Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προφανώς θα εννοείς την επιλογή <<Ενημέρωση συστήματος>> μέσα από τις <<Ρυθμίσεις>>.

Τα δεδομένα που τα διαγράφουμε από εκεί;

Εκτός αν δεν εννοείς την <<Ενημέρωση συστήματος>>.

 

Αυτό είναι και τον τρόπο τον έγραψε το παιδί στο πόστ

#4291

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά το κινητό της φίλης με το WiFi calling έφτιαξε μια χαρά. Πιάνει παντού σήμα μέσω WiFi. Σώθηκε. Ευχαριστώ όλους όσοι βοήθησαν
Εννοείς με την 11 έχει wifi calling ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Εγώ πάντως βελτίωση με μπαταρία δεν έχω παρατηρήσει. Το αντίθετο. Βελτίωση έχει ο proximity sensor που πλέον λειτουργεί σωστά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Εγώ πάντως βελτίωση με μπαταρία δεν έχω παρατηρήσει. Το αντίθετο. Βελτίωση έχει ο proximity sensor που πλέον λειτουργεί σωστά.

 

Και σε μένα με την 11 επιτέλους λειτουργεί ο proximity.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας άλλος πρόβλημα με το σήμα;Εκεί που μιλάς κόβετε τελείως ,κλείνει η γραμμή και μετά από λίγο ξαναέρχεται. Πολλές φορές ενώ δίνει ότι έχει σήμα σε παίρνουν τηλέφωνο και φαίνεται κλειστό και μετά από λίγο σου έρχεται μήνυμα ότι σε καλούσαν.Μέσα από το μενού η ισχύς του σήματος δεν είναι ποτέ καλύτερη από -103 db.Το κινητό ήρθε με Global Rom (MI οχι EU) με την 10.3.6. Πήρε την 10.3.10 χωρίς αλλαγή στο πρόβλημα και τώρα έχει την 10.3.12.Υπάρχει κανένας τρόπος να ελεγχθεί αν είναι θέμα συσκευής;
It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς με την 11 έχει wifi calling ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι ο φίλος αναφέρεται σε συσκευή με MIUI 10.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι και τον τρόπο τον έγραψε το παιδί στο πόστ

#4291

Συγνώμη αλλά <<διαγραφή δεδομένων>> σε εκείνο το σημείο απλά ΔΕΝ υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

Μπες στις εφαρμογές, πάνω δεξιά έχει τρις τέλειες, πάτα εκεί, πρέπει να σου δείχνει ένα μενού, πάτα εμφάνιση όλων των εφαρμογών, κοίτα για αναβάθμιση η ενημέρωση (δεν έχω το κινητό μαζί μου).
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες είναι είναι στην <<διαχείριση εφαρμογών>> κι όχι στην <<ενημέρωση συστήματος>>.

Πάραυτα πάτησα τις τρεις τελίτσες και επέλεξα την εμφάνιση όλων των εφαρμογών αλλά δεν δε βρήκα εφαρμογή που να λέει <<αναβάθμιση>> ούτε <<ενημέρωση>> ώστε να πατήσω παρατεταμένα πάνω όπως προείπε ο φίλος @xnikos στον φίλο @pyrovoliko.

 

Αρκετά νωρίτερα τώρα, στο Ρυθμίσεις -> Σχετικά με το τηλέφωνο -> Ενημέρωση συστήματος, πάνω δεξιά που είχε τρεις τελίτσες πάντα μου είχε τρεις επιλογές: <<Λήψη τελευταίου πακέτου>>, <<Ενημέρωση ρυθμίσεων>> και <<Περισσότερα>>. Είπα λοιπόν, μετά από καιρό, ας πατήσω <<Λήψη τελευταίου πακέτου>> (για πολλοστή φορά) μπας και από εκεί βρει και κατεβάσει την 11.

Φυσικά και δε βρήκε κάτι καινούριο αλλά ξανά έκανε λήψη και εγκατάσταση της υπάρχουσας 10.3.6.

Αφού λοιπόν τελείωσε και πάτησα το αναμενόμενο <<επανεκκίνηση τώρα>> διαπίστωσα μπαίνοντας ξανά στο, Ρυθμίσεις -> Σχετικά με το τηλέφωνο -> Ενημέρωση συστήματος, πατώντας πάλι τις τρεις τελίτσες οι επιλογές αυξήθηκαν σε έξι με επιπλέον αυτές τις τρεις: <<Επιλογή πακέτου ενημέρωσης>>, <<Επανεκκίνηση σε Λειτουργία ανάκτησης>> και <<Τι νέο υπάρχει>>.

Έχει συμβεί σε κανέναν αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις πρόβλημα. Η επιλογή πακέτο ενημέρωση είναι όταν κατεβάσεις μόνο σου το recovery zip, από υπολογιστή, που δεν το έχουν ανεβάσει στο official site,, μπορείς όμως να το βρεις κλπ,, ( έτσι έκανα την ενημέρωση σε mi 9).

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://c.mi.com/in/miuidownload/detail?device=1700360

 

To official site, δεν το ανέβασαν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://c.mi.com/forum.php?mod=viewthread&tid=2580061&aid=4952164&from=album&page=1

 

Δεν το έχω δουλέψει!!!!, Και πρέπει να κατεβάσει την recovery (???), Kai oxi OTA,, πάρε γνώμες πριν κάνεις κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες είναι είναι στην <<διαχείριση εφαρμογών>> κι όχι στην <<ενημέρωση συστήματος>>.

Πάραυτα πάτησα τις τρεις τελίτσες και επέλεξα την εμφάνιση όλων των εφαρμογών αλλά δεν δε βρήκα εφαρμογή που να λέει <<αναβάθμιση>> ούτε <<ενημέρωση>> ώστε να πατήσω παρατεταμένα πάνω όπως προείπε ο φίλος @xnikos στον φίλο @pyrovoliko.

 

Αρκετά νωρίτερα τώρα, στο Ρυθμίσεις -> Σχετικά με το τηλέφωνο -> Ενημέρωση συστήματος, πάνω δεξιά που είχε τρεις τελίτσες πάντα μου είχε τρεις επιλογές: <<Λήψη τελευταίου πακέτου>>, <<Ενημέρωση ρυθμίσεων>> και <<Περισσότερα>>. Είπα λοιπόν, μετά από καιρό, ας πατήσω <<Λήψη τελευταίου πακέτου>> (για πολλοστή φορά) μπας και από εκεί βρει και κατεβάσει την 11.

Φυσικά και δε βρήκε κάτι καινούριο αλλά ξανά έκανε λήψη και εγκατάσταση της υπάρχουσας 10.3.6.

Αφού λοιπόν τελείωσε και πάτησα το αναμενόμενο <<επανεκκίνηση τώρα>> διαπίστωσα μπαίνοντας ξανά στο, Ρυθμίσεις -> Σχετικά με το τηλέφωνο -> Ενημέρωση συστήματος, πατώντας πάλι τις τρεις τελίτσες οι επιλογές αυξήθηκαν σε έξι με επιπλέον αυτές τις τρεις: <<Επιλογή πακέτου ενημέρωσης>>, <<Επανεκκίνηση σε Λειτουργία ανάκτησης>> και <<Τι νέο υπάρχει>>.

Έχει συμβεί σε κανέναν αυτό;

Ενημερώσεις λέγεται η εφαρμογη. Με εικονίδιο, ένα βελάκι που δείχνει προς τα πάνω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά <<διαγραφή δεδομένων>> σε εκείνο το σημείο απλά ΔΕΝ υπάρχει.

 

Εδω, πως ανεβάζω εικόνα;

Να σου δείξω ακριβώς που υπάρχει.

Αλλά μου λέει πως η εικόνα είναι μεγάλη που πάω να ανεβάσω...

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να εμφανίζεται η εικόνα...

Κάτω δεξιά, γράφει εκκαθάριση δεδομένων

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με 10.3.6.0 PFGEUXM.

Εκανα εκκαθάριση δεδομένων (όπως φαίνεται στην εικόνα που έχει ανεβάσει ο @conan1) πάτησα στο "λήψη τελευταίου πακέτου" και τζίφος, "κατέβηκε" πάλι η 10.3.6.0.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε MIUI 11, έχω χάσει τα badges στο Signal - το σηματάκι με τον αριθμό των ειδοποιήσεων πάνω στο εικονίδιο της εφαρμογής. Σε άλλες εφαρμογές, όπως τα SMS φαίνεται σωστά. Ξαναρύθμισα δικαιώματα, έβγαλα/έβαλα autostart και το πρόβλημα παραμένει. Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Είμαι με 10.3.6.0 PFGEUXM.

 

Εκανα εκκαθάριση δεδομένων (όπως φαίνεται στην εικόνα που έχει ανεβάσει ο @conan1) πάτησα στο "λήψη τελευταίου πακέτου" και τζίφος, "κατέβηκε" πάλι η 10.3.6.0.

Αυτό δεν θα αλλάξει. Αυτό είναι το τελευταίο πακέτο που έχεις εγκαταστήσει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα κάτι λάθος ?

 

Δεν θα έπρεπε με αυτή την διαδικασία να κατέβει η miui 11

Θα έρθει κάποια στιγμή. Και σε συγγενικά πρόσωπα, δεν έχει έρθει ακόμη η 11. Note 7 και mi8 lite. Αλλά κάποια μέρα θα έρθει η ενημέρωση...

 

Στάλθηκε από το MI 8 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Διαβάζω πως το WiFi Call δεν λειτουργεί προς το παρόν με το MIUI 11. Αυτο ισχύει για Cosmote, αλλά και για Vodafone? Γιατί Vodafone έχω. Αν δεν λειτουργεί, να κατεβάσω την εφαρμογή που έχει η Vodafone
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα κάτι λάθος ?

Δεν θα έπρεπε με αυτή την διαδικασία να κατέβει η miui 11

Κατέβασε την εφαρμογή downmi απ' playstore και κατέβασε από εκεί την 11
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε MIUI 11, έχω χάσει τα badges στο Signal - το σηματάκι με τον αριθμό των ειδοποιήσεων πάνω στο εικονίδιο της εφαρμογής. Σε άλλες εφαρμογές, όπως τα SMS φαίνεται σωστά. Ξαναρύθμισα δικαιώματα, έβγαλα/έβαλα autostart και το πρόβλημα παραμένει. Καμιά ιδέα;

 

Δεν είχα προσέξει ότι πέρα από τα δικαιώματα για εμφάνιση notifications έχει χωριστή επιλογή για Badges ανά εφαρμογή. Εκεί είχαν αφαιρεθεί κάποιες εφαρμογές μετά την αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Νέο φαινόμενο: μπαίνω στις καρτέλες κάποιων επαφών μου και δεν λειτουργεί κανένα κουμπί εκτός από αυτό της κλήσης...

Δεν μπορώ να κάνω edit την επαφή, δεν μπορώ να στείλω μήνυμα, δεν ανταποκρίνονται οι τρεις τελείες πάνω δεξιά ούτε το βελάκι επάνω αριστερά... Δεν συμβαίνει σε όλες τις επαφές αλλά ούτε και συνέχεια στις ίδιες, σαν να "μπρικάρει" κατά βούληση ένα πράγμα...

Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την εφαρμογή downmi απ' playstore και κατέβασε από εκεί την 11

Δεν έχω καμία πρεμούρα για τη 11. Κάποια στιγμή θα έρθει ota δεν θα πεθάνουμε κιόλας .

Απλά έγραψα ότι ακολούθησα τόν τρόπο που πρότειναν κάποια παιδιά αλλά δεν "περπάτησε".

Άσχετο αλλά απλά από περιέργεια το downmi από που αντλεί τις rom ? Είναι άξιο εμπιστοσύνης?

Δεδομένου ότι την 11PFGEUXM δεν την έχω στα επίσημα φόρα .

Edited by kostas45
Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζω το επίμαχο τμήμα μιας τέτοιας φωτογραφίας. Ακριβώς αριστερά από το φωτιστικό βλέπετε να "καθρεπτίζονται" οι λάμπες του!

 

https://www.dropbox.com/s/fjxlm49mfvtzxom/sample.jpg?dl=0

 

Παιδιά, θα παρακαλέσω κάποιον που έχει το συγκεκριμένο κινητό να δοκιμάσει αυτό που περιγράφω και με προβληματίζει και να μου πει εάν βλέπει κάτι αντίστοιχο, για να ξέρω εάν αυτό που με προβλημάτισε είναι φυσιολογικό/αποδεκτό ή εάν πρέπει να στείλω το κινητό στο σέρβις. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! :)

 

Να ενημερώσω ότι αφαίρεσα το αρχείο φωτογραφίας, αφού το θέμα λύθηκε πλέον οριστικά. Σήμερα είχα την ευκαιρία να τσεκάρω το θέμα με ένα ίδιο κινητό συναδέλφου, και είμαι πλέον σίγουρος ότι δεν υπάρχει πρόβλημα ειδικά με την κάμερα του δικού μου κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...