Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα και από εμένα. Αγόρασα το Redmi Note 7 πριν λίγες ημέρες. Πρώτη φορά με κινητό αυτής της εταιρείας. Προς το παρόν είμαι φουλ ικανοποιημένος από την συνολική παρουσία του smartphone. Τζαμάκι για την οθόνη θα αγοράσω αυτές τις ημέρες. Με τον φακό της κάμερας τι γίνεται? Να αγοράσω και για αυτόν ένα προστατευτικό?

Καλορίζικο φίλε μου, θα το ευχαριστηθείς πολύ!

Εγώ πήρα μια θήκη της spigen, η οποία καλύπτει μια χαρά τον φακό, οπότε πιστεύω δεν χρειάζεται έξτρα προστατευτικό.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την συγκεκριμένη συσκευή εδω και ενα μήνα περίπου. όλα καλα με την συσκευή αλλα έχω ενα προβλημα με τις κλήσεις. οταν μιλάω στο τηλέφωνο και ακουμπάω το ακουστικό στο αυτι μου η οθόνη δεν σβήνει όπως πρέπει , αναβοσβήνει βασικα σαν να μην έχει καλή επαφη και πατιουνται με το αυτι μου οτι μπορεί να φανταστείτε. ενα samsung που έχω μολις πλησιάζει το ακουστικό στο αυτί σβήνει η οθόνη και θα πρέπει να το τραβήξεις αρκετά μακριά απο το αυτί για να ανάψει η οθόνη πάλι. υπάρχει κάποια ρύθμιση? ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω την συγκεκριμένη συσκευή εδω και ενα μήνα περίπου. όλα καλα με την συσκευή αλλα έχω ενα προβλημα με τις κλήσεις. οταν μιλάω στο τηλέφωνο και ακουμπάω το ακουστικό στο αυτι μου η οθόνη δεν σβήνει όπως πρέπει , αναβοσβήνει βασικα σαν να μην έχει καλή επαφη και πατιουνται με το αυτι μου οτι μπορεί να φανταστείτε. ενα samsung που έχω μολις πλησιάζει το ακουστικό στο αυτί σβήνει η οθόνη και θα πρέπει να το τραβήξεις αρκετά μακριά απο το αυτί για να ανάψει η οθόνη πάλι. υπάρχει κάποια ρύθμιση? ευχαριστώ.

Κάποιες παρτίδες έβγαλαν αυτό το πρόβλημα. Για παράδειγμα μιας φίλης το κινητό συμπεριφερεται όπως έγραψες, ενώ το δικό μου δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Είναι γνωστό bug, ίσως λυθεί με update, ίσως και όχι.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ποσόν καιρό το έχεις;

Είναι στην προθεσμία για doa;

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ποσόν καιρό το έχεις;

Είναι στην προθεσμία για doa;

 

το έχω απο αρχες Ιουλίου. το παρουσιάζει απο την αρχή αλλα όχι τοσο έντονα όσο τωρα. έχει χειροτερέψει

Link to comment
Share on other sites

το έχω απο αρχες Ιουλίου. το παρουσιάζει απο την αρχή αλλα όχι τοσο έντονα όσο τωρα. έχει χειροτερέψει

 

Ίσως μιλάς περισσότερο εκτός σπιτιού από ότι παλαιότερα ή σε διαφορετικό φωτισμό. Γενικά επηρεάζεται το proximity απο τις συνθήκες.

 

Ίσως βελτιωθεί με calibration. Από την άλλη ίσως σε βολεψεις να πατάς το power κατά τη κλήση ώστε να σβήνει η οθόνη και όταν θες να ανάψεις την οθόνη να χρησιμοποιείς κάποιο δάχτυλο στο δαχτυλικο.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως μιλάς περισσότερο εκτός σπιτιού από ότι παλαιότερα ή σε διαφορετικό φωτισμό. Γενικά επηρεάζεται το proximity απο τις συνθήκες.

 

Ίσως βελτιωθεί με calibration. Από την άλλη ίσως σε βολεψεις να πατάς το power κατά τη κλήση ώστε να σβήνει η οθόνη και όταν θες να ανάψεις την οθόνη να χρησιμοποιείς κάποιο δάχτυλο στο δαχτυλικο.

 

Αυτό με το power button κανω τώρα αλλα είναι σπαστικό . Καινούργιο τηλέφωνο τωρα και να το δουλεύω με γυφτοπατέντες .

πως κάνω calibration ?

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα που έρχεται μπορώ να ξεκλειδώσω... Έχει ρουταρει κάνεις ή θα κάνω την αρχή?? Το σκέφτομαι για να περάσω κάποια mod...
Link to comment
Share on other sites

αν είναι καθαρά θέμα hardware οπότε μπορώ να το επιστρέψω για αντικατάσταση. αν είναι software μήπως να δοκιμάσω κάποιο reset?

 

Να το στείλεις πίσω.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο τηλέφωνο τωρα και να το δουλεύω με γυφτοπατέντες .

 

πως κάνω calibration ?

Χα, χα, χα......κλαιω έτσι όπως τα γράφεις.

Δοκίμασε να το απενεργοποιήσεις και να το ανοίξεις ξανά.

Σε 'μενα έφτιαχνε με αυτόν τον τρόπο.

Καμιά φοράει κολλάει.

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα.Και ένας φίλος μου το έχει αυτό τπ θέμα.Εγώ προσωπικά θα μαλωνα κιόλας αν χρειαζόταν για να μου στείλουν σωστό τηλέφωνο..
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το κάνει αλλά δεν ασχολούμαι καθώς κατά 95% μιλάω από ΒΤ ακουστικό.
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το καταλαβαινω αυτο,εχει θεμα η συσκευη σας και το κρατατε προβληματικο.....:blink:

Καλα σοβαρα τωρα......να το στειλετε για αντικατασταση.

Εκτος εαν ειναι απο Κινα,οποτε το παντρευτηκατε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν το καταλαβαινω αυτο,εχει θεμα η συσκευη σας και το κρατατε προβληματικο.....:blink:

Καλα σοβαρα τωρα......να το στειλετε για αντικατασταση.

Εκτος εαν ειναι απο Κινα,οποτε το παντρευτηκατε.

 

Καλά μην παίρνεις και όρκο ότι θα το αναγνωρίσουν. Αυτοί θα τεσταρουν με το δάχτυλο. Εφόσον σβήνει θα σου πούνε μια χαρά είναι και απλά αυτή είναι η ποιότητα του proximity (που αυτή είναι και η αλήθεια). Για σέρβις της infoquest μιλάμε... οχι oneplus ;)

 

Εξαρτάται λοιπόν από το πόσο χοντρό θέμα έχει. Σε μένα ας πούμε δεν το παίρνεις χαμπάρι με την πρώτη. Προχθές πήγα να το δείξω σε φίλο το θέμα και δεν το κατάφερα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλά μην παίρνεις και όρκο ότι θα το αναγνωρίσουν. Αυτοί θα τεσταρουν με το δάχτυλο. Εφόσον σβήνει θα σου πούνε μια χαρά είναι και απλά αυτή είναι η ποιότητα του proximity (που αυτή είναι και η αλήθεια). Για σέρβις της infoquest μιλάμε... οχι oneplus ;)

 

Εξαρτάται λοιπόν από το πόσο χοντρό θέμα έχει. Σε μένα ας πούμε δεν το παίρνεις χαμπάρι με την πρώτη. Προχθές πήγα να το δείξω σε φίλο το θέμα και δεν το κατάφερα.

Ορκο για κανενα δεν παιρνω,γεγονοτα αναφερω.

Φιλε εαν υπαρχει σοβαρο θεμα οπως το περιγραφουν προφανως και θα το δεχτουν.Αυτο εχω δει εγω τουλαχιστον στο service στο Μαρουσι.

Ξινεις πληγες τωρα εσυ.....:)

Σε 1+ 6τ μου βρηκαν υγρασια,προφανως και δεν ειχε το παραμικρο απο την μερια μου,για αλλο το εστειλα και αλλο μου εβγαλαν τελικα,το κακο ειναι οτι δεν τους ειχα face too face οπως εχω την δυνατοτητα εδω.οποτε και στις καλυτερες οικογενειες θα σε βγαλουν ελεφαντα.

Επιμενω λοιπον στις προβληματικες συσκευες να πανε για ελενχο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα που έρχεται μπορώ να ξεκλειδώσω... Έχει ρουταρει κάνεις ή θα κάνω την αρχή?? Το σκέφτομαι για να περάσω κάποια mod...

 

Έχω ρουταρει κανονικά με magisk Αμα χρειαστείς κάτι πες

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Έχω ρουταρει κανονικά με magisk Αμα χρειαστείς κάτι πες

 

Οκ ευχαριστώ, με την μαμά stable ε? Ποιο twrp έβαλες??

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ, με την μαμά stable ε? Ποιο twrp έβαλες??

 

Με την global 10.3.6 είμαι ναι. Χρησιμοποιησα την orange fox twrp απο xda

Keep smiling :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για το θέμα του proximity έκανα ένα γρήγορο fix και δουλεύει.

Πάμε στις ρυθμίσεις κλήσεων -> ρυθμίσεις εισερχομένων κλήσεων και απενεργοποιούμε τον αισθητήρα.

Κάνουμε επανεκκίνηση, τον ξαναενεργοποιούμε και δουλεύει.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε μου, θα το ευχαριστηθείς πολύ!

Εγώ πήρα μια θήκη της spigen, η οποία καλύπτει μια χαρά τον φακό, οπότε πιστεύω δεν χρειάζεται έξτρα προστατευτικό.

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν για το θέμα του proximity έκανα ένα γρήγορο fix και δουλεύει.

Πάμε στις ρυθμίσεις κλήσεων -> ρυθμίσεις εισερχομένων κλήσεων και απενεργοποιούμε τον αισθητήρα.

Κάνουμε επανεκκίνηση, τον ξαναενεργοποιούμε και δουλεύει.

 

Πόσο επαναλήψιμο είναι αυτό; Σε πόσες κλήσεις έχει δουλέψει σωστά; Εμένα πχ έχει το πρόβλημα έχει εμφανιστεί ως εξής: Με την επιλογή ενεργοποιημένη, και ενώ είναι κολλημένο στο αυτί, έχει ανοίξει η οθόνη και έχουν πατηθεί επιλογές. Μία άλλη φορά, με την οθόνη μαύρη όπως έπρεπε, αναβόσβηνε στιγμιαία κάθε λίγα δευτερόλεπτα. Στις πιο πολλές κλήσεις όμως, δουλεύει εντελώς απρόσκοπτα, χωρίς καμία ένδειξη ότι μπορεί να έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...