Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

12 ώρες πριν, athanasios1112 said:

https://techmaniacs.gr/call-recording-apps-android/

Τέλος η ηχογράφηση, πλην .. pixel, Xiaomi.

Νομίζω και η Samsung έχει ακόμα...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Ειναι δυνατον να ειναι τοοοοοοσο ηλιθιοι,ανικανοι και αχρηστοι εκει σττην ...επιτελικη κυβερνηση και να μην προεβλεψαν οτι δεν εχουν ολοι κινητα με τεχνολογια NFC και δεν ειναι δυνατον να παρουν το fuel pass??Ρητορικη ερωτηση.

Εμεις που εχουμε το συγκεκριμενο κινητο(και η συζυγος το Note8 pro) ρε παιδια,πως θα μπορεσουμε να παρουμε τα χρηματα για τα καυσιμα?Μπορει να βοηθησει καποιος?

Edited by Evil_13
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Evil_13 said:

Καλησπερα,

Ειναι δυνατον να ειναι τοοοοοοσο ηλιθιοι,ανικανοι και αχρηστοι εκει σττην ...επιτελικη κυβερνηση και να μην προεβλεψαν οτι δεν εχουν ολοι κινητα με τεχνολογια NFC και δεν ειναι δυνατον να παρουν το fuel pass??Ρητορικη ερωτηση.

Εμεις που εχουμε το συγκεκριμενο κινητο(και η συζυγος το Note8 pro) ρε παιδια,πως θα μπορεσουμε να παρουμε τα χρηματα για τα καυσιμα?Μπορει να βοηθησει καποιος?

Εγώ στην αρχή κατέκρινα τους δικαιούχους για πλημμελή ενημέρωση, αλλά διαβάζοντας τα δελτία τύπου και τις ανακοινώσεις των πρώτων ημερών, φαίνεται ότι η πληροφορία απαίτησης NFC δεν είχε επικοινωνηθεί εγκαίρως.

Πάντως για τεχνικά καταρτισμένους χρήστες, θεωρώ λογικό να κατανοούν την απαίτηση ύπαρξης NFC εάν θέλεις να χρησιμοποιήσεις το κινητό για να πληρώσεις. Η διαδικασία είναι σχετικά απλή: Κατεβάζεις την εφαρμογή της Viva ή της Alpha (όποια έχεις επιλέξει) και ακολουθείς τις οδηγίες. Η Alpha έχει ήδη ανεβάσει οδηγίες στο site της, για την Viva φαντάζομαι το ίδιο.

Από τη στιγμή που έχεις βάλει τα στοιχεία του δικαιούχου στην εφαρμογή, την χρησιμοποιείς για να πληρώσεις στο POS βενζινάδικου, όπως θα έκανες με οποιαδήποτε άλλη κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,
Ειναι δυνατον να ειναι τοοοοοοσο ηλιθιοι,ανικανοι και αχρηστοι εκει σττην ...επιτελικη κυβερνηση και να μην προεβλεψαν οτι δεν εχουν ολοι κινητα με τεχνολογια NFC και δεν ειναι δυνατον να παρουν το fuel pass??Ρητορικη ερωτηση.
Εμεις που εχουμε το συγκεκριμενο κινητο(και η συζυγος το Note8 pro) ρε παιδια,πως θα μπορεσουμε να παρουμε τα χρηματα για τα καυσιμα?Μπορει να βοηθησει καποιος?
Κατάθεση στον λογαριασμό σας; Ή ήδη έχεις βγάλει την κάρτα;

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Της γυναίκας δεν έχει NFC?

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, minast said:

Εγώ στην αρχή κατέκρινα τους δικαιούχους για πλημμελή ενημέρωση, αλλά διαβάζοντας τα δελτία τύπου και τις ανακοινώσεις των πρώτων ημερών, φαίνεται ότι η πληροφορία απαίτησης NFC δεν είχε επικοινωνηθεί εγκαίρως.

Πάντως για τεχνικά καταρτισμένους χρήστες, θεωρώ λογικό να κατανοούν την απαίτηση ύπαρξης NFC εάν θέλεις να χρησιμοποιήσεις το κινητό για να πληρώσεις. Η διαδικασία είναι σχετικά απλή: Κατεβάζεις την εφαρμογή της Viva ή της Alpha (όποια έχεις επιλέξει) και ακολουθείς τις οδηγίες. Η Alpha έχει ήδη ανεβάσει οδηγίες στο site της, για την Viva φαντάζομαι το ίδιο.

Από τη στιγμή που έχεις βάλει τα στοιχεία του δικαιούχου στην εφαρμογή, την χρησιμοποιείς για να πληρώσεις στο POS βενζινάδικου, όπως θα έκανες με οποιαδήποτε άλλη κάρτα.

Μπορεις σε παρακαλώ να με πας βήμα με λινκ?

Ποια είναι η εφαρμογή της Viva?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,
Ειναι δυνατον να ειναι τοοοοοοσο ηλιθιοι,ανικανοι και αχρηστοι εκει σττην ...επιτελικη κυβερνηση και να μην προεβλεψαν οτι δεν εχουν ολοι κινητα με τεχνολογια NFC και δεν ειναι δυνατον να παρουν το fuel pass??Ρητορικη ερωτηση.
Εμεις που εχουμε το συγκεκριμενο κινητο(και η συζυγος το Note8 pro) ρε παιδια,πως θα μπορεσουμε να παρουμε τα χρηματα για τα καυσιμα?Μπορει να βοηθησει καποιος?
Όντως στην αρχή δεν είχαν αναφέρει την απαραίτητη ύπαρξη του nfc στο κινητό.
Έτσι τη πάτησα και εγώ και ένας φίλος.
Αναμένουμε οδηγίες. Αν μάθεις κάτι εμημερωσε
Εγώ στην αρχή κατέκρινα τους δικαιούχους για πλημμελή ενημέρωση, αλλά διαβάζοντας τα δελτία τύπου και τις ανακοινώσεις των πρώτων ημερών, φαίνεται ότι η πληροφορία απαίτησης NFC δεν είχε επικοινωνηθεί εγκαίρως.
Πάντως για τεχνικά καταρτισμένους χρήστες, θεωρώ λογικό να κατανοούν την απαίτηση ύπαρξης NFC εάν θέλεις να χρησιμοποιήσεις το κινητό για να πληρώσεις. Η διαδικασία είναι σχετικά απλή: Κατεβάζεις την εφαρμογή της Viva ή της Alpha (όποια έχεις επιλέξει) και ακολουθείς τις οδηγίες. Η Alpha έχει ήδη ανεβάσει οδηγίες στο site της, για την Viva φαντάζομαι το ίδιο.
Από τη στιγμή που έχεις βάλει τα στοιχεία του δικαιούχου στην εφαρμογή, την χρησιμοποιείς για να πληρώσεις στο POS βενζινάδικου, όπως θα έκανες με οποιαδήποτε άλλη κάρτα.
Χαίρω πολύ. Στην αρχή δεν έλεγαν για απαραίτητη ύπαρξη nfc. Τώρα τι κάνουμε είναι το θεμα
Μπορεις σε παρακαλώ να με πας βήμα με λινκ?
Ποια είναι η εφαρμογή της Viva?
Τι να τη κάνεις την εφαρμογή αφού δεν έχεις nfc?
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω συγγενή που μετά την εγκεκριμένη αίτηση fuel pass σε κινητό, ξαναμπήκε στο gov.gr και την άλλαξε σε τραπεζικό λογαριασμό. Όσοι δεν έχετε NFC, μπορείτε να το δοκιμάσετε. Η άλλη επιλογή είναι χρήση κινητού άλλου προσώπου με NFC. Πιθανόν να δώσουν και κάποια άλλη δυνατότητα στο μέλλον, αλλά τώρα αυτές είναι οι επιλογές.

Κατά τα άλλα, οδηγίες για την Alpha είναι εδώ:
https://www.alpha.gr/el/idiotes/support-center/kartes/fuel-pass
Και για την Viva εδώ:
https://help.vivawallet.com/el/collections/3433176-fuel-pass

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, bill33 said:

Κατάθεση στον λογαριασμό σας; Ή ήδη έχεις βγάλει την κάρτα;

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Της γυναίκας δεν έχει NFC?

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk
 

Εχω κανει ηδη αιτηση για καρτα και εχει εγκριθει!

Η γυναικα μου εχει ενα Redmi Note 8 pro κι εγω Redmi Note 7.

Μπορει να γινει σε ενα απο αυτα τα κινητα η χρηση της καρτας?

3 ώρες πριν, minast said:

Ξέρω συγγενή που μετά την εγκεκριμένη αίτηση fuel pass σε κινητό, ξαναμπήκε στο gov.gr και την άλλαξε σε τραπεζικό λογαριασμό. Όσοι δεν έχετε NFC, μπορείτε να το δοκιμάσετε. Η άλλη επιλογή είναι χρήση κινητού άλλου προσώπου με NFC. Πιθανόν να δώσουν και κάποια άλλη δυνατότητα στο μέλλον, αλλά τώρα αυτές είναι οι επιλογές.

Κατά τα άλλα, οδηγίες για την Alpha είναι εδώ:
https://www.alpha.gr/el/idiotes/support-center/kartes/fuel-pass
Και για την Viva εδώ:
https://help.vivawallet.com/el/collections/3433176-fuel-pass

Πως μπορουμε να το αλλαξουμε σε τραπεζικο λογαριασμο?Μπηκα στην αιτηση και δεν μου βγαζει επιλογη...

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Evil_13 said:

Εχω κανει ηδη αιτηση για καρτα και εχει εγκριθει!

Η γυναικα μου εχει ενα Redmi Note 8 pro κι εγω Redmi Note 7.

Μπορει να γινει σε ενα απο αυτα τα κινητα η χρηση της καρτας?

Πως μπορουμε να το αλλαξουμε σε τραπεζικο λογαριασμο?Μπηκα στην αιτηση και δεν μου βγαζει επιλογη...

Το Redmi Note 8 Pro έχει NFC, άρα με αυτό μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την κάρτα fuel pass.
Εάν μάλιστα δηλώσετε την μία Viva και την άλλη Alpha, θα έχετε και τις δύο εφαρμογές και δεν θα χρειάζεται να αλλάζετε στοιχεία πρόσβασης για να χρησιμοποιήσετε και τις δύο κάρτες.

Ρώτησα για την αλλαγή από κάρτα σε λογαριασμό και μου είπε ότι παρότι είχε επιβεβαιωθεί η αίτηση, του έδινε την δυνατότητα να διαλέξει τα πάντα από την αρχή. Δυστυχώς δεν ξέρω κάτι περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε η καρτα στο κινητο και το ποσο που εχει πιστωθει.Τωρα ποια ειναι η διαδικασια?

Παω με το κινητο στο βενζιναδικο και την σκαναρουν αφου βαλω βαλω βενζινη?

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω θέλει NFC να έχει το κινητό για να πληρώσεις. Έχει το Note 7 ;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε πως δεν μπορείς να πληρώσεις την βενζίνη, πρέπει να βρεις κινητό με nfc για να εξαργυρώσεις την κάρτα

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Evil_13 said:

Το redmi note 8 pro έχει nfc?

Νομίζω είναι λιγότερος κόπος να διαβάσεις τις απαντήσεις μας, παρά να ξαναρωτάς τα ίδια... 🤔

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι λιγότερος κόπος να διαβάσεις τις απαντήσεις μας, παρά να ξαναρωτάς τα ίδια... 
Έλα ντε, κουβέντα να γίνεται.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, minast said:

Νομίζω είναι λιγότερος κόπος να διαβάσεις τις απαντήσεις μας, παρά να ξαναρωτάς τα ίδια... 🤔

Ναι,sorry,τώρα είδα την απάντηση πιο πάνω 😇

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά έχω το note 10 pro και αυτό που μου έχει σπάσει τα νεύρα είναι ότι όταν υπερθερμαινεται, υπάρχει αισθητήρας που σταματάει μετά από λίγο τις περισσότερες λειτουργίες του τηλεφώνου. Ειδικά όταν το έχω για gps και σταματάει και χάνω το δρόμο είναι απίστευτα σπαστικό.

Το note 7 έχει το ίδιο πρόβλημα ή δεν έχει τέτοιο αισθητήρα;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, sot20 said:

Παιδιά έχω το note 10 pro και αυτό που μου έχει σπάσει τα νεύρα είναι ότι όταν υπερθερμαινεται, υπάρχει αισθητήρας που σταματάει μετά από λίγο τις περισσότερες λειτουργίες του τηλεφώνου. Ειδικά όταν το έχω για gps και σταματάει και χάνω το δρόμο είναι απίστευτα σπαστικό.

Το note 7 έχει το ίδιο πρόβλημα ή δεν έχει τέτοιο αισθητήρα;

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

αντί να ψάχνεις γιατί υπερθερμαίνεται, σού φταίει ο αισθητήρας που ρόλος του είναι να μην τα παίξει το κινητό...?

και το RN7 φυσικά έχει, μια φορά που το ξέχασα στον ήλιο, βαρεσε

κάτι κάνεις λάθος...

 

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω τι λες και αυτό ειναι το σωστό. Το θέμα είναι ότι αν το κινητό υπερθερμανθει όμως σε φάση που κανείς κάτι σημαντικό (κίνηση με αυτοκίνητο, μηχανή και gps) και αυτό σταματήσει να λειτουργεί σε προδίδει.
Τα προηγούμενα xiaomi που είχα δεν είχαν αισθητήρα (mi A2 Lite, mi A1)
Σκεφτόμουν να πάρω για δεύτερο το rn7 και επειδή έχει και ηχογράφηση κλήσης θα με βόλευε, αλλά τώρα δε το πολυσκέφτομαι.

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει όταν πέφτει πάνω ο ήλιος και είναι ανοικτή η οθόνη, πχ στην πλοήγηση gps

Στάλθηκε από το M2101K6G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έπαθα το ίδιο, σε κινητό OnePlus πέρυσι με τον καύσωνα, έβγαλε ένδειξη υπερθέρμανσης, και μείωσε από μόνο του την φωτεινότητα., και ένας ακόμη είχε γράψει το ίδιο, κλπ.

Αν δεν υπήρχε αυτή η προστασία, θα πήγαινα για αγορά κινητού, θα καταστρέφονταν η συσκευή., μάλλον,,.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...