Jump to content

[S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie


s_wind
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορούμε να κλείσουμε και μερικές εφαρμογές από android system? Επιλεκτικές Όχι όλες πχ Bixby κτλ

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εαν πας στην εφαρμογη / μπαταρια και δεις οτι δεν ειναι το ονομα της εφαρμογης αλλα γραφει Android-system , την θεσεις σε περιορισμο τοτε αυτοματα θα τεθει ολο το Android-system σε περιορισμο και οσες εφαρμογες ανηκουν σε αυτο

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το αφήνω οπως το είχα Κ μια χαρά είναι....

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aμα πιστευεις οτι μπορει να εκανες κατι λαθος και δεν ξερεις τι να κανεις πας εφαρμογες/τρεις τελειες πανω δεξια/πατας επαναφορα προτιμησεων εφαρμογων και τρεχουν τα παντα οπως πριν κανεις τις ρυθμισεις.

 

Εdit:

Ποιος παλαβωσε δηλαδη να τις επαναφερει default και μετα να ανεβοκατεβαινει το Sot σαν το θερμομετρο...

Την μια μερα να εχεις 5 ωρες την αλλη μερα 3 ωρες και να αναρωτιεσαι γιατι τετοιες διαφορες...

 

4 μηνες τωρα δεν εχω ασταθεια μεταξυ φορτισεων ποτε .Ξερω η μπαταρια οταν θα αρχισει πως θα τελιωσει .

 

Oταν εχω κλειστω το data για υπνο το βραδυ το deep-sleep αγγιζει το 90%.

Οταν το εχω ανοιχτο συνδεδεμενος με Bt μπαινω browser ,social ktl. πεφτει μεχρι 80%.

Απολυτος ελεγχος σε οτι κανω ,αυτο που θελω να κανω και οχι βαρκα στο γυαλο.

 

Oι εμπειρια γενικα ακομα και τα παιδια που δεν εχουν ιδεα μια και συζητω στο Fb στην εργασια γενικα και μαθαινουν ακομα και παπαγαλια αποκτουν την εμπειρια διαχειρισης μια και αποτυπωνεται εγκεφαλικα ετσι σε καθε αγορα συσκευης ο καθενας θα μπορει να την στηνει συμφωνα με το πως θα θελει εκεινος και οχι αυτη οπως ερχεται απο την εταιρια .

Δειτε εδω ενα απλο καθημερινο χρηστη που δεν τρολαρει , εβαλε την σιμ του μεσα σε ενα καινουργιο S10 plus δεν εκανε καμια αλλη ενεργεια και απλα δουλεψε την συσκευη Default οπως ερχεται απο το κουτι της.Ο ιδιος μεσα στην αγνοια του αθωα δηλωνει οτι ειναι ευχαριστημενος ----->>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7813689#post7813689

 

56162417_2196515107279217_8307852727820484608_n.jpg?_nc_cat=106&_nc_ht=scontent.fath3-3.fna&oh=cc21dd3f32f5a11727cd420857a76420&oe=5D418FDF

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Μεσημεριανός ύπνος μετά από καιρό ( τον χρειαζόμουν) και τσεκάρισμα των νέων ρυθμίσεων. 100% επιτυχία! Ρισπεκτ περιμένουμε κ άλλα χεχε! 94f4e72b54c1153bd68bfbd1099daa34.jpg2393ab835b96422d87e6c32705f9e0b6.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγραψες ιστορια με χρυσα γραμματα μπηκες στο ρεκορ γκινες.....:shock:

Εβγαλε την Google στο κλαρι...

Παραιτουμε απο δω και περα αναλαμβανει ο Barcelonistas....

Oτι θελετε ρωτατε τον ιδιο εγω απλα δεν υπαρχω....

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αντέγραψα πίστα τις οδηγίες σου. Δεν έκανα τίποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο χαχαχα! Ο αέρας του Note 9.. Ο αέρας της αλλαγης. Το παλιό το ΠΑΣΟΚ το ορθόδοξο. Χαχαχαχαχ

S_Wind ζούμε για να σ'ακολουθουμε

ΥΓ. Τα έχω μαζέψει όλα σε ένα αρχείο, περιμένω να βγάλεις τελικό update να το χρυσοδεσουμε σε εκδοτικό όμιλο.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα τις 2 εφαρμογές στης δικιάς μου το xiaomi redmi note 5. Χωρίς να πειράξει τίποτα, είχε την ίδια αδράνεια σε ποσοστό 97%. Άρα η miui από τη μαμά σκοτώνει τις εφαρμογές στο παρασκήνιο.

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον ο δασκαλος κατι εχει κανει λαθος....

7 ωρες κ γω με το cpu spy, 93% αδρανεια ειχα... Τα αλλα ηταν απ τα μηνυματα σε social λογικα γιατι ηταν ολες σε χαμηλα mhz ....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι σε κσλό δρόμο? :)Αυτα που εχουν ποσοστο τι ειναι γνωριζετε?https://i.imgur.com/PJ06HOW.jpg
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/32289-Απεγκατάσταση-προεγκατεστημένων-εφαρμογών-με-το-Bloatware-Removal-Tool/?ad3b7c7e

Ένα εκπληκτικό προγραμματακι. Το μόνο που έχετε να κάνετε είναι σύνδεση κινητού /pc και αφαίρεση όλων των εφαρμογων που δεν φεύγουν αλλιώς. Δοκιμασμενο. 100% επιτυχία!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/32289-Απεγκατάσταση-προεγκατεστημένων-εφαρμογών-με-το-Bloatware-Removal-Tool/?ad3b7c7e

Ένα εκπληκτικό προγραμματακι. Το μόνο που έχετε να κάνετε είναι σύνδεση κινητού /pc και αφαίρεση όλων των εφαρμογων που δεν φεύγουν αλλιώς. Δοκιμασμενο. 100% επιτυχία!

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πολύ ενδιαφέρον.Θα πέσει μελέτη.!!:) :)

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, περασα κ εγω σε android 9 το S9 μου κ έχω 2 ερωτησουλες:

1. Αν μετα την εξυπνη διαδικασια που προτεινει ο φιλος μας κανω restore apps & settings απο το backup της google, ακυρωνω ολη την ιδεα; επανερχονται δηλαδη αρχικοποιημενες ρυθμισεις που ειχα σβησει με το safe mode boot;

2. Πριν ειχα επιλεξει να ερχονται notifications απο 3 συγκεκριμενες εφαρμογες και να αναβει η σβησμενη οθονη για να φανουν - και μαλιστα ειχα επιλογη αν θα φαινεται το content η οχι. Παω τωρα με το pie στην σχετικη ρυθμιση, ενεργοποιω pop up in lock screen αλλα δεν δουλευει σχεδον με κανενα app, ερχεται κ ακουγεται notification αλλα η οθονη παραμενει σκοτεινη κ αναβοσβυνει μονο το led...τι να κανω για να το βρω αυτο που με ειχε βολεψει τοσο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Εχω ακολουθησει ολες τις συμβουλες κσι την βοηθεια του νηματος.Νονιζω πως ειμαι ενταξει με την μπαταρια.Το ενεργοποιησα το πρωι ηδη ειναι 11 το βραδυ και εχω ακομα 73 τις εκατο ..Ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους σας που βοηθατε!OH3TMSk.jpghRVlinc.jpgWunAaXz.jpgEC58brU.jpg
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησε την μπαρα της google και βαλε την μπαρα του chrome απο τα widget εαν θες ντε και καλα μπαρα.Η πρωτη τρωει πολυ μπαταρια σε ανυποπτο χρονο οταν εχεις ενεργο το 4G η το wifi.Οχι περιορισμο , απενεργοποιηση .
Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησε την μπαρα της google και βαλε την μπαρα του chrome απο τα widget εαν θες ντε και καλα μπαρα.Η πρωτη τρωει πολυ μπαταρια σε ανυποπτο χρονο οταν εχεις ενεργο το 4G η το wifi.Οχι περιορισμο , απενεργοποιηση .

 

Kαλημερα!!Ναι το απενεργοποιησα..Δεν το πειραζα ..νομιζα θα επηρρεαστει και το chrome για αυτο..Οντως τρωει πολυ το ρημαδι...!!! :)

Εισαι απιθανος μας εχει βοηθησει αφανταστα!

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Opera-browser.png?fit=640%2C332&ssl=1

Opera Browser

Performance-speed-up-best settings .

 

Αφορμη φιλο που προβληματιστηκε με τον Opera μια και ειναι απο τους καλυτερους Browsers...

Για χρηστες που εχουν ταλαιπωρηθει λογο ...Πλοηγησης:p.

Μειωση λειτουργιας 2 δαχτυλων για ζουμ.

Block διαφημισεων.

Μειωση καταναλωσης Μπαταριας.

Ταχυτατη πλοηγηση.

Ξεκουραστο διαβασμα.

 

 

Τον Οπερα σχεδον ολοι τον γνωριζουμε .

Κανουμε τις παρακατω ρυθμισεις για να εχει πολυ καλη αποδοση .

 

Settings.

Διαγραφουμε πασης φυσεως πλοηγο που υπαρχει στο συστημα.Εαν δεν διαγραφεται οπως ο Chrome απαραιτητα τον απενεργοποιουμε.

Στην συνεχεια κανουμε απαραιτητα Update την Υλοποιηση Android system web-view απο το google play.

Κατεβαζουμε τον Opera Browser αλλα δεν τον τρεχουμε .

Πηγαινουμε στο προσωπικο DNS και γραφουμε testdns.adguard.com εαν δεν το εχουμε γραψει το οριζουμε Κλεινουμε και ανοιγουμε το 4G.

 

Tρεχουμε τον εγκατεστημενο Opera.

Πηγαινουμε στις Ρυθμισεις του Opera και :

Απενεργοποιουμε τον Αποκλεισμο διαφημισεων.

Εμφανιση : Aποκρυψη κατα την κυλιση .

Απενεργοποιουμε τις ειδησεις.

Απενεργοποιουμε τις ειδοποιησεις απο Opera.

Eπιλογες κειμενου γεμιζουμε την μπαρα μεχρι 3 κλικ πριν το τελος.

Απενεργοποιουμε την αποστολη στατιστικων χρησης.

Πηγαινουμε στην κεντρικη σελιδα και σβηνουμε τις ταχειες κλησεις που εχει απο Default.

Οριζουμε εκει ποια Site θελουμε.

Ετοιμοι...

Ταχυτατος , χωρις διαφημισεις , αρκετα οικονομικος στην καταναλωση , Ξεκουραστο χειρισμο ακομα και με ενα χερι λογο αυτοματης προσαρμογης σελιδων οταν κανουμε μια φορα ζουμ.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δε με αφήνει κιόλας..

 

Mαρεσεις Tony...

Ετσι οπως το περιγραφεις σε καθε ποστ ...

Λιτα και Απεριττα...

Zεις το μυστηριο....

Toυ "δεν με αφηνει"....

:lol::lol::lol:

Αγαπαμε Tony....

Tωρα εχεις χαθει στην Αβυσσο του...Ποιο δεν μαφηνει....χαχαχαχαχ

Και γω με τηλεπαθεια προσπαθω να βρω τι εχεις απενεργοποιησει...

(χιουμορ κανω...)

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

S_Wind ....

Δες κ μια τον kiwi browser να μας πεις εντυπώσεις??

Θα θελα να μας πεις ποιον θεωρεις καλυτερο τσεκάροντας βεβαια κ αυτόν....

Link to comment
Share on other sites

S_Wind ....

Δες κ μια τον kiwi browser να μας πεις εντυπώσεις??

Θα θελα να μας πεις ποιον θεωρεις καλυτερο τσεκάροντας βεβαια κ αυτόν....

 

Ο chrome ειναι με εχτρα μπλιμπλικια.Τον ξερω.

Αν το πηρες αφορμη επειδη εγραψα για τον οπερα ειχα ενα φιλο σημερα στην πρωινη εργασια και τα λεγαμε για τους Browsers.Ειχε κουραστει μς το διαβασμα να ζουμαρει με τα δαχτυλα...Ξερεις τα ψυχολογικα μας:p

Ε με τις παραπανω ρυθμισεις δουλευει καλα μαλιστα στο S9 που το εχω ολη μερα τα παει καλα με ενα χερι κανω διπλο tab και μουρχεται η σελιδα εκει που πρεπει.

Εαν συνηθισες με το"βραδυνο" του Kiwi ο οπερα δεν εχει.

 

Παντα ο chrome -Kiwi ειναι οτι πιο γρηγορο κυκλοφορει εκει εξω.

 

Ο Opera απο την αλλη εχει την καλυτερη θεαση και τακτοποιηση σελιδων.

Τιποτα δεν ειναι τελειο...

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσει που όντως ο kiwi ειναι σβελτος...

Ελαφρύς κ σβελτος... Εχει dark theme κ με εχει βολεψει φουλ...

Αλλα την ημερα ο άτιμος με dark theme κ φωτεινότητα πχ στο 50% δεν παλευεται....

Δεν βλεπω τπτ.... Λιιιιγο ηλιο να έχει κι ολας, 65% κ πανω για ανάγνωση ειδικα στο φόρουμ εδω που το κανω καθημερινα...

Αλλα ναι, ως αφορμη πηρα την γνώμη σου πανω στον οπερα...

Θα ήθελα απλα να ακούσω αποψεις απο εναν γνωστη.....

 

Ο chrome αργει πολυ με το dark theme ??

Link to comment
Share on other sites

Ενα dark θεμα δεν μπορει να ειναι ποτε τελειο θα παρουσιασει και σφαλματα , λαθη σε διαφορα site .Εχει αναλογα που πας μια μικροκαθυστερηση παντα το λευκο ειναι το default.

Απο κει και περα εαν θες να πειραξεις τον chrome τον αλλαζεις απο τα flags.γραφεις chrome://flags και σου βγαζει το κρυφο μενου του.Εκει ομως πρεπει να ξερεις τι να κανεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Ρυθμίσεις για το Android 9 Pie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...