Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

199€ βγαίνει με το κουπόνι...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλε την εικονα απο το mail που ανέβασε ο φιλος πιο πισω μηπως την ειδες?

Ενα παρομοιο ελαβα και εγω,και αγορασα 1 μπλε,τωρα ποσο σου βγαινει εσενα ειναι αλλο σεναριο.

Δεν κραταει ωρες προσφορα σαν αυτην για προφανείς λογους.

Οπως πριν 10 λεπτα πηρα 1 mi 9t pro 6/128,κοκκινο μαλιστα,με προσφορα απο mail απο γνωστο Κινεζο στα 270 με τα μεταφορικα μεσα.

Ε δεν θα το παρω σε τετοια τιμη.....?:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, έκανα αναβάθμιση σε 10.3.6. και έγινε ενεργοποίηση(από μόνο του) του Volte του HD call κτλπ. Έκανα επανεκκίνηση και χαθήκανε.... Το ενεργοποιώ manual αλλά τίποτα. Επίσης άσχετο, το app του ημερολογίου εμφανίζει τον αριθμό 16 αντί την τρέχουσα ημερομηνία,πράγμα που δεν συνέβαινε στην προηγούμενη mi συσκευή μου Redmi 5 plus
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα, έκανα αναβάθμιση σε 10.3.6. και έγινε ενεργοποίηση(από μόνο του) του Volte του HD call κτλπ. Έκανα επανεκκίνηση και χαθήκανε.... Το ενεργοποιώ manual αλλά τίποτα. Επίσης άσχετο, το app του ημερολογίου εμφανίζει τον αριθμό 16 αντί την τρέχουσα ημερομηνία,πράγμα που δεν συνέβαινε στην προηγούμενη mi συσκευή μου Redmi 5 plus

Εχεις αλλαξει εικονιδια?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμμ.... έχω βάλει nova louncer

 

Για αυτό....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το νοτε 7 για την καλή του φωτογραφική που με εξυπηρετεί λόγω δουλειάς.

Όμως έχει ένα πρόβλημα με την αποθήκευση αρχείων.

Σε όλα τα κινητά που είχα μέχρι τώρα όταν αποθήκευαν τις φωτό , ασχέτως πως κράταγα το κινητό , τα αρχεία σωζωνταν portrait ή landscape.

Στο note 7 δεν γίνεται rotation με βάση τον gravity sensor αλλά η σχετική πληροφορία αποθηκεύεται στο EXIF.

Στα windows , σε διάφορους viewers ή ακόμα και στο photoshop, οι φωτό είναι ανάποδα , ή κάθετα αναλόγως πωςκραταγα το κινητό....

Πρέπει να έχεις ενεργοποιημένο το exif της φωτογραφίας για να την δεις σωστά.

Αλλά στην περίπτωση που χρειαστεί επεξεργασία , γίνεται το μπαχαλο.

 

Το έχει αντιληφθεί ή αντιμετωπίσει άλλος, υπάρχει ρύθμιση εντός κινητού που να κανει σωστό image orientation? Το exif einai παντελώς άχρηστο για μένα.

Link to comment
Share on other sites

στο mi9 με περιοχή Ελλάδα έχω κανονικά face unlock και μάλιστα ακαριαίο
Ναι ισχύει στις πιο παλιές rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω κανονικά face unlock με Ελλάδα. Αυτό που λες ίσχυε σε παλιότερες συσκευές/roms
Έτσι είναι κεκτημένη ταχύτητα

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το δικό μας είναι Ελληνικό, αγορασμένο από τον Γερμανό και είχε κανονικά face unlock με επιλογή περιοχής Ελλάδα.

Το να χάνεται όταν επιλέξεις Ελβετία γιατί γίνεται όμως;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στο δικό μου με Ελβετία δουλεύει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση αλλά θα σκάσω. Αυτή η ειδοποίηση τηςφωτογραφίας πως στο καλό απενεργοποιείται?

Μου εμφανίζεται κάθε φορά που μου στέλνουν μήνυμα στο messenger. Στο redmi note 3 δεν μου την εμφανίζει καθόλου.

 

(https://ibb.co/nMWd4Pk)

Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση αλλά θα σκάσω. Αυτή η ειδοποίηση τηςφωτογραφίας πως στο καλό απενεργοποιείται?

Μου εμφανίζεται κάθε φορά που μου στέλνουν μήνυμα στο messenger. Στο redmi note 3 δεν μου την εμφανίζει καθόλου.

 

(https://ibb.co/nMWd4Pk)

 

Δυστυχως σε όλα τα xiaomi που έχουν Pie το εμφανίζει.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε την εικονα απο το mail που ανέβασε ο φιλος πιο πισω μηπως την ειδες?

Ενα παρομοιο ελαβα και εγω,και αγορασα 1 μπλε,τωρα ποσο σου βγαινει εσενα ειναι αλλο σεναριο.

Δεν κραταει ωρες προσφορα σαν αυτην για προφανείς λογους.

Οπως πριν 10 λεπτα πηρα 1 mi 9t pro 6/128,κοκκινο μαλιστα,με προσφορα απο mail απο γνωστο Κινεζο στα 270 με τα μεταφορικα μεσα.

Ε δεν θα το παρω σε τετοια τιμη.....?:)

 

Δώσε λινκ στον λαό!

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση αλλά θα σκάσω. Αυτή η ειδοποίηση τηςφωτογραφίας πως στο καλό απενεργοποιείται?

Μου εμφανίζεται κάθε φορά που μου στέλνουν μήνυμα στο messenger. Στο redmi note 3 δεν μου την εμφανίζει καθόλου.

 

(https://ibb.co/nMWd4Pk)

Κάνε μια δοκιμή και απενεργοποίησε το "εικόνες συνομιλητών" από το messenger.

 

Στάλθηκε από το MI 8 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Είχα πάει Κύπρο προχθές κ μόλις έφτασα με ρώτησε αν θέλω να χρησιμοποιω τον κωδικό της Κύπρου για γρηγορότερη πρόσβαση στα δίκτυα κινητής και πάτησα ναι. Τώρα που γύρισα Ελλαδα ότι τηλέφωνο παίρνω βάζει μπροστά τον κωδικό της Κύπρου. Μπορείτε να μου πείτε πως το απενεργοποιώ γιατί δεν το βρίσκω με τίποτα και είμαι έτοιμος να το σπάσω.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Είχα πάει Κύπρο προχθές κ μόλις έφτασα με ρώτησε αν θέλω να χρησιμοποιω τον κωδικό της Κύπρου για γρηγορότερη πρόσβαση στα δίκτυα κινητής και πάτησα ναι. Τώρα που γύρισα Ελλαδα ότι τηλέφωνο παίρνω βάζει μπροστά τον κωδικό της Κύπρου. Μπορείτε να μου πείτε πως το απενεργοποιώ γιατί δεν το βρίσκω με τίποτα και είμαι έτοιμος να το σπάσω.

Ευχαριστώ

 

Από την εφαρμογή του τηλεφώνου πήγαινε στις 3 παυλιτσες, τοποθεσία, προσθήκη κωδικού χώρας.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια εβδομάδα έχω βάλει από magisk το universal gms doze και βλέπω μεγάλη βελτίωση στην αυτονομία. Όποιος είναι root ας το δοκιμάσει αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

Ο αισθητήρας κάνει κυριολεκτικά ότι του κατέβει. Ανοίγει, κλείνει, πατιουνται κουμπιά, γενικά μια κατάσταση απίστευτη.

Το θέμα είναι ότι όταν το πήρα ήταν άψογο και μετά την αναβάθμιση του Αυγούστου, έγιναν όλα μουτι.

Ούτε με το app του Αντρέα είδα προκοπή, ούτε με την ενεργοποίηση της αυτόματης φωτεινότητας.

Είναι το μοναδικό πράγμα που με χαλάει σε αυτό, το κατά τα άλλα, εκπληκτικό τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βλέπω συνέχεια στο fb φωτογραφίες από Xiaomi να έχουν το λογότυπο και mi dual camera δεν βγαίνει...

 

Τι γίνεται ;; Δεν φεύγει ;;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βλέπω συνέχεια στο fb φωτογραφίες από Xiaomi να έχουν το λογότυπο και mi dual camera δεν βγαίνει...

 

 

 

Τι γίνεται ;; Δεν φεύγει ;;

Φεύγει, ένας διακόπτης είναι απλά.

Αντρέα έκανες μήπως αυτό με το accubattery;

Link to comment
Share on other sites

Φεύγει, ένας διακόπτης είναι απλά.

Αντρέα έκανες μήπως αυτό με το accubattery;

 

Το έκανα εγώ. Την πρώτη φόρτιση από 40-100% μου έβγαλε 3903 mah με τον δικό του φορτιστή.

Screenshot-2019-09-11-00-07-30-653-com-digibites-accubattery.png

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα εγώ. Την πρώτη φόρτιση από 40-100% μου έβγαλε 3903 mah με τον δικό του φορτιστή.

 

Screenshot-2019-09-11-00-07-30-653-com-digibites-accubattery.png

Πολύ καλά, πόσο καιρό το έχεις και πόσο οθόνη σου βγάζει;
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά, πόσο καιρό το έχεις και πόσο οθόνη σου βγάζει;

 

Ένα μήνα περίπου από Σκρουτζ με την global miui 10.3.6 μου βγάζει σίγουρα 8 με 9 ώρες.

Τώρα έχω 3.5 ώρες με 75% υπόλοιπο αλλά έχω ρεπό και είμαι σπίτι, που σημαίνει wifi και λόγω κλειστού χώρου η αυτόματη φωτεινότητα είναι χαμηλή.

Έχω δει πάντως στο xda κάποιον που έβγαλε 14 ώρες sot, προφανώς σε ιδανικές συνθήκες όπως είμαι εγώ τωρα.

In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ανεβάσει ακόμα μέτρηση γιατί περιμένω να στρώσει. Κατά τα άλλα πως ξέρουμε ότι μετράει σωστά;

 

Προς το παρόν πάντως κάπου 3750 μου το βγάζει (3 φορτισεις)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ανεβάσει ακόμα μέτρηση γιατί περιμένω να στρώσει. Κατά τα άλλα πως ξέρουμε ότι μετράει σωστά;

 

 

 

Προς το παρόν πάντως κάπου 3750 μου το βγάζει (3 φορτισεις)

Εμενα πάλι 3600 βγάζει και το έχω το κινητό 3 εβδομάδες... Έχω κάνει 2 φορτίσεις μόνο με το accubaterry. Ειδικά σήμερα από το πρωί τώρα το ακούμπησα και είμαι 42%!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

9d40b7b05e8aa7b70ef96dc53ff6a638.jpg590fea540aee931ffd94408f4adfabef.jpg02f7fe4c8d44365cce74a8b5d7393c8d.jpg3522aa61ce012dd7b389d8c58307726d.jpg

Edited by kotsitb
that's me in the corner
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...