Jump to content

Vodafone CU Special


JOHNMEGARYTHMOS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, Vox said:

Εμένα δεν μου το έχουν γυρίσει ακόμα ούτε με έχουν ενοχλήσει. Από τότε το έχω και εγώ.

Πολύ καλά, ενα μέγαλο πλεονέκτημα του φοιτητικού είναι πως δεν λήγει το νούμερο σε αντίθεση με τα άλλα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως γενικά στα καρτοκινητά της Vodafone, δεν μπαίνει φραγή κλήσης στους 3 μήνες. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Inevar said:

 Θυμάμαι εκείνες τις ημέρες με παίρναν τηλέφωνο συνεχώς για προσφορές απο την βόνταφον , πλασάραν καρτοσυμβόλαια δηλαδή στην αρχή (δηλαδή για περίπου 2-3 μήνες) δε το σήκωνα. Όμως στη συνέχεια τους ειχα απαντήσει αρνητικά 2-3 φορές μέχρι που στο τελευταίο τους τηλεφώνημα, τους λεω εχω φοιτητικό δε με συμφέρει κάτι άλλο και τότε μου απήντησαν αυτό σύντομα λήγει. Ευτυχώς ήξερα τα δικαιώματά μου και τους είπα ναι θα λήξει αλλά θα μετακυλίσω σε CU Special και δεν ενόχλησαν πάλι.

cu.jpg

Να προσθέσω πως και πρόσφατα εντός διαστήματος ενός μήνα με πήρε τηλέφωνο μια γυναίκα από τη βόνταφον για να μου πασάρει (καρτο)συμβόλαιο , της αρνήθηκα ευγενικά 2-3 φόρες , αυτή επέμεινε και έκανα το λάθος να πω ευγενικά "μα εχω CU special , δε με συμφέρουν αυτα που προωθείτε ευχαριστώ πολύ" τότε αυτή έκανε τον ήχο αποστροφής "τσσσσ....." και χωρίς να χαιρετήσει μου το έκλεισε στα μούτρα! αχαχ!

αυτές οι προσφορές για του λόγου το αληθές υπάρχουν και μέσα στην εφαρμογή στην καρτέλα "Προσφορές" , μπορεί να λένε οτι λήγουν και να εξαφανίζονται από τα μπάνερ μετά απο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα, όμως μετά από μέρες σου τις ξαναπασάρουν στην εφαρμογή!

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το Special (προσοχή ΟΧΙ δε μιλώ για φοιτητικό CU, ασχέτως εάν το Special προέκυψε μετά από φοιτητικό ή για "άγνωστο λόγο") λήγει στα 2 χρόνια (24 μήνες). Συνεπώς Inevar τελευταία φορά θα προστεθούν τα 600 σου την 1/5/2024 και από Ιούνη 2024 εξαφανιζόλ. Σημαντική info που δίνεις ότι εάν δεν έχεις "προκαλέσει την μοίρα σου" [πχ να πας σε κατάστημα Vodafone και να τους λες "φωναχτά" κάτι για το φοιτητικό σου πχ στα 6 χρόνια από την έναρξή του] , στα περίπου 9 χρόνια "ξεκινάνε" τις διακοπές φοιτητικών και μετά από πόσους μήνες θα συμβεί όντως η διακοπή του φοιτητικού ή όχι (προσοχή εδώ δε μιλώ για Special) ανάλογα με το "χειρισμό" του καταναλωτή {πχ εάν τον πετύχουν στο τηλέφωνο ή έχει βάλει φραγές εισερχομένων από τα "αναμενόμενα" να τον καλέσουν "περί τούτου" κλπ}..
Και στα #2# παραπάνω (δλδ διακοπές φοιτητικών ή Special) το "πως" γίνεται αυτό από μεριά της Vodafone τα τελευταία πρόσφατα χρόνια (2022-2024).

Στις κάρτες ανανέωσης των φοιτητικών το υπόλοιπο ευρώ παρατείνεται εδώ και κάποια χρόνια για 6 μήνες. Ενώ στα Special κανονικά για 2 μήνες.

Αλλά, TakeOverNet να σε ρωτήσω: 

33 minutes ago, TakeOverNet said:

Παντως γενικά στα καρτοκινητά της Vodafone, δεν μπαίνει φραγή κλήσης στους 3 μήνες. 

Φραγή εισερχομένων κλήσεων , όπως στην "άλλη" εταιρία, λες, ΔΕ μπαίνει στα CU; Και για πόσο χρονικό διάστημα μετά τους 3 μήνες από την τελευταία κάρτα μπορούν τα CU να δέχονται εισερχόμενες;

Όσον αφορά τα 1) sms και 2) data τι συμβαίνει μετά το 3μηνο από την τελευταία κάρτα;

 

Υ.Γ.: Όσον αφορά τα Special, δε νομίζω να έχει αναφερθεί εάν μετά τα 2 χρόνια από τη λήξη τους σε κάποιον το έχουν ξανακάνει Special , πχ μετά από πχ 1 έτος από τη λήξη της 2ετίας: Ξέρει κανείς;

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Pppe said:

 

Λάθος παράθεση από μέρους μου. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ εύκολο να βρείτε επακριβώς την ημερομηνία λήξεως του CU special σας. Ανοίγετε την εφαρμογή mycu και πηγαίνετε στα πακέτα cu special, πατάτε την επιλογή λεπτομέρειες ή περισσότερα και στην αρχή λέει σε εμένα " Η προσφορά αυτή λήγει στις 23/6" οπότε τότε λήγει το special μου.

Ιδού :

 

Screenshot_20240125-185605_My CU.png

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Άρα από 23/6/2022 είχες καταναλώσει 337' προς CU ως το παραπάνω screenshot σου (1+12+7 μήνες =20 μηνιαία 600άρια ως τώρα). Και από Ιούλη 2024 εξαφανιζόλ τα 600άρια σου στο Special σου.

Αλλά από τώρα, 5 μήνες πριν τη λήξη του ξεκίνησαν να σε καλούν για "προσφορές" από την Vodafone, εεε;

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Εσείς έχετε πακέτα cu special πλέον; Εγώ όχι

 

 

Screenshot_20240217-020239_My CU.png

Screenshot_20240217-020243_My CU.png

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλώντας κάποιος στο 1252 για αγορά πακέτου, θα διαπιστώσει ότι ξηλώθηκαν όλα τα πακέτα cu special και έμεινε μόνο το cu special me apola 5.4 με 15 ημέρες διάρκεια.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Οπότε δεν μου το έκοψαν, συνεχίζω σε special.

Screenshot_20240301-121124_Messages.png

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...