κανω τις ρυθμισεις του οδηγου το συντομότερο. Απλα μια ερωτηση. Χρησιμοποιώ edge οθόνη, edge φωτισμό, viber και πολυ τον samsung browser και το gmail app. Τι ρυθμισεις πρεπει να αφησω στο on?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω το Note 9 και μέχρι πρότινος χρησιμοποιούσα package disabler pro. Τώρα δεν δουλεύει. Έχετε κάποια εναλλακτική; ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει εναλλακτικη γιατι η Samsung απο την Pie και μετα αφαιρεσε τα δικαιωματα προσβασης...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει εναλλακτικη γιατι η Samsung απο την Pie και μετα αφαιρεσε τα δικαιωματα προσβασης...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάποιος άλλος τρόπος να παγώσω εφαρμογές συστήματος και να σταματήσω σέρβις χωρίς root?

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε το 1ο ποστ αυτου του θεματος...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε το 1ο ποστ αυτου του θεματος...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα διάβασα και τα έκανα όλα. Από hard reset ερχομαι αλλά δεν κλείνει όλες τις εφαρμογές που θέλω

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει μια χαρα θα εισαι με αυτα... Εχεις δυνατο κινητο δεν χρειαζεται παραπανω...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει μια χαρα θα εισαι με αυτα... Εχεις δυνατο κινητο δεν χρειαζεται παραπανω...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ήθελα να κόψω και το να παγώσω και άλλα που δεν Χρησιμοποιώ αλλά δεν βρίσκω τρόπο

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να κόψω και το να παγώσω και άλλα που δεν Χρησιμοποιώ αλλά δεν βρίσκω τρόπο

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Περα απο τις ρυθμισεις του πρωτου ποστ που ειναι κατανοητες για Ολους υπαρχουν και ρυθμισεις για προχωρημενους .

Γινεται να απενεργοποιησεις 10αδες εφαρμογες . Ποστ 198 σελιδα 14.

Η απενεργοποιηση γινεται χειροκινητα .

 

Ομως ...

δεν συνιστω σε κανενα να το κανει εαν στο παρελθον δεν εχει ασχοληθει να φτιαχνει ρομ .

Ετσι εαν το κανει και κανει κατι λαθος δεν θα ξερει να το επαναφερει και θα χαθει ....

Εγω στο S9 το κανονικο οχι plus βγαζω χωρις ρουτ πανω απο 8 ωρες σοτ αλλα γνωριζω στο 95% του συνολου των αρχειων τι κανει το καθενα.

Μην επηρεαζεστε απο αυτα που γραφω και παραμεινετε στο πρωτο ποστ του Νηματος οπως σωστα λεει ο GMF80 .:)

Καποια ζητηματα αναφερονται τεχνικα παντα για να γνωριζει σε βαθος ενας κατοχος τη συμβαινει .

 

Πριν ξεκινησετε να κανετε τις ρυθμισεις του πρωτου ποστ καλο ειναι να δουλεψετε την συσκευη οπως την εστηνε ο καθενας να περασει ενα διαστημα και μετα να κανει τις ρυθμισεις για να καταλαβει την διαφορα .

 

Οτι κανετε με δικη σας ευθυνη:D

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω σε κινητα σαν το S9 και το S10e 6 ωρες SoT που ειναι ευκολο να επιτευχθουν με λιγο πειραγμα ειναι παραπανω απο αρκετες...

 

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα φυσικα.

Ο μεσος ορος ειναι οπως ακριβως αναφερεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Αν παμε λιγο πισω το S6 εβγαζε μετα βιας 3 ωρες SOT και το S7 4 και κατι... Μεγαλη βελτιωση.... Πραγμα που σημαινει οτι και μετα απο 2 χρονια χρησης ανετα θα βγαζει 4ωρο που ειναι υπεραρκετο για το μεσο χρηστη πιστευω....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν παμε λιγο πισω το S6 εβγαζε μετα βιας 3 ωρες SOT και το S7 4 και κατι... Μεγαλη βελτιωση.... Πραγμα που σημαινει οτι και μετα απο 2 χρονια χρησης ανετα θα βγαζει 4ωρο που ειναι υπεραρκετο για το μεσο χρηστη πιστευω....

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι οκ εκ πρωτης ετσι ειναι αλλα στην τελικη και εκεινα βγαζαν παραπανω μη κοιτας που δεν τα γραφαμε χαχαχαχ.

Επισης σε προσωπικο επιπεδο προβλημα σοτ δεν ειχα ποτε.Τουλαχιστον απο την εποχη του android 4 και μετα που επεσα στο λακο του φιδιου μια και ασχοληθηκα με ρομ.

Αλλο τι λενε οι κατοχοι στα διαφορα νηματα που αγοραζουν κατα καιρους διαφορες συσκευες .Πλακα εχει, πρεπει να υπαρχει και ενα τοσο δα κους-κους καμια ιντριγκα κανας τσακωμος:p:lol:

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Τρομοκρατικο χτυπημα απο την google στην μπαταρια των συσκευων...Google service.:blink::p

 

Σταθεροποιειται με την 18.3.82 εκδοση.

67925398_2280125395584854_6143324403322060800_o.jpg?_nc_cat=100&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQkttWe-I0a_dX2IXyTPS_48geMz8ACZdxq1hchmAaL9tltq5D6iR34h3P2NqxnZuds&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=9730c93332b531b6ff0479789fa21450&oe=5DE685FE

 

68352697_2280125258918201_710282918110429184_o.jpg?_nc_cat=101&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQnUiadQKm-2KeKDZHS3IyX3_D_PNSNmE7pQ7mefsTMlq0_7Ka343v2wjpZj0C6GaMY&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=64c3f94a95ef4f79c158bc561a5d0899&oe=5DEAAB89

 

67809139_2280125132251547_8471483512849956864_o.jpg?_nc_cat=105&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQl9ozjtulK_EWqRRalW7aCBWcqO1jGVpcTdogkuRGg-2vSOR4UcLPRwv-yjS7veLhg&_nc_ht=z-p3-scontent.fath5-1.fna&oh=b4345c00e32e993e108afe020d671799&oe=5DE98ECE

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Κατι περιεργο ειδα και εγω τις προηγουμενες μερες αλλα οχι τρελο. 7-8 %. Με την 82 ειναι στο 2-3 %..

 

 

S_Wind και εγω το ιδιο απο S7 και μετα δεν εχω θεμα μπαταριας... Διαβαζω και απορω με οσους εχουν αλλα ειπαμε ειναι θεμα χρησης του καθενος και ποσο θελεις να ασχοληθεις με τη συσκευη. Ο μεσος χρηστης στις ρυθμισεις σπανια αλλαζει κατι, συνηθως δεν εχει ιδεα τι μπορει να ρυθμισει....

Γελαω και μετα απο καθε update που καπιοιοι θελουν να γυρισουν πισω. Ειδικα με Samsung τεσσερα χρονια σερι δεν ειχα κανενα προβλημα. ΟΚ, αργει λιγο αλλα κανει καλη δουλεια!

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Τρολ , παπαντζες και πολλα αλλα κατα καιρους γραφονται για τις δηθεν καθυστερησεις της σαμμυ .

Καταρχην ολοι μας εχουμε στις συσκευες μας λειτουργικο google με περιτυλγμα σαμμυ.

Ολο το ρομ εαν το ανοιξεις , ολα τα αρχεια ειναι της google με μικρες προσθηκες της σαμμυ ,το τηλεφωνακι ,αριθμομηχανη κτλ .

Οταν καθε μηνα βγαζει η google update σε πρωτο χρονο το δεχονται αμεσα οι συσκευες της , σε δευτερο χρονο στελνει το update στη σαμμυ στο αναλογο τμημα να βαλει οτι χρειαζεται απο την μερια της τυχον φιξ τα οποια φιξ οχι απαραιτητα εχουν προβλημα οι εφαρμογες της αλλα πρεπει να προσαρμοζονται οτι τυχον αλλαγες εχει κανει η google στα ενδοτερα του λειτουργικου...Ειναι λουκι καθε φορα η διαδικασια λογικο ζορι βεβαια.

 

Επισης:

Σε ενδεχομενο που εχει κανει καποια μακακια η google σε καποιο update η σαμμυ δεν εχει δικαιωμα να το διορθωσει αλλα οι dev της google.

Ακομα και στα δικα της φορουμ της σαμμυ εννοω που πεφτουν κατα καιρους διαφορα κραξιματα δεν ειναι παντα προβληματα των δικων της εφαρμογων .

Ενα παραδειγμα:

Οταν καποιος κραζει οτι εχει πχ προβλημα το Bt δεν ειναι προβλημα αρχειου τις σαμμυ αλλα της google.

Η σαμμυ οταν δεχθηκε το update απο την google για να βαλει τα συμπληρωματα της δεν ειναι ενημερωμενη οτι υπαρχει προβλημα με το Bt κατι το οποιο διαπιστωνεται μετα και παει λεγοντας.. Ειναι ολοκληρη ιστορια το τι γινεται καθε μηνα ...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Απο browser τι ειναι το καλυτερο; Δοκιμασα Brave και αν και δεν εχει επισημο Dark mode αλλα θελει κολπο φαινεται να καταναλωνει λιγοτερο απο τον default της Samsung...

 

2ημερο δοκιμων με Brave μου εδωσαν +45 λεπτα SOT απο 100 σε 20%...

 

Στάλθηκε από το SM-G970F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

S_wind που είσαι αρχηγε μου?

Επειδή έφυγα από το s9..... Στο 1ο ποστ είναι όλα μαζεμένα? Είχες πει θα κάνεις ένα ολοκληρωμένο πακέτο φουλ κομπλέ!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Special Black "Live" wallpaper Galaxy Note 10 .

Κινουμενο Μαυρο wallpaper για amoled οθονες για την οθονη Κλειδωματος .

Μετα το κατεβασμα παμε συλλογη τρεις τελειες πανω δεξια παταμε να οριζουμε ως φοντο .

Στην συνεχεια ξαναπαταμε κατω δεξια και δευτερη φορα να το ορισουμε ως φοντο .

Επεξεργασια και διορθωση για Galaxy S9-S9+Note9.:ninja:

 

:grin::shock::lost::ρ:ρ:ρ

68257949_2284393521824708_7951789454966915072_o.jpg?_nc_cat=103&efg=eyJpIjoidCJ9&_nc_oc=AQlH3ng7-tFdv7HnuGslQV-lrRZQG-NuMeslMZNxodNsAI4BUKDLSi4yurpzPoNUSgrPRyEX7jAisW36M3jbUGtD&_nc_ht=scontent-amt2-1.xx&oh=7ffe30a2e6f373031dd59b67d3f30ef6&oe=5E0D3DC4

DOWNLOAD:

 

https://mega.nz/#!2BBUkaDT!J7R2DZFbALqqkqQpY6reEcIxC0U7y5o3b01HDVnZ7pY

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...