Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Vofafone wifi calling πλέον διαθέσιμο και λειτουργικό! Δοκιμασμένο σε καρτοκινητό
Με τι ρομ φιλε μου? miui?:worry:
Link to comment
Share on other sites

Και τι διαφορά έχει η xtvr από την xiaomi.eu την οποία χρησιμοποιεί σαν source; Έχει βελτιώσεις;
Link to comment
Share on other sites

Και τι διαφορά έχει η xtvr από την xiaomi.eu την οποία χρησιμοποιεί σαν source; Έχει βελτιώσεις;
Για μένα είναι καλύτερη πιο smooth και καλύτερη μπαταρία άσε που είναι και Ελληνική

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Vofafone wifi calling πλέον διαθέσιμο και λειτουργικό! Δοκιμασμένο σε καρτοκινητό

Native σου παίζει χωρίς το app?

Μπορείς να ανεβάσεις κάποιο screenshot :)

Link to comment
Share on other sites

Πριν 5 λεπτά μίλησα με το Live chat της Vodafone. Μου είπαν πως το αμέσως επόμενο διάστημα θα στείλουν μήνυμα όπου θα ενημερώνουν για την native υποστήριξη κλησεων με wifi στα κινητά της Xiaomi. Άρα δεν έχει γίνει ακόμα, είναι όμως να γίνει πολύ σύντομα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει στα δικά σας τηλέφωνα αλλά ενώ πριν καιρό αργούσε να ενημερώσει τις εφαρμογές στο play store μέσω του wi-fi (τουλάχιστον στο δικό μου τηλέφωνο), τώρα τις ενημερώνει πιο γρήγορα (όσο αφορά το downloading). Ενδεχομένως να είναι και λόγο της αναβάθμισης της MIUI 11 από την 10.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Να ρωτήσω κάτι;

Έχει παρατηρήσει κανείς απότομη πτώση της μπαταρίας τις τελευταίες 10-15 μέρες;;

Η απόδοσή της έχει πέσει σχεδόν στο μισό με μέτρια χρήση ( κυρίως μηνύματα στο μεσσεντζερ!).

Edited by maraki_t
Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι να αναφερουμε και τι εκδοση εχει το κινητο μας.

με την ελληνικη xtrv παντως ποτε δεν ειχα προβλημα με κατι. σπανιες εβδομαδιαιες εκδοσεις ειχαν παραπανω καταναλωση μπαταριας.

βεβαια οι stable που βγαζουν ειναι bugless, για οσους δεν θελουν να χρησιμοποιουν τις xtrv εκδοσεις και να βοηθουν στην επιλυση τυχων προβληματων.

Link to comment
Share on other sites

καλο ειναι να αναφερουμε και τι εκδοση εχει το κινητο μας.

με την ελληνικη xtrv παντως ποτε δεν ειχα προβλημα με κατι. σπανιες εβδομαδιαιες εκδοσεις ειχαν παραπανω καταναλωση μπαταριας.

βεβαια οι stable που βγαζουν ειναι bugless, για οσους δεν θελουν να χρησιμοποιουν τις xtrv εκδοσεις και να βοηθουν στην επιλυση τυχων προβληματων.

 

 

Έχεις δίκιο.

Νόμιζα οτι έβαλα φωτογραφία αλλά δεν ανέβηκε ποτέ.

MIUI Global 11.0.4

Link to comment
Share on other sites

Μηπως τις τελευταιες μερες που λες εχεις αλλαξει κατι? εβαλες καποιο νεο προγραμμα κτλ που "τρεχει" συνεχεια και σε τρωει την μπαταρια?

Δες και απο το μενου της μπαταριας, στα στατιστικα χρησης, τι στην "τρωει" τοσο..

Link to comment
Share on other sites

μενα παντως ακομα να ερθει ενημερωση ελεος πρεπει να αλλαξουμε ντε κ καλα χωρα για να μας ερθει?Η Ελλαδα δηλαδη τι εχει σαν χωρα...

Ακομα με την 10 ειμαι και οταν παω για ενημερωση λεει εχετε την τελευταια...

Link to comment
Share on other sites

μενα παντως ακομα να ερθει ενημερωση ελεος πρεπει να αλλαξουμε ντε κ καλα χωρα για να μας ερθει?Η Ελλαδα δηλαδη τι εχει σαν χωρα...

Ακομα με την 10 ειμαι και οταν παω για ενημερωση λεει εχετε την τελευταια...

 

εγώ πάντως δεν μπορούσα να περιμενω.γυρισα Ελβετία την πήρα απευθείας και ξαναγύρισα Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

μενα παντως ακομα να ερθει ενημερωση ελεος πρεπει να αλλαξουμε ντε κ καλα χωρα για να μας ερθει?Η Ελλαδα δηλαδη τι εχει σαν χωρα...

Ακομα με την 10 ειμαι και οταν παω για ενημερωση λεει εχετε την τελευταια...

 

30 δευτερόλεπτα θα σου πάρει να το αλλάξεις σε Ελβετία. Θα έχεις και δυνατότερο ήχο στα ακουστικά και θέματα.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει στα δικά σας τηλέφωνα αλλά ενώ πριν καιρό αργούσε να ενημερώσει τις εφαρμογές στο play store μέσω του wi-fi (τουλάχιστον στο δικό μου τηλέφωνο), τώρα τις ενημερώνει πιο γρήγορα (όσο αφορά το downloading). Ενδεχομένως να είναι και λόγο της αναβάθμισης της MIUI 11 από την 10.

 

Σε μένα σερνόταν το WiFi, πήρα τηλέφωνο cosmote 13888, άλλαξαν κανάλι στο router, δεν έχω τις γνώσεις ....., και οκ.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πρόβλημα ήταν σε όλα τα δίκτυα wi-fi και όχι μόνο του σπιτιού μου.

Τα ίδια. Το έχω ξαναγράψει και το έχουν αναφέρει και άλλοι. Σέρνεται στο wifi όταν κατεβάζεις αναβαθμίσεις προγραμμάτων ή προγράμματα από το google play. Ελάχιστες φορές πάει καλά. Σε αντίθεση με ένα Alcatel 3x που έχω και το οποίο κατεβάζει σφαίρα συνεχώς... Δεν ξέρω τι φταίει.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως δεν μπορούσα να περιμενω.γυρισα Ελβετία την πήρα απευθείας και ξαναγύρισα Ελλάδα

 

Το γύρισα σε Κύπρο και πήρα την 11...

Link to comment
Share on other sites

μενα παντως ακομα να ερθει ενημερωση ελεος πρεπει να αλλαξουμε ντε κ καλα χωρα για να μας ερθει?Η Ελλαδα δηλαδη τι εχει σαν χωρα...

Ακομα με την 10 ειμαι και οταν παω για ενημερωση λεει εχετε την τελευταια...

 

Μάλλον επειδή με την 11 στην Ελλάδα δε λειτουργεί το wifi calling και έχουν πολλές σχετικές αναφορές, γιαυτό δεν την διαθέτουν στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον επειδή με την 11 στην Ελλάδα δε λειτουργεί το wifi calling και έχουν πολλές σχετικές αναφορές, γιαυτό δεν την διαθέτουν στην Ελλάδα.
Στις developer rom που έχουν anrdoid 10 έχει λυθεί το πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Να ρωτήσω κάτι;

 

Έχει παρατηρήσει κανείς απότομη πτώση της μπαταρίας τις τελευταίες 10-15 μέρες;;

 

Η απόδοσή της έχει πέσει σχεδόν στο μισό με μέτρια χρήση ( κυρίως μηνύματα στο μεσσεντζερ!).

Κι εγώ το έχω παρατηρήσει αλλά τους τελευταίους 3-4 μήνες.

Βέβαια είμαι ακόμα με την 10.3.10 λόγω του wifi call που μου είναι απαραίτητο. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό.

Στις αρχές πάντως με έβγαζε γύρω στις 2 μέρες. Τώρα είμαι αναγκασμένος να το φορτίζω κάθε 24ωρο, ειδικά μετά την αγορά smartwatch που έγινε την τελευταία εβδομάδα και τη συνεχή λειτουργία του ΒΤ.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το έχω παρατηρήσει αλλά τους τελευταίους 3-4 μήνες.

Βέβαια είμαι ακόμα με την 10.3.10 λόγω του wifi call που μου είναι απαραίτητο. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό.

Στις αρχές πάντως με έβγαζε γύρω στις 2 μέρες. Τώρα είμαι αναγκασμένος να το φορτίζω κάθε 24ωρο, ειδικά μετά την αγορά smartwatch που έγινε την τελευταία εβδομάδα και τη συνεχή λειτουργία του ΒΤ.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

E αν έχεις συνδεδεμένο smartwatch λογικό να σου τρώει την μπαταρία... Έτσι συμβαίνει σε αυτές τις περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...