Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τον proximity sensor ευτυχώς δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα, πέραν του ότι ανάβει η οθόνη με το που κανείς να το τραβήξεις από το αυτί.

Αυτό όμως δε συγκαταλέγεται απαραίτητα στα προβλήματα.

Απλά τον έχουν κάνει λιγάκι παραπάνω ευαίσθητο.

Εκεί που μια οθόνη ανάβει στα 5 εκατοστά από το αυτί, η δική μου ενεργοποιείται στα 2.

Τυχαία τα νούμερα, έτσι;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει δεύτερη συσκευή ας τραβήξει βίντεο τη πρόσοψη της συσκευής σε κλήση. Έτσι θα δει που βρίσκεται το proximity και αν το καλύπτει το τζάμι/θήκη. Εν αναγκη το κάνει και με τη σελφοκάμερα σε καθρέφτη.

 

Πάντως και μένα μου χε τύχει μια φορά σε τέτοιο επιπεδο. Στο xda/Reddit έχω διαβάσει παρόμοια παράπονα. Και επειδή μιλάμε για xiaomi και μάλιστα redmi, δεν αποκλείεται διαφορετικές συσκευές να έχουν διαφορετικό proximity (βλέπε Mi a2)

Σε 5 συσκευες,η μια ειναι τωρα εδω μπροστα μου,ολες απο ινφο με eu rom,προβλημα δεν μου εχει αναφερθει,σε σοβαρο βαθμο βεβαια σαν αυτο που ανεφερει ο φιλος.Αυτο που γραφει ο φιλος οντως ειναι θεμα.

Τωρα εαν καποιες παραγωγες ειναι με διαφορετικο αισθητήρα δεν το ξερω.

 

Αυτο που ανεφερει ο jimteo ισχύει παντως.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σε 5 συσκευες,η μια ειναι τωρα εδω μπροστα μου,ολες απο ινφο με eu rom,προβλημα δεν μου εχει αναφερθει,σε σοβαρο βαθμο βεβαια σαν αυτο που ανεφερει ο φιλος.Αυτο που γραφει ο φιλος οντως ειναι θεμα.

Τωρα εαν καποιες παραγωγες ειναι με διαφορετικο αισθητήρα δεν το ξερω.

 

Αυτο που ανεφερει ο jimteo ισχύει παντως.

 

Απο μια-δυο κλησεις που φαντάζομαι έκανες και στις 5 συσκευές δεν μπορεις να καταλάβεις. Μόνο μετά από ένα διάστημα που χρησιμοποιεις τη συσκευή θα συνειδητοποιήσεις το αν στο κάνει.

 

Αν δηλαδη το κάνω με το δαχτυλο, ναι θα σβησει η οθονη. Ακόμα και 9-10mm αρκούν για να την απενεργοποιήσουν. Όταν όμως μιλάς που συνήθως δεν ξεπερνάς τα 5 mm, το παραμικρό κούνημα μπορεί να τύχει να ανάψει την οθόνη. Τέτοια κουνήματα ειναι αναμενόμενα να συμβει καθώς μιλας χωρίς να σημαίνει απαραίτητα ότι το απομάκρυνες από το αυτί σου (όχι πάνω απο 2-3mm).

 

Δεν ειναι δηλαδή η ίδια η απόσταση ωστε να πεις ότι ειναι παραπάνω ευαίσθητο αλλά ότι τυχον μεταβολές της απόστασης (έστω και αν παραμένει αυτή μικρότερη από το threshold των 10mm) μπορεί να ανάψει την οθόνη. Αυτό δεν το λες ευαίσθητο αλλά κακή υλοποίηση (δεν ξερω αν ειναι sw ή hw). Οπότε μπορεί τελικά να βρισκεσαι κατα στιγμές με αναμμένη οθόνη στο μάγουλο :p

 

Το αν ειναι infoquest δεν εχει σημασία. Ιδιο model number έχουν. Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι μπορεί όπως και στο Mi a2 να έχουν διαφορετικό Proximity τυχον διαφορετικές παρτίδες (οπότε από αυτή την άποψη ίσως Κωτσόβολου τάδε μήνα να έχουν ίδιο proximity). Γιατί αυτά που γράφω δεν το χω παρατηρήσει μόνο εγώ αλλά αν δεις ξένα sites γενικά φαινεται να υπάρχει το ζήτημα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πχ όταν μου χαλάει όπως έγραψα παραπάνω, δεν τον βλέπει στο cit test καθόλου, και αν κάνω και hardware test μέσω του security, μου βγάζει failed στην ενότητα sensors.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πχ όταν μου χαλάει όπως έγραψα παραπάνω, δεν τον βλέπει στο cit test καθόλου, και αν κάνω και hardware test μέσω του security, μου βγάζει failed στην ενότητα sensors.

 

Από ότι κατάλαβα όμως έχεις παιξει με τις roms. Τώρα ποια φοράς; Όταν την πέρασες καθάρισες cache, dalvic cache και data ? Έχει τυχει όσο καιρό το έχεις να κάνεις repartition ή να βάλεις non miui based (πχ aosp) ?

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Απο μια-δυο κλησεις που φαντάζομαι έκανες και στις 5 συσκευές δεν μπορεις να καταλάβεις. Μόνο μετά από ένα διάστημα που χρησιμοποιεις τη συσκευή θα συνειδητοποιήσεις το αν στο κάνει.

 

Αν δηλαδη το κάνω με το δαχτυλο, ναι θα σβησει η οθονη. Το παραμικρό όμως κούνημα, το οποιο ειναι και αναμενόμενο να συμβει καθώς μιλας, χωρίς να σημαίνει απαραίτητα ότι το απομάκρυνες από το αυτί σου (όχι πάνω απο 2-3mm) μπορεί να ανάψει την οθόνη. Από την άλλη, αν πληασιασεις το δάχτυλο ακόμα και σε σχετικά μεγαλη απόσταση των 8-9mm θα απενεργοποιήσει κανονικά την οθόνη.

 

Δεν ειναι δηλαδή η ίδια η απόσταση ωστε να πεις ότι ειναι παραπάνω ευαίσθητο αλλά ότι τυχον μεταβολές της απόστασης (έστω και αν παραμένει αυτή μικρότερη από το threshold των 8-9mm) μπορεί να ανάψει την οθόνη. Αυτό δεν το λες ευαίσθητο αλλά κακή υλοποίηση (δεν ξερω αν ειναι sw ή hw). Οπότε μπορεί τελικά να βρισκεσαι κατα στιγμές με αναμένη οθόνη στο μάγουλο :p

 

Το αν ειναι infoquest δεν εχει σημασία. Ιδιο model number έχουν. Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι μπορεί όπως και στο Mi a2 να έχουν διαφορετικό Proximity τυχον διαφορετικές παρτίδες (οπότε από αυτή την άποψη ίσως Κωτσόβολου τάδε μήνα να έχουν ίδιο proximity). Γιατί αυτά που γράφω δεν το χω παρατηρήσει μόνο εγώ αλλά αν δεις ξένα sites γενικά φαινεται να υπάρχει το ζήτημα.

Αυτο που αναφερω ειναι απο συσκευες που εχω προτεινει και εχουν παρει φιλοι,το ενα το εχει η κορη μου.

Δεν μου εχουν αναφερει καποιο σχετικο θεμα,αυτο γραφω ξεκαθαρα.

Εαν υπηρχε κατι θα μου τα ειχαν φερει στο κεφαλι......:lol:

Σχετικα με την eu rom το ανεφερα καθως μπορει να ειναι καποιο σχετικο bug της αλλης rom,το οποιο και προφανως δεν γνωριζω.

Για την 10.3.3 μπορω να εχω αποψη καθως αυτα εχω.

Και φυσικα οι συσκευες ειναι απείραχτες με την εργοστασικη rom.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με την eu rom το ανεφερα καθως μπορει να ειναι καποιο σχετικο bug της αλλης rom,το οποιο και προφανως δεν γνωριζω.

 

Τι να σου πω. Αυτό μπορεί όντως να παίζει. Απειραχτη την έχω και γω μιας και τα χρόνια των φλασαρισμάτων έχουν περάσει για μένα (δεν εχω χρόνο) αλλα αν όντως κάνει διαφορά η eu να την φλασάρω. Όχι τίποτα άλλο αλλά είμαι και αρκετά παράξενος... αν μου το ξανακάνει κανα 2 φορές ακόμα το βλέπω να φευγει από το μπαλκόνι :lol:

 

Σε οσους υπάρχει υποψία του προβλήματος ας γράψουν αν έχουν αυτή την "υπερευαισθησια" και τι rom έχουν.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω. Αυτό μπορεί όντως να παίζει. Απειραχτη την έχω και γω μιας και τα χρόνια των φλασαρισμάτων έχουν περάσει για μένα (δεν εχω χρόνο) αλλα αν όντως κάνει διαφορά η eu να την φλασάρω. Όχι τίποτα άλλα αλλά είμαι και αρκετά παράξενος... αν μου το ξανακάνει κανα 2 φορές ακόμα το βλέπω να φευγει από το μπαλκόνι :lol:

 

Σε οσους υπάρχει υποψία του προβλήματος ας γράψουν αν έχουν αυτή την "υπερευαισθησια".

Με την 10.3.3 εισαι?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με την 10.3.3 εισαι?

 

Όχι εγώ δεν είμαι eu αλλά global rom. Οπότε έχω την 10.3.5.0 που είναι η τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

Όχι εγώ δεν είμαι eu αλλά global rom. Οπότε έχω την 10.3.5.0 που είναι η τελευταία.

Χμμμμ..με βαζεις σε σκεψεις τωρα,οσοι εχουν την "υπερευαισθησια" ας αναφερουν και την rom που εχουν.

Το δικο σου απο που ειναι αγορασμενο?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ..με βαζεις σε σκεψεις τωρα,οσοι εχουν την "υπερευαισθησια" ας αναφερουν και την rom που εχουν.

Το δικο σου απο που ειναι αγορασμενο?

 

Banggood. Θα κοιταξω μετα πίσω στο κουτί και το product date μην τυχον τελικα ειναι θεμα παρτίδας και βρουμε καποια σχετικότητα με το μήνα παραγωγής.

 

Πάντως γενικά δεν το λες ακριβως faulty. Δηλαδη αν τυχον το εβλεπες και το τεσταρες απο κοντα η πρώτη σου εντυπωση θα ηταν ότι βλέπω φαντάσματα :lol: . Απλά έχει αυτή την "υπερευασθησια" την οποία την διαπιστώνεις μετα από κάποια χρήση. Ενδεχομένως όντως να ειναι θέμα rom.

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν έχει τόσο σχέση η απόσταση από το αφτί όσο η ύπαρξη έστω και μικρής κίνησης. Το πρόβλημα το εντόπισα στην 10.3.2 ΕU ενώ τώρα έχω 10.3.3. Θα περιμένω να δω αν υπάρχει ακόμα το πρόβλημα και θα ενημερώσω.

Sony Ericsson Xperia x10 mini

Nokia Lumia 520

Xiaomi Redmi 2 TD

Xiaomi Redmi Note 7 ✔️

Link to comment
Share on other sites

Banggood. Θα κοιταξω μετα πίσω στο κουτί και το product date μην τυχον τελικα ειναι θεμα παρτίδας και βρουμε καποια σχετικότητα με το μήνα παραγωγής.

 

Πάντως γενικά δεν το λες ακριβως faulty. Δηλαδη αν τυχον το εβλεπες και το τεσταρες απο κοντα η πρώτη σου εντυπωση θα ηταν ότι βλέπω φαντάσματα :lol: . Απλά έχει αυτή την "υπερευασθησια" την οποία την διαπιστώνεις μετα από κάποια χρήση. Ενδεχομένως όντως να ειναι θέμα rom.

 

Τρολλαρισμα το παρακατω.....:)

Το αγαπημενο μου καταστημα.......Banggood.:mad:

Ακομα εχω κρατησει τα επικα mail τους..........Κινεζο με εβγαλαν!!

Και να φανταστης οτι ειχα τουλαχιστον 200 αγορες κινητων και tablet απο αυτους.

Τεσπα επι της ουσιας και παλι.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το πήρα απο σκρουτζομαγαζο και είναι η eaa global εκδοση με την EU global Rom. Από εκεί και πέρα φοράω την Dev 9.6.5 τώρα από Xiaomi EU, επιφυλάσσομαι μηπως είναι θέμα της Rom, αν και στους διαχειριστές εκεί που ρώτησα μου είπαν κατηγορηματικά όχι. Non miui based rom δεν έχω δοκιμάσει ακόμα σε αυτό το τηλέφωνο για να είμαι ακριβής. Πάντως το 15 νθημερο που περίμενα για ξεκλείδωμα με την official δεν παρατήρησα κάτι, οπότε αφήνω ανοικτό ένα μικρό ενδεχόμενο να είναι θέμα της ρομ. Αφού λύνεται προς το παρών, αναμενω να δω σε μελλοντικά updates τι θα γίνει. Την EU την κρατάω κυρίως για τα εικονίδια που παραμένουν στάσιμα ψηλά δίπλα στο ρολόι, ε και γιατί Παρασκευή χωρίς update...δεν μου κάθεται καλά!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παρ' όλο που δεν είχα εντοπίσει κανένα πρόβλημα, έκανα πολλές δοκιμές και όντως δείχνει να λειτουργεί κανονικοτατα.

Με global 10.3.5.0 είμαι κι εγώ και το κινητό απ' έξω.

Μία φωτό από τη συσκευασία, αν νομίζετε ότι βοηθάει κάπου.

 

Untitled.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Τρολλαρισμα το παρακατω.....:)

Το αγαπημενο μου καταστημα.......Banggood.:mad:

Ακομα εχω κρατησει τα επικα mail τους..........Κινεζο με εβγαλαν!!

Και να φανταστης οτι ειχα τουλαχιστον 200 αγορες κινητων και tablet απο αυτους.

Τεσπα επι της ουσιας και παλι.:)

 

Α οτι οι κινεζοι σου κανουν το κινεζο σε τυχον προβλήματα ειναι μια πραγματικότητα. :p Αλλα αν εχεις paypal από πισω (που ειναι σκύλος και δεν παίζεις με αυτον), απλά απαντάς τα ίδια και τα ίδια μέχρι να αλλαξουν ροτα. Ειναι σαν να εχουν ενα counter που όταν το ξεπεράσεις τότε ανταποκρίνονται. :lol: Μέχρι και refund 20$ μου εχουν κανει επειδή δεν ειχε ζελατίνα από έξω το κουτί :p

 

Όντως δεν έχει τόσο σχέση η απόσταση από το αφτί όσο η ύπαρξη έστω και μικρής κίνησης. Το πρόβλημα το εντόπισα στην 10.3.2 ΕU ενώ τώρα έχω 10.3.3. Θα περιμένω να δω αν υπάρχει ακόμα το πρόβλημα και θα ενημερώσω.

 

Πίσω στο πρόβλημα μας. Από όσο λέει ο kostas96 το κάνει και στην eu. Να υποθέσω ότι ειναι Infoquest?

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρ' όλο που δεν είχα εντοπίσει κανένα πρόβλημα, έκανα πολλές δοκιμές και όντως δείχνει να λειτουργεί κανονικοτατα.

Με global 10.3.5.0 είμαι κι εγώ και το κινητό απ' έξω.

Μία φωτό από τη συσκευασία, αν νομίζετε ότι βοηθάει κάπου.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7

 

Κρύψε το imei!!! Κατα τα άλλα βλέπω ότι είσαι 03/2019

 

----- προσθήκη μηνύματος 119 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κινητό το πήρα απο σκρουτζομαγαζο και είναι η eaa global εκδοση με την EU global Rom. Από εκεί και πέρα φοράω την Dev 9.6.5 τώρα από Xiaomi EU, επιφυλάσσομαι μηπως είναι θέμα της Rom, αν και στους διαχειριστές εκεί που ρώτησα μου είπαν κατηγορηματικά όχι. Non miui based rom δεν έχω δοκιμάσει ακόμα σε αυτό το τηλέφωνο για να είμαι ακριβής. Πάντως το 15 νθημερο που περίμενα για ξεκλείδωμα με την official δεν παρατήρησα κάτι, οπότε αφήνω ανοικτό ένα μικρό ενδεχόμενο να είναι θέμα της ρομ. Αφού λύνεται προς το παρών, αναμενω να δω σε μελλοντικά updates τι θα γίνει. Την EU την κρατάω κυρίως για τα εικονίδια που παραμένουν στάσιμα ψηλά δίπλα στο ρολόι, ε και γιατί Παρασκευή χωρίς update...δεν μου κάθεται καλά!!!!!

 

Οταν λεω eu δεν εννοω της κοινότητας. Το κινητο κυκλοφορεί με 2 official roms. Με μια ευρωπαικη και μια global. ;)

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου ειναι φρεσκο...εσεις εχετε της πρωτες παρτιδες.:lol:

7-myphone.jpg

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Επίσης για την ευαισθησία, νομίζω ότι μπορείτε μέσω του cit μενού να ρυθμισετε την απόσταση που θα δουλεύει. Πατήστε *#*#6484#*#* και στην ενότητα proximity sensor κάντε ένα calibration.
Link to comment
Share on other sites

Επίσης για την ευαισθησία, νομίζω ότι μπορείτε μέσω του cit μενού να ρυθμισετε την απόσταση που θα δουλεύει. Πατήστε *#*#6484#*#* και στην ενότητα proximity sensor κάντε ένα calibration.

 

Το σκέφτηκα και αυτό αλλα επηρεάζει μονο την απόσταση ενώ σε μένα τουλάχιστον δεν ειναι το πρόβλημα η απόσταση αλλα η κίνηση.

 

Παρόλα αυτά θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Πίσω στο πρόβλημα μας. Από όσο λέει ο kostas96 το κάνει και στην eu. Να υποθέσω ότι ειναι Infoquest?

 

Όχι. Η αγορά έγινε από σκρουτζομάγαζο. Επίσης έκανα calibration τον proximity sensor μέσα από το cit menu και τον τέσταρα και φαίνεται να είναι όλα μια χαρά. Μένει μόνο σε συνθήκες κλήσης να δούμε τι θα γίνει.

Edited by kostas96

Sony Ericsson Xperia x10 mini

Nokia Lumia 520

Xiaomi Redmi 2 TD

Xiaomi Redmi Note 7 ✔️

Link to comment
Share on other sites

Α οτι οι κινεζοι σου κανουν το κινεζο σε τυχον προβλήματα ειναι μια πραγματικότητα. :p Αλλα αν εχεις paypal από πισω (που ειναι σκύλος και δεν παίζεις με αυτον), απλά απαντάς τα ίδια και τα ίδια μέχρι να αλλαξουν ροτα. Ειναι σαν να εχουν ενα counter που όταν το ξεπεράσεις τότε ανταποκρίνονται. :lol: Μέχρι και refund 20$ μου εχουν κανει επειδή δεν ειχε ζελατίνα από έξω το κουτί :p

 

Μετά από χρόνια πελάτης του Banggood, κατάλαβα και εγώ την άλλη πλευρά του.

Παρήγγειλα το Redmi Note 7 στις 6/4 με χρόνο παράδοσης 28/4, από τις πρώτες μέρες η πορεία κόλλησε στο "pre-advised" του PostNL, τους έστειλα ένα σωρό μηνύματα, αλλά η απάντηση ήταν η στερεότυπη "το έχουμε στείλει με το τάδε Tracking number", πέρασε η 28/4, άνοιξα case στο paypal, με όλα τα αποδεικτικά στοιχεία, απαντήσεις του ίδιου στυλ, αν και στο site με την παραγγελία μου έγραφε με κόκκινα στοιχεία Not Found δίπλα από το Tracking number και στο τέλος το paypal με δικαίωσε και επιστράφηκε το ποσό στην κάρτα stiw 29/5, σχεδόν 2 μήνες μετά την παραγγελία:mad:.

 

Γιαυτό και ψάχνω τώρα είτε στην ελληνική είτε στη ευρωπαική αγορά.

Στις αγγελίες του insomnia δεν βρήκα κάτι αξιόλογο, αφού όλα κάτι περίεργο έχουν.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση. Το proximity πως το βλέπετε; Σας έχει τύχει να ανάψει η οθόνη καθώς μιλάτε και το έχετε στο αυτί ;

Ωχ! Ακόμη δεν κατάφεραν να δώσουν ένα λειτουργικό και αξιόπιστο proximity sensor;

Νόμιζα ότι ειχε διορθωθεί αυτό το πρόβλημα! Κάποια στιγμή έφτασα σε σημείο να πετάξω το redmi 6 που είχα στον τοίχο. Γιατί όπως και να το κάνεις είναι πρόβλημα. Έκανες κλήση και στο τέλος διαπιστωνες ότι κατά τη διάρκειά της είχε ανάψει η οθονη, είχε κατέβει η μπάρα ειδοποιήσεων ή είχε πατηθεί οτιδήποτε θα μπορούσε να πατηθεί. Μέχρι και ηχητική σημείωση κλήσης είχε γίνει και το διαπίστωσα αργότερα. Ψάχνοντάς το διαπίστωσα ότι το πρόβλημα υπήρχε σε πολλά μοντέλα της xiaomi χωρίς λύση συνήθως. Το ανέφερε και σε παρουσίαση του mia1, αν θυμάμαι καλά, ο Βλαχάκης στο κανάλι του στο youtube.

Τελικά με κάποια ενημέρωση σαν να διορθώθηκε κάπως. Μετά το πλησίαζα με προσοχή στο αυτί μέχρι που έβλεπα ότι έσβηνε η οθόνη και κατά την κλήση το πίεζα στο αυτί. Τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λίγο τώρα που δοκίμασα τον proximity μου φαίνεται μια χαρά, απομάκρυνα και έφερνα το κινητό γρήγορα και δεν είχε θέμα, το σήκωσα σχεδόν 90 μοίρες με το αυτί μου για να την καταφέρω να ανάψει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...