Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεγάλο θέμα με το vowifi ρε παιδιά. Ήταν η καλύτερη λειτουργία για εμένα... Δεν έχω σήμα σπίτι με καμμια εταιρία. (και όχι δεν μένω σε υπόγειο :)) Έχουμε κανένα νέο?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά πρέπει να στείλουν τα άτομα που γνωρίζουν στα σχόλια της Xiaomi αναφορά για το WifiCall που δεν λειτουργεί με την αναβάθμιση και μετά..
Όντως παιδιά είναι σημαντικό το πρόβλημα. Εγώ έχω στείλει. Κάπου διάβασα ότι σταμάτησαν την διανομή λόγω αυτού του bug.... Μακαρι να ισχύει και να δράσουν αμεσα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα γιατι μου σβηνει φωτο με την bulkin gcam. Συμβαινει μονο στο potrait mode. Λοιπον εχει ενα setting μεσα η gcam που του γραφει οτι ενδεχεται να σβησουν οι φωτο!!! Αν ειναι δυνατον ρε παιδες πως μπορει να ισχυει κατι τετοιο;

Παμε settings-photo-Advanced-Potrait-Save to/DCIM/Camera

Εγω το απενεργοποιησα, αλλα τωρα δεν εμφανιζει τις φωτο αυτες στις φωτογραφιες αλλα στο Αλμπουμ. Εμενα οτι ειχα βγαλει σε potrait μου τις εσβησε, ευτυχως ειχα τις περισσοτερες στο google phots.

Link to comment
Share on other sites

Το ενοχλητικό bug στο viber με την οθόνη που δεν "νιώθει" για να μπει σε μία συνομιλία όταν πατάς πάνω και με λίγο scroll πάνω κάτω μετά είναι οκ θα διορθωθεί;

Είναι της συσκευής ή της εφαρμογής το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Το ενοχλητικό bug στο viber με την οθόνη που δεν "νιώθει" για να μπει σε μία συνομιλία όταν πατάς πάνω και με λίγο scroll πάνω κάτω μετά είναι οκ θα διορθωθεί;

Είναι της συσκευής ή της εφαρμογής το πρόβλημα;

 

Η εφαρμογή φταίει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

κατοχος του κινητου εδω και ενα μηνα περιπου. Προηγουμενο κινητο το redmi note 4.Συμπερασμα....

Το ΝΟΤΕ 7 έχει

-Καλυτερη καμερα

-Καλυτερη ευκρινεια στην οθονη

-χειροτερη μπαταρια

-χειρότερο σήμα στο δίκτυο δεδομένων

-χειρότερο led ειδοποιησεων (πολυ μικρό και χωρίς ποικιλια χρωματων στις ειδοποιησεις)

-πολυ χειροτερο σημα στις ιδιες τοποθεσιες που ημουν και πριν και στο σπιτι αλλα και στην εργασια

-και τα δυο κινητα δεν δεχονται τις ειδοποιησεις του facebook (π.χ γενεθλια φιλου και διαφορες αλλες ενημερωσεις)

-και τα δυο κινητα δεν ειχα καλη ποιοτητα κλησεων αλλα ειδικα στο NOTE 7 ειναι τρελη η απογοητευση.

 

Με λίγα λόγια άνθρακας ο θυσαυρός και παρόλο που είναι κούκλα το κινητό και ειδικά το μπλε που το αγόρασα μου άρεσε πάρα πολύ.Και η μπλε η θήκη εκπληκτικη σε όψη και αφή. Το κινητό το αγόρασα 167 με διετή εγγύηση απο το καταστημα drele στην Γλυφάδα της Αθήνας στις 11-10 και 15 ευρω επιπλέον σε θήκη και tempered glass.Τώρα θα το πουλήσω.

Link to comment
Share on other sites

MIUI 11 και λειτουργία ανάγνωσης: ενώ στην 10 δούλευε, τώρα δεν μου δουλεύει τόσο καλά: είναι νομίζω πολύ πιο ανεπαίσθητη η αλλαγή που κάνει πλέον! Εσάς;
Link to comment
Share on other sites

Και γω μια απτά ίδια, αλλά θα το κρατήσω

 

το δικο μου είναι στο services infoquest, με πρόβλημα διαχυση λευκου φωτος, κινητο ενός μηνα, :( και πρεπει να ηταν ετσι από την αρχη, και δεν το προσεξα.

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο θέμα με το vowifi ρε παιδιά. Ήταν η καλύτερη λειτουργία για εμένα... Δεν έχω σήμα σπίτι με καμμια εταιρία. (και όχι δεν μένω σε υπόγειο :)) Έχουμε κανένα νέο?

 

όσοι είστε με vodafone μπορείτε να βάλετε το wifi calling, δουλεύει κανονικά και με την 11

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ενοχλητικό bug στο viber με την οθόνη που δεν "νιώθει" για να μπει σε μία συνομιλία όταν πατάς πάνω και με λίγο scroll πάνω κάτω μετά είναι οκ θα διορθωθεί;

Είναι της συσκευής ή της εφαρμογής το πρόβλημα;

έχει αναφερθεί σε πολλές και διάφορες συσκευές

σε εμένα δεν το έκανε ποτέ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

όσοι είστε με vodafone μπορείτε να βάλετε το wifi calling, δουλεύει κανονικά και με την 11

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

έχει αναφερθεί σε πολλές και διάφορες συσκευές

 

σε εμένα δεν το έκανε ποτέ πάντως!

Και γιατί δεν δουλεύει με cosmote;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος κάποιο θέμα με μεγαλύτερα γράμματα, αριθμούς και εικονίδια για την miui 11 να βοηθήσει; Ψάχνω και δεν μπορώ να βρω κάτι.

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν δουλεύει με cosmote;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

στην vodafone, εγγενώς, το wifi calling δουλεύει μόνο με κάποιες συσκευές της HUAWEI και της SAMSUNG

https://www.vodafone.gr/exypiretisi/yphresies/vodafone-wifi-calling/

για όλες τις υπόλοιπες (ακόμη και αρκετά παλιές μπορούν να το δουλέψουν έτσι) έχει την εφαρμογή

η cosmote υποστήριζε όλες όσες το υποστήριζαν και δεν χρειάζονταν εφαρμογή

τώρα η mui 11 άλλαξε modem(radio)

δεν ξέρω αν είναι bug ή απλώς πλέον δεν υποστηρίζονται οι συσκευές και απ την cosmote

 

εδώ μέσα βλέπω οι περισσότεροι είστε official και κλειδωμένοι,

όσοι (με TWRP) φλάσαραν το προηγούμενο modem στην 11, έχουν vowifi κανονικά

Link to comment
Share on other sites

Αρχίσανε τα όργανα...

Χτυπάει η δονηση χωρίς λόγο....

Δεν έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις.....

Πάμε φτου κ από την αρχή.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν δουλεύει με cosmote;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φαντάζομαι εννοεί την εφαρμογή WiFi calling της Vodafone, η οποία δουλεύει και σε συσκευές που δεν υποστηρίζουν WiFi calling σε επίπεδο λειτουργικού συστήματος.

 

edit: είδα ότι εν τω μεταξύ το εξήγησε αναλυτικότατα ο xnikos :)

Link to comment
Share on other sites

στην vodafone, εγγενώς, το wifi calling δουλεύει μόνο με κάποιες συσκευές της HUAWEI και της SAMSUNG

https://www.vodafone.gr/exypiretisi/yphresies/vodafone-wifi-calling/

για όλες τις υπόλοιπες (ακόμη και αρκετά παλιές μπορούν να το δουλέψουν έτσι) έχει την εφαρμογή

η cosmote υποστήριζε όλες όσες το υποστήριζαν και δεν χρειάζονταν εφαρμογή

τώρα η mui 11 άλλαξε modem(radio)

δεν ξέρω αν είναι bug ή απλώς πλέον δεν υποστηρίζονται οι συσκευές και απ την cosmote

 

εδώ μέσα βλέπω οι περισσότεροι είστε official και κλειδωμένοι,

όσοι (με TWRP) φλάσαραν το προηγούμενο modem στην 11, έχουν vowifi κανονικά

Κατά 99% είναι bug ,πιστεύω στην επόμενη θα το φτιάξουν.
Link to comment
Share on other sites

Το modem φταίει, και σε άλλες συσκευές το κάνει. Αν υποστηρίζεται επίσημα η συσκευή σας θα διορθωθεί από την Cosmote, αν δεν είναι συμβατή τότε δεν ξέρουμε αν θα διορθωθεί ποτέ ή θα χρειάζεται flash το modem της 10. Γενικά το wifi calling είναι λίγο πιο ιδιότροπο από το volte που παίζει σχεδόν παντού.
Link to comment
Share on other sites

κατοχος του κινητου εδω και ενα μηνα περιπου. Προηγουμενο κινητο το redmi note 4.Συμπερασμα....

Το ΝΟΤΕ 7 έχει

-Καλυτερη καμερα

-Καλυτερη ευκρινεια στην οθονη

-χειροτερη μπαταρια

-χειρότερο σήμα στο δίκτυο δεδομένων

-χειρότερο led ειδοποιησεων (πολυ μικρό και χωρίς ποικιλια χρωματων στις ειδοποιησεις)

-πολυ χειροτερο σημα στις ιδιες τοποθεσιες που ημουν και πριν και στο σπιτι αλλα και στην εργασια

-και τα δυο κινητα δεν δεχονται τις ειδοποιησεις του facebook (π.χ γενεθλια φιλου και διαφορες αλλες ενημερωσεις)

-και τα δυο κινητα δεν ειχα καλη ποιοτητα κλησεων αλλα ειδικα στο NOTE 7 ειναι τρελη η απογοητευση.

 

Με λίγα λόγια άνθρακας ο θυσαυρός και παρόλο που είναι κούκλα το κινητό και ειδικά το μπλε που το αγόρασα μου άρεσε πάρα πολύ.Και η μπλε η θήκη εκπληκτικη σε όψη και αφή. Το κινητό το αγόρασα 167 με διετή εγγύηση απο το καταστημα drele στην Γλυφάδα της Αθήνας στις 11-10 και 15 ευρω επιπλέον σε θήκη και tempered glass.Τώρα θα το πουλήσω.

 

Τα λες λάθος. Έχω Redmini Note 4X απ' το 2017 και τώρα το 7 μαζί με Mi9. Οι κλήσεις στο 97βγαίνουν όλες σε HD, κάμερα αστέρι του 7, συναγωνίζεται του Mi9 στο άνετο. Μπαταρία αστέρι. Μου φαίνεται ότι κάτι κάνεις λάθος.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Οι κλήσεις είναι καλές... Το ακουστικό είναι μάπα φίλε μου.... Ίδιο με το note 5 το ακουστικό ίδια χάλια....

Εγώ μιλάω μόνο με Bluetooth δεν παλεύεται η κατάσταση....

Θα μου πεις γιατί δεν το πουλας;.

Μου αρέσει γενικά ως συσκευή γιαυτό δεν το δίνω.

Αν το δώσω θα πάρω note 8 Pro πάντως.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Οι κλήσεις είναι καλές... Το ακουστικό είναι μάπα φίλε μου.... Ίδιο με το note 5 το ακουστικό ίδια χάλια....

Εγώ μιλάω μόνο με Bluetooth δεν παλεύεται η κατάσταση....

Θα μου πεις γιατί δεν το πουλας;.

Μου αρέσει γενικά ως συσκευή γιαυτό δεν το δίνω.

Αν το δώσω θα πάρω note 8 Pro πάντως.

 

Βάζεις λάθος το ακουστικό στο αφτί σου. Κουνισετο λίγο και θα βρεις την σωστή μεριά. Δεν είναι ακριβώς στη μέση το ακουστικό.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις λάθος το ακουστικό στο αφτί σου. Κουνισετο λίγο και θα βρεις την σωστή μεριά. Δεν είναι ακριβώς στη μέση το ακουστικό.

αυτό ακριβώς!

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις λάθος το ακουστικό στο αφτί σου. Κουνισετο λίγο και θα βρεις την σωστή μεριά. Δεν είναι ακριβώς στη μέση το ακουστικό.

 

Θα το δοκιμάσω αλλά δεν παίζει...

Ειδικά έξω δεν ακούς τίποτα...

Όπως κ να έχει εγώ βρήκα λύση με το Bluetooth το οποίο σε γλιτώνει και από άλλα κακα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=hibernate.v2.testyourandroid

 

Κάνε εδώ το τέστ

 

https://postimg.cc/kRWd99Cn

 

Ακούγεται ήχος; Μήπως μάζεψε σκόνη και βούλωσε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.google.com/search?q=cit+test+xiaomi+redmi+note+7&oq=cit+&aqs=chrome.1.69i57j35i39l2j0.7188j1j7&client=ms-android-samsung-gs-rev1&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

 

Κάνε και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

1. Ναι

2. εγώ μίλησα για θέμα, εσύ προφανώς άλλαξες απλώς "ταπετσαρία"

ενεργοποίησες την "σκοτεινή λειτουργία" από "προβολή"?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγώ έναν μήνα με την 11 δεν έχω πλέον θέμα,

πριν χρειάζονταν να ενεργοποιώ την "αυτόματη φωτεινότητα" πριν από κάθε reboot για να δουλεύει

 

αυτοί που αναφέρουν ανοιγοκλεισίματα κατά την κλήση - κατά την γνώμη μου - δεν το κρατούν σωστά, μην έχοντας συνηθίσει την θέση του proximity, όπως κι εγώ στην αρχή

 

Χωρίς να θέλω να προσβάλω, το 'δεν το κρατάς σωστά' ακούγεται σαν λογική... Μήλου.

Link to comment
Share on other sites

Το ακουστικό του είναι απίστευτα δυνατό και ακούγεται πεντακάθαρα ο συνομιλητής ειδικά με volte και σε χώρους με παρα πολύ φασαρία!
Link to comment
Share on other sites

Το ακουστικό του είναι απίστευτα δυνατό και ακούγεται πεντακάθαρα ο συνομιλητής ειδικά με volte και σε χώρους με παρα πολύ φασαρία!

Για να πω την αλήθεια, αυτό ακριβώς με εντυπωσίασε πρώτα απ όλα στο κινητό. Άψογος ήχος κατά την κλήση.

Γι αυτό με παραξένεψαν τα παράπονα των, παραπάνω, φίλων.

Το καλύτερο ακουστικό που έχω πιάσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την 11 που κατέβασα με Downmi, να την περάσω;

Η να περιμένω βελτιώσεις και νέα διανομή;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...