Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έκανα όπως είπες,την αποθήκευση και την άνοιξα ξανά,δεξιά του κύκλου με τα πολλά χρώματα μου βγαζει κουτάκια με μπλε,πράσινο λαχανι και μωβ ποιο κάτω,και στα αριστερά,μπλε, πράσινο και μια απόχρωση του κόκκινου, σαν κεραμίδι...πως πρέπει να είναι;

Εκτός αν εννοείς τις άκρες τελείως αριστερά και δεξιά...βγάζει κάτι οριζόντιες γραμμές,δεξιά μπλε-μωβ και πράσινες θα έλεγα και αριστερα Κόκκινες και πρασινες

Edited by monster1971
Link to comment
Share on other sites

Έκανα όπως είπες,την αποθήκευση και την άνοιξα ξανά,δεξιά του κύκλου με τα πολλά χρώματα μου βγαζει κουτάκια με μπλε,πράσινο λαχανι και μωβ ποιο κάτω,και στα αριστερά,μπλε, πράσινο και μια απόχρωση του κόκκινου, σαν κεραμίδι...πως πρέπει να είναι;

Εκτός αν εννοείς τις άκρες τελείως αριστερά και δεξιά...βγάζει κάτι οριζόντιες γραμμές,δεξιά μπλε-μωβ και πράσινες θα έλεγα και αριστερα Κόκκινες και πρασινες

...πριν λίγο μπήκα στο τρυπάκι και έστειλα την ίδια εικόνα σε ένα Α50 στην wind...ίδια χρώματα,λίγο ποιο έντονα στο Α και λίγο ποιο βαθύ μαύρο... χαράς το πράγμα...

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το κινητό από Cosmodata γιατί ξέμεινα απότομα από τηλέφωνο.

Δυο θεματάκια. που δεν είχα σε άλλα κινητά.

Σύνδεσα ένα bluetooth plantronics M70 άλλά και ένα Explorer 85 Χρησιμοποιώ pin για ξεκλείδωμα και όχι μοτίβο κτλ. Ενεργοποιώ το smartlock την πρώτη φορά που συνδέω τις συσκευές αλλά εξακολουθεί και μου ζητάει pin κατά το άνοιγμα από το standby ενώ οι συσκευές είναι έμπιστες. Υπάρχει λύση;

 

H εφαρμογή Plantronics Hub δεν μου εμφανίζει το ποσοστό μπαταρίας που απομένει στο bluetooth.

Το ίδιο παράπονο βλέπω από κατόχους στο playstore. Σε επικοινωνία μου με την plantronics δεν βρέθηκε λύση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Μόλις τα αγόρασε συνάδελφος και θέλει ταχύ φορτιστή.. Έχετε να προτείνετε κάποιο;

Σας ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Και εγώ το πήρα πρόσφατα και έχω ταυτόχρονα και redmi 5 plus.

Η κάμερα έτη φωτός καλύτερη. Ειδικά με night mode. Αυτονομία ίδια πράγματα και τα δύο πάνω από 6 ώρες sot για πλάκα. Ο 660 εκατό φορές καλύτερος από τον 625, βέβαια το note 7 είναι 4 ram 64 rom σε σχέση με το plus που είναι 3 32.

Με ξενέρωσε απίστευτα η πιο στενή οθόνη.

Και τώρα το χειρότερο ότι έχει χαλιά κεραία και εκεί που στο redmi 5plus έχω τρεις γραμμές με το note 7 μια γραμμή. Και τα δύο με σήμα vodafone και καινούριες κάρτες.

Αφού αρκετές φορές μου γράφει και εκτός δικτύου και μετά επανερχεται το σήμα.

Έχει καμία διαφορά το ότι είναι στη θέση 2 η sim στο note 7;;;

Καμία ιδέα κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Μόλις τα αγόρασε συνάδελφος και θέλει ταχύ φορτιστή.. Έχετε να προτείνετε κάποιο;

Σας ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τωρα το καλοκαιρι ζεστενεται αρκετα η μπαταρια και με τον δικο του φορτιστη.

Αν θελει οπως και δηποτε πιο γρηγορη φορτιση ενας με πιστοποιηση Quick charge 3 θα χρειαστει.

Link to comment
Share on other sites

...πριν λίγο μπήκα στο τρυπάκι και έστειλα την ίδια εικόνα σε ένα Α50 στην wind...ίδια χρώματα,λίγο ποιο έντονα στο Α και λίγο ποιο βαθύ μαύρο... χαράς το πράγμα...

 

Λοιπον να ποιο ειναι το προβλημα μου....Αριστερα ειναι αυτο που βλεπω στο τηλεφωνο και δεξια η original εικονα

%5Bimg%5Dhttps%3A//i.ibb.co/fH5Kz4s/rn7-pc.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο θέμα υπάρχει δυστυχώς...στο 6αρι βλέπω το δεξί ακριβώς όπως το δείχνει εδω

Το προβλημα αυτο το εχω σε δυο rn7.....

Link to comment
Share on other sites

Aπο gps πως πατε;σημερα που το δοκιμασα πρωτη φορα δεν μου δουλεψε....πρεπει να ρυθμισω κατι;

 

Πρέπει νσ ενεργοποιήσεις την υψηλή ακρίβεια αν δεν το έχεις κάνει ήδη.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει νσ ενεργοποιήσεις την υψηλή ακρίβεια αν δεν το έχεις κάνει ήδη.

 

Μόλις το έκανα κ δείχνει να δουλεύει Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το αγοράσατε τις τελευταίες μέρες αλλά και όσοι το περιμένετε να έρθει την πατήσατε :lol:

 

Σήμερα, η Xiaomi ανακοίνωσε ότι από τις 30 Ιουλίου θα υπάρξει γενναία μείωση της τιμής (~ $ 29), για το Redmi Note 7 (6/64GB).

 

https://news.xiaomi-miui.gr/redmi-note-7-6gb64gb-gets-a-price-cut-from-july-30th/

Link to comment
Share on other sites

Άσχετη ερώτηση. Το region αν δεν το έχεις Ελλάδα ενοχλεί κάπου?και font από πού αλλάζει να βάλω άλλη γραμματοσειρά?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Κάτοχος του περιβόητου πλέον ΡΝ7 με την 128αρα (10.3.6.0.PFGMIXM)εδώ και τρεις μέρες. Αγορασμένο από Σκρουτζομάγαζο με τιμολόγιο και χωρίς το ΦΠΑ στα 153 ευρώ νομίζω ότι είναι από τις καλύτερες τιμές που μπορεί να βρει κανείς .Πριν από λίγο τελείωσε και το διάβασμα όλου του νήματος (ναι και οι 147 σελίδες...τρεις μέρες μου πήρε) και αφού περάστηκαν και οι δυο προτεινόμενες gcam από Ανδρέα έχω να πω ότι εντυπωσιάστηκα με το πόσο καλές φωτογραφίες βγάζει σε night vision σε σκοτεινό δωμάτιο .Στις ερωτήσεις τώρα....Έστειλά μνμ στην Cosmote για ενεργοποίηση VoWifi και μου ήρθε απάντηση ότι ενεργοποιήθηκε.Στις ρυθμίσεις φαίνονται ενεργοποιημένες αλλά δεν μου εμφανίζει κάποιο εικονίδιο.Μήπως χρειάζεται να κάνω κάποια ακόμη ρύθμιση; Επίσεις έχω παρατηρήσει ότι μου ενεργοποιεί μόνο του το bluetooth....μήπως είναι από κάποια ρύθμιση;
It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Κάτοχος του περιβόητου πλέον ΡΝ7 με την 128αρα (10.3.6.0.PFGMIXM)εδώ και τρεις μέρες. Αγορασμένο από Σκρουτζομάγαζο με τιμολόγιο και χωρίς το ΦΠΑ στα 153 ευρώ νομίζω ότι είναι από τις καλύτερες τιμές που μπορεί να βρει κανείς .Πριν από λίγο τελείωσε και το διάβασμα όλου του νήματος (ναι και οι 147 σελίδες...τρεις μέρες μου πήρε) και αφού περάστηκαν και οι δυο προτεινόμενες gcam από Ανδρέα έχω να πω ότι εντυπωσιάστηκα με το πόσο καλές φωτογραφίες βγάζει σε night vision σε σκοτεινό δωμάτιο .Στις ερωτήσεις τώρα....Έστειλά μνμ στην Cosmote για ενεργοποίηση VoWifi και μου ήρθε απάντηση ότι ενεργοποιήθηκε.Στις ρυθμίσεις φαίνονται ενεργοποιημένες αλλά δεν μου εμφανίζει κάποιο εικονίδιο.Μήπως χρειάζεται να κάνω κάποια ακόμη ρύθμιση; Επίσεις έχω παρατηρήσει ότι μου ενεργοποιεί μόνο του το bluetooth....μήπως είναι από κάποια ρύθμιση;
Πληκτρολογείς στον dialer *#*#869434#*#* κοιτάς να γράφει disabled επανεκκίνηση και είσαι έτοιμος.Για το μπλε δόντι είναι κάποια εφαρμογή που έχεις δώσει δικαιώματα πρέπει να το ψάξεις .
Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολογείς στον dialer *#*#869434#*#* κοιτάς να γράφει disabled επανεκκίνηση και είσαι έτοιμος.Για το μπλε δόντι είναι κάποια εφαρμογή που έχεις δώσει δικαιώματα πρέπει να το ψάξεις .

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια.Το έχω κάνει αυτό αλλά δεν μου εμφανίζει κάτι.Πρέπει να συντρέχουν κάποιοι λόγοι για να ενεργοποιηθεί (π.χ. χαμηλό σήμα κινητής) ή ενεργοποιήτε όποτε υπάρχει wifi;Επίσεις λειτουργεί παντού ή είναι μόνο για Αθήνα;;

It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το εικονίδιο του vowifi πάνω στην οθόνη υπαρχει;Αν όχι κάτι δεν έχεις κάνει καλά ,διάβασε τι γράφω στο προηγούμενο ποστ και κάνε ακριβώς ότι γράφω,πάνε δες και το ims αν είναι ενεργοποιημένο.*#*#4636#*#* κατάσταση ims
Link to comment
Share on other sites

Το εικονίδιο του vowifi πάνω στην οθόνη υπαρχει;Αν όχι κάτι δεν έχεις κάνει καλά ,διάβασε τι γράφω στο προηγούμενο ποστ και κάνε ακριβώς ότι γράφω,πάνε δες και το ims αν είναι ενεργοποιημένο.*#*#4636#*#* κατάσταση ims

 

Το έχω κάνει αλλά μέσα στο μενού μου έχει μόνο Volte ενεργοποιημένο.https://ibb.co/xG4Ltnb

 

Και κάτι ακόμα...

Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορούμε να συνδεθούμε σε ένα δυκτιο μέσω του κουμπιού wps;Ψάχνω στις ρυθμίσεις και δεν το βρίσκω πουθενά.

Edited by akispash
It's just me myself and I :lol:
Link to comment
Share on other sites

Όσοι το αγοράσατε τις τελευταίες μέρες αλλά και όσοι το περιμένετε να έρθει την πατήσατε :lol:

 

Σήμερα, η Xiaomi ανακοίνωσε ότι από τις 30 Ιουλίου θα υπάρξει γενναία μείωση της τιμής (~ $ 29), για το Redmi Note 7 (6/64GB).

 

https://news.xiaomi-miui.gr/redmi-note-7-6gb64gb-gets-a-price-cut-from-july-30th/

 

Τίγρη, είσαι λίγο χαιρέκακος ή μου φαίνεται ?

Δεν πρόσεξες όμως ότι η μείωση τιμής αφορά την κινέζικη έκδοση 6/64GB :):lol::p

Link to comment
Share on other sites

Απο 160 η 4ραμ εκδοση αλλα ολοι λενε κατοπιν παραγγελιας. Ποσες μερες κανει να ερθει απο σκρουτζ?
Link to comment
Share on other sites

Α ευχαριστώ πολύ φίλε μου. Ναι αν θέλεις στείλε μου το λινκ για το δακτυλίδι. Να είσαι καλά. :)

 

Δαχτυλιδι εχω παρει αυτο για την γυαναικα μου και περιμενω αυτο για εμενα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...