Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά να την κάνω την αναβάθμιση ή να περιμένω την επόμενη έκδοση?

 

Γιατί να μην την κάνεις? Εγώ που την έκανα μέχρι στιγμής δεν βλέπω να έχει κάποια δυσλειτουργία!

Link to comment
Share on other sites

Χθές πέρασα την 11.0.1.0 με Android 10 και βλέπω ότι είναι πιο Smooth το τηλέφωνο,πιο γρήγορα ανοίγουν οι εφαρμογές και η χρήση μπαταρίας είναι βελτιωμένη,στην προηγούμενη έκδοση έβλεπα ότι τελείωνε πιο γρήγορα η μπαταρία,θα φανεί τις επόμενες ημέρες!
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια θα συμφωνήσω εχει μεγαλη βελτιωση ..κραταει πιο πολυ ....! και γενικα το κινητο πηρε τα πανω του ...με κλειστα ματια για μενα το Update ...αλλα συνιστώ ΦΟΥΛ φορματ αφου το βάλετε ...:) απο "πανω" οταν το εβαλα πρωτη φορα ειχα θεματακια ... Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που κάνετε τόσο συχνά factory reset κρατατε με κάποιο τρόπο full backup εφαρμογών, ρυθμίσεων και δεδομένων και τα επαναφέρετε σε σύντομο χρονικό διάστημα μετά; Ρωτάω επειδή παρατηρώ πως μερικοί το έχουν πολύ πιο εύκολο απ ότι εμάς που θέλουμε 3 ωρες να στήσουμε ξανά τη συσκευή μας από την αρχή - μετά το reset εννοώ πάντα. Μόνο τα passwords για να συνδεθώ στην κάθε εφαρμογή να θυμηθώ.. μπρρρ..

 

Άσε που το RN7 είναι της γυναίκας κι εκείνη δεν θυμάται τι λογαριασμό έχει βάλει σε κάθε εφαρμογή.. :D

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που κάνετε τόσο συχνά factory reset κρατατε με κάποιο τρόπο full backup εφαρμογών, ρυθμίσεων και δεδομένων και τα επαναφέρετε σε σύντομο χρονικό διάστημα μετά; Ρωτάω επειδή παρατηρώ πως μερικοί το έχουν πολύ πιο εύκολο απ ότι εμάς που θέλουμε 3 ωρες να στήσουμε ξανά τη συσκευή μας από την αρχή - μετά το reset εννοώ πάντα. Μόνο τα passwords για να συνδεθώ στην κάθε εφαρμογή να θυμηθώ.. μπρρρ..

 

Άσε που το RN7 είναι της γυναίκας κι εκείνη δεν θυμάται τι λογαριασμό έχει βάλει σε κάθε εφαρμογή.. :D

 

Τα ίδια.3 ώρες καλά είναι.εμενα μου παίρνει πάνω από 4 ώρες

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι θα κάτσω στ αυγά μου, μου φτάνει να το κάνω στο δικό μου τηλέφωνο αραιά και που.:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Το hard reset συστήνεται απο εμένα και το προτείνω, όμως όταν αφήσετε την αναβαθμισμένη σας συσκευή να στρώσει το update, έπειτα και απο 2-3 κύκλους φορτίσεων. Εάν δείτε bugs που είχατε και πριν την αναβάθμιση, τότε θα προχωρήσετε σε factory reset, διότι εάν δε γίνει αυτό, τα bugs θα συσσωρεύονται με αποτέλεσμα μια συσκευή η οποία θα σέρνεται. Σε αντίθετη περίπτωση, δηλαδή εάν δεν έχετε bugs μετά απο αναβάθμιση, μπορείτε εάν θέλετε να μην προχωρήσετε σε reset.

 

Επίσης, το factory reset προσωπικά το συστήνω σε περιπτώσεις προβλημάτων hardware, όπου προτού πάμε στο service και μπλέξουμε με επιστροφές συσκευών, τότε καλό είναι να προχωράμε σε factory reset.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί δεν κατεβαίνει η αναβάθμιση αλλά ούτε γίνονται οι ενημερώσεις εφαρμογών. Οι εφαρμογές μόνο με επανεκκίνηση εάν είμαι τυχερός. Αυτό μου συμβαίνει από την αρχή. Πριν τελικά το κάνω manually να περιμένω μήπως αλλάξει κάτι; Σε άλλον συμβαίνει;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί δεν κατεβαίνει η αναβάθμιση αλλά ούτε γίνονται οι ενημερώσεις εφαρμογών. Οι εφαρμογές μόνο με επανεκκίνηση εάν είμαι τυχερός. Αυτό μου συμβαίνει από την αρχή. Πριν τελικά το κάνω manually να περιμένω μήπως αλλάξει κάτι; Σε άλλον συμβαίνει;

 

Στο δικό μου με Android 10 έρχονται κανονικά και σχεδόν κάθε μέρα αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου έρχονται αλλά δεν κατεβαίνουν

 

Μπορεί να είναι θέμα ίντερνετ. Δοκίμασε από άλλο ρούτερ. Ή κάνε διαγραφή case από το google play. Αλλιώς νομίζω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί δεν κατεβαίνει η αναβάθμιση αλλά ούτε γίνονται οι ενημερώσεις εφαρμογών. Οι εφαρμογές μόνο με επανεκκίνηση εάν είμαι τυχερός. Αυτό μου συμβαίνει από την αρχή. Πριν τελικά το κάνω manually να περιμένω μήπως αλλάξει κάτι; Σε άλλον συμβαίνει;

 

Καλησπέρα.

Είναι θέμα αδειών οι ειδοποιήσεις ενημέρωσης των εφαρμογών απο το Google play.

Πατάς παρατεταμένα πάνω στο εικονίδιο εφαρμογής του Play store. Θα σου βγάλει ένα παράθυρο διαλόγου, όπου θα γράφει "Πληροφορίες".

Κάνεις scroll down, επιλέγεις το "Ειδοποιήσεις", και επιλέγεις το "διαθέσιμες ενημερώσεις εφαρμογών", και στο "σημασία", επιλέγεις το "Υψηλή".

Βγαίνεις απο εκεί, και πίσω, εκεί που γράφει "Υψηλής προτεραιότητας", πάλι το σημασία το βάζεις στο υψηλή, και ομοίως σε όλες τις επιλογές στο μενού εκείνο, βάζεις τη σημασία στο υψηλή.

 

Και ενημέρωσέ με εάν το επιθυμείς, εάν είδες κάποια αλλαγή.

 

Ευχαριστώ.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια θα συμφωνήσω εχει μεγαλη βελτιωση ..κραταει πιο πολυ ....! και γενικα το κινητο πηρε τα πανω του ...με κλειστα ματια για μενα το Update ...αλλα συνιστώ ΦΟΥΛ φορματ αφου το βάλετε ...:) απο "πανω" οταν το εβαλα πρωτη φορα ειχα θεματακια ...

 

Χωρίς να δίνω βάση στα στατιστικά του τηλεφώνου της μπαταρίας έχω την ιδέα οτι με το android 10 σαν να έχει βελτιωθεί η διαχείριση της μπαταρίας. Και χωρίς άλλα σφάλματα..το κακό και ο ντόρος που είχε γίνει σε άλλες συσκευές εμείς δεν βλέπω να το έχουμε.Οπότε όταν αργεί κάτι να έρθει βγαίνει το συμπέρασμα οτι γίνεται διόρθωση της έκδοσης ενημέρωσης και αποφέυγονται τα bugs.;)

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να δίνω βάση στα στατιστικά του τηλεφώνου της μπαταρίας έχω την ιδέα οτι με το android 10 σαν να έχει βελτιωθεί η διαχείριση της μπαταρίας. Και χωρίς άλλα σφάλματα..το κακό και ο ντόρος που είχε γίνει σε άλλες συσκευές εμείς δεν βλέπω να το έχουμε.Οπότε όταν αργεί κάτι να έρθει βγαίνει το συμπέρασμα οτι γίνεται διόρθωση της έκδοσης ενημέρωσης και αποφέυγονται τα bugs.;)

βασικα το κινητο ανανεώθηκε ..ειναι σαν να πηρα νεα συσκευη ..πιο γρηγορο πιο σμουθ και καλυτερη μπαταρια ...

απιστευτο ! εννοειται και επιμενω εδω με φουρματ φουλ πριν την βαλετε θα δειτε καλυτερα αποτελεσματα ...

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

βασικα το κινητο ανανεώθηκε ..ειναι σαν να πηρα νεα συσκευη ..πιο γρηγορο πιο σμουθ και καλυτερη μπαταρια ...

απιστευτο ! εννοειται και επιμενω εδω με φουρματ φουλ πριν την βαλετε θα δειτε καλυτερα αποτελεσματα ...

και που να πάρεις και miui 12 γιατί αυτό φέρνει τις αλλαγές...

και ΟΧΙ δεν χρειάζεται factory reset ή format data, αν υπάρξει κάπου πρόβλημα διαγράφεις τα data της εφαρμογής που έχει πρόβλημα.

άλλωστε factory reset είναι απλώς η διαγραφή όλου του data partition (των data δλδ όλων των εφαρμογών του χρήστη και του συστήματος)

Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο τελικά για Gcam?

σαν τι νέο δλδ???

υπάρχουν πολλές δεκάδες gcam για το RN7 για όλα τα γούστα...δοκιμάζεις και κρατάς όποια σου αρέσει.

έχουν δοθεί και εδώ link και γενικά τις βρίσκεις πανεύκολα.

αυτές του πρώτου post είναι φυσικά παλιές και μπορεί να μην δουλεύουν σωστά με android 10.

δεν υπάρχει η μία αντικειμενικά καλύτερη που βγάζει παντού και πάντα τις καλύτερες φωτογραφίες,

είναι θέμα ρυθμίσεων(και κατανόησής τους) και σωστής χρήσης, αλλιώς δεν...

 

ορίστε πάλι ένα link

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/developers/

δες του Parrot και BSG

Link to comment
Share on other sites

σαν τι νέο δλδ???

υπάρχουν πολλές δεκάδες gcam για το RN7 για όλα τα γούστα...δοκιμάζεις και κρατάς όποια σου αρέσει.

έχουν δοθεί και εδώ link και γενικά τις βρίσκεις πανεύκολα.

αυτές του πρώτου post είναι φυσικά παλιές και μπορεί να μην δουλεύουν σωστά με android 10.

δεν υπάρχει η μία αντικειμενικά καλύτερη που βγάζει παντού και πάντα τις καλύτερες φωτογραφίες,

είναι θέμα ρυθμίσεων(και κατανόησής τους) και σωστής χρήσης, αλλιώς δεν...

 

ορίστε πάλι ένα link

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/developers/

δες του Parrot και BSG

 

Στον @mafinnen αναφερόμουν αλλά δεν έκανα σωστά την παράθεση. Τις έχω δει αυτές στα πρώτα ποστ.

Θα δω αυτές που έβαλες πάλι από το λινκ. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση δεν ακουω καλά το συνομιλητή μου και αναγκάζομαι να βάλω ανοιχτή ακρόαση. Το έχετε παρατηρήσει κ άλλοι? Αν εχει φασαρία δεν υπάρχει περίπτωση να ακουσω το παραμικρό. ΄Μήπως έχετε βρεί κάποια λύση ? Ευχαριστώ πολύ
ΛΕΦΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση δεν ακουω καλά το συνομιλητή μου και αναγκάζομαι να βάλω ανοιχτή ακρόαση. Το έχετε παρατηρήσει κ άλλοι? Αν εχει φασαρία δεν υπάρχει περίπτωση να ακουσω το παραμικρό. ΄Μήπως έχετε βρεί κάποια λύση ? Ευχαριστώ πολύ

 

Σε εμένα δεν έχω παρατηρήσει κάποια διαφορά σε αυτό μου λες. Το ίδιο καθαρά ακούγεται!

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση δεν ακουω καλά το συνομιλητή μου και αναγκάζομαι να βάλω ανοιχτή ακρόαση. Το έχετε παρατηρήσει κ άλλοι? Αν εχει φασαρία δεν υπάρχει περίπτωση να ακουσω το παραμικρό. ΄Μήπως έχετε βρεί κάποια λύση ? Ευχαριστώ πολύ

 

Δέν είναι θέμα αναβάθμισης..Θέλει καθάρισμα το ακουστικό στην γρίλια.. Εγώ που άλλαξα πρόσφατα οθόνη λόγω σπασίματος ο τεχνικός μου έβαλε imitation και πρόσεξα οτι στην πάνω μεριά του ακουστικού είχε μία σειρά γρίλιας(τριπούλες) και όχι δυο όπως ήταν πρίν η original μαμά οθόνη..παραδόξως όμως αφου είχε ανοιχτεί το τηλέφωνο και καθαριστεί μετά την αλλαγή άκουγα πολύ καλύτερα τον συνομιλητή..Γι'αυτό σου λέω τόσο μικρές τρύπες που έχει το ακουστικό κλείνουν πολύ εύκολα χωρίς να το καταλάβεις..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση δεν ακουω καλά το συνομιλητή μου και αναγκάζομαι να βάλω ανοιχτή ακρόαση. Το έχετε παρατηρήσει κ άλλοι? Αν εχει φασαρία δεν υπάρχει περίπτωση να ακουσω το παραμικρό. ΄Μήπως έχετε βρεί κάποια λύση ? Ευχαριστώ πολύ
Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα. Φυσικά το καθάρισα με κανένα αποτέλεσμα. Όταν το είπα όλοι οι έξυπνοι έπεσαν να με φάνε που κατηγόρησα το υπέρ κινητό τους... Είναι απλά προβληματικό τηλέφωνο..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...