Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαλτε τον poco launcher.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει τέτοια ρύθμιση

 

Έχει δίκιο ο φίλος.

Στην Ελληνική 11 υπάρχει η ρύθμιση.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο φίλος.

Στην Ελληνική 11 υπάρχει η ρύθμιση.

Αυτό που σε κάθε χώρα έχει και διαφορετική λειτουργία με ξεπερνάει στην Xiaomi. Δεν γίνεται να αλλάζεις χώρα, π.χ Ελλάδα, και να μην έχεις την εφαρμογή Θέματα. Να παίρνει άλλη αναβάθμιση για την Κίνα άλλη για την Ευρώπη και άλλη για κάθε χώρα ξεχωριστά. Τι να πω. Ίδωμεν.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που σε κάθε χώρα έχει και διαφορετική λειτουργία με ξεπερνάει στην Xiaomi. Δεν γίνεται να αλλάζεις χώρα, π.χ Ελλάδα, και να μην έχεις την εφαρμογή Θέματα. Να παίρνει άλλη αναβάθμιση για την Κίνα άλλη για την Ευρώπη και άλλη για κάθε χώρα ξεχωριστά. Τι να πω. Ίδωμεν.

 

Yπαρχουν καποιοι περιορισμοι και δικαιωματα ανα κρατος φιλε.Π.χ. με την ενταση του ηχου κτλ.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχουν καποιοι περιορισμοι και δικαιωματα ανα κρατος φιλε.Π.χ. με την ενταση του ηχου κτλ.

 

Εδώ δεν μιλάμε όμως για τον ήχο μόνο ή για ακατάλληλα περιεχόμενα π.χ. Μιλάμε για ένα θέμα όπως το συρτάρι εφαρμογών όπου σε Ελληνική έκδοση υπάρχει και σε άλλη χώρα όχι.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν μιλάμε όμως για τον ήχο μόνο ή για ακατάλληλα περιεχόμενα π.χ. Μιλάμε για ένα θέμα όπως το συρτάρι εφαρμογών όπου σε Ελληνική έκδοση υπάρχει και σε άλλη χώρα όχι.

 

Προφανως μιλανε για Την Ελληνικη rom που φτιαχνουν τα παιδια στο Eλληνικο fora.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Αυτή η 11 θα μας τρελάνει....

Άλλο θέμα πάλι...

Έχω συνδεδεμένο το miband2.

Βγαίνω για τρέξιμο και ανοίγω το gps. Στο τέλος όταν πάω να το κλείσω η διαδρομή είναι ατελείωτα ζιγκ Ζαγκ .

Πριν την ενημέρωση δεν είχα αυτό το προβλημα.

Παραθέτω το χάρτη για να δείτε τι εννοώ.

Επίσης ένα χάρτη πριν την ενημέρωση στην ίδια ακριβώς διαδρομή.

Μήπως μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Gps είναι σε υψηλή ακρίβεια.

Link to comment
Share on other sites

@leftko

 

Σχετικά με τις φωτό που σβηνονται από gcam

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7925899#post7925899

Edited by citiz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Σήμερα τράβηξα κάτι φωτογραφίες, και μετά από μια ώρα μπαίνω τις βλέπω, αφήνω το κινητό, κ μετά από λίγο οι φωτογραφίες εξαφανίστηκαν. Ήταν αλλού 25 φωτογραφίες από τις 30 που τράβηξα εκείνη τη στιγμή.

 

Πήγα να τις ανεβάσω το Google photos, τις βλέπω, πάω να τις ανεβάσω και όταν ανεβαίνουν βλέπω κ ανέβηκαν μόνο 5. Πάω στη συλλογή και οι φωτογραφίες είχαν εξαφανιστεί. Μπορώ κάπως να τις ανακτήσω?

 

Είχαν όλες τραβηχτεί με Google camera

μήπως τις τράβηξες σε portrait mode?

αποθηκεύονται αλλού...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ δεν μιλάμε όμως για τον ήχο μόνο ή για ακατάλληλα περιεχόμενα π.χ. Μιλάμε για ένα θέμα όπως το συρτάρι εφαρμογών όπου σε Ελληνική έκδοση υπάρχει και σε άλλη χώρα όχι.

συγνώμη αλλά δεν το κατέχεις το θέμα...

official* υπάρχουν οι κινέζικες rom και η global(stable)

η κινέζικη εκτός από stable έχει και dev(όπως παλιότερα και η global)

η "ελληνική" rom βασίζεται στην china dev όπως κι η "ευρωπαική"(.eu)

οι dev ενημερώνονται σχεδόν κάθε εβδομάδα, έχουν περισσότερες και νεώτερες λειτουργίες σε σχέση με την stable

(όπως πχ το συρτάρι εφαρμογών)

δεν έχει δλδ κάτι διαφορετικό η ελληνική σε σχέση με την επίσημη dev(εκτός κάποιες μικροβελτιώσεις και φυσικά αφαίρεση κάθε κινεζιάς)

"θέματα" δεν υπάρχουν στην global λόγω ευρωπαικού GDPR

όλες οι εταιρίες έχουν διαφορετικές εκδόσεις ανά αγορά, απλά η xiaomi ποντάρει πολύ στην dev(άρα στην κοινότητα) και καλά κάνει

και για όσους κολάνε στις λέξεις, μια χαρά stable είναι και αυτή

*official είναι μόνο οι παραπάνω τρεις

*"ελληνική","ευρωπαϊκή" κτλ θεωρούνται φυσικά custom κι ας είναι 99% official

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα η τοποθεσία δεν δουλεύει όταν το έχω χώρα Ελλάδα, μόλις το έβαλα Ελβετία δούλεψε κανονικά,θα έχω κάποιο πρόβλημα αν το αφήσω Ελβετία;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Oti χειροτερο σε λειτουργικο εχω δει. αρκετες φορες χανει την συνδεση με το wifi και ενω δειχνει οτι ειναι ενεργο και με φουλ σημα σε ερχονται ειδοποιησεις....δεν ξερω αυτοι οι κινεζοι δεν τους απασχολει καθολου το redmi note 7?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα η τοποθεσία δεν δουλεύει όταν το έχω χώρα Ελλάδα, μόλις το έβαλα Ελβετία δούλεψε κανονικά,θα έχω κάποιο πρόβλημα αν το αφήσω Ελβετία;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κανένα απολύτως, και εγω Ελβετία το έχω για την αυξημένη ενταση στα ακουστικα.

 

Έχει ανέβει κατακόρυφα η μπαταρία μετά το update ή είναι ιδέα μου;

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία...στην GCam είναι καλύτερα οταν τραβάμε φωτογραφία να πατάμε πάνω στην οθόνη για εστίαση ή να το αφήνουμε να κάνει μόνο του με όποιο αποτέλεσμα έχει; το λέω γιατί όταν πατάω εγώ πάνω στην οθόνη να εστιάσει δίνει φωτεινότητα η οποία δεν ξέρω αν είναι θετική για το καλύτερο αποτέλεσμα..
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία...στην GCam είναι καλύτερα οταν τραβάμε φωτογραφία να πατάμε πάνω στην οθόνη για εστίαση ή να το αφήνουμε να κάνει μόνο του με όποιο αποτέλεσμα έχει; το λέω γιατί όταν πατάω εγώ πάνω στην οθόνη να εστιάσει δίνει φωτεινότητα η οποία δεν ξέρω αν είναι θετική για το καλύτερο αποτέλεσμα..

 

Καλύτερα χωρίς ταπ. Μόνο αν δεις ότι δεν έχει εστιάσει θα κάνεις ταπ. Αλλά γενικά δουλεύει σωστότερα όταν το αφήνεις ως έχει.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα χωρίς ταπ. Μόνο αν δεις ότι δεν έχει εστιάσει θα κάνεις ταπ. Αλλά γενικά δουλεύει σωστότερα όταν το αφήνεις ως έχει.

 

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση..μήπως ξέρεις πώς είναι καλό να έχουμε την επιλογή HDR+;

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση..μήπως ξέρεις πώς είναι καλό να έχουμε την επιλογή HDR+;

 

Αναλόγως αν έχεις κίνηση είναι η απάντηση. Τα γράφω αναλυτικά στον οδηγό.

 

Υ.Γ. Στην πρώτη gcam δεν δουλεύει το zsl. Οπότε εκει αστο μόνιμα δεξια

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

συγνώμη αλλά δεν το κατέχεις το θέμα...

official* υπάρχουν οι κινέζικες rom και η global(stable)

η κινέζικη εκτός από stable έχει και dev(όπως παλιότερα και η global)

η "ελληνική" rom βασίζεται στην china dev όπως κι η "ευρωπαική"(.eu)

οι dev ενημερώνονται σχεδόν κάθε εβδομάδα, έχουν περισσότερες και νεώτερες λειτουργίες σε σχέση με την stable

(όπως πχ το συρτάρι εφαρμογών)

δεν έχει δλδ κάτι διαφορετικό η ελληνική σε σχέση με την επίσημη dev(εκτός κάποιες μικροβελτιώσεις και φυσικά αφαίρεση κάθε κινεζιάς)

"θέματα" δεν υπάρχουν στην global λόγω ευρωπαικού GDPR

όλες οι εταιρίες έχουν διαφορετικές εκδόσεις ανά αγορά, απλά η xiaomi ποντάρει πολύ στην dev(άρα στην κοινότητα) και καλά κάνει

και για όσους κολάνε στις λέξεις, μια χαρά stable είναι και αυτή

*official είναι μόνο οι παραπάνω τρεις

*"ελληνική","ευρωπαϊκή" κτλ θεωρούνται φυσικά custom κι ας είναι 99% official

Φίλε μου εγώ δεν αγόρασα ένα κινητό για να ξέρω ποιος και τι κάνει με τις εκδόσεις (Stable ή Κινέζικη). Εγώ πήρα ένα κινητό που μου άρεσε και παρατήρησα ένα πράγμα που μου έκανε εντύπωση και για αυτό το σχολίασα.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ δεν αγόρασα ένα κινητό για να ξέρω ποιος και τι κάνει με τις εκδόσεις (Stable ή Κινέζικη). Εγώ πήρα ένα κινητό που μου άρεσε και παρατήρησα ένα πράγμα που μου έκανε εντύπωση και για αυτό το σχολίασα.

 

Kαι σου εξηγησε το παληκαρι, οπως και οι υπολοιποι, οτι παρανοησες και νομιζες οτι μιλουν για ελληνικη γλωσσα ενώ εγραφαν για ελληνική ρομ.

 

Το οτι αλλαζεις χωρα και ψιλοαλλαζουν πραγματα, δεν ειναι "μονοπωλιο" της xiaomi. ΟΛΕΣ οι εταιριες, αναλογως την χωρα ακολουθουν κ καποιες οδηγιες. Πχ σε ολα τα κινητα αν βαλεις ελβετια δεν εχεις την προειδοποιηση για την μεγιστη ισχυ στον ηχο στα ακουστικα, οταν πας να το μαξαρεις.

Link to comment
Share on other sites

Kαι σου εξηγησε το παληκαρι, οπως και οι υπολοιποι, οτι παρανοησες και νομιζες οτι μιλουν για ελληνικη γλωσσα ενώ εγραφαν για ελληνική ρομ.

 

Το οτι αλλαζεις χωρα και ψιλοαλλαζουν πραγματα, δεν ειναι "μονοπωλιο" της xiaomi. ΟΛΕΣ οι εταιριες, αναλογως την χωρα ακολουθουν κ καποιες οδηγιες. Πχ σε ολα τα κινητα αν βαλεις ελβετια δεν εχεις την προειδοποιηση για την μεγιστη ισχυ στον ηχο στα ακουστικα, οταν πας να το μαξαρεις.

Εγώ κατάλαβα τι είπε το παλικάρι απλά δεν μου αρέσει όταν σε ένα κινητό που δεν παραβιάζει κάποιον νόμο σε μία χώρα γιατί να έχει διαφορετικές λειτουργίες; Τέλος πάντων ευελπιστούμε σε νεότερες αναβαθμίσεις να πάρουμε όλα τα καλούδια τις MIUI 11.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατάλαβα τι είπε το παλικάρι απλά δεν μου αρέσει όταν σε ένα κινητό που δεν παραβιάζει κάποιον νόμο σε μία χώρα γιατί να έχει διαφορετικές λειτουργίες; Τέλος πάντων ευελπιστούμε σε νεότερες αναβαθμίσεις να πάρουμε όλα τα καλούδια τις MIUI 11.

Προφανως εχεις μπερδευτει,θα προτεινα να γκουγκλαρεις ωστε να ενημερωθεις περι της νομοθεσιας κτλ.:)

Για περαιτέρω καλουδια απο το 10ρι και μετα θα δεις.

Συρτάρι παντως ΔΕΝ θα δεις.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

@leftko

 

Σχετικά με τις φωτό που σβηνονται από gcam

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7925899#post7925899

Ευχαριστώ.. δυστυχώς μάλλον αυτό έγινε.. αλλά μου κάνει εντύπωση που για μια δυο ώρες οι φωτογραφίες υπήρχαν..

Ελπίζω να μην έχω χάσει και άλλες που δεν ξέρω. Αυτές ευτυχώς δεν ήταν πολύ σημαντικές

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά το κινητό της φίλης με το WiFi calling έφτιαξε μια χαρά. Πιάνει παντού σήμα μέσω WiFi. Σώθηκε. Ευχαριστώ όλους όσοι βοήθησαν

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Για περαιτέρω καλουδια απο το 10ρι και μετα θα δεις.

Συρτάρι παντως ΔΕΝ θα δεις.

Συρτάρι εγώ (με dev) έχω απ την πρώτη 11 και κάπου διάβαζα ότι έρχεται στην επόμενη stable

Παιδιά τελικά το κινητό της φίλης με το WiFi calling έφτιαξε μια χαρά. Πιάνει παντού σήμα μέσω WiFi. Σώθηκε. Ευχαριστώ όλους όσοι βοήθησαν

αρκεί να μείνει σε miui 10, μέχρι νεωτέρας...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...