Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά όποιος έχει ξεκλειδώσει και δοκιμάζει custom ROMs αξίζει να δοκιμάσει την xtrv 12/12 εβδομαδιαία από την Ελληνική κοινότητα,με διαφορά η καλύτερη custom rom που έχω δοκιμάσει στη συσκευή μας

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χαχα....μολισ εχω περασει την Ε2 και διαβαζω οτι η Ε3 ειναι καλυτερη...φτου κι απ¨την αρχη!
Τι εννοείς; απλά εγκαθιστάς την καινούργια έκδοση.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά.

τελικά έκανα την μετάβαση από το note 5

πήρα το note 7 πολύ ωραία συσκευή τέλεια. αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι ότι ακόμα δεν έχει πάρει miui 11. και το πέντε που είχα την είχε πάρει πως γίνεται αυτό; και αν ισχύει και στις δικές σας συσκευές.. ευχαριστώ...

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλή θα ήταν μια σύγκριση με την gcam που είχε στήσει ο Ανδρέας

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διορθώνω.....

 

Κατέβασα κι εγώ την hupercam, χωρίς ωστόσο να προλάβω να κάνω δοκιμες.

Από τις δύο gcam που είχα, κράτησε μόνο αυτή του bullkin ενώ του Ανδρέα φαίνεται ότι διαγράφηκε.

Καλά Χριστούγεννα σε όλους.

 

Χθες λανθασμένα έγραψα ότι κράτησε αυτή του Ανδρέα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

το έκανα αυτό φίλε μου και μου λέει δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση.

Samsung Galaxy S/GT-I9000

Rom-Slim-i9000-3.1.0-OFFICIAL

Kernel-3.0.52-Semaphore-JB-2.6.0s

Link to comment
Share on other sites

το έκανα αυτό φίλε μου και μου λέει δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση.
Βάλε χώρα Ελβετία

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την V11.4.0 PFGEUXM έχω.
Βάλε την hypercam E3p είναι για Android pie φόρτωσε τα xml και δεν θα έχεις πρόβλημα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διορθώνω.....

 

 

 

 

 

 

 

Χθες λανθασμένα έγραψα ότι κράτησε αυτή του Ανδρέα.

Καλά με του bulkin δεν υπάρχει σύγκριση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρόνια πολλά,

 

προσπαθησα να εγκαταστησω μια απο τις gcam της πρωτης σελιδας του θεματος αλλα μου εβγαλε "ανεπιτυχης εγκατάσταση".

Γνωρίζει καποιος πιθανό λόγο;

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την 11 ,λογικά όμως θα δουλεύει και εξισου καλά στην 10 ,δεν νομίζω να παίζει κάποιο ρόλο.
Ναι αλλά από που θα την κατεβάσουμε και πως θα την εγκαταστήσουμε δεν μας έγραψες. :lol:

Εγώ είμαι ακόμα με την stock. Με το εικονίδιο της stock θα ανοίγουμε και την hypercam ή είναι άλλη εφαρμογή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συντόμευση για τον χρόνο που θα είναι αναμμένη η οθόνη δεν βλέπω να υπάρχει.

Μήπως μπορώ να την δημιουργήσω κι αν ναι πως;

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υ.Γ.: Χρόνια Πολλά με Υγεία & Τύχη σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρόνια πολλά,

 

προσπαθησα να εγκαταστησω μια απο τις gcam της πρωτης σελιδας του θεματος αλλα μου εβγαλε "ανεπιτυχης εγκατάσταση".

Γνωρίζει καποιος πιθανό λόγο;

 

Αφού φαίνεται ότι οι τελευταίες GCam (E2 και E3) έχουν καλλίτερο αποτέλεσμα, γιατί παιδεύεσαι να εγκαταστήσεις τις παλαιότερες;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρόνια πολλά,

 

 

 

προσπαθησα να εγκαταστησω μια απο τις gcam της πρωτης σελιδας του θεματος αλλα μου εβγαλε "ανεπιτυχης εγκατάσταση".

 

Γνωρίζει καποιος πιθανό λόγο;

Θα πρέπει κάποιος mod να τις προσθέσει στη πρώτη σελίδα μαζί με τις οδηγίες εγκατάστασης

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά από που θα την κατεβάσουμε και πως θα την εγκαταστήσουμε δεν μας έγραψες. :lol:

Εγώ είμαι ακόμα με την stock. Με το εικονίδιο της stock θα ανοίγουμε και την hypercam ή είναι άλλη εφαρμογή;

 

Συντόμευση για τον χρόνο που θα είναι αναμμένη η οθόνη δεν βλέπω να υπάρχει.

Μήπως μπορώ να την δημιουργήσω κι αν ναι πως;

 

 

Η Hyper εγκαθίσταται ανεξάρτητα από την stock, αλλά σ' εμένα εξαφάνισε τη μια από τις 2 προηγούμενες του Αντρέα (1η σελίδα).

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά από που θα την κατεβάσουμε και πως θα την εγκαταστήσουμε δεν μας έγραψες. :lol:

 

Εγώ είμαι ακόμα με την stock. Με το εικονίδιο της stock θα ανοίγουμε και την hypercam ή είναι άλλη εφαρμογή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συντόμευση για τον χρόνο που θα είναι αναμμένη η οθόνη δεν βλέπω να υπάρχει.

 

Μήπως μπορώ να την δημιουργήσω κι αν ναι πως;

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υ.Γ.: Χρόνια Πολλά με Υγεία & Τύχη σε όλους.

Θα πρέπει να διαβάσεις μερικές σελίδες πίσω, μπορείς να έχεις και τις δύο εφαρμογές ταυτόχρονα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το έκανα αυτό φίλε μου και μου λέει δεν υπάρχει διαθέσιμη ενημέρωση.
Δεν υπάρχει ακόμα διαθέσιμη ενημέρωση γιατί υπάρχει πρόβλημα με το wifi calling το οποίο δεν λειτουργεί.

Αν δεν σε ενδιαφέρει το wifi calling τότε μόνο άλλαξε τη χώρα σε Ελβετία ώστε να σου έρθει η αναβάθμιση.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει κάποιος mod να τις προσθέσει στη πρώτη σελίδα μαζί με τις οδηγίες εγκατάστασης

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακριβώς. Ή προς το παρόν, αν κάποιος θυμάται στο περίπου σε ποιά σελίδα υπάρχουν οδηγίες, θα εξυπηρετούσε να τις αναφέρει.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Ποια rom έχεις;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι καλύτερη η Ε3

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσοι είστε σε miui για να δουλέψει η hypercam 3 θέλει να κατεβάσουμε το αρχεία που είναι για pie Android 9

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για τα settings κραταμε το xml αρχειο που εχουμε και στην Ε2 η υπαρχουν νεα για την Ε3? Για android 9 υπαρχει E3 εκδοση Ρ? Τελικα βρηκα ποστ νο.4726 για link και xml αρχειο. OK.

Edited by manos1958_
Link to comment
Share on other sites

εκεί ναι δεν θα πειράξει την άλλη απλά θα έχεις και τα δύο xml

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η καινούρια hypercam E3 για Android pie

 

https://f.celsoazevedo.com/file/cfiles/gcm1/HyperCam_E3.0_P.apk

 

Και το καινούριο xml

 

https://drive.google.com/file/d/1-HTRihLXbEHzO6Q_MYLEKfp0gO-TFO2d/view?usp=drivesdk

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εγκατεστησα την Ε3 και προσπαθω να κατεβασω το νεο xml αρχειο και δεν κατεβαινει απο κανενα browser. σε ολους μου λεει λαθος δεν βρεθηκε ο διακομιστης. Εχω κανει εκκαθαριση δεδομενων πριν κατεβασω. καποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα κι εγώ την hupercam, χωρίς ωστόσο να προλάβω να κάνω δοκιμες.

Από τις δύο gcam που είχα, κράτησε μόνο αυτή με το xml του Ανδρέα. Την άλλη, μάλλον του bullkin, την εξαφάνισε.

Σωστός δεν είναι ο τύπος του xml που μου εμφανίζει ως επιλογή;

Ευχαριστώ.

Καλά Χριστούγεννα σε όλους.

 

105e805c886e34335a5dd2590c176da1.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Ρε παιδιά πως γίνεται αυτό το choose config; Δεν μου βγάζει τέτοια επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Διπλό tap στο μαύρο πλαίσιο που βλέπεις όταν ανοίγεις την κάμερα κι εν συνεχεία επιλέγεις το config που θέλεις.

Απαραίτητη προϋπόθεση να το έχεις ρίξει πρωτίστως στο φάκελο της gcam.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αφού φαίνεται ότι οι τελευταίες GCam (E2 και E3) έχουν καλλίτερο αποτέλεσμα, γιατί παιδεύεσαι να εγκαταστήσεις τις παλαιότερες;

 

Για να χω και γω μια εικονα, μπορει καποιος να κανει συγκριση της hyper σε νυχτερινα τοπια με την πρωτη προταση; (πχ φωτισμένο δρομο)

Πρώτη πρόταση εννοώ την fu24.

 

Πάντως μεγάλη διαφορά βλέπω με τις τελευταίες 7.2 που έχουν το wavelet του cstark και το pixel binning (μερα/νυχτα) του savitar (πχ στην urnyx 1.8, onfire κλπ)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Πολύ κακό αυτό,για εμένα είναι μια πάρα πολύ χρήσιμη λειτουργία και με έχει βοηθήσει πάρα πολύ να κρατήσω σημειώσεις για οτιδήποτε ενώ δεν μπορούσα με κάποιον άλλο τρόπο.Με βλέπω να μενω στο 9 για πάντα.

 

Εγώ είμαι ελεύθερος επαγγελματίας και μου έδιναν παραγγελίες ενώ οδηγούσα, καθώς όλη την ημέρα στους δρόμους.ηχογραφούσα όταν δεν μπορούσα να γράψω. Ακόμη και την γυναίκα μου η τις κόρες μου όταν ήθελαν να τους φέρω κάτι.πηρα το Α7 για την Αμολεντ,Καλό δεν λέω αλλά μου δεθηκαν τα χερια.τωρα ψάχνω να βρω ένα 128αρι Ν7 για ανταλλαγη. Αν δεν βρω θα αγοράσω ένα,παμφτηνο είναι,το Ν8 και όσα έψαξα δεν έχουν την συγκεκριμένη λειτουργία....

Link to comment
Share on other sites

Διπλό tap στο μαύρο πλαίσιο που βλέπεις όταν ανοίγεις την κάμερα κι εν συνεχεία επιλέγεις το config που θέλεις.

Απαραίτητη προϋπόθεση να το έχεις ρίξει πρωτίστως στο φάκελο της gcam.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

 

Φίλε μου με έσωσες! Τώρα λειτουργεί μια χαρά! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Καλή χρονιά με υγεία και χαρά!:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ είμαι ελεύθερος επαγγελματίας και μου έδιναν παραγγελίες ενώ οδηγούσα, καθώς όλη την ημέρα στους δρόμους.ηχογραφούσα όταν δεν μπορούσα να γράψω. Ακόμη και την γυναίκα μου η τις κόρες μου όταν ήθελαν να τους φέρω κάτι.πηρα το Α7 για την Αμολεντ,Καλό δεν λέω αλλά μου δεθηκαν τα χερια.τωρα ψάχνω να βρω ένα 128αρι Ν7 για ανταλλαγη. Αν δεν βρω θα αγοράσω ένα,παμφτηνο είναι,το Ν8 και όσα έψαξα δεν έχουν την συγκεκριμένη λειτουργία....

Γιαυτό χρησιμοποιώ Xiaomi τα τελευταία 4 χρόνια. Έχουν την επιλογή να κάνεις ηχογράφηση κλήσης που με εξυπηρετεί και μένα πολύ. Να προσέξεις όμως αν πάρεις οποιοδήποτε κινητό με δυνατότητα ηχογράφησης κλήσης να μην κάνεις αναβάθμιση όταν αυτή διατεθεί σε android 10 γιατί απλά αυτή η δυνατότητα δεν θα υπάρχει πλέον ούτε καν με εφαρμογή τρίτων.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου με έσωσες! Τώρα λειτουργεί μια χαρά! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Καλή χρονιά με υγεία και χαρά!:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιαυτό χρησιμοποιώ Xiaomi τα τελευταία 4 χρόνια. Έχουν την επιλογή να κάνεις ηχογράφηση κλήσης που με εξυπηρετεί και μένα πολύ. Να προσέξεις όμως αν πάρεις οποιοδήποτε κινητό με δυνατότητα ηχογράφησης κλήσης να μην κάνεις αναβάθμιση όταν αυτή διατεθεί σε android 10 γιατί απλά αυτή η δυνατότητα δεν θα υπάρχει πλέον ούτε καν με εφαρμογή τρίτων.

 

δηλαδή σε 1-2 χρόνια που πολλά κινητά θα τρέχουν πλέον android 10, θα εξαφανιστεί η δυνατότητα εγγραφής συνομιλίας;

θέλω να πιστεύω ότι θα βρεθεί κάποια λύση για να παραμείνει κάπως η δυνατότητα αυτή.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...