Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό.......

 

Εγώ φοράω αυτήν MIUI Global 12.5.1 Σταθερή 12.5.1.0 (QFGMIXM) και ρωτάω τώρα μπορώ εγώ έτσι απλά μπορώ να αλλάξω την ΜIUI σε 12.0.3.0 (QFGEUXM)

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοράω αυτήν MIUI Global 12.5.1 Σταθερή 12.5.1.0 (QFGMIXM) και ρωτάω τώρα μπορώ εγώ έτσι απλά μπορώ να αλλάξω την ΜIUI σε 12.0.3.0 (QFGEUXM)
Δεν είναι εύκολο η αλλαγή, εσύ φοράς global η άλλη είναι EU, θέλει ξεκλείδωμα για αλλαγή.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοράω αυτήν MIUI Global 12.5.1 Σταθερή 12.5.1.0 (QFGMIXM) και ρωτάω τώρα μπορώ εγώ έτσι απλά μπορώ να αλλάξω την ΜIUI σε 12.0.3.0 (QFGEUXM)

 

Αφου απο ώρα σε ώρα περιμένουμε την MIUI 12.5 έτσι δεν είναι; περιμένετε μπάς και διορθωθούν αυτά τα προβληματάκια:O

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Έχει εξαφανιστεί σε κανέναν σε κοσμοτε το wifi call?? Σήμερα όλη μέρα είναι οφ. Τι κλείνω το κινητό ή την επιλογή, τπτ
Link to comment
Share on other sites

Έχει εξαφανιστεί σε κανέναν σε κοσμοτε το wifi call?? Σήμερα όλη μέρα είναι οφ. Τι κλείνω το κινητό ή την επιλογή, τπτ

 

Όλοι στην Cosmote έχουμε θέμα σήμερα...έχει εξαφανιστεί το VoLTE και μερικές φορές δεν έχουμε ούτε δεδομένα.. περιμένουμε...

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Όλοι στην Cosmote έχουμε θέμα σήμερα...έχει εξαφανιστεί το VoLTE και μερικές φορές δεν έχουμε ούτε δεδομένα.. περιμένουμε...

 

Κατάλαβα.. Κ το χρειάζομαι στην δουλειά γτ δεν έχω καθόλου σήμα. Φφφφ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Σήμερα το κινητό μου έχει σπάσει τα νεύρα. Όταν έχω ειδοποίηση στο ινσταγκραμ, δεν ανάβει η οθόνη κ αν την ανάψω εγω, δεν φαίνεται η ειδοποίηση. Πρέπει να το ξεκλειδώσω κ κάνω κάτω την κουρτίνα ειδοποιήσεων.

Οι ρυθμίσεις είναι όλες σωστές. Έκανα restart κ το κιν τπτ!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μήνες έχω πρόβλημα με το κινητό, τις μισές μέρες έχει πολύ κακό σήμα gps και μετά το χάνει εντελώς. Τις άλλες μισές λειτουργεί κανονικά. Πριν το στείλω σέρβις έλεγα να κάνω υπομονή για να δοκιμάσω πρώτα τη miui 12,5 αλλά πέρασε τόσος καιρός και δεν βλέπω να έρχεται. Έχω 12.0.3 global. Κάποια ιδέα; Edited by AndreasL
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μήνες έχω πρόβλημα με το κινητό, τις μισές μέρες έχει πολύ κακό σήμα gps και μετά το χάνει εντελώς. Τις άλλες μισές λειτουργεί κανονικά. Πριν το στείλω σέρβις έλεγα να κάνω υπομονή για να δοκιμάσω πρώτα τη miui 12,5 αλλά πέρασε τόσος καιρός και δεν βλέπω να έρχεται. Έχω 12.0.3 global. Κάποια ιδέα;

 

Δοκίμασε πρώτα να απενεργοποιήσεις την βελτίωση ακρίβειας τοποθεσίας , έτσι θα παίρνει σήμα μόνο από τον δέκτη gps

Τοποθεσία -- ακρίβεια τοποθεσίας Google -- βελτίωση ακρίβειας τοποθεσίας

 

Σαν δεύτερο κάνε μια επαναφορά δικτύων, ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΕΧΕ θα κάνει reset σε όλα να ξέρεις, gps , WiFi, bluetooth, δίκτυα κινητής

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στο κινητό στους χάρτες, πρέπει να το έχω στραβά περίπου 20 μοίρες για να δείχνει ευθεία στην οθόνη. Υπάρχει κάποια εφαρμογή ή κάτι ώστε να μπορέσω να το διορθώσω??

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, pyroboliko said:

καλησπέρα

Όταν με καλούν στο κινητό ο συνομιλητής ακούει την φωνή του δυο φορές. Ξέρετε τι συμβαίνει ;

Συνήθως αυτά είναι προβλήματα με τα ψευτό bluetooth που χρησιμοποιούμε. Αν χρησιμοποιείται και οι δύο bluetooth δοκιμάστε χωρίς.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, pyroboliko said:

καλησπέρα

Όταν με καλούν στο κινητό ο συνομιλητής ακούει την φωνή του δυο φορές. Ξέρετε τι συμβαίνει ;

Wind έχει ο συνομιλητής σου; Επειδή έχω Wind και μου συμβαίνει αυτό αρκετές φορές γιαυτό στο λέω. Είναι θέμα δικτύου και κεραίας κυψέλης όπως μου είχε πει ένας φίλος τεχνικός. Δεν έχει να κάνει με bt.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις εταιρείες συμβαίνει αυτό. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, p_k said:

Σε όλες τις εταιρείες συμβαίνει αυτό. 

Επειδή έχω και Cosmote στο κινητό στη δεύτερη sim δεν το έχω παρατηρήσει ποτέ αυτό με την Cosmote. Παλαιότερα είχα και Vodafon και πάλι δεν το είχα παρατηρήσει. Μόνο με τη Wind μου συμβαίνει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 🙂 Υπάρχει κάποιο νέο για αναβάθμιση σε ΕU; Ξέρουμε πότε;

Ευχαριστώ. 

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 4/9/2021 at 3:18 ΜΜ, babe0607 said:

Καλησπέρα. 🙂 Υπάρχει κάποιο νέο για αναβάθμιση σε ΕU; Ξέρουμε πότε;

Ευχαριστώ. 

Βγηκε σημερα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, lokar said:

Καλησπέρα, μιλάς για την επίσημη EU; 

Εμένα δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση ακόμα. 

Υπομονή. Θα έρθει σε όλους. Χτες βγήκε.

 

Screenshot_2021-09-14-14-26-56-534_com.android.updater.jpg

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα καλά πάει. Security patch 2021/08.
Το background στον dialer την ώρα της κλήσης έχει γίνει γκρίζο από μαύρο που ήταν πριν. Προσωπικά το προτιμούσα όπως ήταν, είχε μεγαλύτερη αντίθεση.

Κατά τα άλλα, έχουν αλλάξει και τα themes (background, ήχοι).

Κάποια ουσιαστική διαφορά δεν έχω παρατηρήσει.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε η ενημέρωση :)

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...