Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες,

 

Φίλος μου πήρε σήμερα το redmi note 7 ,

Μπορείτε να μου πείτε πια έκδοση gcam να κατεβάσουμε και με τι ρυθμίσεις για

να μη ψάχνω τώρα τόσες σελίδες.

Λίγο γρήγορα που κοίταξα τις τελευταίες 5-6 δεν βρήκα κάτι.

Ευχαριστώ

 

Φίλε έχεις δίκαιο. Ευχαριστώ πολύ. Επειδή το παρακολουθούσα το θέμα με έβγαζε στα τελευταία αδιαβαστα και δεν το σκέφτηκα καθόλου LOL

Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορεις ν ανεβασεις καιι παλι τις ρυθμισεις για gcam, γιατι προσπαθω να τις κατεβασω και μου λεει οτι δεν υπαρχουν...
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα όχι δε μου το έχει κάνει που παίζω Tapatalk συνέχεια

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Χρησιμοποιείς gestures ή κουμπιά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι πάλι αυτό; https://ibb.co/VBT5ScG

Μάλλον wifi calling.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Συγκρινοντας τις οθονες του RN7 με το Mate 10 Lite που ειχα πριν απογοητευτηκα.....Συγκρινα φωτογραφιες που εχω τραβηξει και με τα δυο κινητα και η διαφορα απεικονισης στη οθονη θα ελεγα ειναι τεραστια.....Χανει παρα πολυ σε οξυτητα (αν το λεω σωστα) και σε διαυγεια με αποτελεσμα να χανονται πολλες λεπτομερειες ειδικα αν ζουμαρεις στην φωτο....Για μενα αυτο ειναι μεγαλο αρνητικο...Ξενερωσα....Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το πουλησω... Edited by dalain
Link to comment
Share on other sites

Συγκρινοντας τις οθονες του RN7 με το Mate 10 Lite που ειχα πριν απογοητευτηκα.....Συγκρινα φωτογραφιες που εχω τραβηξει και με τα δυο κινητα και η διαφορα απεικονισης στη οθονη θα ελεγα ειναι τεραστια.....Χανει παρα πολυ σε οξυτητα (αν το λεω σωστα) και σε διαυγεια με αποτελεσμα να χανονται πολλες λεπτομερειες ειδικα αν ζουμαρεις στην φωτο....Για μενα αυτο ειναι μεγαλο αρνητικο...Ξενερωσα....Σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το πουλησω...

 

Φιle με τα κριτιρια σου δωστο και παρε κατι με amoled.Εκτος εαν εχεις αλλαξει κατι στις ρυθμισεις οθονης.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε Samsung τότε καλύτερα

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

 

Μα το θεμα δεν ειναι αυτο.Μου κανει εντυπωση που στις τοσες αξιολογησεις που εχω διαβασει δεν λεει καποιος κατι για την οθονη του.Εν τω μεταξυ τωρα που το σκεφτομαι και πιο ψυχραιμα αν το δωσω δεν θα παρω ποτε τα λεφτα μου πισω,βεβαια δεν απαιτω να παρω τα 250 που εκανε αλλα ουτε θελω να το δωσω 150....Πφφφφ την πατησα και μαλλον θα πρπει να συμβιβαστω με αυτο....

Link to comment
Share on other sites

Μα το θεμα δεν ειναι αυτο.Μου κανει εντυπωση που στις τοσες αξιολογησεις που εχω διαβασει δεν λεει καποιος κατι για την οθονη του.Εν τω μεταξυ τωρα που το σκεφτομαι και πιο ψυχραιμα αν το δωσω δεν θα παρω ποτε τα λεφτα μου πισω,βεβαια δεν απαιτω να παρω τα 250 που εκανε αλλα ουτε θελω να το δωσω 150....Πφφφφ την πατησα και μαλλον θα πρπει να συμβιβαστω με αυτο....

Παντως γενικα εισαι απο της λιγες περιπτωσεις που εχουν αναφερει θεματα σαν το δικο σου,που προφανως και ειναι καθαρα υποκειμενικό.Εκτος και εαν εχει οντως καποιο θεμα η συσκευη.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φιle με τα κριτιρια σου δωστο και παρε κατι με amoled.Εκτος εαν εχεις αλλαξει κατι στις ρυθμισεις οθονης.

 

Δεν ειχα amoled πριν για να ζηταω τωρα....Απλα περιμενα μια τουλαχιστον παρομοια οθονη.Ξερω οτι πηγα σε κατι φθηνο και δεν μπορω να εχω τρομερες απαιτησεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα amoled πριν για να ζηταω τωρα....Απλα περιμενα μια τουλαχιστον παρομοια οθονη.Ξερω οτι πηγα σε κατι φθηνο και δεν μπορω να εχω τρομερες απαιτησεις.

Σε προλαβα μαλλον.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παντως γενικα εισαι απο της λιγες περιπτωσεις που εχουν αναφερει θεματα σαν το δικο σου,που προφανως και ειναι καθαρα υποκειμενικό.Εκτος και εαν εχει οντως καποιο θεμα η συσκευη.....

 

Τι να πω δεν ξερω..,Ετυχε και συγκρινα ιδιες φωτο και στα δυο κινητα νωριτερα και το διαπιστωσα...Αν καποιος αλλος που το εχει μπορει να κανει κατι παρομοιο και να μας πει θα ηταν χρησιμο πιστευω

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω δεν ξερω..,Ετυχε και συγκρινα ιδιες φωτο και στα δυο κινητα νωριτερα και το διαπιστωσα...Αν καποιος αλλος που το εχει μπορει να κανει κατι παρομοιο και να μας πει θα ηταν χρησιμο πιστευω
Δεν κατάλαβα πως συγκρινες ίδιες φωτό στα κινητά,αν εννοείς ότι ήταν τραβηγμένες σχεδόν ίδιες μια από το ένα και μια από το άλλο είναι άλλο θέμα, πάντως η οθόνη του είναι πολύ καλή και πολύ φωτεινή το δουλεύω άνετα στην παραλία τώρα στις διακοπές, επίσης η κάμερα με την κάμερα του mate 10 lite δεν συγκρίνονται κάν,οι φωτογραφίες από το Huawei είναι όλες για πέταμα και μπορείς να τις βλέπεις μόνο στην οθόνη του κινητού και αυτό χωρίς καθόλου ζουμ,για την οθόνη θα έπρεπε να συγκρίνεις κανένα video στο YouTube καλύτερα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αγόρασα και εγώ. Συμφωνώ με προηγούμενο φίλο που λέει για την οθόνη. Είχα διαβάσει πως είναι πολύ καλή αλλά τελικά δεν..... Είχα το παλιό καλό και απλό Redmi 4a το οποίο έχει πολύ καλύτερη οθόνη με την έννοια πως όταν κοιτάς την οθόνη από πλάγια θέση δεν χάνει ούτε την φωτεινότητα ούτε την ευκρίνεια της... Αντιθέτως στο Redmi Note 7 σα να μειώνεται η φωτεινότητα της οθόνης και σαν να θαμπίζει... Γενικότερα η οθόνη του κινητού είναι ψιλοχάλια....
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα πως συγκρινες ίδιες φωτό στα κινητά,αν εννοείς ότι ήταν τραβηγμένες σχεδόν ίδιες μια από το ένα και μια από το άλλο είναι άλλο θέμα, πάντως η οθόνη του είναι πολύ καλή και πολύ φωτεινή το δουλεύω άνετα στην παραλία τώρα στις διακοπές, επίσης η κάμερα με την κάμερα του mate 10 lite δεν συγκρίνονται κάν,οι φωτογραφίες από το Huawei είναι όλες για πέταμα και μπορείς να τις βλέπεις μόνο στην οθόνη του κινητού και αυτό χωρίς καθόλου ζουμ,για την οθόνη θα έπρεπε να συγκρίνεις κανένα video στο YouTube καλύτερα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οχι οχι...τραβαω μια φωτο απο το rn7 και την στελνω με bluetooth στο αλλο...οποτε μιλαμε για την ιδια ακριβως φωτογραφια.Σγουρα η καμερα του ειναι πολυ ανωτερη απο το παλιο μου...δεν χωραει αμφιβολια περι αυτου

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω βρε παιδιά κάτι μιας και δεν έχω ασχοληθεί ξανά.... Προτού εγκαταστήσω την gcam θα ήθελα να ξέρω αν αυτή αντικαθιστά την υπάρχουσα εφαρμογή της κάμερας ή ανοίγει σαν διαφορετική εφαρμογή; Επίσης η απεγκατάσταση της gcam γίνεται όπως γίνεται σε όλες τις εφαρμογές; Και τέλος εάν υπάρχει κάποια gcam για το κινητό μας που να λειτουργεί σε όλα σωστά. Ευχαριστώ. Α και κάτι τελευταίο. Η πίσω κάμερα προεξέχει τραγικά. Σίγουρα θα γρατζουνιέται εύκολα. Υπάρχει κάνα tempered glass προστασίας για την πίσω κάμερα να μου προτείνετε;; Έψαξα και βρήκα μόνο τζαμάκι που πρέπει όμως για να μπει να αντικαταστήσεις το μαμά τζαμάκι. Edited by imaginos
Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω βρε παιδιά κάτι μιας και δεν έχω ασχοληθεί ξανά.... Προτού εγκαταστήσω την gcam θα ήθελα να ξέρω αν αυτή αντικαθιστά την υπάρχουσα εφαρμογή της κάμερας ή ανοίγει σαν διαφορετική εφαρμογή; Επίσης η απεγκατάσταση της gcam γίνεται όπως γίνεται σε όλες τις εφαρμογές; Και τέλος εάν υπάρχει κάποια gcam για το κινητό μας που να λειτουργεί σε όλα σωστά. Ευχαριστώ.

 

Οχι ειναι ξεχωριστη εφαρμογη και δεν αντικαθιστα την υπαρχουσα,οποτε την διαγραφεις και οποτε θες.

Υπαρχει στο πρωτο ποστ μαζι με οδηγιες εγκαταστασης!

Επισης υπαρχει και στην σελιδα 128 ποστ 1916 μια νεοτερη

Υπάρχουν άπειρα τζαμακια προς Κίνα μεριά αλλά τα φοβάμαι μήπως αλλοιώνουν την φωτογραφία.Μπορεις όμως να πάρεις δαχτυλίδι που μπαίνει περιμετρικά της κάμερας.Αν θες λινκ θα σου στείλω αυριο

Edited by dalain
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που μόλις δοκίμασα και έστειλα με bt σε galaxy s7 για να συγκρίνω, πάνω κάτω σε οξύτητα ίδια μου φάνηκαν, ενώ έκανε μπαμ η διαφορά στον κορεσμό των χρωμάτων που κάνει η amoled.

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που μόλις δοκίμασα και έστειλα με bt σε galaxy s7 για να συγκρίνω, πάνω κάτω σε οξύτητα ίδια μου φάνηκαν, ενώ έκανε μπαμ η διαφορά στον κορεσμό των χρωμάτων που κάνει η amoled.

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

 

Τι να πω...θα προσπαθήσω αύριο να βγάλω φωτό τις οθόνες των κινητών να δείτε τι λεω

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω...θα προσπαθήσω αύριο να βγάλω φωτό τις οθόνες των κινητών να δείτε τι λεω
Θα σου προτεινα να κατεβασεις μια screen test picture απο την google και να δεις τις διαφορες και στα δυο.

 

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το αγόρασα και εγώ. Συμφωνώ με προηγούμενο φίλο που λέει για την οθόνη. Είχα διαβάσει πως είναι πολύ καλή αλλά τελικά δεν..... Είχα το παλιό καλό και απλό Redmi 4a το οποίο έχει πολύ καλύτερη οθόνη με την έννοια πως όταν κοιτάς την οθόνη από πλάγια θέση δεν χάνει ούτε την φωτεινότητα ούτε την ευκρίνεια της... Αντιθέτως στο Redmi Note 7 σα να μειώνεται η φωτεινότητα της οθόνης και σαν να θαμπίζει... Γενικότερα η οθόνη του κινητού είναι ψιλοχάλια....

Καλυτερη οθονη το 4 απο το 7?????:blink:

Φιλε μονο η διαφορα στην αναλυση της οθονη ειναι τεραστια,αλλο hd και αλλο fhd+,εκει σταματα η συγκριση στις 2 οθονες.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...