Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό είναι πολύ περίεργο.

Θα συνιστούσα να το συζητήσεις με την τεχνική υποστήριξη του δικτύου σου.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, makap said:

Προσωπικά, δεν έχω κανένα πρόβλημα με την αναβάθμιση MUI 12.5.1

Η ηχογραφηση δουλευει κανονικα?Τα push notifications gmail,viber,messenger?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evil_13 said:

Η ηχογραφηση δουλευει κανονικα?Τα push notifications gmail,viber,messenger?

Για ηχογράφηση δεν ξέρω, αφού ποτέ δεν με απασχόλησε, αλλά τα υπόλοιπα λειτουργούν άψογα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Evil_13 said:

Η ηχογραφηση δουλευει κανονικα?

Δουλεύει κανονικότατα εδώ, το πρώτο πράγμα που τσέκαρα γιατι είναι και ο μόνος λογος που ακόμα κρατάω αυτό το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, fommof said:

Δουλεύει κανονικότατα εδώ, το πρώτο πράγμα που τσέκαρα γιατι είναι και ο μόνος λογος που ακόμα κρατάω αυτό το κινητο.

Και εγώ γιαυτό ακριβώς το κρατάω και θα το κρατάω... Με την ηχογράφηση κλήσεων με βολεύει στη δουλειά και ειδικά όταν οδηγώ αφού δε χρειάζεται να κρατώ σημειώσεις. Όσο αντέξει θα το κρατάω.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, AndreasL said:

Κι εγώ πήρα τηλέφωνο άλλους 50 και δουλεύει κανονικά, με αυτούς τους 3 μόνο έχω πρόβλημα.

Για βγάλε το VoLTE και δοκίμασε.. φίλος με redmi note 4 μπορούσε να πάρει όλους τηλέφωνο εκτός απο έναν ο οποίος είχε και αυτός το VoLTE ενεργοποιημένο(του δεύτερου μάλλον δεν παίζει ρόλο) και μόλις το απενεργοποίησε ο καλών μπόρεσε και πήρε κανονικά μετά.. 😶

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό της συζύγου μετά την αναβάθμιση σε 12.5 δεν υπάρχει η επιλογή του διαχωρισμού στα δύο της οθόνης.
Ξέρει κανείς πως ενεργοποιείται πλέον;

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, sgatzo said:

Στο κινητό της συζύγου μετά την αναβάθμιση σε 12.5 δεν υπάρχει η επιλογή του διαχωρισμού στα δύο της οθόνης.
Ξέρει κανείς πως ενεργοποιείται πλέον;

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εμένα πλέον για να το κάνει κρατάω πατημένο το μεσαίο "πλήκτρο" αφού έχω ανοιχτές τις εφαρμογές που θέλω

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, sgatzo said:

Στο κινητό της συζύγου μετά την αναβάθμιση σε 12.5 δεν υπάρχει η επιλογή του διαχωρισμού στα δύο της οθόνης.
Ξέρει κανείς πως ενεργοποιείται πλέον;

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

πας πρόσφατες εφαρμογές και αφού πατήσεις για λίγο παρατεταμένα την εφαρμογή που θέλεις, με το = την κάνεις split

Link to comment
Share on other sites

Δεν έπαιξε κανένας από τους δύο τρόπους. Ο πρώτος με βγάζει στο βοηθό Google και ο δεύτερος παίζει άψογα στο δικό μου με miui 12 αλλά στο note 7 με miui 12.5 δεν.
Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω πρόβλημα αμα τηλεφωνώ απο vodafone -> vodafone  δεν τους ακούω, αυτοί με ακούνε. Αν πάρω απο την 2η κάρτα που είναι cosmote δουλεύει οκ. 

Εχω απενεργοποιήσει το VOLTE + wifi call που η επιλογή αυτή βρίσκεται μέσα στην 2η sim (cosmote)

Αυτό συμβαίνει μετά την τελευταία αναβάθμιση! 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, androu said:

Εχω πρόβλημα αμα τηλεφωνώ απο vodafone -> vodafone  δεν τους ακούω, αυτοί με ακούνε. Αν πάρω απο την 2η κάρτα που είναι cosmote δουλεύει οκ. 

Εχω απενεργοποιήσει το VOLTE + wifi call που η επιλογή αυτή βρίσκεται μέσα στην 2η sim (cosmote)

Αυτό συμβαίνει μετά την τελευταία αναβάθμιση! 

μου συμβαίνει κι εμένα σπάνια (vodafone) ανεξαρτήτως δικτύου του συνομιλητή
πιθανόν να ευθύνεται το volte


ωστόσο  απενεργοποιώντας το VOLTE στην sim της cosmote τι προσδοκάς ακριβώς?
πληκτρολόγησε *#*#VOLTE#*#* μέχρι να δεις "enabled" στο μνμ (έτσι απενεργοποιείται)

ή έλεγξε το IMS service status με *#*#4636#*#* (στο "περισσότερα")

 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, xnikos said:

μου συμβαίνει κι εμένα σπάνια (vodafone) ανεξαρτήτως δικτύου του συνομιλητή
πιθανόν να ευθύνεται το volte


ωστόσο  απενεργοποιώντας το VOLTE στην sim της cosmote τι προσδοκάς ακριβώς?
πληκτρολόγησε *#*#VOLTE#*#* μέχρι να δεις "enabled" στο μνμ (έτσι απενεργοποιείται)

ή έλεγξε το IMS service status με *#*#4636#*#* (στο "περισσότερα")

 

Καλημέρα απενεργοποίησα το volte να δω πως θα πάει. ευχαριστώ 

 

Edited by androu
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Ρε παιδια τι ειναι αυτο το VOLTE ακριβως?Με την αναβαθμιση μου το εμφανισε στην αρχικη οθονη ενω πριν δεν υπηρχε.

Επηρεαζει καπου αρνητικα ή να το αφησω οπως ειναι?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Evil_13 said:

Καλησπερα,

Ρε παιδια τι ειναι αυτο το VOLTE ακριβως?Με την αναβαθμιση μου το εμφανισε στην αρχικη οθονη ενω πριν δεν υπηρχε.

Επηρεαζει καπου αρνητικα ή να το αφησω οπως ειναι?

Άφησέ το..για καλό είναι.. Μεταφέρει τις κλήσεις σαν δεδομένα που σημαίνει οτι την ώρα που μιλάς μπορείς είσαι με δεδομένα στο ίντερνετ χωρίς διακοπές. Επίσης οι κλήσεις γίνοντε πολύ πιο άμεσα (εάν και άλλος έχει VoLTE ενεργοποιημένο) και η ομιλία θα είναι πολύ πιο καλή (HD). Βέβαια για ενεργοποιηθεί απο τον πάροχο στην cosmote τουλάχιστον έστελνες μήνυμα στο 13888 για να γίνει και ενεργοποίηση απο τον πάροχο..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Nikos_96 said:

Άφησέ το..για καλό είναι.. Μεταφέρει τις κλήσεις σαν δεδομένα που σημαίνει οτι την ώρα που μιλάς μπορείς είσαι με δεδομένα στο ίντερνετ χωρίς διακοπές. Επίσης οι κλήσεις γίνοντε πολύ πιο άμεσα (εάν και άλλος έχει VoLTE ενεργοποιημένο) και η ομιλία θα είναι πολύ πιο καλή (HD). Βέβαια για ενεργοποιηθεί απο τον πάροχο στην cosmote τουλάχιστον έστελνες μήνυμα στο 13888 για να γίνει και ενεργοποίηση απο τον πάροχο..

Ωραιος,ευχαριστω.

Wind εχω...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Evil_13 said:

Ωραιος,ευχαριστω.

Wind εχω...

Γράψε στο google ''wind volte'' και θα δείς περισσότερα..

Edited by Nikos_96
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

έχω πάρει κάτι καινούρια ακουστικά bluetooth της Lenovo και μου κάνει το εξής παράξενο

Πολλές φορές (όχι όλες) όταν παίρνω τηλέφωνο, δεν με ακούνε τα πρώτα 10" (ακριβώς 10) και μετά αρχίζουν να με ακούνε

Τα δοκίμασα στης γυναίκας μου το κινητό (Poco) και δουλεύουν κανονικά κάθε φορά

με όσα προηγούμενα τέτοιου είδους ακουστικά που είχα δεν είχα κάποιο πρόβλημα

παίζει να έχει κάποια ρύθμιση το κινητό που να το κάνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μετά την αναβάθμιση, έχω ένα θεματάκι με το ευρετήριο επαφών. Αργεί αρκετά για να βρει αυτό που πληκτρολογώ.

Συγκεκριμένα, πατάω το 1οο γράμμα αυτού που ψάχνω, εμφανίζει άμεσα όλες τις επαφές που το έχουν, αλλά αν πατήσω το 2ο-3ο κοκ, κάνει αρκετή ώρα για να κάνει το "ξεσκαρτάρισμα", μένει στο 1ο.

Δοκίμασα καθαρισμό δεδομένων στις "Επαφές" κλπ, αλλά δεν άλλαξε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

On 15/10/2021 at 5:24 ΜΜ, Vox said:

Μήπως είναι μαϊμού τα ακουστικά της Lenovo από τίποτα aliexpress και τέτοια site;

δεν ξέρω αλλά δοκίμασα και 2α Lenovo από άλλον και μου κάνει το ίδιο

εγώ από ελληνικό site τα πήρα εκείνος από Geekbuying

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλά μαϊμού Lenovo. Την είχα πατήσει παλαιότερα. Το μοντέλο που πή ρα εγώ μετά που έψαξα δεν υπήρχε καθόλου στο site της εταιρείας. 

Κοβόταν απότομα η μπαταρία με ελάχιστη χρήση. Τότε κατάλαβα ότι κάτι δεν πάει καλά

Link to comment
Share on other sites

On 28/9/2021 at 9:09 ΜΜ, toni3 said:

Μου την έσπασε, χάθηκε πάλι το Ελληνικό αλφάβητο....

Σήμερα μου έκανε update contacts από 12.2.3.5 σε 12.2.7.2 και επανήλθε το Ελληνικό Αλφάβητο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...