Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα σκρουτζ σε αυτους που το εχουν ετοιμοπαραδοτο (1 με 3 ημερες),βγαινει τουλαχιστον 60 ευρω παραπανω απο την τιμη που εδωσες εσυ...

 

Και ετοιμοπαραδοτο να λέει κανείς δεν σου εγγυάται ότι όντως το έχουν. Εντάξει το καλό είναι οτι είναι με αντικαταβολή οπότε αν σου πουν δεν το έχουμε τους λες ακύρωσε την παραγγελία και πας παρακάτω. Εγώ όμως θα πω κάτι για να σας βάλω σε σκέψεις. Πως γίνεται τα καταστήματα στο σκρουτζ να έχουν τιμές από 164ευρω που υποτιθετε είναι μέσα και ο ΦΠΑ και στην Κίνα να ξεκινάνε από ~150€? Μαζί με τον ΦΠΑ έπρεπε να βγαίνει από 180+ Πόσο πιο φθηνά να τα παίρνουν να βάζουν ΦΠΑ και να βγάζουν και κέρδος με 170€??? Μήπως οι "αποδείξεις" είναι απλές κόλλες Α4??

Link to comment
Share on other sites

Και ετοιμοπαραδοτο να λέει κανείς δεν σου εγγυάται ότι όντως το έχουν. Εντάξει το καλό είναι οτι είναι με αντικαταβολή οπότε αν σου πουν δεν το έχουμε τους λες ακύρωσε την παραγγελία και πας παρακάτω. Εγώ όμως θα πω κάτι για να σας βάλω σε σκέψεις. Πως γίνεται τα καταστήματα στο σκρουτζ να έχουν τιμές από 164ευρω που υποτιθετε είναι μέσα και ο ΦΠΑ και στην Κίνα να ξεκινάνε από ~150€? Μαζί με τον ΦΠΑ έπρεπε να βγαίνει από 180+ Πόσο πιο φθηνά να τα παίρνουν να βάζουν ΦΠΑ και να βγάζουν και κέρδος με 170€??? Μήπως οι "αποδείξεις" είναι απλές κόλλες Α4??

 

Ξεχνάς τους κουπονάδες ...

Link to comment
Share on other sites

Και ετοιμοπαραδοτο να λέει κανείς δεν σου εγγυάται ότι όντως το έχουν. Εντάξει το καλό είναι οτι είναι με αντικαταβολή οπότε αν σου πουν δεν το έχουμε τους λες ακύρωσε την παραγγελία και πας παρακάτω. Εγώ όμως θα πω κάτι για να σας βάλω σε σκέψεις. Πως γίνεται τα καταστήματα στο σκρουτζ να έχουν τιμές από 164ευρω που υποτιθετε είναι μέσα και ο ΦΠΑ και στην Κίνα να ξεκινάνε από ~150€? Μαζί με τον ΦΠΑ έπρεπε να βγαίνει από 180+ Πόσο πιο φθηνά να τα παίρνουν να βάζουν ΦΠΑ και να βγάζουν και κέρδος με 170€??? Μήπως οι "αποδείξεις" είναι απλές κόλλες Α4??
Απλά οι Κινέζοι πλέον έχουν ανεβάσει τιμές και βγάζουν παραπάνω κέρδος από ότι παλιά ,τώρα πας σε καθαρα κινεζομαγαζο στην Ελλάδα και οι τιμές τους είναι σχεδόν ίδιες των ελληνικών ,πριν μερικά χρόνια δεν γινότανε αυτό.Οταν κάνει το μαγαζί μια σχετικά μεγάλη παραγγελία δεν θα το πάρει150€ το κινητό αλλά λιγότερο και όσα περισσότερα κομμάτια πάρει τόσο καλύτερη τιμή θα του κάνει ο Κινέζος ,για αυτό και τα εδώ μαγαζιά έχουν κέρδος γιατί δεν αγοράζουν ένα δύο κινητά ,αλλά ποσοτητα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ξυπνησα ενα Σαββατο πρωι και ειπα ας παρω το κινητο...Ειδα ποιο μαγαζι ειναι κοντα μου,ελεγε διαθεσιμο και απλα πηγα και το πηρα στα 180 ευρω χωρις να περιμενω,να παραγγελνω κλπ κλπ....Χωρις καν να παρω τηλεφωνο πριν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια.....στο ινσομνια απο οτι βλεπω τα δινουν απο ινφο απο πλαισιο κτλ με 2 χρονια εγγυηση στα 200-210.Και ειναι 2-3 εβδομαδων.

Δεν αξιζει για εμενα τουλαχιστον να δωσεις 180 στο καθε μαγαζακι.

Αποψη μου.....πεταχτε την......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Για προτεινετε καμμια θηκη πλατης φτηνη απο σκρουτζ που να μην αφηνει εκτεθημενη την καμερα ρε παιδια... Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδια.....στο ινσομνια απο οτι βλεπω τα δινουν απο ινφο απο πλαισιο κτλ με 2 χρονια εγγυηση στα 200-210.Και ειναι 2-3 εβδομαδων.

Δεν αξιζει για εμενα τουλαχιστον να δωσεις 180 στο καθε μαγαζακι.

Αποψη μου.....πεταχτε την......:)

 

Υπάρχει και κατάστημα από Θεσσαλονίκη που μαζί με μεταφορικά βγαίνει στα 200ευρώ.

Εγώ από εκεί θα το χτυπήσω, καθώς δίνει επίσημη εγγύηση αντιπροσωπίας όπως αναγράφει.

Link to comment
Share on other sites

Απλά οι Κινέζοι πλέον έχουν ανεβάσει τιμές και βγάζουν παραπάνω κέρδος από ότι παλιά ,τώρα πας σε καθαρα κινεζομαγαζο στην Ελλάδα και οι τιμές τους είναι σχεδόν ίδιες των ελληνικών ,πριν μερικά χρόνια δεν γινότανε αυτό.Οταν κάνει το μαγαζί μια σχετικά μεγάλη παραγγελία δεν θα το πάρει150€ το κινητό αλλά λιγότερο και όσα περισσότερα κομμάτια πάρει τόσο καλύτερη τιμή θα του κάνει ο Κινέζος ,για αυτό και τα εδώ μαγαζιά έχουν κέρδος γιατί δεν αγοράζουν ένα δύο κινητά ,αλλά ποσοτητα.
Αν αγοράζουν ποσότητα τότε γιατί τα πιο πολλά λένε κατόπιν παραγγελίας?
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Αν αγοράζουν ποσότητα τότε γιατί τα πιο πολλά λένε κατόπιν παραγγελίας?
Σε μερικές ημέρες θα μαζέψουν 50-100 παραγγελίες δεν θα παραγγείλουν ένα κομμάτι απο Κίνα.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και κατάστημα από Θεσσαλονίκη που μαζί με μεταφορικά βγαίνει στα 200ευρώ.

Εγώ από εκεί θα το χτυπήσω, καθώς δίνει επίσημη εγγύηση αντιπροσωπίας όπως αναγράφει.

Φιλε στο επισημο site της xiaomi στην Ελλαδα γραφει σε ποια καταστηματα πουλαει και σε αυτα καπλυπτει 2 χρονια εγγυηση.

Εαν το καταστημα που θα αγορασεις ειναι μεσα σε αυταο οκ να μου πεις και εμενα να αγορασω.

Κατα τα αλλα μην σε πιανουν κοροιδο...γατακια υπαρχουν πολλα...κριμα ειναι να εκτιθέμεθα ασκοπα.:cool:

 

Παντως ρε παιδια βλεπω οτι γραφουμε γραφουμε γραφουμε για το τι και πως και ακομα σας ψαρωνουν......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φιλε στο επισημο site της xiaomi στην Ελλαδα γραφει σε ποια καταστηματα πουλαει και σε αυτα καπλυπτει 2 χρονια εγγυηση.

Εαν το καταστημα που θα αγορασεις ειναι μεσα σε αυταο οκ να μου πεις και εμενα να αγορασω.

Κατα τα αλλα μην σε πιανουν κοροιδο...γατακια υπαρχουν πολλα...κριμα ειναι να εκτιθέμεθα ασκοπα.:cool:

 

Παντως ρε παιδια βλεπω οτι γραφουμε γραφουμε γραφουμε για το τι και πως και ακομα σας ψαρωνουν......

 

Γενικά δεν είχα εμπιστοσύνη στην αναφορά περί εγγύησης αντιπροσωπίας για αυτό και έστειλα mail για να ρωτήσω.

Στην απάντηση που έλαβα, γράφει ρητά ότι είναι εγγύηση της infoquest. Μπορώ να προωθήσω την αλληλογραφία σε όποιον ενδιαφέρεται για να κάνουμε cross checking.

 

Θέλω να πιστεύω ότι δεν υπάρχουν τόσο ξεδιάντροποι απατεώνες που να λένε τέτοια πράγματα για επίσημη εγγύηση γραπτώς και να μην ισχύει....Αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω για την όλη κατάσταση ή το εν λόγω μαγαζί ας το παραθέσει. Μην πληρώσουμε 40 ευρώ παραπάνω τσάμπα και βερεσέ.

Το κατάστημα το βρίσκετε εύκολα με ένα scroll down στο σκρουτζ. 200 ευρώ είναι η τιμή τους.

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται τα καταστήματα στο σκρουτζ να έχουν τιμές από 164ευρω που υποτιθετε είναι μέσα και ο ΦΠΑ και στην Κίνα να ξεκινάνε από ~150€? Μαζί με τον ΦΠΑ έπρεπε να βγαίνει από 180+ Πόσο πιο φθηνά να τα παίρνουν να βάζουν ΦΠΑ και να βγάζουν και κέρδος με 170€??? Μήπως οι "αποδείξεις" είναι απλές κόλλες Α4??

 

Εννοείται ότι υπάρχουν φορολογικές παραβάσεις. Για αυτό και αν προσπαθήσεις να εκδόσεις τιμολόγιο ,(όπου δεν πληρώνεις ΦΠΑ), είναι σχεδόν αδύνατο.

Link to comment
Share on other sites

Σημεία πώλησης ΧΙΑΟΜΙ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γενικά δεν είχα εμπιστοσύνη στην αναφορά περί εγγύησης αντιπροσωπίας για αυτό και έστειλα mail για να ρωτήσω.

Στην απάντηση που έλαβα, γράφει ρητά ότι είναι εγγύηση της infoquest. Μπορώ να προωθήσω την αλληλογραφία σε όποιον ενδιαφέρεται για να κάνουμε cross checking.

 

Θέλω να πιστεύω ότι δεν υπάρχουν τόσο ξεδιάντροποι απατεώνες που να λένε τέτοια πράγματα για επίσημη εγγύηση γραπτώς και να μην ισχύει....Αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω για την όλη κατάσταση ή το εν λόγω μαγαζί ας το παραθέσει. Μην πληρώσουμε 40 ευρώ παραπάνω τσάμπα και βερεσέ.

Το κατάστημα το βρίσκετε εύκολα με ένα scroll down στο σκρουτζ. 200 ευρώ είναι η τιμή τους.

Δες τα Σημεία πώλησης ΧΙΑΟΜΙ που προτείνει η Infoquest και πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν είχα εμπιστοσύνη στην αναφορά περί εγγύησης αντιπροσωπίας για αυτό και έστειλα mail για να ρωτήσω.

Στην απάντηση που έλαβα, γράφει ρητά ότι είναι εγγύηση της infoquest. Μπορώ να προωθήσω την αλληλογραφία σε όποιον ενδιαφέρεται για να κάνουμε cross checking.

 

Θέλω να πιστεύω ότι δεν υπάρχουν τόσο ξεδιάντροποι απατεώνες που να λένε τέτοια πράγματα για επίσημη εγγύηση γραπτώς και να μην ισχύει....Αν κάποιος ξέρει κάτι παραπάνω για την όλη κατάσταση ή το εν λόγω μαγαζί ας το παραθέσει. Μην πληρώσουμε 40 ευρώ παραπάνω τσάμπα και βερεσέ.

Το κατάστημα το βρίσκετε εύκολα με ένα scroll down στο σκρουτζ. 200 ευρώ είναι η τιμή τους.

 

Φιλε πες μας το καταστημα που στο ειπε αυτο....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση μου βγάζει αυτα σήματα δίπλα από το wifi. Ειναι το wi fi call ??c658772a19824c533118d065c562ddf7.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση μου βγάζει αυτα σήματα δίπλα από το wifi. Ειναι το wi fi call ??c658772a19824c533118d065c562ddf7.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι.Με ποιο παροχο εισαι??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και κατάστημα από Θεσσαλονίκη που μαζί με μεταφορικά βγαίνει στα 200ευρώ.

Εγώ από εκεί θα το χτυπήσω, καθώς δίνει επίσημη εγγύηση αντιπροσωπίας όπως αναγράφει.

 

δεν υπαρχει περιπτωση. οι τιμες ειναι φιξαρισμενες της αντιπροσωπιας γι αυτο και ολοι δινουν 249. μπορει να λεει επισημης αντιπροσωπιας την κινας. ειναι δυνατον ολοκληροι κολωσοι να χανουν πωλησεις απο μαγαζακι της σαλονικης. ποσο νομιζεις εχουν κερδος στα τηλεφωνα κανενα 150 απο τα 250?

Link to comment
Share on other sites

Καλα μες στη τιμη μπαινει και το κόστος και περιθωριο κέρδους του μεταπωλητή. Οπότε δεν αποκλειεται να ειναι infoquest με διαφορετικη τιμή. Διαφορετικά δεν θα παιζαν κατα καιρους προσφορες στα διάφορα καταστήματα.

 

Κατα τα άλλα δεν θα εμπιστευομουν καταστημα που δεν ανοικει στους επισημους πωλητές στα πλαίσια ότι ίσως η infoquest για εγγύηση απαιτει απόδειξη από τα συγκεκριμένα καταστήματα. Αν εχει κάποιος εμπειρία απο ανάλογο κατάστημα ας γράψει. :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και κατάστημα από Θεσσαλονίκη που μαζί με μεταφορικά βγαίνει στα 200ευρώ.

Εγώ από εκεί θα το χτυπήσω, καθώς δίνει επίσημη εγγύηση αντιπροσωπίας όπως αναγράφει.

1.Κατά αρχήν δεν υπάρχει επίσημη αντιπροσωπεία άρα ψεύδεται

2.και η infoquest είναι χοντρεμπορας (επίσημος διανομέας)που δίνει εγγύηση δύο χρόνια μόνο αν έχει αγοραστεί από τα επίσημα κανάλια μεταπώλησης της,αυτό στο υπογράφω

Αν ανήκει λοιπόν σε αυτά προχώρα το....

https://www.xiaomi-greece.gr/sales-points

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλα μες στη τιμη μπαινει και το κόστος και περιθωριο κέρδους του μεταπωλητή. Οπότε δεν αποκλειεται να ειναι infoquest με διαφορετικη τιμή. Διαφορετικά δεν θα παιζαν κατα καιρους προσφορες στα διάφορα καταστήματα.

 

 

 

Κατα τα άλλα δεν θα εμπιστευομουν καταστημα που δεν ανοικει στους επισημους πωλητές στα πλαίσια ότι ίσως η infoquest για εγγύηση απαιτει απόδειξη από τα συγκεκριμένα καταστήματα. Αν εχει κάποιος εμπειρία απο ανάλογο κατάστημα ας γράψει. :)

Εκείνη τη gcam που έλεγες περί night mode, ισχύει τελικά;

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκείνη τη gcam που έλεγες περί night mode, ισχύει τελικά;

 

Sent from my RN7 using Tapatalk

 

Ναι ισχύει. Δυστυχώς δεν έχω ακόμα καταφέρει να φτάσω την φυσικότητα αυτής που προτείνω αλλα έχει ανώτερη ποιότητα απο του bsg ενώ είναι εξισου σταθερή/συμβατή. Όποιος βιάζετε και θέλει να με βοηθησει και λιγο στο τεστάρισμα/συγκρίσεις, ας πει να του στείλω αρχείο και ρυθμίσεις (δεν υπάρχει στο κλασσικο site).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...