Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα και εγώ την 12 (εχθές ήρθε) και όλα οκ.

Να ρωτήσω κάτι ρε παιδιά, επειδή είχα πολύ καιρό να το πιάσω στα χέρια του το RN7 : Είδα να πιάνει 4G+ (Cosmote).

Έπιανε αυτό εξ αρχής 4G+;;;

Δεν το είχα προσέξει ποτέ.

Στη Θεσσαλονίκη από το καλοκαίρι πιάνουν τα Redmi 4G+. Βελτίωσαν το σήμα στις κεραίες η Cosmote. Σε άλλα δίκτυα δεν ξέρω αν πιάνουν 4G+.

Δεν πιάνει σε όλες τις περιοχές, αλλά σε αρκετές πιάνει. Εσύ που έπιασες 4G+;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εσύ που έπιασες 4G+;

Κορδελιό - Εύοσμο.

Έχω στην οικογένεια ένα RN7 και ένα RN8 Pro. Δεν τα χρησιμοποιώ εγώ, οπότε δεν ήξερα εάν πιάνουν +, πού πιάνουν + και από πότε.

Εχθές (που ήρθε η MIUI 12 στο RN7) ήμουν σε σπίτι φίλου. Έρχεται ο γιός να μου δείξει κάτι που του ήρθε από το σχολείο, και ξαφνικά βλέπω +!

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Από το καλοκαίρι του 2020 άρχισε να πιάνει το δικό μου το + στη Χαριλάου. Από τα Χριστούγεννα και πριν πιάνω και μέσα στο σπίτι μου 4G+ κοντά στη Βούλγαρη. Με RN 8pro.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στη Θεσσαλονίκη από το καλοκαίρι πιάνουν τα Redmi 4G+. Βελτίωσαν το σήμα στις κεραίες η Cosmote. Σε άλλα δίκτυα δεν ξέρω αν πιάνουν 4G+.

Δεν πιάνει σε όλες τις περιοχές, αλλά σε αρκετές πιάνει. Εσύ που έπιασες 4G+;

 

Δέν πιάνουν όλα τα redmi 4G+..εγώ με redmi note 7 και δίπλα μου ένας φίλος με mi 10t Lite, το δικό του έπιανε κανονικά 4G+ ενώ το δικό μου όχι..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Δέν πιάνουν όλα τα redmi 4G+..εγώ με redmi note 7 και δίπλα μου ένας φίλος με mi 10t Lite, το δικό του έπιανε κανονικά 4G+ ενώ το δικό μου όχι..

Ανάλογα το που είσαι, πιάνει. Αν δεν αναβάθμισαν την κεραία εκεί κοντά δεν θα πιάσεις. Αν πας σε αναβαθμισμένη περιοχή θα πιάσεις.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα το που είσαι, πιάνει. Αν δεν αναβάθμισαν την κεραία εκεί κοντά δεν θα πιάσεις. Αν πας σε αναβαθμισμένη περιοχή θα πιάσεις.

 

Όχιιι..εκεί το πάω.οτι δεν πρέπει να είναι μόνο θέμα παρόχου...αφου σου λέω ήμασταν δίπλα δίπλα και το Mi 10t lite έδειχνε 4G+ ενω το δικό μου redmi note 7 τίποτα...

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Όχιιι..εκεί το πάω.οτι δεν πρέπει να είναι μόνο θέμα παρόχου...αφου σου λέω ήμασταν δίπλα δίπλα και το Mi 10t lite έδειχνε 4G+ ενω το δικό μου redmi note 7 τίποτα...

Μα το πρώτο είναι 5G συσκευή. Αυτό πιάνει 4G+ και χωρίς να είναι αναβαθμισμένη η περιοχή. Στο Note 7 πρέπει να πάει σε αναβαθμισμένη περιοχή για να πιάσει 4G+.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Από το καλοκαίρι του 2020 άρχισε να πιάνει το δικό μου το + στη Χαριλάου. Από τα Χριστούγεννα και πριν πιάνω και μέσα στο σπίτι μου 4G+ κοντά στη Βούλγαρη. Με RN 8pro.
Καλό είναι να γίνεται αναφορά και στο δίκτυο που έχει ο καθένας. Απ'ότι κατάλαβα μόνο η κοσμοτε δίνει τη δυνατότητα του 4G+και αυτό μόνο στις αναβαθμισμένες περιοχές. Ποιες είναι αυτές ξέρουμε;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να γίνεται αναφορά και στο δίκτυο που έχει ο καθένας. Απ'ότι κατάλαβα μόνο η κοσμοτε δίνει τη δυνατότητα του 4G+και αυτό μόνο στις αναβαθμισμένες περιοχές. Ποιες είναι αυτές ξέρουμε;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εκτός από τις περιοχές που αναφέρονται πιο πάνω, 4g+ πιάνεις στο κέντρο κοντά στην Αγίας Σοφίας. Λευκό Πύργο και Άνω Τούμπα γύρω από το γήπεδο, αλλά και στο Ιπποκράτειο Νοσοκομείο κοντά. Δεν ξέρω αν προχώρησαν και αλλού.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, υπάρχει θέμα με την ηχογράφηση κλήσεων στο κινητό μου. Η συνομιλία ακούγεται πλέον ελάχιστα, έχετε διαπιστώσει κάτι παρόμοιο;
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, υπάρχει θέμα με την ηχογράφηση κλήσεων στο κινητό μου. Η συνομιλία ακούγεται πλέον ελάχιστα, έχετε διαπιστώσει κάτι παρόμοιο;

 

Εμένα μια χαρά ακούγεται και πολύ δυνατά μπορώ να πώ

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Έχει παρατηρήσει μήπως κάποιος απροσδόκητες διακοπές στο ραδιόφωνο, μετά από κάποια ώρα ;

Με Miui global 12.0.3.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Έχει παρατηρήσει μήπως κάποιος απροσδόκητες διακοπές στο ραδιόφωνο, μετά από κάποια ώρα ;

Με Miui global 12.0.3.

 

Ναί και σε μένα το κάνει..κάτι κενά χωρίς να πειράζω κάτι..αλλα έχω την εντύπωση οτι δεν το κάνει σε όλους τους σταθμούς..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Τα ραδιόφωνα αυτά είναι της πλάκας και η λήψη αν θυμάμαι καλά μονοφωνική

Από μνήμης θα έλεγα ότι δουλεύει κανονικά στέρεο.

Link to comment
Share on other sites

Είχα τσεκάρει πέρσι με ΄μία άλλη συσκευή ραδιοφώνου που είχα και κατά 99% η λήψη είναι μονοφωνική. Δεν υπάρχει ένδειξη mono, stereo. Θα το ξανά κοιτάξω σύντομα αφού με ενδιαφέρει το ραδιόφωνο. Οι περισσότερες εταιρείες κινητών δεν ασχολούνται πλέον με το ραδιόφωνο. Η λήψη με δεδομένα πάντως είναι στερεοφωνική.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή άλλαξα οθόνη μήπως ξέρει κάποιος να μου πεί πώς ρυθμίζουμε τον αισθητήρα που διαβάζει την φωτηνότητα; όχι αυτό που στην κλήση σβήνει την οθόνη οταν το πάς κοντά στο αυτί..απλα επειδή μάλλον όπως έκατσε η οθόνη πάνω στον αισθητήρα διαβάζει παραπάνω σκοτάδι με αποτέλεσμα στο αυτόματο η φωτινότητα να πηγαίνει στο τέρμα συνέχεια και ας είμαι σε σκοτεινό μέρος..:worry:
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Επειδή άλλαξα οθόνη μήπως ξέρει κάποιος να μου πεί πώς ρυθμίζουμε τον αισθητήρα που διαβάζει την φωτηνότητα; όχι αυτό που στην κλήση σβήνει την οθόνη οταν το πάς κοντά στο αυτί..απλα επειδή μάλλον όπως έκατσε η οθόνη πάνω στον αισθητήρα διαβάζει παραπάνω σκοτάδι με αποτέλεσμα στο αυτόματο η φωτινότητα να πηγαίνει στο τέρμα συνέχεια και ας είμαι σε σκοτεινό μέρος..:worry:

Ρύθμισε την χειροκίνητα.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

έχει εμφανιστεί και ένα έξτρα "κουμπάκι" λειτουργιών εκτός των 3 κάτω

 

Εγώ 3 έχω (τετράγωνο-κύκλος-τρίγωνο)

Link to comment
Share on other sites

Πας πρόσθετες ρυθμίσεις

Προσβασιμότητα

Μενού προσβασιμοτητας

Και κλείνεις το διακόπτη

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

α μάλιστα θενκς

οπότε μάλλον το έβαλα κατά λάθος

δεν με χαλάει βέβαια, χρήσιμο μου φάνηκε

 

Τι λειτουργίες προσφέρει;

Link to comment
Share on other sites

πήρατε από την xiaomi ειδοποίηση να περάσετε το messages της google; Αγνόησα το μήνυμα και κάθε λίγο μου βγαζει ειδοποίηση να το βάλω. Το έβαλε κανείς; Είναι τίποτε αξιόλογο;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...