Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νεος κάτοχος .Έχετε βάλει τζαμακι προστασίας ή δεν χρειάζεται λόγω gorilla glass,?

Επίσης όταν το φορτίζω η συσκευή ζεστενεται αρκετά. Έτσι πρέπει να γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το παραγγειλα,θα βασιστώ στα λεγόμενα του καταστήματος,αν είναι αλλιώς θα δω τι θα κάνω...

Όσο αφορά τώρα για αγορά από Σκρουτζ/Best Price το σύνολο των συσκευών είναι με εγγύηση καταστήματος...

Αυτό που είπε ο Ανδρέας είναι πολύ σωστό,και εγώ δεν έχω στείλει ποτε συσκευή σε σέρβις,αλλά ποτέ δεν ξέρεις...Η αγοράζεις από Σκρουτζ/Best Price με εγγύηση καταστήματος και γλυτώνεις από 60-90€ χονδρικά πάντα μιλάω,η από αλυσίδα που το πληρώνεις στην ανώτερη τιμή αλλά έχεις εγγύηση προμηθευτή,η ψάχνεις να το βρεις μεταχειρισμένο,από πωλητή που το έχει πάρει από επίσημο πωλητή,και είσαι στην μέση...

Εγώ ας πούμε προτειμω τώρα πια την τρίτη λύση,και είμαι κάπου στην μέση...

Η αγορά από το συγκεκριμένο κατάστημα έγινε για να τσεκαρω αν ότι λένε ισχύουν,και θα έρθω να γράψω εντυπώσεις όταν παραλάβω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τόσο ξεκινάει και από Σκρουτζ/Best Price...Δεν πιστεύω ότι αξίζει να το πάρεις από έξω...

 

Tα εχουμε γραψει 100δες φορες.

Δεν διαβαζω κατι το καινουργιο στα γραφομενα σου.

Με το καλο να παραλαβεις.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Νεος κάτοχος .Έχετε βάλει τζαμακι προστασίας ή δεν χρειάζεται λόγω gorilla glass,?

Επίσης όταν το φορτίζω η συσκευή ζεστενεται αρκετά. Έτσι πρέπει να γίνεται

 

Εγω δεν ειμαι φαν με τα τζαμακια, ειδικα γι αυτο που εχει πολυ καλη αισθηση σε αφη η οθονη.

Τωρα σιγουρα καποιες φθορες σε 2-3 χρονια που θα το αλλαξω θα τις κανει, αλλα για 150 που το πηρα δεν εχει σημασια.

Για τη φορτιση: οσο χαμηλοτερες θερμοκρασιες, τοσο καλυτερα για τη ζωη της μπαταριας.

 

Επισης εβαλα xiaomi.eu rom + evira kernel και απο μπαταρια εγινε ενα "κλικ" καλυτερο.

Επιπλεον εχω επιλεγμενη Ελλαδα και εχει κανονικα τα θεματα, δυνατη ενταση με ακουστικα χωρις διαφημισεις κλπ...

Βεβαια χρειαζεται unlock,root,wipe,flash για αλλη rom. Ειναι για καποιον που εχει εμπειρια.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειμαι φαν με τα τζαμακια, ειδικα γι αυτο που εχει πολυ καλη αισθηση σε αφη η οθονη.

Τωρα σιγουρα καποιες φθορες σε 2-3 χρονια που θα το αλλαξω θα τις κανει, αλλα για 150 που το πηρα δεν εχει σημασια.

Για τη φορτιση: οσο χαμηλοτερες θερμοκρασιες, τοσο καλυτερα για τη ζωη της μπαταριας.

 

Επισης εβαλα xiaomi.eu rom + evira kernel και απο μπαταρια εγινε ενα "κλικ" καλυτερο.

Επιπλεον εχω επιλεγμενη Ελλαδα και εχει κανονικα τα θεματα, δυνατη ενταση με ακουστικα χωρις διαφημισεις κλπ...

Βεβαια χρειαζεται unlock,root,wipe,flash για αλλη rom. Ειναι για καποιον που εχει εμπειρια.

Και μετα δεν εχει και εγγυηση....:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

γιατι, υπαρχει περιπτωση να ειναι παραεισαγωγης ολα τα υπολοιπα που βλεπουμε στο Σκρούτζ/Best Price ?

σε τι τιμη το βρηκες και ποιο πηρες (4Χ64) ?

Υ.Γ. Οσο και αν εψαξα για το καταστημα, δεν το βρηκα!

 

Μια χαρά υπάρχει το κατάστημα στην λίστα και του Σκρουτζ και του Best Price...

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ζητα και το imei για ελενχο φιλε.

Σε εμενα παντως ακομα να μου απαντηση η info σχετικα με το εν λογο καταστημα.........νεκρα.......:rolleyes:

 

Το έχεις πάρει και εσύ από το εν λόγο καταστήμα,η έχεις ρωτήσει την infoguest αν ισχύουν τα λεγόμενα του καταστήματος;;;

Link to comment
Share on other sites

Μια βδομάδα σήμερα κάτοχος του κινητού... Τις πρώτες 4-5 μέρες ήμουν απογοητευμένος από την μπαταρία.. Τώρα έχει 2 μέρες που χωρίς να κάνω κάτι έχει στρώσει αρκετά κ φτάνει στα επίπεδα του redmi note 4 που είχα... Είναι φυσιολογικό αυτό να στρώσει μετά από μια βδομάδα??? Edited by Smile10
Link to comment
Share on other sites

Και μετα δεν εχει και εγγυηση....:lol:

 

Ισχυει ξεχασα να το γραψω οτι οποιος κανει unlock χανει την εγγυηση αν υπαρχει...

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει ξεχασα να το γραψω οτι οποιος κανει unlock χανει την εγγυηση αν υπαρχει...

 

Αν ξανακλειδωσεις με eu official είσαι οκ. Τουλάχιστον μέχρι και τις τελευταίες συσκευές της xiaomi που είχα ξεκλειδώσει δεν είχε κάπου ένδειξη αν έχει ποτέ ξεκλειδωθει.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά υπάρχει το κατάστημα στην λίστα και του Σκρουτζ και του Best Price...

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το έχεις πάρει και εσύ από το εν λόγο καταστήμα,η έχεις ρωτήσει την infoguest αν ισχύουν τα λεγόμενα του καταστήματος;;;

Δεν μου λέτε και εμένα το κατάστημα να το παραγγειλω. Εστω σε μήνυμα...

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά υπάρχει το κατάστημα στην λίστα και του Σκρουτζ και του Best Price...

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το έχεις πάρει και εσύ από το εν λόγο καταστήμα,η έχεις ρωτήσει την infoguest αν ισχύουν τα λεγόμενα του καταστήματος;;;

Προτρεχεις φιλε.......

Απαντηση απο ινφο φιλε....βεβαια ρωτησα και αλλα μετα σχετικα με το ιμει αφου το εχω αγορασει κτλ και αναμενω...εαν ξερουν και αυτοι τι πολαν και που.....την στιγμη που το καταστημα δεν υπαρχει στο site τους.

 

 

Αγαπητέ κύριε ,......,

 

Σας ευχαριστούμε για την επικοινωνία σας μαζί μας.

 

Εάν δεν γνωρίζουμε το ΙΜΕΙ ενός προϊόντος, δυστυχώς δεν μπορούμε να εγγυηθούμε ότι απολαμβάνει την εγγύηση και την υποστήριξη, που παρέχεται από την εταιρεία μας.

 

 

Στο κατάστημα TOP STORE, όπως και σε πολλά άλλα καταστήματα, πραγματοποιούνται πωλήσεις από την εταιρεία μας, αλλά δεν είναι εφικτό να γνωρίζουμε εάν διαθέτουν και άλλους προμηθευτές.

 

 

Στη διάθεσή σας,

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν ξανακλειδωσεις με eu official είσαι οκ. Τουλάχιστον μέχρι και τις τελευταίες συσκευές της xiaomi που είχα ξεκλειδώσει δεν είχε κάπου ένδειξη αν έχει ποτέ ξεκλειδωθει.

Στο tester του service εαν δεν κανω λαθος ειναι εφικτο να το δουν.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αν κλειδώσεις περάσεις official rom και το στείλεις για επισκευή δεν χάνεις εγγύηση. Το ξεκλειδωμα είναι κάτι που στο παρέχει η ίδια η xiaomi δεν γίνεται με ανεπίσημο τρόπο.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αν κλειδώσεις περάσεις official rom και το στείλεις για επισκευή δεν χάνεις εγγύηση. Το ξεκλειδωμα είναι κάτι που στο παρέχει η ίδια η xiaomi δεν γίνεται με ανεπίσημο τρόπο.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτο να το πεις στο service εσυ μετα.....:rolleyes:

2 φορες πορτα φαγαμε στο παρελθον φιλε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Και πως έγινε αυτό ακριβώς? Με ποια αιτιολογία? Πήγατε ξεκλειδωτο κινητό ή το γυρίσατε στις εργοστασιακές και το είδαν?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο να το πεις στο service εσυ μετα.....:rolleyes:

2 φορες πορτα φαγαμε στο παρελθον φιλε.

 

Με xiaomi? Αφού δεν έχει κάποιο counter ούτε αλλάζει σε relocked. Θεωρητικά τουλάχιστον αν το πας κλειδωμένο με official rom δεν φαίνεται.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ναι για χιαομι δεν γραφουμε εδω?

Στο τελος μεχρι και για υγρασια μου ειπαν...προφανως και δεν υπηρχε θεμα...αλλα το χαρτακι αυτο εδειξε....μου εστειλαν και foto.....σε redmi note 5 αυτα.H συσκευη μπρικαρισμενη βεβαια.....

Οποιος βρει ακρη με το service να μου πει και μενα το κολπο παιδια.:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Στο τελος μεχρι και για υγρασια μου ειπαν...προφανως και δεν υπηρχε θεμα...αλλα το χαρτακι αυτο εδειξε....μου εστειλαν και foto.....σε redmi note 5 αυτα.H συσκευη μπρικαρισμενη βεβαια.....

Οποιος βρει ακρη με το service να μου πει και μενα το κολπο παιδια.:rolleyes:

 

Και τώρα έρχεσαι στα λόγια μου περί του πόσο αξίζει η εγγύηση... ;)

 

Κατά τα άλλα αν ήταν μπρικαρισμενη πως του έβαλες την official/κλειδωσες πριν το στείλεις; Μάλλον κάπου μπερδεύτηκες. Εγώ λέω εφόσον βάλεις official και κλειδώσεις ότι δεν φαίνεται. Αν τους το πας με καμία της ελληνικής κοινότητας... Ε μάλλον κάνει λίγο μπαμ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Την μπρικαρες εσύ?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Οχι μονη της.....ρε με κοροιδευεις εσυ......:lol:

Εννοειται εγω της εβγαλα τα ματια με οτι παπατζορομ εβρισκα και περναγα.....:p

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Άλλο κομμάτι η υγρασία. Εφόσον ξανά κλειδώσει ο bootloader και περαστεί πάλι η επίσημη fastboot rom, δεν μπορούν να το δουν ότι είχε πειράχτει. Δεν είναι όπως παλιά στα Samsung που περνάγαμε rom μέσω odin και υπήρχε counter που ανέβασε τιμές και φαινόταν ότι είχε πειραχτει το τηλέφωνο. Εκτός και να έχουν κάτι άλλο που δεν ξέρουμε και το βλέπουν. Το 5αρι που λες πως μπρικαριστηκε?
Link to comment
Share on other sites

Και τώρα έρχεσαι στα λόγια μου περί του πόσο αξίζει η εγγύηση... ;)

 

Ελπίζω να έβγαλες άκρη.

Φιλε τη @@ρια εγω την εκανα.Σε νορμαλ καταστασεις δεν εχεις θεμα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φιλε τη @@ρια εγω την εκανα.Σε νορμαλ καταστασεις δεν εχεις θεμα.

 

Και που κολλάει όλο αυτό με ότι μπορούν να δουν αν ξεκλείδωσες; Θεωρω πως δεν μπορούν να το δουν αν βάλεις πίσω official και κλειδώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Άρα ρε φίλε μου γιατί λες ότι έφαγες πορτα αφού πηγές το τηλέφωνο ξεκλειδωτο? Και παραθέτεις απάντηση ποιο πάνω ότι αν το κλειδώσουμε πάλι θ λα φάμε πόρτα?
Link to comment
Share on other sites

Και που κολλάει όλο αυτό με ότι μπορούν να δουν αν ξεκλείδωσες; Θεωρω πως δεν μπορούν να το δουν αν βάλεις πίσω official και κλειδώσεις.

Αφου το θεωρεις εσυ πάσο εγω.σε μπρικαρισμενο τι οφισιαλ να βαλω......πιο τουβλο πεθαινεις που λενε.

Καπου το εχω στο γραφειο σε καποιο συρταρι πεταμενο,εαν το βρω και το θελει καποιος να του το χαρισω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άρα ρε φίλε μου γιατί λες ότι έφαγες πορτα αφού πηγές το τηλέφωνο ξεκλειδωτο? Και παραθέτεις απάντηση ποιο πάνω ότι αν το κλειδώσουμε πάλι θ λα φάμε πόρτα?

Μπρικαρισμενο εγραψα οτι το πηγα.....την εμπειρια μου εγραψα,εαν θα φας εσυ πορτα ειναι αλλο σεναριο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλήξουμε κάπου και να μην παραπληροφορουμε. Αν κλειδωθεί πάλι και περαστεί official rom δεν μπορούν να το βγάλουν εκτός εγγύησης. Δεν φαίνεται κάπου.
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλήξουμε κάπου και να μην παραπληροφορουμε. Αν κλειδωθεί πάλι και περαστεί official rom δεν μπορούν να το βγάλουν εκτός εγγύησης. Δεν φαίνεται κάπου.

Για να μην παραπληροφορουμε λοιπον εαν το πας μπρικαρισμενο θα φας πορτα.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...