Jump to content

[S9/S9 Plus] Οδηγός για ROM μέσω SAMFIRM και Flash με Odin


UsualSuspect
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα τελικα επαναφορα με την σιμ μου μεσα ( wind ) και οταν ανοιξε μου ειχε γινει EUR/EUR/XEU/VGR.

Δεν υπαρχει τροπος να το κανουμε EUR/EUR/EUR/VGR; Οχι οτι με ενοχλει καπου, εγκυκλοπαιδικα ρωταω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 65
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκανα τελικα επαναφορα με την σιμ μου μεσα ( wind ) και οταν ανοιξε μου ειχε γινει EUR/EUR/XEU/VGR.

Δεν υπαρχει τροπος να το κανουμε EUR/EUR/EUR/VGR; Οχι οτι με ενοχλει καπου, εγκυκλοπαιδικα ρωταω

 

Πρέπει να φλασάρεις μαζί με την sim μέσα.

Πριν λίγα λεπτά έκανα το ίδιο με το κινητό φίλου μου. Είχε EUR/EUR/XME/XME και τώρα έχει EUR/EUR/EUR/XME

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα διαβάζω οτι θέλει και τη SIM μέσα κι εχω κανει την ενημερωση χωρις τη σιμ εδω και μερες.. Μπήκα να δω τη δικη μου εκδοση τι γραφει και λεει: εκδ λογισμ παροχ υπηρ XEU/EUR/ XEU/COS

Να τονισω οτι η συσκευη ηταν branded και την έκανα αναβάθμιση χειροκινητα σε 9αρα.

 

Είμαι κομπλέ;

Link to comment
Share on other sites

αμα σου ηρθε η 9 κανε και ενα hard reset με ην sim μεσα θα σου αλλαξουν ολα eur eur eur cos!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

αμα σου ηρθε η 9 κανε και ενα hard reset με ην sim μεσα θα σου αλλαξουν ολα eur eur eur cos!

 

Φίλε σεταρα όλα και κλαίω στην ιδέα ότι πρέπει να κάνω hard reset..το θεωρείς απαραίτητο πχ για καλύτερες επιδόσεις ή για να καλυπτομαι από εγγύηση?

Link to comment
Share on other sites

μετα απο μεγαλη αναβαθμιση αλλαζει ολο το system apk με καινουριο changelog.οποτε ειναι μονοδρομος το hard reset για να μην εχεις τυχον προβήματα στην πορεια....
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ίσως περιμένω να έρθει και η αναβάθμιση του Φεβρουαρίου και μετά το κάνω. Ευχαριστώ πολύ

: πάντως από επιδόσεις δε χάνω κάτι από όσο καταλαβαίνω έτσι?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα σε όλους.

Θα ήθελα την βοήθειά σας σχετικά με την rom που θα πρέπει να περάσω μέσω odin. Εχω το duos από vodafone και χώρα προέλευσης vietnam. Είχα περάσει την Ουγγρική αλλά είχα ένα θέμα με το GPS και είπα να το ξαναγυρίσω στην vodafone. Κατέβασα την Vodafone και την πέρασα μέσω odin. Τώρα έχω VGR/VGR/VGR/VGR. στο build number έχω PPR1.180610.011.G965FXXU2CSA6. Είμαι εντάξει με την rom αυτή για μελλοντικά update?

Ευχαριστώ

 

Είμαι οκ. Πήρα την απάντηση στο thread για το τηλέφωνο.

Edited by nsourm
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μια διευκρίνηση σχετικά με το αρχικό post στην πρώτη σελίδα όπου γράφει πώς δεν χάνεται η εγγύηση. Εδώ λέει ακριβώς το αντίθετο ότι χάνεται η εγγύηση http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412552

Τελικά τι ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...
Πάντως μετά από καμιά 20αρια προσπάθειες με samfirm και updato ακόμα δεν μπορώ να κατεβάσω τη ρομ.... Το samfirm όλο λέει ότι δεν ταιριάζει το crc και re-download.. Και το updato δεν ξεκινάει καν το κατέβασμα.... Δε μπορώ να κάνω κάτι άλλο....

 

Δοκίμασα τώρα και κατέβασα την τελευταία DBT με security patch Μαίου και μια χαρά κατέβηκε.

http://prntscr.com/npz65p

Link to comment
Share on other sites

s9 plus και κολλαει setup connection.Δοκιμασα 2-3 usb να το τρεξω και σαν admin αλλα τιποτα.Ενω πιο παλια το ειχα κανει κανονικα.Παιζει καμια συμβουλη?

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Οδηγός για ROM μέσω SAMFIRM και Flash με Odin

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...