Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο για ενεργοποίηση είναι το διπλό άγγιγμα. Αν θες υπάρχει συντόμευση "κλείδωμα". Τη βάζεις στην αρχική οθόνη και κλειδώνει με ένα άγγιγμα.

 

υπάρχει στο miui ήδη ή μέσω εφαρμογής? ευχαριστώ.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει στο miui ήδη ή μέσω εφαρμογής? ευχαριστώ.

 

Υπάρχει και στο MIUI, πχ εγώ έχω βάλει να κλείνει με διαρκές πάτημα στο πίσω βελάκι.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει στο miui ήδη ή μέσω εφαρμογής? ευχαριστώ.

 

Πατάς παρατεταμένα την οθόνη και επιλέγεις widgets. Το βρίσκεις πάνω-πάνω στις χρήσιμες λειτουργίες, παρατεταμένο πάτημα και το σέρνεις στην κεντρική οθόνη.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

λειτουργεί κανονικά και το ξεκλείδωμα ΚΑΙ το κλείδωμα της οθόνης με double tap

το δεύτερο φυσικά σε κενό σημείο της οθόνης ή και στην lock screen ακόμα

ρυθμίσεις/οθόνη κλειδώματος

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα έχω το εξής πρόβλημα. Με το που ακουμπάω (όχι πατάω)το πλαϊνό κουμπάκι του ήχου αυτός πάει στο μηδέν. Το ανεβάζω είτε πατώντας το , είτε μέσω της οθόνης και την επόμενη στιγμή μηδενίζει μόνο του ξανά! Βλέπω πχ youtube και αν το ακουμπήσω χαμηλώνει τελείως. Το ίδιο και κατά την διάρκεια της κλήσης ! Συνήθως με ένα restart έστρωνε αλλά πλέον όχι. Έχω την τελευταία έκδοση λογισμικού και όλα τα update . Έχεις κάνεις αντιμετωπίσει το ίδιο ή καμία ιδέα για επίλυση?
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα έχω το εξής πρόβλημα. Με το που ακουμπάω (όχι πατάω)το πλαϊνό κουμπάκι του ήχου αυτός πάει στο μηδέν. Το ανεβάζω είτε πατώντας το , είτε μέσω της οθόνης και την επόμενη στιγμή μηδενίζει μόνο του ξανά! Βλέπω πχ youtube και αν το ακουμπήσω χαμηλώνει τελείως. Το ίδιο και κατά την διάρκεια της κλήσης ! Συνήθως με ένα restart έστρωνε αλλά πλέον όχι. Έχω την τελευταία έκδοση λογισμικού και όλα τα update . Έχεις κάνεις αντιμετωπίσει το ίδιο ή καμία ιδέα για επίλυση?

το πλαϊνό κουμπάκι του ήχου προφανώς δεν είναι touch και δουλεύει με τα click, οπότε για hardware φαίνεται δυστυχώς...

υπάρχει η αίσθηση των click?

Link to comment
Share on other sites

το πλαϊνό κουμπάκι του ήχου προφανώς δεν είναι touch και δουλεύει με τα click, οπότε για hardware φαίνεται δυστυχώς...

υπάρχει η αίσθηση των click?

 

Υπάρχει η αίσθηση των κλικ. Να προσθέσω ότι από χθες σε άσχετες στιγμές μου κρασαρει, βγάζει fastboot και χρειάζεται επανεκκίνηση με volume up down+power button

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η αίσθηση των κλικ. Να προσθέσω ότι από χθες σε άσχετες στιγμές μου κρασαρει, βγάζει fastboot και χρειάζεται επανεκκίνηση με volume up down+power button

τι rom έχεις? πάρε backup και κάνε επαναφορά

ακόμα καλύτερα αν περάσεις μέσω PC μια fastboot rom

(μην επαναφέρεις apps μέσω cloud)

Link to comment
Share on other sites

λειτουργεί κανονικά και το ξεκλείδωμα ΚΑΙ το κλείδωμα της οθόνης με double tap

το δεύτερο φυσικά σε κενό σημείο της οθόνης ή και στην lock screen ακόμα

ρυθμίσεις/οθόνη κλειδώματος

 

εμένα με έκδοση λογισμικού 12.0.3 EU, δεν λειτουργεί το κλέιδωμα, θα το ξαναδοκιμάσω ωστόσο.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η αίσθηση των κλικ. Να προσθέσω ότι από χθες σε άσχετες στιγμές μου κρασαρει, βγάζει fastboot και χρειάζεται επανεκκίνηση με volume up down+power button

δες κι αυτό...:wacko:

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8171251#post8171251

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο διάστημα έχω το εξής πρόβλημα. Με το που ακουμπάω (όχι πατάω)το πλαϊνό κουμπάκι του ήχου αυτός πάει στο μηδέν. Το ανεβάζω είτε πατώντας το , είτε μέσω της οθόνης και την επόμενη στιγμή μηδενίζει μόνο του ξανά! Βλέπω πχ youtube και αν το ακουμπήσω χαμηλώνει τελείως. Το ίδιο και κατά την διάρκεια της κλήσης ! Συνήθως με ένα restart έστρωνε αλλά πλέον όχι. Έχω την τελευταία έκδοση λογισμικού και όλα τα update . Έχεις κάνεις αντιμετωπίσει το ίδιο ή καμία ιδέα για επίλυση?

 

Τα ίδια ακριβώς από χτες και σε μένα! Μήπως βρήκες κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια ακριβώς από χτες και σε μένα! Μήπως βρήκες κάποια λύση;

Και τα παράξενα δεν σταματούν... Έφτιαξε μόνο του χωρίς παρέμβαση. Ούτε καν επανεκκίνηση. Αυτό θα πει αυτοϊαση... :D

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις . Και σε μένα πριν λίγο καιρό έφτιαξε ξαφνικά μέχρι που πλέον το κάνει συνέχεια .Το αστείο είναι ότι στον φίλο η ένταση ανεβαίνει ενώ στο δικό μου κατεβαίνει!!! Σκέφτομαι ένα wipe data και επαναφορά ρυθμίσεων...Δεν βλέπω άλλη λύση...
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις . Και σε μένα πριν λίγο καιρό έφτιαξε ξαφνικά μέχρι που πλέον το κάνει συνέχεια .Το αστείο είναι ότι στον φίλο η ένταση ανεβαίνει ενώ στο δικό μου κατεβαίνει!!! Σκέφτομαι ένα wipe data και επαναφορά ρυθμίσεων...Δεν βλέπω άλλη λύση...

πάντως δεν αποκλείεται να προκαλείται και από κάποιο app με άδειες στην ένταση κτλ

πάνε από διαχείριση εφαρμογών/άδειες/προσαρμογή της έντασης μέσων και τσέκαρέ το ,

αν ήταν θέμα rom θα το είχαν όλοι

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Μετακίνησα κατά λάθος την Ημερομηνία και ώρα της αρχικής οθόνης προς τα πάνω και διαγράφηκαν.

Γνωρίζετε πως μπορώ να τα επαναφέρω;

Δοκίμασα με αλλαγή θεμάτων αλλά δεν τα κατάφερα

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μετακίνησα κατά λάθος την Ημερομηνία και ώρα της αρχικής οθόνης προς τα πάνω και διαγράφηκαν.

Γνωρίζετε πως μπορώ να τα επαναφέρω;

Δοκίμασα με αλλαγή θεμάτων αλλά δεν τα κατάφερα

 

Ευχαριστώ

 

Εννοείς της οθόνης κλειδώματος ή μετά το ξεκλείδωμα; Εάν είναι το δεύτερο, πιθανόν κάποιο widget είχες. Κράτα πατημένο το δάχτυλο σε ένα κενό χώρο της επιφάνειας εργασίας και επίλεξε widgets. Θα σου δείξει όλα τα widgets που μπορείς να προσθέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς της οθόνης κλειδώματος ή μετά το ξεκλείδωμα; Εάν είναι το δεύτερο, πιθανόν κάποιο widget είχες. Κράτα πατημένο το δάχτυλο σε ένα κενό χώρο της επιφάνειας εργασίας και επίλεξε widgets. Θα σου δείξει όλα τα widgets που μπορείς να προσθέσεις.

Όντως ήταν widgets

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου το είχα με firmware xiaomi.eu, καί δεν το δούλευα.

Το κοίταξα σήμερα, και το φλασαρα fastboot rom, 12.0.1 global. Ούτε το φλασαρισμα δεν έγινε σωστά, άγνωστο γιατι, με το mi flash tool.

Android 11 θα πάρει ;

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου το είχα με firmware xiaomi.eu, καί δεν το δούλευα.

Το κοίταξα σήμερα, και το φλασαρα fastboot rom, 12.0.1 global. Ούτε το φλασαρισμα δεν έγινε σωστά, άγνωστο γιατι, με το mi flash tool.

Android 11 θα πάρει ;

είχε σίγουρα global official? τα περισσότερα εδώ ήρθαν με την EU (MI ή EU στην μέση της έκδοσης?)

Android 11 όχι βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Χθες το τηλέφωνο ξαφνικά έσβησε. Η οθόνη δηλαδή τέλος. Μάλλον κάψιμο οθόνης αφού άκουγα ότι λειτουργούσε. Σήμερα έφυγε για infoquest μέσω ACS εντός εγγύησης. Λήξη σε ένα μήνα.

Πάμε μάλλον για άλλο τηλέφωνο. Το είχα σκίσει πάντως με πάνω από 10 ώρες την ημέρα χρήση ιντερνέτ.

 

Να δούμε πως θα ανταποκριθεί τώρα η infoquest.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι γραμμένος στο forum και στο RN7. Δυστυχώς δεν μπορώ να μπω μέσω tapatalk από κινητό αλλά μόνο από chrome. Μπορείτε να βοηθήσετε? Απεγκατέστησα την εφαρμογή tapatalk και την ξανά εγκατέστησα αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να μπω στο forum.

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

Βάλε παλιά έκδοση η 8.8.8 που γράφω τώρα δουλεύει μια χαρά.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε παλιά έκδοση η 8.8.8 που γράφω τώρα δουλεύει μια χαρά.
Σε ευχαριστώ. Λειτουργεί με την 8.8.8. Να'σαι καλά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Redmi Note 12 Pro+ 5G

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρηιμοποιώ την εφαρμογή του κινητού για να στέλνω sms. Το θέμα είναι ότι μου εμφανίζει μόνο τα τελευταια 20-30 ενώ μου δείχνει ότι με την συγκεκριμένη επαφή μπορεί να έχω ανταλλάξει 150 μηνύματα για παράδειγμα. Πως μπορώ να δω και υπόλοιπα; Από το google sms τα βλέπω αλλά θέλω να χρησιμοποιώ την εφαρμογή του κινητού. Κάποιες ιδίες; Η αν χρησιμοποείται κάποια άλλη εφαρμογή για sms παρακαλώ πείτε μου
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με τη φόρτιση του rn7.

Αργεί να φορτίσει. Αλλάζοντας φορτιστή πάλι αργεί να φορτίσει. Μόνο το καλώδιο δεν έχω δοκιμάσει να αλλαξω. Έχει τύχει σε σας?

Πέρσι μου το είχε ξανακάνει και αλλάζοντας φορτιστή έφτιαξε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...