Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω πρόβλημα με τη φόρτιση του rn7.

Αργεί να φορτίσει. Αλλάζοντας φορτιστή πάλι αργεί να φορτίσει. Μόνο το καλώδιο δεν έχω δοκιμάσει να αλλαξω. Έχει τύχει σε σας?

Πέρσι μου το είχε ξανακάνει και αλλάζοντας φορτιστή έφτιαξε

 

Δοκίμασε να αλλάξεις και το καλώδιο, μετά θα πρέπει να κοιτάξεις την υποδοχή του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστημένος τελικά από την όλη διαδικασία του service της infoquest μέσω της ACS courier. Η εγγύηση των 2 ετών έληγε σε έναν μήνα και έτοιμος ήμουν να αγοράσω άλλο τηλέφωνο. Προς το παρόν η τσέπη μου το γλύτωσε το έξοδο.

Αλλάχθηκε ολόκληρη η πλακέτα και δόθηκαν δύο νέοι αριθμοί IMEI στην συσκευή. Η διαδικασία κράτησε περίπου 5 ημέρες. Έπρεπε εννοείται να σετάρω την συσκευή από την αρχή. Εμφανίστηκε επίσης το εικονίδιο Volte. Στο προηγούμενο δεν το είχα δει ποτέ όσο και να το είχα ψάξει.

 

Κάποια προβληματάκια εμφανίστηκαν στην online παρακολούθησε της πορείας της επισκευής αφού εμφάνισε σε κάποιοι σημείο την συσκευή ως ακουστικά.

Κάτι τέτοιο δεν ίσχυε αφού το τηλέφωνο ήταν αν και δουλεμένο πολύ σε κατάσταση βιτρίνας.

Επίσης στο δελτίο επισκευής έγραφε σε κάποιο σημείο ραγισμένη οθόνη και αμυχές στην πλάτη του τηλεφώνου που μάλλον ήταν από άλλη συσκευή. Από κάτω βέβαια είχε βέβαια την σωστή περιγραφή του προβλήματος.

Όλα καλά πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστημένος τελικά από την όλη διαδικασία του service της infoquest μέσω της ACS courier. Η εγγύηση των 2 ετών έληγε σε έναν μήνα και έτοιμος ήμουν να αγοράσω άλλο τηλέφωνο. Προς το παρόν η τσέπη μου το γλύτωσε το έξοδο.

Αλλάχθηκε ολόκληρη η πλακέτα και δόθηκαν δύο νέοι αριθμοί IMEI στην συσκευή. Η διαδικασία κράτησε περίπου 5 ημέρες. Έπρεπε εννοείται να σετάρω την συσκευή από την αρχή. Εμφανίστηκε επίσης το εικονίδιο Volte. Στο προηγούμενο δεν το είχα δει ποτέ όσο και να το είχα ψάξει.

 

Κάποια προβληματάκια εμφανίστηκαν στην online παρακολούθησε της πορείας της επισκευής αφού εμφάνισε σε κάποιοι σημείο την συσκευή ως ακουστικά.

Κάτι τέτοιο δεν ίσχυε αφού το τηλέφωνο ήταν αν και δουλεμένο πολύ σε κατάσταση βιτρίνας.

Επίσης στο δελτίο επισκευής έγραφε σε κάποιο σημείο ραγισμένη οθόνη και αμυχές στην πλάτη του τηλεφώνου που μάλλον ήταν από άλλη συσκευή. Από κάτω βέβαια είχε βέβαια την σωστή περιγραφή του προβλήματος.

Όλα καλά πάντως.

 

Έτσι, να λέγονται και τα καλά. Γιατι οι φήμες ήθελαν μονίμως το service να παρουσιάζει όλες τις συσκευές έχουν πάρει υγρασία προς αποφυγή της επισκευής.

Ερώτηση: τώρα η εγγύηση της επισκευασμένης σου συσκευής επεκτάθηκε; Αν ναι, για πόσο καιρό;

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως γράφουν παράπονα όσοι δεν εξυπηρετήθηκαν ή όσοι είχαν πρόβλημα στην αντιμετώπιση. Δεν γράφουν όσοι μένουν ευχαριστημένοι αφού το θεωρούν αυτονόητο. Συμβαίνει σε όλα τα προσόντα και όχι μόνο στα κινητά.

Δεν ξέρω. Πρέπει να διαβάσω την αρχική εγγύηση που συνόδευε το κινητό Αυτό αναφέρει η απόδειξη που βάζω στην φωτό.

Επίσης πρέπει να πω ότι το όνομα αυτουνού που το παρέλαβε ήταν Ινδικό. Δεν έχει σημασία αλλά υπέθεσα μήπως συνεργάζονται με τίποτα γνωστά μαγαζιά τύπου Ομόνοιας. Όπως και να έχει η εξυπηρέτηση ήταν άψογη. Δεν υπήρξαν ερωτήσεις. Τι και πως ένα μήνα πριν περάσουν τα 2 χρόνια της εγγύησης;

infoquest-service-2021.jpg

Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω τώρα είναι ότι δεν μπορώ να ορίσω διαφορετικό ringtones για την κάθε sim ξεχωριστά.

Με λίγο ψάξιμο είδα ότι έχουν και άλλοι πρόβλημα και σε νεότερα μοντέλα πχ στο 8, 9.

Μήπως έχει να προτείνει κάτι κάποιος;

Edited by Vox
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά έχω πρόβλημα με τη φόρτιση του rn7.

Αργεί να φορτίσει. Αλλάζοντας φορτιστή πάλι αργεί να φορτίσει. Μόνο το καλώδιο δεν έχω δοκιμάσει να αλλαξω. Έχει τύχει σε σας?

Πέρσι μου το είχε ξανακάνει και αλλάζοντας φορτιστή έφτιαξε

να ενημερώσω πως μετά από αλλαγή καλωδίου με καινούριο φορτίζει καλα
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που κοιταμαι, αλλάζουμε είναι το καλώδιο.

Μου έχει συμβεί, σε άλλη συσκευή..

Link to comment
Share on other sites

12.5.1 σημερα στις GLOBAL συσκευες. Υπομονη και για EU

Μπράβο, αφού ήρθε και σε σας η 12.5 φαίνεται να ανεβάζει level η υποστήριξη της Xiaomi στις συσκευές της. Μένει να δούμε αν θα πάρετε και Android 11.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Και.....; :)

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 12.5.1 global.

 

Στο Android 11 είναι βασισμένη; Σε EU δεν έχει έρθει τίποτα ακόμα

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Noμιζω σε α10.

 

https://postimg.cc/nXq28H9z

 

Γράφει ,, Redmi note 7,, stable beta,, 10.0

Android 10, , beta.

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

Αν λέει Q μπροστά είναι Α10

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
την κατέβασες από κάπου ή σου ήρθε αυτόματα μέσω της αναβάθμισης;

 

Αυτόματα, δεν το έχω με τα πειράγματα.

Το είχα αναφέρει και εγώ παλιότερα ότι, από Ελληνικά έγινε αγγλικά (δεν χάθηκε δηλ.) αλλά έστρωσε μόνο του μετά από κάποια αναβάθμιση, δεν θυμάμαι ποια κ πότε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτόματα, δεν το έχω με τα πειράγματα.

Το είχα αναφέρει και εγώ παλιότερα ότι, από Ελληνικά έγινε αγγλικά (δεν χάθηκε δηλ.) αλλά έστρωσε μόνο του μετά από κάποια αναβάθμιση, δεν θυμάμαι ποια κ πότε.

Για γράψε μου ποια ακριβώς ρομ φοράς;

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...