Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δηλαδή σε 1-2 χρόνια που πολλά κινητά θα τρέχουν πλέον android 10, θα εξαφανιστεί η δυνατότητα εγγραφής συνομιλίας;

θέλω να πιστεύω ότι θα βρεθεί κάποια λύση για να παραμείνει κάπως η δυνατότητα αυτή.

Ναι δεν θα υπάρχει αυτή η δυνατότητα για νομικούς λόγους στα Android και μάλλον και στα Ios κινητά. Και πολλοί δεν το ξέρουν ακόμη. Και στο δικό μας το note 7 μόλις πάρει τα 10 τώρα στις αρχές της χρονιάς, δε θα υπάρχει η εγγραφή κλήσης. Γιαυτό δεν πρόκειται να μεταβώ στα 10.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν θα υπάρχει αυτή η δυνατότητα για νομικούς λόγους στα Android και μάλλον και στα Ios κινητά. Και πολλοί δεν το ξέρουν ακόμη. Και στο δικό μας το note 7 μόλις πάρει τα 10 τώρα στις αρχές της χρονιάς, δε θα υπάρχει η εγγραφή κλήσης. Γιαυτό δεν πρόκειται να μεταβώ στα 10.

 

Μέσω 3rd party app δεν γινεται;

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμάσει τα πάντα από Εφαρμογές,καμία δεν δουλεύει...το Ν5 της γυναίκας μου με mini 11 λειτουργεί ακόμη,..

Σκύλος κινητό....θα το μπλόκαρω να μην πάει σε 10....και από το Ν8 και μετά τέρμα....ώρα είναι να κόψουν και το ξυπνητήρι να μην κτυπάει με κλειστό τηλ....Όλα να γίνουν μια Σούπα....

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου απίθανο αυτό.Να γυρίσουμε σε εποχή 2005 που αφήναμε τα κινητά ανοιχτά μόνο και μόνο για να χτυπήσει το ξυπνητήρι.Μεγαλο μείον για εμένα η κατάργηση της ηχογράφησης.Με έχει σώσει πολλές φορές .Δεν ξέρω αν θα δουλεύει με προηγουμενα apk ,αν όχι η 10 δεν θα μπει μέχρι να βρεθεί λύση ,αν βρεθεί.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι το app cube acr, δουλεύει σε Android 10. Δοκιμάστε..

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.catalinagroup.callrecorder

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι το app cube acr, δουλεύει σε Android 10. Δοκιμάστε..

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.catalinagroup.callrecorder

Μην κάνετε τον κόπο.το έχω δοκιμάσει,μόνο.την δική μας φωνή ηχογραφεί και αυτή χάλια και με διακοπές....

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως σε ελληνικο απο κοσμοτε δεν εχει ερθει ακομη αναβαθμηση οτα..Τωρα κατι που βλεπω αλλαξε χωρα κανε αυτο κανε εκεινο δεν κανω τπτ αν θελει να ερθει ας ερθει ενημερωση....
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα χώρα από Ελλάδα έβαλα Κύπρο και μου ήρθε ενημέρωση miui 11.Να την εγκαταστήσω ή να περιμένω;
Link to comment
Share on other sites

Μέσω 3rd party app δεν γινεται;
Εξ όσων είχα διαβάσει όχι. Απαγορεύεται εκ του νόμου και έχει δεσμευτεί η Google να τελειώσει με τα android 10 τη δυνατότητα αυτή. Τώρα αν καταφέρουν κάποιες παράνομες εφαρμογές να το καταφέρουν δεν ξέρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μην κάνετε τον κόπο.το έχω δοκιμάσει,μόνο.την δική μας φωνή ηχογραφεί και αυτή χάλια και με διακοπές....

Μη το ψάχνετε. Με τα Android 9 υπάρχει η ενσωματωμένη στο κινητό μας δυνατότητα εγγραφής κλήσεων με άριστα αποτελέσματα και δεν χρειάζεται κάτι άλλο. Με τα android 10 αυτά τελειώνουν. Μόνο την φωνή σου θα ακούς με τέτοιες εφαρμογές τρίτων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άλλαξα χώρα από Ελλάδα έβαλα Κύπρο και μου ήρθε ενημέρωση miui 11.Να την εγκαταστήσω ή να περιμένω;

Εγκατέστησε την. Δεν υπάρχει λόγος να περιμένεις εκτός εάν θέλεις τη δυνατότητα WIFI Calls η οποία δεν λειτουργεί με την 11 προς το παρόν. Εμένα δε με ενδιέφερε αυτό και την εγκατέστησα μέσω Ελβετίας. Το κινητό έχει βελτιωθεί κυρίως σε ότι αφορά τουλάχιστον την notification bar που επιτέλους οι ειδοποιήσεις μένουν θεατές στην μπάρα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το miui 11,είναι πιο κατανοητό το μενού ρυθμίσεων,τα εικονίδια είναι πιο όμορφα.
Link to comment
Share on other sites

Με το RN7 μπήκα για 1η φορά στα Xiaomi και φυσικά δεν γνώριζα (και ακόμη μαθαίνω) τα μυστικά τους.

Ένα απ' αυτά που μ'ενοχλεί εδώ και καιρό είναι το Cloud που γέμισε γρήγορα το δωρεάν και θέλει αγορά χώρου.

Παρατήρησα ότι ενώ λειτουργεί παράλληλα και το Cloud της Google, αυτό δεν έχει συγχρονισμό των μηνυμάτων κλπ που έχει εκείνο της Xiaomi.

 

Υπάρχει τρόπος αφενός να συγχρονίσω όλα αυτά στο Cloud της Google (ή στο Drive), αφετέρου να σταματήσω το συγχρονισμό της Xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες ενω έχω το κινητό στα χέρια μου, δεν μου έρχονται οι κλήσεις και μου έρχεται ένα μήνυμα ότι με κάλεσε ο τάδε αριθμός. Έχω Vodafone cu. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες μέρες ενω έχω το κινητό στα χέρια μου, δεν μου έρχονται οι κλήσεις και μου έρχεται ένα μήνυμα ότι με κάλεσε ο τάδε αριθμός. Έχω Vodafone cu. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

 

Που κολλαει το xiaomi κινητο σου με μια υπηρεσια της vodafone?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με το RN7 μπήκα για 1η φορά στα Xiaomi και φυσικά δεν γνώριζα (και ακόμη μαθαίνω) τα μυστικά τους.

Ένα απ' αυτά που μ'ενοχλεί εδώ και καιρό είναι το Cloud που γέμισε γρήγορα το δωρεάν και θέλει αγορά χώρου.

Παρατήρησα ότι ενώ λειτουργεί παράλληλα και το Cloud της Google, αυτό δεν έχει συγχρονισμό των μηνυμάτων κλπ που έχει εκείνο της Xiaomi.

 

Υπάρχει τρόπος αφενός να συγχρονίσω όλα αυτά στο Cloud της Google (ή στο Drive), αφετέρου να σταματήσω το συγχρονισμό της Xiaomi.

 

Παρε samsung, τα xiaomi ειναι για πιο ψαγμενους. 6 χρονια εχω xiaomi και εχω χρησιμοποιησει μονο το 1,30γκιγκα απο τα 5 που δινει.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Που κολλαει το xiaomi κινητο σου με μια υπηρεσια της vodafone?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Παρε samsung, τα xiaomi ειναι για πιο ψαγμενους. 6 χρονια εχω xiaomi και εχω χρησιμοποιησει μονο το 1,30γκιγκα απο τα 5 που δινει.

Υπάρχει περίπτωση να έχει φορτώσει τις φωτογραφίες του στο cloud

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν τα modules GM's doze και Fde κάνουν δουλειά στην miui;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Απο Σήμερα ξαναγυρίζω σε Χιαομι με το Ν7....Το σεταρα,όλα καλά,...ένα κουφό που είδα μόνο...τράβηξα μια φωτό με φλας και τα φλας δεν λειτουργεί σαν φλας αλλά σαν φακός και απλά τραβάς φωτό,δεν έχει το συνηθισμένο "μπαμ"τού φλας....είναι φυσιολογικό αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Καλή θα ήταν μια σύγκριση με την gcam που είχε στήσει ο Ανδρέας

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αυτό ναι

ας μας πει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Απο Σήμερα ξαναγυρίζω σε Χιαομι με το Ν7....Το σεταρα,όλα καλά,...ένα κουφό που είδα μόνο...τράβηξα μια φωτό με φλας και τα φλας δεν λειτουργεί σαν φλας αλλά σαν φακός και απλά τραβάς φωτό,δεν έχει το συνηθισμένο "μπαμ"τού φλας....είναι φυσιολογικό αυτό?

 

Στις ρυθμίσεις του φλας, έχει 4 επιλογές:

-κλειστο

-αυτοματο

-ενεργο

-φακος

 

Ίσως έχει επιλεγεί η ρύθμιση φακός, άλλαξέ το αν είναι.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

 

Παρε samsung, τα xiaomi ειναι για πιο ψαγμενους. 6 χρονια εχω xiaomi και εχω χρησιμοποιησει μονο το 1,30γκιγκα απο τα 5 που δινει.

 

Καλά τώρα, είναι απάντηση αυτή στο ερώτημά μου;

Link to comment
Share on other sites

Που κολλαει το xiaomi κινητο σου με μια υπηρεσια της vodafone?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Παρε samsung, τα xiaomi ειναι για πιο ψαγμενους. 6 χρονια εχω xiaomi και εχω χρησιμοποιησει μονο το 1,30γκιγκα απο τα 5 που δινει.

 

Αυτό δεν μπορώ να καταλάβω. Αν φταίει η Vodafone ή κάποια εφαρμογή του κινητού? Κάπου διάβασα ότι υπάρχουν εφαρμογές που "τραβάνε" τις κλήσεις από την προώθηση κλήσεων. Μπα ε?

Link to comment
Share on other sites

Καλά τώρα, είναι απάντηση αυτή στο ερώτημά μου;
Μήπως έκανες backaup τις φωτογραφίες της συσκευής;

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έκανες backaup τις φωτογραφίες της συσκευής;

 

 

Ναι, αυτή ήταν η αιτία που γέμισε γρήγορα ο χώρος των 5GB.

Είχα απενεργοποιήσει το συγχρονισμό φωτο, επαφών κλπ, αφού πάνε στο Google, από την ημέρα που είδα ότι γέμισε.

Παιδεύτηκα λίγο για να μπω στο λογαριασμό μου (δεν έστελνε κωδικό στο κινητό) αλλά τελικά τα κατάφερα και διέγραψα όλες τις φωτο (3,13GB).

Επανήλθε και σ' ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του φλας, έχει 4 επιλογές:

-κλειστο

-αυτοματο

-ενεργο

-φακος

 

Ίσως έχει επιλεγεί η ρύθμιση φακός, άλλαξέ το αν είναι.

 

Καλημέρα και χρόνια πολλά. το δοκίμασα και αυτό πολλές φορές αλλά το ίδιο συμβαίνει πάντοτε κάποιο κώλυμα πρέπει να έχει φάει η εφαρμογή γιατί gcam και open camera λειτουργούν κανονικά στο flash.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. το δοκίμασα και αυτό πολλές φορές αλλά το ίδιο συμβαίνει πάντοτε κάποιο κώλυμα πρέπει να έχει φάει η εφαρμογή γιατί gcam και open camera λειτουργούν κανονικά στο flash.
Και σε εμένα έτσι δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Η εφαρμογή Συλλογή μου δείχνει μόνο τις φωτογραφίες που έχουν τραβηχτεί απο το κινητό και βρίσκονται δηλαδή στο φάκελο Κάμερα.

Η εφαρμογή Google photos όμως δουλεύει κανονικά, τις δείχνει όλες.

 

Πως μπορώ να ρυθμίσω τη Συλλογή ώστε να διαβάζει φωτογραφίες και βίντεο και από τους υπόλοιπους φακέλους;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...