Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόσο επαναλήψιμο είναι αυτό; Σε πόσες κλήσεις έχει δουλέψει σωστά; Εμένα πχ έχει το πρόβλημα έχει εμφανιστεί ως εξής: Με την επιλογή ενεργοποιημένη, και ενώ είναι κολλημένο στο αυτί, έχει ανοίξει η οθόνη και έχουν πατηθεί επιλογές. Μία άλλη φορά, με την οθόνη μαύρη όπως έπρεπε, αναβόσβηνε στιγμιαία κάθε λίγα δευτερόλεπτα. Στις πιο πολλές κλήσεις όμως, δουλεύει εντελώς απρόσκοπτα, χωρίς καμία ένδειξη ότι μπορεί να έχει πρόβλημα.

 

Και για αυτό λέω ότι δύσκολα να σε καλύψει εγγύηση. Εκτός αν το διαπιστώσεις στις πρώτες 14 μέρες της αγοράς. Φυσικά δεν λέω να μην το πάτε... Ειδικά όσοι έχετε χοντρό θέμα θα φανεί το πρόβλημα και θα σας καλύψουν. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρόνια πολλά σε όλους!!

Ανδρέα τίποτα πιο καινούργιο πιο ψαγμένο σε gcam έχουμε?

 

Χρόνια πολλά!!! Η τελευταία αξιόλογη ήταν αυτή ότι έβαλα σελίδα 128

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σε 3 τηλέφωνα που αγοράστηκαν ίδια μέρα παρατηρείται το φαινόμενο να μην κρατάει η μπαταρία πάνω από μια μέρα.

Διαβάζω για μια και 1,5 μέρα αυτονομία και αναρωτιέμαι...

 

Δεν παίζουν παιχνίδια μόνο κλήσεις και fb και messenger

 

Έχουν κάνει και τα δύο με το που ανοίχτηκαν σχεδόν την αναβάθμιση EMUI που υπήρχε διαθέσιμη και τίποτα παραπάνω, με το πολύ 5 εξτρα εφαρμογές μη ενεργοβόρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σε 3 τηλέφωνα που αγοράστηκαν ίδια μέρα παρατηρείται το φαινόμενο να μην κρατάει η μπαταρία πάνω από μια μέρα.

Διαβάζω για μια και 1,5 μέρα αυτονομία και αναρωτιέμαι...

 

Δεν παίζουν παιχνίδια μόνο κλήσεις και fb και messenger

 

Έχουν κάνει και τα δύο με το που ανοίχτηκαν σχεδόν την αναβάθμιση EMUI που υπήρχε διαθέσιμη και τίποτα παραπάνω, με το πολύ 5 εξτρα εφαρμογές μη ενεργοβόρες.

 

Αναιβασε ss να δουμε τι ακριβως εννοεις,δεν ειναι ξεκαθαρο τι ακριβως μπορει να συμβαινει απο την περιγραφη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σε 3 τηλέφωνα που αγοράστηκαν ίδια μέρα παρατηρείται το φαινόμενο να μην κρατάει η μπαταρία πάνω από μια μέρα.

Διαβάζω για μια και 1,5 μέρα αυτονομία και αναρωτιέμαι...

 

Δεν παίζουν παιχνίδια μόνο κλήσεις και fb και messenger

 

Έχουν κάνει και τα δύο με το που ανοίχτηκαν σχεδόν την αναβάθμιση EMUI που υπήρχε διαθέσιμη και τίποτα παραπάνω, με το πολύ 5 εξτρα εφαρμογές μη ενεργοβόρες.

 

Αν δεν το ξεκολλάνε από τα χέρια τους ή το αυτί τους δεν είναι περίεργο. Όπως λέει και ο Κώστας βάλε αναλυτικά screenshots με χρήση, apps και οθόνη.

 

Κατά τα άλλα είναι ακόμα πολύ πρόωρο να κρίνεις μπαταρία. Σε 10 μέρες που θα χει στρώσει θα κρίνεις καλύτερα.

 

Ποιο κινητό είχαν πριν; Βγάζανε τη μέρα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες..

Σχετικα με το quick charge τι παιζει? διαβασα πριν καποια ποστ καποιες αναφορες, αλλα δεν εβγαλα κανα συμπερασμα..

αξιζει η χρηση του ή το κερδος σε χρονο ειναι ελαχιστο?

επισης αν εχει καποιος δοκιμασει φορτιστη και καλωδιο συγκεκριμενα και θελει, ας ποσταρει ποια ειναι αυτα.

δεν ειχα πριν αυτη την υποστηριξη στο κινητο μου και τωρα χαθηκα σχετικα με αυτο το θεμα.. και με τους φορτιστες, με τα αμπερ, τα βατ κτλ καθως και οτι θελει και αλλο καλωδιο...

ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες..

Σχετικα με το quick charge τι παιζει? διαβασα πριν καποια ποστ καποιες αναφορες, αλλα δεν εβγαλα κανα συμπερασμα..

αξιζει η χρηση του ή το κερδος σε χρονο ειναι ελαχιστο?

επισης αν εχει καποιος δοκιμασει φορτιστη και καλωδιο συγκεκριμενα και θελει, ας ποσταρει ποια ειναι αυτα.

δεν ειχα πριν αυτη την υποστηριξη στο κινητο μου και τωρα χαθηκα σχετικα με αυτο το θεμα.. και με τους φορτιστες, με τα αμπερ, τα βατ κτλ καθως και οτι θελει και αλλο καλωδιο...

ευχαριστω..

Για εμενα το παρακατω σχολιο.

Φορτιζεις με τον παρεχομεμο φορτιστη και το καλωδιο που εχεις απο το εργοστασιο.

Τσεκαρεις τα specs της συσκευη σου και αναλογα αγοραζεις φορτιστες κτλ.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα το παρακατω σχολιο.

Φορτιζεις με τον παρεχομεμο φορτιστη και το καλωδιο που εχεις απο το εργοστασιο.

Τσεκαρεις τα specs της συσκευη σου και αναλογα αγοραζεις φορτιστες κτλ.

 

δε με βοηθας :p

με τον παρεχομενο εξοπλισμο δε γινεται το quick charge...

θα θελα να ξερω αν καποιος φορτιστης πχ στα 18w ειναι αρκετος για να λειτουργησει η διαδικασια σωστα ή θα χρειαστει παραπανω.. οπως αντιστοιχα και σστα αμπερ.. φτανουν τα 2? θελει παραπανω?

αν καποιος χρησιμοποιει καποιο σετ φοριστη-καλωδιου και ειναι ευχαριστημενος με την αποδοση θα με βοηθουσε..

Link to comment
Share on other sites

Μη τους πολυζηλευεις.Κράτα τον μόνο για πραγματική ανάγκη.Πχ όταν σβήνει και βιάζεσαι.Η μακροχρόνια χρήση δημιουργεί πρόβλημα στην μπαταρία.Όχι σαν ταχυφορτιση,αλλά η παραπάνω θερμοκρασία που δημιουργεί αυτή είναι το πρόβλημα.Πχ και στον ήλιο να το έχεις,είναι το ίδιο κακο.Εγώ όταν σπάνια το φορτίζω έτσι,το έχω κάτω στο παγωμένο πλακάκι.Επίσης κάθε μέρα το βράδυ το φορτίζω με έναν φορτιστή μόλις 0,5A από μία κουρευτικη μηχανή με usb και είμαι ήρεμος.
Link to comment
Share on other sites

Μη τους πολυζηλευεις.Κράτα τον μόνο για πραγματική ανάγκη.Πχ όταν σβήνει και βιάζεσαι.Η μακροχρόνια χρήση δημιουργεί πρόβλημα στην μπαταρία.Όχι σαν ταχυφορτιση,αλλά η παραπάνω θερμοκρασία που δημιουργεί αυτή είναι το πρόβλημα.Πχ και στον ήλιο να το έχεις,είναι το ίδιο κακο.Εγώ όταν σπάνια το φορτίζω έτσι,το έχω κάτω στο παγωμένο πλακάκι.Επίσης κάθε μέρα το βράδυ το φορτίζω με έναν φορτιστή μόλις 0,5A από μία κουρευτικη μηχανή με usb και είμαι ήρεμος.

 

Σε σχέση με παλιά κάνουμε τους μισούς κύκλους φόρτισης. Μέχρι να χάσει σε ενοχλητικό βαθμό η μπαταρία το πιθανότερο είναι να έχεις ήδη αλλάξει συσκευή.

 

Επιπλέον περισσότερο κακό κάνεις στη μπαταρία σου με το να φορτίζεις στο φουλ παρά με qc μέχρι 80κατι.

Link to comment
Share on other sites

δε με βοηθας :p

με τον παρεχομενο εξοπλισμο δε γινεται το quick charge...

θα θελα να ξερω αν καποιος φορτιστης πχ στα 18w ειναι αρκετος για να λειτουργησει η διαδικασια σωστα ή θα χρειαστει παραπανω.. οπως αντιστοιχα και σστα αμπερ.. φτανουν τα 2? θελει παραπανω?

αν καποιος χρησιμοποιει καποιο σετ φοριστη-καλωδιου και ειναι ευχαριστημενος με την αποδοση θα με βοηθουσε..

 

Αυτό προτείνεται με ασφάλεια,τα υπόλοιπα με δική σας ευθύνη.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Στην GCAM που προτεινει ο Antretng, έχει κάποιος πρόβληματα;

Έχω κάποιες απορίες, καθώς έκανα την πρώτη μου αποπειρα για να βάλω την gcam αλλα παρατηρώ κάποιες αδυναμίες που ίσως να γίνονται σε εξαιρέσεις.

1. Όταν πατάω για να αλλάξει σε selfie, με πετάει εκτός και μου βγάζει για αναφορά σφάλματος.

2. Επίσης κάποιες φορές ενω πατάω να βγάλω φωτογραφία, τελικά δεν αποθηκεύεται.

3. Όταν πάω να βγάλω φωτογραφία κάνει αρκετή ώρα (~2 sec)

4. Υπάρχει δυνατότητα για να βγαλω φωτογραφια πατώντας απλά το δακτυλικό αποτύπωμα; (Στην κανονική κάμερα υπάρχει)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, ο δικός μας φορτιστής είναι 2Α.

Εγώ τις περισσότερες φορές το φορτίζω με του poco που είναι 2,5Α. QC δεν είναι, αλλά κάνει κομματάκι γρηγορότερα.

Παραπάνω δε μου χρειάζεται.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.

εχω παρει το redmi note7 64αρι απο Ελληνικη αντιπροσωπεία εδω και 2 μηνες και αυτο που παρατηρω ειναι οτι εχει παρα πολυ χαμηλο σημα ιδίως στην vodafone ( εχω 2 καρτες πανω στην πρωτη θεση vodafone στην δευτερη cosmote ) με αποτελεσμα να χανω αρκετες κλησεις στην δουλεια μου και ξαφνικα ενω το εχω στο ιδιο μερος να έρχονται μυνηματα απο κλησεις. να σημειώσω οτι μεχρι να παρω αυτο ειχα το redmi note 4x και δεν ειχα προβλημα.

Eχει παρατηρήσει καποιος κατι τετοιο η να το στειλω για service;

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.

εχω παρει το redmi note7 64αρι απο Ελληνικη αντιπροσωπεία εδω και 2 μηνες και αυτο που παρατηρω ειναι οτι εχει παρα πολυ χαμηλο σημα ιδίως στην vodafone ( εχω 2 καρτες πανω στην πρωτη θεση vodafone στην δευτερη cosmote ) με αποτελεσμα να χανω αρκετες κλησεις στην δουλεια μου και ξαφνικα ενω το εχω στο ιδιο μερος να έρχονται μυνηματα απο κλησεις. να σημειώσω οτι μεχρι να παρω αυτο ειχα το redmi note 4x και δεν ειχα προβλημα.

Eχει παρατηρήσει καποιος κατι τετοιο η να το στειλω για service;

ευχαριστω πολυ

 

Δοκίμασες να αλλάξεις θέσεις στις κάρτες υποθέτω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.

εχω παρει το redmi note7 64αρι απο Ελληνικη αντιπροσωπεία εδω και 2 μηνες και αυτο που παρατηρω ειναι οτι εχει παρα πολυ χαμηλο σημα ιδίως στην vodafone ( εχω 2 καρτες πανω στην πρωτη θεση vodafone στην δευτερη cosmote ) με αποτελεσμα να χανω αρκετες κλησεις στην δουλεια μου και ξαφνικα ενω το εχω στο ιδιο μερος να έρχονται μυνηματα απο κλησεις. να σημειώσω οτι μεχρι να παρω αυτο ειχα το redmi note 4x και δεν ειχα προβλημα.

Eχει παρατηρήσει καποιος κατι τετοιο η να το στειλω για service;

ευχαριστω πολυ

 

Το έγραψα στο στο post 2183 νομίζω.

γρήγορη απάντηση... πολλαπλή παράθεση

mark1979

29 Ιούλ. 2019, 17:44

#2183

mark1979's Avatar: Amoi A900W

HSCSD Member

Περιοχή: Εδεσσα

Μηνύματα: 620

Εγγραφή: Απρ. 2014

Γεια σας παιδιά. Και εγώ το πήρα πρόσφατα και έχω ταυτόχρονα και redmi 5 plus.

Η κάμερα έτη φωτός καλύτερη. Ειδικά με night mode. Αυτονομία ίδια πράγματα και τα δύο πάνω από 6 ώρες sot για πλάκα. Ο 660 εκατό φορές καλύτερος από τον 625, βέβαια το note 7 είναι 4 ram 64 rom σε σχέση με το plus που είναι 3 32.

Με ξενέρωσε απίστευτα η πιο στενή οθόνη.

Και τώρα το χειρότερο ότι έχει χαλιά κεραία και εκεί που στο redmi 5plus έχω τρεις γραμμές με το note 7 μια γραμμή. Και τα δύο με σήμα vodafone και καινούριες κάρτες.

Αφού αρκετές φορές μου γράφει και εκτός δικτύου και μετά επανερχεται το σήμα.

Έχει καμία διαφορά το ότι είναι στη θέση 2 η sim στο note 7;;;

Καμία ιδέα κάποιος;

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κώστα άλλαξα και θέσεις τίποτα.

Το τηλέφωνο γενικά έχει χειρότερη κεραία από το παλαιότερο redmi 5 plus με vodafone.

Δε μπορώ να καταλάβω πως γίνεται αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα στο στο post 2183 νομίζω.

γρήγορη απάντηση... πολλαπλή παράθεση

mark1979

29 Ιούλ. 2019, 17:44

#2183

mark1979's Avatar: Amoi A900W

HSCSD Member

Περιοχή: Εδεσσα

Μηνύματα: 620

Εγγραφή: Απρ. 2014

Γεια σας παιδιά. Και εγώ το πήρα πρόσφατα και έχω ταυτόχρονα και redmi 5 plus.

Η κάμερα έτη φωτός καλύτερη. Ειδικά με night mode. Αυτονομία ίδια πράγματα και τα δύο πάνω από 6 ώρες sot για πλάκα. Ο 660 εκατό φορές καλύτερος από τον 625, βέβαια το note 7 είναι 4 ram 64 rom σε σχέση με το plus που είναι 3 32.

Με ξενέρωσε απίστευτα η πιο στενή οθόνη.

Και τώρα το χειρότερο ότι έχει χαλιά κεραία και εκεί που στο redmi 5plus έχω τρεις γραμμές με το note 7 μια γραμμή. Και τα δύο με σήμα vodafone και καινούριες κάρτες.

Αφού αρκετές φορές μου γράφει και εκτός δικτύου και μετά επανερχεται το σήμα.

Έχει καμία διαφορά το ότι είναι στη θέση 2 η sim στο note 7;;;

Καμία ιδέα κάποιος;

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κώστα άλλαξα και θέσεις τίποτα.

Το τηλέφωνο γενικά έχει χειρότερη κεραία από το παλαιότερο redmi 5 plus με vodafone.

Δε μπορώ να καταλάβω πως γίνεται αυτό;

 

εγω την εχω την vodafone στην πρωτη θεση. με την cosmote ειναι λιγο καλυτερα τα πραγματα αλλα οχι οπως το 4χ.

αρα οπως λεει και ο φιλος εδω ειναι θεμα του τηλεφωνου δηλαδη γενικα εχει χαμηλο σημα και οχι οτι εχει καποια ζημια και θελει service

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω εντοπίσει κάτι τέτοιο. Το αντίθετο θα έλεγα.

Μένω σε ένα σημείο της Νέας Σμύρνης με πολύ κακό σήμα. Μόνο στο μπαλκόνι πιάνω καλά, άντε και στο σαλόνι.

Στην κρεβατοκάμαρα ούτε για πλάκα. Και με το P20 που είχα, μια από τα ίδια.

Παρ' όλα αυτά με το redmi note 7 πιάνω. Μια γραμμουλα βέβαια αλλά πιάνω, κάτι που με βοηθάει να μη χάνω κλήσεις.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ επισημανα ότι έχει χειρότερο σήμα από το το redmi 5 plus.

Δε σημαίνει ότι μου δημιουργεί τόσο μεγάλο θέμα.

Απλά περίμενα να έχει καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Και στις κόρης μου κανένα θέμα με της κεραίες,σε όσους έχετε θέμα είναι αγορά ένα από ινφο η Κίνα σκροτζομαγαζο?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ έχω θέμα.

Μία κάρτα Vodafone στη θέση 2 κατά λάθος.

Αγορά από Κώτσο.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν λέει ότι έχει πρόβλημα το σήμα αλλά ότι έχει χειρότερο σήμα από παλαιότερο/φτηνότερο μοντέλο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν λέει ότι έχει πρόβλημα το σήμα αλλά ότι έχει χειρότερο σήμα από παλαιότερο/φτηνότερο μοντέλο.

Eαν καταλαβα-διαβασα καλα,και καθως εχω ενα 5 plus,το γραφω.

Διπλα-διπλα το 5 με το 7 με βοιντα και τα 2 εχουν το ιδιο σημα.

Εκει εμεινα εγω,εκτος εαν καταλαβα κατι λαθος.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν λέει ότι έχει πρόβλημα το σήμα αλλά ότι έχει χειρότερο σήμα από παλαιότερο/φτηνότερο μοντέλο.
Το κατάλαβα Αντρέα.

Δεν απαντάω στο παλικάρι που κάνει σύγκριση με ένα παλιότερο κινητό που είχε.

Απαντώ σε αυτόν που μόλις το πήρε και διεπίστωσε πρόβλημα με το σήμα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...