Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Hypercam E3 αυτή την στιγμή, μέχρι να βγάλει ο tigr κάμερα με xml και κάποιες ακόμα βελτιώσεις που πιστεύω θα ανεβάσει ακόμα πιο πολύ το επίπεδο της συσκευής μας

 

Αλλά η tigr ακόμα και αυτή η έκδοση έχει ανώτερο dynamic range γιατί είναι 7.2

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά.Πως απενεργοποιω όλες τις αναβαθμίσεις; Βλέπω Νοτε 8 και ούτε ηχογράφηση συνομιλίας ούτε ενεργό ξυπνητήρι με κλειστό κινητό.Δεν θέλω να κάνω καμιά πατάτα και τα χάσω,με έχουν καταβολεψει...
Link to comment
Share on other sites

Το ανοίγεις στο telegram;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nαι στο telegram προσπαθώ να το ανοίξω αλλά μάλλον θέλει να έχεις λογαριασμό εκεί για να μπεις και να το κατεβάσεις. Άλλο λινκ δεν υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Nαι στο telegram προσπαθώ να το ανοίξω αλλά μάλλον θέλει να έχεις λογαριασμό εκεί για να μπεις και να το κατεβάσεις. Άλλο λινκ δεν υπάρχει;

 

 

 

Σου το εμφανίζει; Τι βλέπεις; Αν το βλέπεις, δίπλα στο αρχείο έχει τρεις τελείες. Πάτα τις και επιλέξε save to download. Αν δεν στα εμφανίζει έτσι,δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Εγώ έτσι το κατέβασα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σου το εμφανίζει; Τι βλέπεις; Αν το βλέπεις, δίπλα στο αρχείο έχει τρεις τελείες. Πάτα τις και επιλέξε save to download. Αν δεν στα εμφανίζει έτσι,δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. Εγώ έτσι το κατέβασα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Όχι δεν μου το εμφανίζει. Μάλλον θα θέλει να κάνω εγγραφή στο telegram. Δεν πειράζει ευχαριστώ πάντως φίλε μου και καλή χρονιά.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μου το εμφανίζει. Μάλλον θα θέλει να κάνω εγγραφή στο telegram. Δεν πειράζει ευχαριστώ πάντως φίλε μου και καλή χρονιά.
Κατέβασε αυτό φίλε μου

 

https://drive.google.com/file/d/1013Y0ITxZAYXlkIL7_cZUmUrdRYFk8ge/view?usp=drivesdk

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μπορει να μου επιβεβαιώσει κάποιος που έχει miui 11,αν την έχει κανείς,ότι ηχογράφηση και ξυπνητήρι με κλειστό κινητό υπάρχει ακόμη;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μπορει να μου επιβεβαιώσει κάποιος που έχει miui 11,αν την έχει κανείς,ότι ηχογράφηση και ξυπνητήρι με κλειστό κινητό υπάρχει ακόμη;

 

Ηχογράφηση υπάρχει σίγουρα σε MIUI 11.0.4.0 EU. για το ξυπνητήρι δεν το έχω δοκιμάσει..

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Μπορει να μου επιβεβαιώσει κάποιος που έχει miui 11,αν την έχει κανείς,ότι ηχογράφηση και ξυπνητήρι με κλειστό κινητό υπάρχει ακόμη;

 

το ξυπνητηρι με κλειστο κινητο δε λειτουργει. (ειμαι με την ελληνικη xtrv)

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτό φίλε μου

 

https://drive.google.com/file/d/1013Y0ITxZAYXlkIL7_cZUmUrdRYFk8ge/view?usp=drivesdk

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ φίλε μου αλλά το έχω αυτό. Ήθελα να βρω και να κατεβάσω αυτό ☘️HE3.OvKill_X_v1.ry@m.xml

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα.Μπορει να μου επιβεβαιώσει κάποιος που έχει miui 11,αν την έχει κανείς,ότι ηχογράφηση και ξυπνητήρι με κλειστό κινητό υπάρχει ακόμη;

Ηχογράφηση υπάρχει, ξυπνητήρι με κλειστό το κινητό όχι.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου αλλά το έχω αυτό. Ήθελα να βρω και να κατεβάσω αυτό ☘️HE3.OvKill_X_v1.ry@m.xml

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ηχογράφηση υπάρχει, ξυπνητήρι με κλειστό το κινητό όχι.

 

Αρχίζουν σιγά-σιγά να το χαλάνε. Θα μπλοκάρω όλες τις ενημερώσεις

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, ξυπνητήρι με κλειστό το κινητό, μπορεί να δουλέψει ως εξής:

 

επιλέγουμε στο μενού το πράσινο εικονίδιο "Ασφάλεια" -> Μπαταρία και απόδοση -> προγραμματισμένη ενεργοποίηση & απενεργοποίηση.

 

Αν βάλουμε προγραμματισμένη ενεργοποίηση πχ. στις 06.59 και έχουμε ορίσει ξυπνητήρι για τις 07.00, κλείνουμε το κινητό μας το βράδυ και το πρωί θα χτυπήσει μια χαρά.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, ξυπνητήρι με κλειστό το κινητό, μπορεί να δουλέψει ως εξής:

 

επιλέγουμε στο μενού το πράσινο εικονίδιο "Ασφάλεια" -> Μπαταρία και απόδοση -> προγραμματισμένη ενεργοποίηση & απενεργοποίηση.

 

Αν βάλουμε προγραμματισμένη ενεργοποίηση πχ. στις 06.59 και έχουμε ορίσει ξυπνητήρι για τις 07.00, κλείνουμε το κινητό μας το βράδυ και το πρωί θα χτυπήσει μια χαρά.

 

Καλό αυτό αφού γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Παρατηρώ ότι η συσκευή μας πάσχει στη λειτουργία του GPS. Γενικά καθυστερεί πάρα πολύ να βρει δορυφόρους, χωρίς χρήση δεδομένων εννοείται.

Χρησιμοποιώ και το Here και το Sygic (πληρωμένο). Επίσης με δεδομένα και χρήση Google maps ναι μεν βρίσκει στο στίγμα μου πλην όμως δεν ξεκινάει την πλοήγηση.

Υπάρχει τρόπος να βελτιωθεί η λειτουργία του ή να τεστάρω οτι δεν έχει πρόβλημα η συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Παρατηρώ ότι η συσκευή μας πάσχει στη λειτουργία του GPS. Γενικά καθυστερεί πάρα πολύ να βρει δορυφόρους, χωρίς χρήση δεδομένων εννοείται.

Χρησιμοποιώ και το Here και το Sygic (πληρωμένο). Επίσης με δεδομένα και χρήση Google maps ναι μεν βρίσκει στο στίγμα μου πλην όμως δεν ξεκινάει την πλοήγηση.

Υπάρχει τρόπος να βελτιωθεί η λειτουργία του ή να τεστάρω οτι δεν έχει πρόβλημα η συσκευή;

 

Προβλημα δεν εχει η συσκευη σου. Ετσι ειναι σε παρα πολλους, να μην πω σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Παρατηρώ ότι η συσκευή μας πάσχει στη λειτουργία του GPS. Γενικά καθυστερεί πάρα πολύ να βρει δορυφόρους, χωρίς χρήση δεδομένων εννοείται.

Χρησιμοποιώ και το Here και το Sygic (πληρωμένο). Επίσης με δεδομένα και χρήση Google maps ναι μεν βρίσκει στο στίγμα μου πλην όμως δεν ξεκινάει την πλοήγηση.

Υπάρχει τρόπος να βελτιωθεί η λειτουργία του ή να τεστάρω οτι δεν έχει πρόβλημα η συσκευή;

 

Γεια σας,

Εγώ με δεδομένα και χρήση google maps δεν έχω παρατηρήσει κάποια ιδιαίτερη αργοπορία ή δυσκολία εκκίνησης πλοήγησης . Τουλάχιστον όχι διαφορετικό από την προηγούμενη συσκευή μου android (ένα alcatel 3x περσινό)

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά , για όσους ασχολούνται με φλασαρισματα , μια καλή που έχω περάσει μερικές ημέρες android 10 είναι η depfrest από xda .
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά , για όσους ασχολούνται με φλασαρισματα , μια καλή που έχω περάσει μερικές ημέρες android 10 είναι η depfrest από xda .
Πρόσεχε μην αναβαθμίσεις στη τελευταία θα χάσεις τους σενσορες, καλύτερη Ρομ αυτή την η στιγμή είναι η cr Droid 4/10 official από τον lmc

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω πάραυτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν βρήκα πως να κάνω τροποποίηση , στην cdroid λέει "Flash Required Firmware" τι εννοεί ο ποιητής;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Παρατηρώ ότι η συσκευή μας πάσχει στη λειτουργία του GPS. Γενικά καθυστερεί πάρα πολύ να βρει δορυφόρους, χωρίς χρήση δεδομένων εννοείται.

Χρησιμοποιώ και το Here και το Sygic (πληρωμένο). Επίσης με δεδομένα και χρήση Google maps ναι μεν βρίσκει στο στίγμα μου πλην όμως δεν ξεκινάει την πλοήγηση.

Υπάρχει τρόπος να βελτιωθεί η λειτουργία του ή να τεστάρω οτι δεν έχει πρόβλημα η συσκευή;

 

Το RN7 που είχα έχει περάσει στα χέρια του γιού μου.

Πρόβλημα με το GPS δεν είχε κι ούτε έχει.

Φοράει την Ελληνική rom.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Από που μπορώ να κατεβάσω αυτή την Arnova 4.0; Ευχαριστώ και καλή χρονιά!

 

Καλή χρονιά!

 

Αρχικά κατεβάζεις το telegram από playstore και κάνεις εγγραφή.

 

Arnova 4.0 κλώνος:

https://t.me/gcamnote7/19734

 

Το xml:

 

https://t.me/gcamnote7/19737

 

Applying XML in Arnova and other GCam 7 (except Parrot GCam) ////

# Create folder in the internal storage of your device as:

InternalStorage>gcam>Configs7

# Now, download the XMLs and move them to the 'Configs7' folder you just created.

# Open Arnova gcam (or other GCam 7) and double click on black area near shutter button. Your XMLs should show up there. Select one desired XML and click Restore

 

Σε σχέση με hyper E2 είναι πολύ πιο γρήγορη στα click. Βγάζει ωραίες σελφι.

Η hyper συνολικά καλύτερη αλλά αργή

Link to comment
Share on other sites

Το RN7 που είχα έχει περάσει στα χέρια του γιού μου.

Πρόβλημα με το GPS δεν είχε κι ούτε έχει.

Φοράει την Ελληνική rom.

Και εμένα το GPS κλειδώνει ακαριαία

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά. Παρατηρώ ότι η συσκευή μας πάσχει στη λειτουργία του GPS. Γενικά καθυστερεί πάρα πολύ να βρει δορυφόρους, χωρίς χρήση δεδομένων εννοείται.

Χρησιμοποιώ και το Here και το Sygic (πληρωμένο). Επίσης με δεδομένα και χρήση Google maps ναι μεν βρίσκει στο στίγμα μου πλην όμως δεν ξεκινάει την πλοήγηση.

Υπάρχει τρόπος να βελτιωθεί η λειτουργία του ή να τεστάρω οτι δεν έχει πρόβλημα η συσκευή;

Στο δικό μου δεν παρουσιάζει τέτοιο πρόβλημα. Είναι άψογο το GPS και από τα γρηγορότερα σε κλείδωμα που έχω δει ποτέ. Ακόμα και μέσα στο σπίτι κλειδώνει μέσα σε 10 με 15 δευτερόλεπτα το πολύ χωρίς χρήση δεδομένων. Φοράει την EU.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλή χρονιά!

 

Αρχικά κατεβάζεις το telegram από playstore και κάνεις εγγραφή.

 

Arnova 4.0 κλώνος:

https://t.me/gcamnote7/19734

 

Το xml:

 

https://t.me/gcamnote7/19737

 

Applying XML in Arnova and other GCam 7 (except Parrot GCam) ////

# Create folder in the internal storage of your device as:

InternalStorage>gcam>Configs7

# Now, download the XMLs and move them to the 'Configs7' folder you just created.

# Open Arnova gcam (or other GCam 7) and double click on black area near shutter button. Your XMLs should show up there. Select one desired XML and click Restore

 

Σε σχέση με hyper E2 είναι πολύ πιο γρήγορη στα click. Βγάζει ωραίες σελφι.

Η hyper συνολικά καλύτερη αλλά αργή

Α σε ευχαριστώ πολύ. Μιας και δε με ενδιαφέρουν οι σέλφις καθόλου, μένω τότε με την Hyper. Να είσαι καλά φίλε μου.

Edited by imaginos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...