Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σήμερα το πήρα για την γυναικα μου αλλά ρε παιδιά γιατί δεν απενεργοποιειτε η οθόνη όταν βαζεις το τηλ στο αυτι στην διαρκεια κλησης??? Εχει καποιο θεμα η συσκευη γενικως σε αυτο ή συμβαινει στο συγκεκριμένο??? ξερει καποιος κατι????
Link to comment
Share on other sites

Ο Αντρέας έχει βοηθήσει πολύ και τον ευχαριστούμε. Κρίμα που το έδωσε το 7αρι, θα μας βοηθούσε επιπλέον μ'ολες αυτές τις gcam που κυκλοφορούν.

 

Μόλις μπορέσω θα τραβήξω και κάνα σκοτεινό τόπιο, μ αυτό το κρύο που να βγεις και εξω:lol:

 

 

Hyper E2 vs Ανδρέα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακαλυψα ένα bug της hyper.Σε νυχτερινό τοπίο με καλό σκοτάδι εστιάζοντας σε φώτα σε απόσταση δεν μπορεί να κάνει καλή εστίαση με αποτέλεσμα τα φωτα να φαίνονται θαμπά .Θα το ψάξω πάλι αλλά δοκιμάζοντας με την δικιά του δεν το κάνει.
Link to comment
Share on other sites

@vasicristo

 

Βάλε αυτόματη φωτεινότητα, χώρα Ελβετία και κάνε επανεκκίνηση της συσκευής. Γενικά να βάζει στο αυτί την γωνία του κινητου και το υπόλοιπο σώμα της συσκευής να το χει μακριά από τ αυτί. Με παιδεψε λίγο αλλά συνηθίζεται.

Edited by citiz
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό δεν μπορούσαν να παίξουν ταυτόχρονα οι 2 gcams? :shifty:

(ενώ βάσει του highland πρέπει να παίζουν)

.

Μπορεί να μην έγινα κατανοητός του bsg μαζί με hyper παίζουν,η hyper με την fu όχι ,ούτε με κλώνο.Για αυτό και είναι λίγο δύσκολο να μπούνε συγκριτικά.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κλωνοποιησα του Ανδρέα και μετά πέρασα την hyper. Αυτή την στιγμή έχω Αντρέα, hyper, bulkin και Arnova. Το σιγουρακι μου είναι η bulkin λόγω ταχύτητας, αλλά δουλεύω και hyper αρκετά
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κλωνοποιησα του Ανδρέα και μετά πέρασα την hyper. Αυτή την στιγμή έχω Αντρέα, hyper, bulkin και Arnova. Το σιγουρακι μου είναι η bulkin λόγω ταχύτητας, αλλά δουλεύω και hyper αρκετά
Αφού τις έχεις όλες μπορείς να τραβήξεις μερικές φώτο με hyper και fu σκοτεινα τοπία ,να δούμε και τι γίνεται.
Link to comment
Share on other sites

Αφού τις έχεις όλες μπορείς να τραβήξεις μερικές φώτο με hyper και fu σκοτεινα τοπία ,να δούμε και τι γίνεται.

 

για ολους εμας που έχουμε ακόμα την στοκ καμερα, ακούγονται κινέζικα οι διάλογοί σας ...

Είναι όντως τόσο μεγάλη η βελτίωση στις επιδόσεις της κάμερας ώστε να αξίζει να ασχοληθούμε;

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

για ολους εμας που έχουμε ακόμα την στοκ καμερα, ακούγονται κινέζικα οι διάλογοί σας ...

Είναι όντως τόσο μεγάλη η βελτίωση στις επιδόσεις της κάμερας ώστε να αξίζει να ασχοληθούμε;

Ναι είναι,συσκευή 150€ πλέον, χτυπάει στα ίσα πολύ ακριβότερες συσκευές με τις gcam.
Link to comment
Share on other sites

Την εφαρμογή Google Photos δεν την χρησιμοποιώ αλλά η εφαρμογή συλλογή μου δείχνει όλες τις φωτογραφίες που έχω αποθηκευμένες στον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο του κινητού ή της κάρτας SD ανεξαρτήτως του εάν βρίσκονται μέσα στον φάκελο camera ή όχι.

Εάν πας στην εφαρμογή Διαχείριση Αρχείων ή εάν συνδέσης το κινητό με τον υπολογιστή τότε μπορείς να τις δεις;

Εάν δεν μπορείς να τις δεις τότε ίσως να μην είναι αποθηκευμένες στην συσκευή αλλά στον online αποθηκευτικό χώρο του Google Photos.

Εάν μπορείς να τις δεις τότε δεν ξέρω γιατί στο κάνει αυτό.

 

Και εγώ αυτό υποπτεύθηκα. Όμως οι φωτογραφίες που είναι εισερχόμενες στο viber για παράδειγμα, δεν φαίνονται στη συλλογή παρά μόνο στο "άλμπουμς->άλλα άλμπουμ->viber images". Και είναι τοπικά αποθηκευμένες στο κινητό. Ευχαριστώ για την απάντηση, καμιά ιδέα;

 

Απορώ αν τα γράφετε αλήθεια αυτά που γράφετε.

Στη συλλογή γράφει άλμπουμ, στα άλμπουμ είναι κ οι άλλες φωτογραφίες που έχεις στη συσκευή σου.

Αλήθεια γράφουμε.

Το θέμα είναι να μην μπαίνουμε σε κάθε υποφάκελο των άλμπουμ για να βρούμε τη φωτογραφία που θέλουμε αλλά να φαίνονται όλες στο "φωτογραφίες"

Link to comment
Share on other sites

Έχω την συσκευή ένα μήνα ,και περίμενα τόσο για να μου επιτραπεί να ξεκλειδώσω bootloader, αμέσως μόλις ξεκλειδώσα ,πέρασα twrp με adb και όταν πήγα να κάνω boot από twrp μου ζητούσε κωδικό , ξαναπέρασα με miflash pro την official για να ξεκολλησει πάω να ξαναξεκλειδωαω άλλες 100 ώρες αναμονή. Φτάνει σήμερα η μέρα ξεκλειδώνω μπουταρει κανονικά βάζω κωδικό για να είμαι μάγκας , κλείνω φλασαρω twrp ,boot ζητάει κωδικό βάζω δεν είναι αυτός λέει ...

 

Τι γίνεται ρε παιδιά ;

 

Ξσναπερασα οφισιαλ ξεκλειδώσω πάλι bootloader και ψάχνω λύση.

Orange fox recovery βάλε,θα φλασαρεις άλλη Ρομ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν πάω να Μπουτάρω στο twrp για να φλασαρω την eu
Βάλε την δική μας xtrv Dev είναι πολύ καλύτερη από την eu

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δίνω έμφαση στη φωτογραφία, χωρίς ωστόσο να είμαι και ο πλεόν σχετικός.

 

Κατά την ταπεινή μου άποψη, δεν έχει να προσφέρει κάτι παραπάνω από του Ανδρέα. Ή για να το θέσω πιο σωστά, ακόμα κι αν έχει, το δικό μου απαίδευτο μάτι δεν το πρόσεξε.

 

Απλά προτίμησα την Ε3 γιατί με του Ανδρέα, κάποιες φορές, οι πρώτες φωτό μου έβγαιναν καμένες.

Ισχύει αυτό μερικές φορές,όπως ότι και στις selfie χάνεις αρκετές φορές κλικ δηλαδή δεν βγάζει καν φωτογραφία

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με orange μπουταρε στην κανονική recovery , ξαναπέρασα twrp με τα πολλά μπήκα πάλι ζητάτε κωδικό, έκανα format όλα και έστρωσε , μετά μπήκε η eu κανονικά , σε λίγο θα ξεκινήσω να κατεβάζω την ελληνική !
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό υποπτεύθηκα. Όμως οι φωτογραφίες που είναι εισερχόμενες στο viber για παράδειγμα, δεν φαίνονται στη συλλογή παρά μόνο στο "άλμπουμς->άλλα άλμπουμ->viber images". Και είναι τοπικά αποθηκευμένες στο κινητό. Ευχαριστώ για την απάντηση, καμιά ιδέα;

 

 

Αλήθεια γράφουμε.

Το θέμα είναι να μην μπαίνουμε σε κάθε υποφάκελο των άλμπουμ για να βρούμε τη φωτογραφία που θέλουμε αλλά να φαίνονται όλες στο "φωτογραφίες"

 

Από το album για Viber, μπορείς να τις αντιγράψεις ή να τις μετακινήσεις σε όποιο άλλο φάκελο θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Από το album για Viber, μπορείς να τις αντιγράψεις ή να τις μετακινήσεις σε όποιο άλλο φάκελο θέλεις.

 

Όπως καταλαβαίνεις αυτό δεν είναι λύση, είναι ημίμετρο.

Δεν με πειράζει θα χρησιμοποιώ την google photos.

Link to comment
Share on other sites

Αφού τις έχεις όλες μπορείς να τραβήξεις μερικές φώτο με hyper και fu σκοτεινα τοπία ,να δούμε και τι γίνεται.

 

Οχι σκοταδια απαραιτητα. Απλα νυχτερινα τοπία. Στα σκοταδια παιζουν και αλλοι random παράγοντες

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο Αντρέας έχει βοηθήσει πολύ και τον ευχαριστούμε. Κρίμα που το έδωσε το 7αρι, θα μας βοηθούσε επιπλέον μ'ολες αυτές τις gcam που κυκλοφορούν.

 

Μόλις μπορέσω θα τραβήξω και κάνα σκοτεινό τόπιο, μ αυτό το κρύο που να βγεις και εξω:lol:

 

 

Hyper E2 vs Ανδρέα

 

Από οτι βλέπω βαζει πιο αργό κλειστρο. Οπότε αν ειναι ακραία σκοτάδια ισως τα πάει και καλύτερα η hyper (εφόσον έχεις σταθερό χέρι). Η fu εχει ταβανι το 1/10 και η bsg το 1/14 αν θυμάμαι καλά.

 

Αμα καταφερεις και καμια μπαλκονάτι (φωτισμένο δρόμο) θα το εκτιμούσα. Δεν με ενδιαφέρουν τόσο τα σκοτάδια.

Σε ευχαριστώ για το χρόνο σου. :)

 

Tip: Αφού τελειώσεις το συγκριτικα, αν τυχόν εχει chroma noise ρυθμιση, ανεβασε την λιγο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν κατεβάζεις την Ε3, σου πετάει έξω του Ανδρέα. Τουλάχιστον έτσι συνέβει σ' εμένα.

Του bsg την κράτησε κανονικά.

 

edit: Ανδρέα, πρώτος εγώ θα είχα ανεβάσει συγκριτικά, εκτιμώντας τη βοήθεια που κατά καιρούς μου έχεις προσφέρει.

Αυτό όμως προϋποθέτει να απεγκαταστήσω την Ε3 και να εγκαταστήσω εκ νέου τη fu.

Έχει δίκιο ο vag74. Και οι δύο μαζί δεν παίζουν. Τη δική σου την εξαφάνισε αμέσως μόλις κατέβασα την Ε3.

 

Οπότε παρεξήγησα τι έγραψε ο highland. Οπότε sorry Βαγγέλη που δεν σε πίστεψα για ότι μπαίνουν ταυτόχρονα. Αν και δεν ήταν το μόνο μου παράπονο (πόσο μάλλον με τα υπόλοιπα που έγραψες). Το ζητάω σχεδόν από το πρώτο post για hyper και κάπου με πιασε το παράπονο :lol: Θα λεγα έστω μια με την μια και μια με την άλλη θα την περνάγατε. Θα μου το κάνατε το χατήρι τόσες μερες που το ζητάω. Διαβάζω και για εντυπωσιακή διαφορά απο προηγούμενες (όχι απλά εξάλειψη bugs) και ήθελα να δω που έφτασε.

 

Λογικά με την 7.2 και wavelet θα κάνετε παπάδες. Εχω ήδη βελτιώσει αρκετές σε νυχτερινά τοπία αλλα δυστυχώς ότι σέταρα είναι για imx586. Πρεπει να το σετάρετε διαφορετικά.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιες gcam προτείνετε να κατεβάσω που να συνυπάρχουν και να μην ακυρώνουν η μία την άλλη?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιες gcam προτείνετε να κατεβάσω που να συνυπάρχουν και να μην ακυρώνουν η μία την άλλη?

 

Όπως ειδα το ενα δείγμα που εβαλε ο citiz, βάλε hyper e2 που λενε τα παιδια και ισως και την bsg για την ταχυτητα και ευκολία λήψης.

 

Η fu24 αν και κάποτε αγαπημένη μάλλον ήρθε η ώρα να δώσει την σκυταλη στην hyper μιας και δεν εχει τα bugs της fu.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιες gcam προτείνετε να κατεβάσω που να συνυπάρχουν και να μην ακυρώνουν η μία την άλλη?
Δοκίμασε τη hypercam E3

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό υποπτεύθηκα. Όμως οι φωτογραφίες που είναι εισερχόμενες στο viber για παράδειγμα, δεν φαίνονται στη συλλογή παρά μόνο στο "άλμπουμς->άλλα άλμπουμ->viber images". Και είναι τοπικά αποθηκευμένες στο κινητό. Ευχαριστώ για την απάντηση, καμιά ιδέα;

 

Από την στιγμή που στο "άλμπουμ" και στα "άλλα άλμπουμ" μπορείς και βλέπεις τους φακέλους με τις φωτογραφίες τότε εάν μπείς μέσα σε κάθε φάκελο και πατήσεις τις τρείς τελίτσες σου έχει την επιλογή "προβολή στις φωτογραφίες".

Επιλέγοντας "προβολή στις φωτογραφίες" σε όλους τους φακέλους τότε αυτομάτως οι φωτογραφίες των φακέλων θα σου εμφανιστούν και στις "φωτογραφίες".

Σχετικά με τον φάκελο Viber που στον εμφανίζει στα "άλλα άλμπουμ" εάν ξαναπάς στις τρείς τελίτσες έχει και την επιλογή "μετακίνηση από άλλα άλμπουμ" όπου μπορείς να μετακινήσεις φακέλους από τα "άλλα άλμπουμ" στο "άλμπουμ".

Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ με την ελληνική, σαφώς καλύτερο πιο ελαφρύ και γρήγορο τηλέφωνο από την στοκ , ξεκινάω λιγο διάβασμα να δω για την καμερα τώρα .
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τη hypercam E3

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

οκ.ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

οκ.ευχαριστω!

 

Είναι εύκολο να μας κατευθύνεστε στην κατάλληλη σελίδα με τις οδηγίες εγκατάστασης;

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Είναι εύκολο να μας κατευθύνεστε στην κατάλληλη σελίδα με τις οδηγίες εγκατάστασης;
Πάνε στο ποστ 4726 και κατέβασε τα αρχεία,την Ε3 με το δεύτερο αρχείο.Μόλις κάνεις εγκατάσταση την hypercam κανε αποδοχή σε ότι σου ζητάει.Πανε στην διαχείριση αρχείων,πάτησε πάνω στον φάκελο δίπλα στον μεγεθυντικο φακό,βρες τον φάκελο με την gcam και άνοιξε τον.Δημιούργησε έναν φάκελο μέσα(όχι μέσα στον φάκελο libs) με το όνομα Config.Μετα κάνε λήψη του αρχείου με τις ρυθμίσεις.Πανε στα αρχεία ξανά ,άνοιξε τον φάκελο δίπλα στο μεγεθυντικο φακό ,βρες το αρχείο ,πάτησε πάνω σου βγάζει κάτι επιλογές,επελεξε μετακίνηση και πάνε ριξτο μέσα στον φάκελο Config.Μετά πάνε ξανάνοιξε την hypercam κάνε διπλό tap στο κενό δίπλα από εκεί που πατάς να βγάλει φωτό και πάτησε την επιλογή restore.Η κάμερα θα κάνει επανεκκίνηση και είσαι έτοιμος.Ελπιζω να βοήθησα.Οτι χρειαστείς ρώτησε,όλο και κάποιος θα βοηθήσει. Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

τελικά ποιο xml πρέπει να περάσουμε για καλύτερα αποτελέσματα?

 

έχω κατεβάσει 3 που έχω δει εδώ μέσα:

 

☘️HE3.XLibV2.ry@m

☘️hyperE3.ry@m.superX☘️

☘️ryamHYPERe2_zoom☘️

 

ποιο είναι καλύτερο?

Link to comment
Share on other sites

τελικά ποιο xml πρέπει να περάσουμε για καλύτερα αποτελέσματα?

 

έχω κατεβάσει 3 που έχω δει εδώ μέσα:

 

☘️HE3.XLibV2.ry@m

☘️hyperE3.ry@m.superX☘️

☘️ryamHYPERe2_zoom☘️

 

ποιο είναι καλύτερο?

Αν έχεις την Ε3 το superx η δοκίμασε και το v2 το καινούριο .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...