Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω ένα ασυνήθιστο πρόβλημα και θα ήθελα τη βοήθειά σας, αν κι εφόσον γνωρίζετε.

Κατά το στήσιμο του τηλεφώνου, σου ζητάει να κάνεις σύνδεση στο λογαριασμό Google που έχεις. Σωστά;

Ενώ λοιπόν με αναγνωρίζει κανονικά όσον αφορά το playstore και την εφαρμογή Gmail (μπαίνω κανονικοτατα σε αυτές τις δύο εφαρμογές), δειχνει να έχει πρόβλημα στο chrome και στο συγχρονισμό των επαφών.

Στο μεν chrome μου βγάζει συνέχεια "συνδεθείτε στο λογαριασμό σας Google" αλλά όταν κάνω να συνδεθώ, μου λέει ότι ο λογαριασμός υπάρχει ήδη. (Λογικό. Αφού έχω ήδη συνδεθεί κατά το στήσιμο του τηλεφώνου)

Τις δε επαφές δε μου τις εμφανίζει πουθενά.

Το πιο κουλό απ' όλα είναι ότι πηγαίνω "ρυθμίσεις" - "συγχρονισμός", μου εμφανίζει τον λογαριασμό google και πατάω "συγχρονισμό". Τώρα τι συγχρονίζει, ένας Θεός ξέρει.

Εν συνεχεία πηγαίνω "επαφές" - "ρυθμίσεις" - "επιλογή επαφών για εμφάνιση", προκειμένου να βρω τις επαφές google και να τις επιλέξω. Δεν τις βρίσκω όμως πουθενά. Μου εμφανίζει μόνο επαφές Viber, κάρτας sim, mi cloud και τα ρέστα.

Τελικά τι μπορεί να συμβαίνει;;;

Είναι δυνατόν να αναγνωρίζει τον λογαριασμό google μόνο στα μισά;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 Pro

 

Έχεις επαναφέρει back up απο συγχρονισμό της xiaomi?

Δοκίμασε σε πρώτη φάση να κάνεις clear το data του chrome, τρέξτο επελεξε ναι στο συγχρονισμό και κανε επανεκκινηση της συσκευης. Επιμένει το πρόβλημα;

 

Υ.Γ. Επειδη θεωρητικά δεν έχει global υποστηριξη το pro, με ποιο τρόπο ειναι περασμένα τα google services? Έχεις official rom ?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε.

Τελικά θέμα αδειών ήταν η όλη ιστορία.

Θεώρησα ότι όλα γίνονται αυτόματα και δεν μπήκα στη διαδικασία να δώσω άδειες σε κάθε εφαρμογή ξεχωριστά.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 Pro

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Επειδή τα ανταπτοράκια δεν τα πολυσυμπαθώ και προτιμώ να πάρω ένα φορτιστή, τι χαρακτηριστικά έχει ο δικός σας;

Εννοώ input, output κ.τ.λ.

Ευχαριστώ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Επειδή τα ανταπτοράκια δεν τα πολυσυμπαθώ και προτιμώ να πάρω ένα φορτιστή, τι χαρακτηριστικά έχει ο δικός σας;

Εννοώ input, output κ.τ.λ.

Ευχαριστώ.

 

Αν και το μονο κοινο που έχουμε ειναι το όνομα :lol: (διαφερει σε soc, ram, κάμερα, λογισμικό) μας είχε μέσα έναν απλό fast charge (5V 2A).

Η συσκευή βέβαια είναι συμβατή μέχρι και qc4. Εγω καμια φορά, αν τυχει να βιάζομαι, το φορτίζω με έναν qc3.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μολις διαπιστωσα ένα ενοχλητικό bug στη gcam που προτείνω. Φαίνεται να μην δουλεύει το ψηφιακό ζουμ (δηλαδη και να ζουμάρεις, το τελικό αποτέλεσμα είναι χωρίς ζουμ). Δεν το χα προσεξει μιας και πολυ σπάνια κάνω ψηφιακο... συνηθως αν χρειαστεί κροπάρω. Έχω στα σκαριά μια άλλη που δουλεύουν όλα πένα (και λιγο πιο καλό αποτέλεσμα απο την επίσης αψεγαδιαστη bsg) αλλά δυστυχώς δεν φτάνει σε φυσικότητα αυτη που ειχα στησει. Αν θέλετε σας την βάζω αν και θα ψαχτο λιγο ακόμα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αν και το μονο κοινο που έχουμε ειναι το όνομα :lol: (διαφερει σε soc, ram, κάμερα, λογισμικό) μας είχε μέσα έναν απλό fast charge (5V 2A).

Η συσκευή βέβαια είναι συμβατή μέχρι και qc4. Εγω καμια φορά, αν τυχει να βιάζομαι, το φορτίζω με έναν qc3.

Ευχαριστώ ρε Αντρέα. Στο μεταξύ μου αρέσει που σε ρωτάω, λες και το κινέζικο ανταπτοράκι δε γράφει επάνω χαρακτηριστικά. Αφηρημένος τελείως. 5V=3A γράφει το δικό μου. Την πρώτη τιμή στο output κοιτάμε, σωστά;

 

Κάποια στιγμή αργότερα που θα έχω χρόνο να ασχοληθώ, θα χρειαστώ τη βοήθειά σου στη gcam του bsg.

Ότι κι αν έχω δοκιμάσει, δεν αλλάζει τα ξεπλυμένα χρώματα στις φωτό. Θα μου πεις, τι ψάχνεσαι; Αφού η stock είναι πολύ καλή.

Πρώτη φορά μου το κάνει αυτό gcam και με έχει παραξενέψει. Το saturation πείραξα, με 12MP και 48MP πειραματίστηκα, το AWB έβαλα σε system και google αλλά τίποτα δεν άλλαξε.

Enable google photos και erase dots τα ενεργοποιούμε ή τα αφήνουμε ως έχουν;

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε Αντρέα. Στο μεταξύ μου αρέσει που σε ρωτάω, λες και το κινέζικο ανταπτοράκι δε γράφει επάνω χαρακτηριστικά. Αφηρημένος τελείως. 5V=3A γράφει το δικό μου. Την πρώτη τιμή στο output κοιτάμε, σωστά;

 

Κάποια στιγμή αργότερα που θα έχω χρόνο να ασχοληθώ, θα χρειαστώ τη βοήθειά σου στη gcam του bsg.

Ότι κι αν έχω δοκιμάσει, δεν αλλάζει τα ξεπλυμένα χρώματα στις φωτό. Θα μου πεις, τι ψάχνεσαι; Αφού η stock είναι πολύ καλή.

Πρώτη φορά μου το κάνει αυτό gcam και με έχει παραξενέψει. Το saturation πείραξα, με 12MP και 48MP πειραματίστηκα, το AWB έβαλα σε system και google αλλά τίποτα δεν άλλαξε.

Enable google photos και erase dots τα ενεργοποιούμε ή τα αφήνουμε ως έχουν;

 

3A? Οπότε μέσα εχει qc φορτιστή; (Δεν θυμαμαι τα στοιχεια του qc4). Σε μας έχουν κανει τσιγγουνιες και πρεπει να τον αγοράσουμε χωριστά. Αν και από οτι βλέπω, της xiaomi ο ταχυφορτιστης qc3 εχει 6 ευρω στο σκρουτζ οπότε οκ.

 

Με default libs (δηλαδή της google και οχι ezdman, cseus κλπ) αν ανεβασεις το saturation τέρμα δεν αλλάζει τίποτα;

 

Το erase dots ηταν για κατι μικρες κουκιδες στον ουρανο οι οποίες δεν πολυφαινονται και κατεληξα να το κλεισω και γω. Σε σενα ομως δεν ξερω καν αν εχεις το ιδιο θεμα. Μην ξεχνάμε ότι το μονο κοινο που έχει η συσκευή σου με αυτή που δουλεύουμε ειναι το όνομα. Αν δεν εχεις παρατηρησει κατι στον ουρανο την ημερα, αστο κλειστο.

 

Υ.Γ. Αντι για εκδόσεις που γράφουν rn7 δοκίμασε εκδόσεις που γράφουν mi9. Πιστεύω πως είσαι πιο κοντά στο Mi9 παρά στο rn7.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να μου πει πως μπορώ να έχω τα εικονίδια του viber και του messenger όταν μου στέλνουν μηνύματα στο πάνω μέρος της οθόνης (εκεί που δείχνει ώρα σήμα μπαταρία κλπ)? Επίσης δεν έχω καταλάβει με ποια κάμερα θα ήταν καλό να τραβάω φωτογραφίες και πότε. Εγκατεστησα την gcam αλλά μάλλον κάτι κάνω τελείως λάθος και οι φωτογραφίες δεν είναι καλές. Χρησιμοποίησα την εφαρμογή της open camera και ήταν καλύτερες. Όταν είναι σούρουπο με ποια εφαρμογή να τραβάω? Επιπλέον στην gcam έβαλα και κάτι xlm που ανέβασε συμφορουμιτης. Λόγω ασχετοσυνης όμως μάλλον τα έχω κάνει σαλάτα... Α! Χρησιμοποίησα σε video την open camera και έπαθα σοκ! Νομίζεις ότι είσαι παρόν στο γεγονός. Τέλειο βίντεο.
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια απορία είχα κι εγώ αλλά δε ρώτησα, γιατί θεώρησα ότι δεν εμφανίζονται επειδή έχω την κινέζικη έκδοση.

Και η global το ίδιο θέμα έχει;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Στη dev λένε ότι εμφανίζει κανονικά τα εικονίδια. Στη stable έχει ίδιο στήσιμο με poco/mi8 δηλαδή εμφανίζει για λίγο τα εικονίδια (όταν πρωτοξεκλειδωνεις την οθόνη) και μετά από λίγα δευτερόλεπτα τα εξαφανίζει. Οπότε κάποια στιγμή θα έρθει και στη stable.

 

Jpk_chios μιλάς για το σκέτο redmi note 7 ή το pro που στην ουσία είναι άλλη συσκευή; Αν είναι το απλό, βάλε μας δείγματα σύγκριση στοκ και gcam (όπως και screenshots από viewfinder και ρυθμίσεις) ώστε να δούμε τι παίζει. Αν δεν έχεις κάνει κάτι λάθος, σε λεπτομέρεια είναι σίγουρα ανώτερη η gcam.

 

Υ.Γ. Τα δείγματα βάλτα κάπου που κρατάει υψηλή ανάλυση και χαμηλή συμπίεση

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έχει βγει ακόμα καμία dev.

 

Ίσως είχα διαβάσει ότι ΘΑ το έχει η dev. Δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία γιατί δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ με roms :)

 

Κατά τα άλλα μεγαλη τους ανοησία που σε μικροσκοπικό tear notch συμπεριφέρεται σαν στο τεράστιο notch του poco... Είναι ένα από τα στοιχεία που με χαλάνε σε αυτό το τηλέφωνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι τέτοιο πρέπει να είχα διαβάσει:

 

"As we observed on our Redmi Note 7 Pro, when a notification arrives on the device, the notification icon pops up on the status for a brief period. But after a couple of seconds, the icon disappears, even though the notification continues to exist within the notifications shade. This makes it rather inconvenient and difficult to quickly assess if you have any pending notifications that need your attention. MIUI 10 Global Beta 9.3.21 fixes this by making the notification icons stick around in the status bar more “permanently” (it still goes away when you normally interact with the notification, so it isn’t literally permanent)."

 

Οπότε αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι κάποια στιγμή προβλέπεται να το διορθώσουν στη stable

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει η Xiaomi EU 9.5.23 dev η οποία βασίζεται σε cn source και την φοράω εγώ. Τα εικονίδια μένουν κανονικά πάνω στην οθόνη αριστερά.
Link to comment
Share on other sites

Κατά τα άλλα μεγαλη τους ανοησία που σε μικροσκοπικό tear notch συμπεριφέρεται σαν στο τεράστιο notch του poco... Είναι ένα από τα στοιχεία που με χαλάνε σε αυτό το τηλέφωνο.

+1000

Στο poco ας πούμε ότι είχαν μια δικαιολογία. Εδώ όμως;

Τέσπα, υπομονή και βλέπουμε.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες......

Το λοιπόν, το pro το έστειλα τελικά με συνοπτικές διαδικασίες.:lol:

Απ' ότι φάνηκε δεν ήμουν έτοιμος για κινεζιές, στησίματα και τα λοιπά.

Τι πήρα; Μα φυσικά το σκέτο 7άρι. Το κινητό μου αρέσει πολύ σχεδιαστικά, κάτι στο οποίο δίνω μεγάλη έμφαση, και σε συνδυασμό με τις καλές φωτό που λέτε ότι βγάζει, δεν ήθελε και πολύ σκέψη.

Αναφορικά τώρα με τη gcam, θέλω να πω το έξης. Στήνοντας το τηλέφωνο, επέλεξα αντιγραφή από mi cloud και μοιραία μου πέρασε το apk της gcam που είχα στο mix 2s (6.02.024).

Σας πληροφορώ ότι δουλέυει τέλεια και οι φωτό που βγάζει είναι καταπληκτικές, παρ' όλο που θεωρητικά δεν προορίζεται για το redmi note 7.

Τώρα μένει να κατεβάσω κι αυτή που προτείνει ο φίλος Αντρέας για το κινητό μας (πάντα για bsg μιλάω) για να δω αν μου κάνει αυτό με τα ξεπλυμένα χρώματα που μου έκανε και στο 7 pro.

Θα επανέλθω εντός της ημέρας......

 

Υ.Γ. Η stock camera δε μου φαίνεται του πεταματού. Αξιόλογη τη βρίσκω.

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιησω την γρήγορη φόρτιση;

Ψάχνω και δεν μπορώ να βρω κάτι

Ευχαριστώ

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιησω την γρήγορη φόρτιση;

Ψάχνω και δεν μπορώ να βρω κάτι

Ευχαριστώ

 

Έχεις qc φορτιστη και εχεις γρηγορη φόρτιση; Γιατι δεν φορτίζεις απλά με τον μαμα ή γενικότερα με άλλον αργό φορτιστη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρες......

Το λοιπόν, το pro το έστειλα τελικά με συνοπτικές διαδικασίες.:lol:

Απ' ότι φάνηκε δεν ήμουν έτοιμος για κινεζιές, στησίματα και τα λοιπά.

Τι πήρα; Μα φυσικά το σκέτο 7άρι. Το κινητό μου αρέσει πολύ σχεδιαστικά, κάτι στο οποίο δίνω μεγάλη έμφαση, και σε συνδυασμό με τις καλές φωτό που λέτε ότι βγάζει, δεν ήθελε και πολύ σκέψη.

Αναφορικά τώρα με τη gcam, θέλω να πω το έξης. Στήνοντας το τηλέφωνο, επέλεξα αντιγραφή από mi cloud και μοιραία μου πέρασε το apk της gcam που είχα στο mix 2s (6.02.024).

Σας πληροφορώ ότι δουλέυει τέλεια και οι φωτό που βγάζει είναι καταπληκτικές, παρ' όλο που θεωρητικά δεν προορίζεται για το redmi note 7.

Τώρα μένει να κατεβάσω κι αυτή που προτείνει ο φίλος Αντρέας για το κινητό μας (πάντα για bsg μιλάω) για να δω αν μου κάνει αυτό με τα ξεπλυμένα χρώματα που μου έκανε και στο 7 pro.

Θα επανέλθω εντός της ημέρας......

 

Υ.Γ. Η stock camera δε μου φαίνεται του πεταματού. Αξιόλογη τη βρίσκω.

 

Του bsg δεν εχει και την καλυτερη ποιότητα. Απλά την πρότεινα για αυτούς που δεν θελουν να ασχοληθούν και πολύ. Αν θες την καλύτερη ποιότητα βάλε αυτή που δινω και ρυθμίσεις αν και δεν δουλευει δυστυχώς το ψηφιακό ζουμ.

 

Υ.Γ. Μα και συ να σου δινουμε πληροφορίες για τη κάμερα του απλού και να καταλήξεις στο pro? :lol:

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

είναι κακό να φορτίζεις με quick charge? γιατί δεν θέλεις?

 

έχετε να προτείνετε κανέναν καλό και οικονομικό quick charge φορτιστή?

 

Ο μαμα δεν ειναι quick charge πάντως. Οπότε οταν δεν θες να φορτίσεις γρήγορα, βάλε τον μαμα.

Με qc έχει υψηλότερες θερμοκρασίες που δεν ειναι και το καλύτερο για τη μπαταρία. Από την άλλη, με τόσους λιγότερους κύκλους φόρτισης που κάνουμε σε αυτό το κινητό (μεγάλη αυτονομία) μέχρι να πέσει ενοχλητικά η διάρκειά της το πιθανότερο είναι να χεις αλλάξει κινητό.

 

Πάρε της xiaomi qc3 https://www.skroutz.gr/s/17714683/Xiaomi-USB-Wall-Adapter-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-MDY-08-DF.html

Link to comment
Share on other sites

Έχεις qc φορτιστη και εχεις γρηγορη φόρτιση; Γιατι δεν φορτίζεις απλά με τον μαμα ή γενικότερα με άλλον αργό φορτιστη;

 

είναι κακό να φορτίζεις με quick charge? γιατί δεν θέλεις?

 

έχετε να προτείνετε κανέναν καλό και οικονομικό quick charge φορτιστή?

 

Ναι αλλά έχω qc φιρτιση και όταν το βάζω μου βγάζει ένδειξη για γρήγορη φόρτιση.

Το κινητό το έχω μόνιμα μέσα σε αυτοκίνητο οπότε το φορτίζω με τον φορτιστή που έχω ο οποίος είναι dual qc Samsung.

Μαζί φορτίζω και ένα τάμπλετ.

Αν φορτίζω συνέχεια με qc θεωρώ ότι δεν είναι και ότι καλύτερο για την μπαταρία σε διάρκεια χρόνου

 

Τόσο κακό είναι να βάλουν επιλογή μέσα από το μενού όπως τα Samsung να κάνεις on , off. την επιλογή

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά έχω qc φιρτιση και όταν το βάζω μου βγάζει ένδειξη για γρήγορη φόρτιση.

Το κινητό το έχω μόνιμα μέσα σε αυτοκίνητο οπότε το φορτίζω με τον φορτιστή που έχω ο οποίος είναι dual qc Samsung.

Μαζί φορτίζω και ένα τάμπλετ.

Αν φορτίζω συνέχεια με qc θεωρώ ότι δεν είναι και ότι καλύτερο για την μπαταρία σε διάρκεια χρόνου

 

Με stock kernel δεν γίνεται να το αλλάξεις. Οπότε ίσως πρέπει να πάρεις και δεύτερο πιο αργό φορτιστή και να παίξεις ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά έχω qc φιρτιση και όταν το βάζω μου βγάζει ένδειξη για γρήγορη φόρτιση.

Το κινητό το έχω μόνιμα μέσα σε αυτοκίνητο οπότε το φορτίζω με τον φορτιστή που έχω ο οποίος είναι dual qc Samsung.

Μαζί φορτίζω και ένα τάμπλετ.

Αν φορτίζω συνέχεια με qc θεωρώ ότι δεν είναι και ότι καλύτερο για την μπαταρία σε διάρκεια χρόνου

 

Τόσο κακό είναι να βάλουν επιλογή μέσα από το μενού όπως τα Samsung να κάνεις on , off. την επιλογή

Αυτο το συμπερασμα απο που το εβγαλες?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το συμπερασμα απο που το εβγαλες?

 

Από αυτά που διαβάζω όλα τα χρόνια σε πολλά φόρουμ , και από ιδία χρήση.

Ότι συσκευές είχα όλα αυτά τα χρόνια τις φορτιζα με νορμάλ φόρτιση και η μπαταρίες άντεχαν στην διάρκεια του χρόνου.

Αυτό που παρατηρώ όταν βάζω το κινητό πχ samsung s8 plus σε γρήγορη φόρτιση είναι ότι ζεσταίνεται ποιό πολύ. Το ίδιο και τα προηγούμενα που είχα

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που διαβάζω όλα τα χρόνια σε πολλά φόρουμ , και από ιδία χρήση.

Ότι συσκευές είχα όλα αυτά τα χρόνια τις φορτιζα με νορμάλ φόρτιση και η μπαταρίες άντεχαν στην διάρκεια του χρόνου.

Αυτό που παρατηρώ όταν βάζω το κινητό πχ samsung s8 plus σε γρήγορη φόρτιση είναι ότι ζεσταίνεται ποιό πολύ. Το ίδιο και τα προηγούμενα που είχα

 

Α οκ καταλαβα.

Σύμφωνα παντως με τους κατασκευαστες δεν υπαρχει θεμα με την διαρκεια ζωης-φθορα την μπαταριας.

Για της συνχρονες μπαταριες τουλαχιστον.

Εαν βεβαια σε βολευει το πιο αργο οκ ακολούθησε το.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που διαβάζω όλα τα χρόνια σε πολλά φόρουμ , και από ιδία χρήση.

 

Ότι συσκευές είχα όλα αυτά τα χρόνια τις φορτιζα με νορμάλ φόρτιση και η μπαταρίες άντεχαν στην διάρκεια του χρόνου.

 

Αυτό που παρατηρώ όταν βάζω το κινητό πχ samsung s8 plus σε γρήγορη φόρτιση είναι ότι ζεσταίνεται ποιό πολύ. Το ίδιο και τα προηγούμενα που είχα

Κάθε πότε αλλάζεις κινητό?

Αν το κρατάς πάνω από 5 χρόνια τότε ίσως να επηρεάσει κάπως τη διάρκεια της μπαταρίας αλλά και πάλι δεν είναι σίγουρο.

Ωστόσο το QC.3.0 δε φορτιζει συνέχεια φουλ γκάζια. Ελέγχει και από μόνο του τη φόρτιση

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...