Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιωργο τελικα ειδες βελτίωση με την απενεργοποιηση της προσαρμοστικης;
Ναι Αντρέα, είδα βελτίωση εκεί που είχα παράπονο, στο standby του. Το βράδυ πχ εκεί που έχανα 7-8%, τώρα χάνω 3-4% με μόνο το wifi κλειστό

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστημένος με όλα. Με μόνη απορία αυτή την στιγμή. Ο ήχος γενικά είναι χαμηλός? Υπάρχει κάποια ρύθμιση? Στο τέρμα και ακούγεται αισθητά χαμηλότερα από άλλα κινητό. Μιλάω για όλα τα ηχεία. Ακόμα και όταν συνδέσω aux

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστημένος με όλα. Με μόνη απορία αυτή την στιγμή. Ο ήχος γενικά είναι χαμηλός? Υπάρχει κάποια ρύθμιση? Στο τέρμα και ακούγεται αισθητά χαμηλότερα από άλλα κινητό. Μιλάω για όλα τα ηχεία. Ακόμα και όταν συνδέσω aux

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι είναι χαμηλός, γι'αυτό θα πας ρυθμίσεις-προσθετες ρυθμίσεις και θα διαλέξεις περιοχή Ελβετία. Η διαφορά θα είναι αισθητή

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι χαμηλός, γι'αυτό θα πας ρυθμίσεις-προσθετες ρυθμίσεις και θα διαλέξεις περιοχή Ελβετία. Η διαφορά θα είναι αισθητή

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

 

Αν θυμαμαι καλα αυτο κανει διαφορά μονο σε συνδεδεμενα ηχεία και οχι το εξωτερικο.

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμαμαι καλα αυτο κανει διαφορά μονο σε συνδεδεμενα ηχεία και οχι το εξωτερικο.
Έχεις δίκιο, εγώ δεν εννόησα

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάποιο αξιόπιστο σαιτ από Ελλάδα για άμεση αγορά υπάρχει;

 

Στάλθηκε από το SM-N960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειπα και εγώ τι γίνεται

 

Η μπαταρία σε σχέση με το 5 φεύγει σαν νεράκι αλλά...

Όσο γρήγορα αδειάζει γεμίζει δέκα φορές πιο γρήγορα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία σε σχέση με το 5 φεύγει σαν νεράκι αλλά...

Όσο γρήγορα αδειάζει γεμίζει δέκα φορές πιο γρήγορα.

 

Μπα στο δικό μου μια χαρά είναι αλλά κάποιος δεν μου λέει πόσο κρατάει το δικό του όλο νευράκια και ποτάκια λέτε

Link to comment
Share on other sites

Κλασικός μέτριος ήχος βίντεο mid range είναι. Ποιες ηταν οι άλλες σου συσκευές που δεν πικάραν σε live?

 

Αυτός ειναι ο κύριως λόγος που γυροφέρνω ναυαρχίδες της htc και lg.

Redmi note 6 Pro γράφει μια χαρά χωρίς να πικάρει στα μπάσα, iPhone u plus επίσης δε πικάρει, xiaomi mi4 δε πικάρει.

 

Δεν έχω δει κάτι έχεις κάποια θήκη που εμποδίζει?

Όχι είναι ελεύθερες οι όποιες οπές της συσκευής. Μεγάλο ξενέρωμα αυτό και μεγάλο φάουλ σε σημείο αποτροπής για τη συσκευή αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Redmi note 6 Pro γράφει μια χαρά χωρίς να πικάρει στα μπάσα, iPhone u plus επίσης δε πικάρει, xiaomi mi4 δε πικάρει.

 

 

Όχι είναι ελεύθερες οι όποιες οπές της συσκευής. Μεγάλο ξενέρωμα αυτό και μεγάλο φάουλ σε σημείο αποτροπής για τη συσκευή αυτή.

Aλλαξε το και παρε αλλη συσκευη,οχι το 7 παλι,εμεις δεν εχουμε προβλημα,μαλλον επεσες στο κακο.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το Bluetooth του κινητπυ πάσχει. Έχει κάποια θέματα που το αποτρέπουν να συνδεθεί σε κάποιες συσκευές. Στο αμάξι δν συνδέεται, μόλις ανακάλυψα ότι δν συνδέεται ούτε στην gopro ούτε στην φωτογραφική μηχανή. Αρκετά ξεμερωμενος είμαι..το καινούριο update δν μ ήρθε ακόμα. Έχει καμία σοβαρή αλλαγή; Edited by tziminhio
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η 10.3.5.0 eu. Τώρα την κατεβάζω
Για γράψε εντυπώσεις και αλλαγές το βράδυ αν μπορείς

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hello. Λοιπον νομίζω οτι πλέον έχουμε την καλυτερη εναλλακτική επιλογή για gcam. Εχει οτι πιο κοντινό σε αποτέλεσμα σε σχέση με την προτεινόμενή μου. Συνεχίζει βέβαια να χάνει λιγο στα πορτρέτα (κυριως στα χρώματα). Αλλα σε σχέση με του bsg έχει σίγουρα καλύτερο αποτέλεσμα και πιο ανοιχτές σκιές (λιγότερο contrast => πιο φυσικές) ενώ είναι εξίσου σταθερή και πλήρης (πχ λειτουργικό ψηφιακό ζουμ, night sight, κλικ με την πρωτη κλπ). Σε τέρμα σκοτάδια παιζει να ειναι καλύτερη και απο την προτεινόμενη.

 

Αυτή ειναι η έκδοση που λέω https://mega.nz/#!bSoTzAgA!HTEAitMDIUk-0Lf7fSVy9UcKf43mzTct-lf0gMsvG_0

Και εδώ οι ρυθμίσεις που χω βάλει https://photos.app.goo.gl/WQ7tbgnBHSBvjuzh9

 

Προσωπικά την έχω παράλληλα με την 1η προτεινόμενη. Τη 1η συνήθως συνεχίζω να την προτιμώ για πρόσωπα (πιάνει τέλεια το skin tone).

 

γιατί δεν βρίσκω από που μπαίνουν αυτές οι ρυθμίσεις? :(

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε smile10. Άρα κρατάμε το update στα security patch July....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Τα EU δεν έχουν την B20 μπάντα για το 4G;

Πρέπει να πάω σε Global έκδοση;

Ποιές είναι οι διαφορές τους;

Έχω μιλήσει με γνωστά καταστήματα του Skroutz και δεν γνώριζαν...

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο αξιόπιστο κατάστημα που να έχει ετοιμοπαράδοτο το Redmi Note 7 σε Global έκδοση;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Τα EU δεν έχουν την B20 μπάντα για το 4G;

Πρέπει να πάω σε Global έκδοση;

Ποιές είναι οι διαφορές τους;

Έχω μιλήσει με γνωστά καταστήματα του Skroutz και δεν γνώριζαν...

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο αξιόπιστο κατάστημα που να έχει ετοιμοπαράδοτο το Redmi Note 7 σε Global έκδοση;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπάρχουν δύο version από global συσκευές. Οι καθεαυτού global και οι global που έχουν την eu έκδοση της miui rom και τα οποία προορίζονται για την eea ( European economic area). Και οι δύο συσκευές είναι global με την b20 band κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν δύο version από global συσκευές. Οι καθεαυτού global και οι global που έχουν την eu έκδοση της miui rom και τα οποία προορίζονται για την eea ( European economic area). Και οι δύο συσκευές είναι global με την b20 band κανονικά.
και πως τις ξεχωριζουμε??για πες μας τι πρεπει να γραφει το καθε κουτι ξεχωριστα απο την καθε αυτου global και την global υπαρχει καμια διαφορα μεταξυ τους??...,,γιατι και εγω ενδιαφερομαι να παρω την συσκευη απο το ba......d για δες το λινκ ειναι η καθε αυτου global?? η η σκετη global??

 

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-7-Global-Version-6_3-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-660-Octa-core-4G-Smartphone-p-1432334.html?akmClientCountry=NL&rmmds=cart_middle_products

Link to comment
Share on other sites

και πως τις ξεχωριζουμε??για πες μας τι πρεπει να γραφει το καθε κουτι ξεχωριστα απο την καθε αυτου global και την global υπαρχει καμια διαφορα μεταξυ τους??...,,γιατι και εγω ενδιαφερομαι να παρω την συσκευη απο το ba......d για δες το λινκ ειναι η καθε αυτου global?? η η σκετη global??

 

 

 

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-7-Global-Version-6_3-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-660-Octa-core-4G-Smartphone-p-1432334.html?akmClientCountry=NL&rmmds=cart_middle_products

Δεν μπορείς να ξέρεις ποια συσκευή είναι. Global είναι και οι δύο. Πανομοιότυπα κουτιά.
Link to comment
Share on other sites

Modeling για να φανεί αυτό θέλει τουλάχιστον μία δυο μέρες. Αλλά δεν είδα καμμία αναφορά στην μπαταρία οπότε πάλι θα περιμένουμε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...