Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίζει Ανδρέα δεν ξέρω που το διάβασα αλλά άμα πας στο επίσημο miui download θα δεις ότι υπάρχουν 4 global stable, Cina,global, global Europe, Russian

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μόνο αν έχουν διαφορετικό model number είναι διαφορετικές συσκευές. Ρίξε μια ματιά τι γράφει. Αύριο θα γράψω το δικό μου να δούμε αν διαφέρουν (τώρα η ώρα είναι δύσκολη να ψάχνω κουτιά :p)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εμένα έχει Model number M1901F7G ενώ δίπλα γράφει όλες τις ευρωπαικές χώρες.

 

Που το googlara λιγο (για ασφάλεια) έχει κανονικά την 800αρα και πωλείται Ευρώπη και International.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εμένα έχει Model number M1901F7G ενώ δίπλα γράφει όλες τις ευρωπαικές χώρες.

 

 

 

Που το googlara λιγο (για ασφάλεια) έχει κανονικά την 800αρα και πωλείται Ευρώπη και International.

Ίδιο model number έχει και το δικό μου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εμένα έχει Model number M1901F7G ενώ δίπλα γράφει όλες τις ευρωπαικές χώρες.

 

 

 

Που το googlara λιγο (για ασφάλεια) έχει κανονικά την 800αρα και πωλείται Ευρώπη και International.

Γιατί, υπάρχει περίπτωση πχ εγώ που το πήρα από media markt οπότε infoquest κανάλι να μην έχει; Το model number που το γράφει; Στο κουτί δεν είδα κάτι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, υπάρχει περίπτωση πχ εγώ που το πήρα από media markt οπότε infoquest κανάλι να μην έχει; Το model number που το γράφει; Στο κουτί δεν είδα κάτι

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να μην εχεις 800αρα απο Infoquest δεν παιζει. Απλα το εγραψα εννοοντας οτι αν τυχον οντως διαφέρουν, συνεχιζει να εχει 800αρα.

Το βλέπεις στο κουτι στο αυτοκολλητο που εχει απο κάτω.

 

Κατα τα άλλα, από οτι λεει ο Βαγγελης, το ίδιο έχουμε. Μου φαινεται περιεργο να διαφερουν οι roms.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι δυνατόν? Ψάχνω κατάστημα στ σκρουτζ για φίλο και δεν το έχει κανένα ετοιμοπαραδοτο

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είναι δυνατόν? Ψάχνω κατάστημα στ σκρουτζ για φίλο και δεν το έχει κανένα ετοιμοπαραδοτο

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Πανε σε ενα μεγαλο κατστημα,μην γραφω ονοματα, που δινουν 50 ευρο επιστροφη να το παρεις.......οσο προλαβαινεις.

Κελεπουρι το κινητακι!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα για ένα φίλο μια gcam βγάζω με night sight αλλά μόλις φτάνει στο τέλος κάνει δι; κοπή. Πρέπει να βάλω κάποια ρύθμιση;;

 

Πήγα στις ρυθμίσεις του κ έβαλα fix night sight κ δουλευει οκ

Edited by tresor_jim

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/file/d/1Ynz6e2ens7jn1lfVfUwym3A7LVPwELYu/view?usp=drivesdk

Αυτή δουλευεει εγγυημένα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε μερικές version της gcam πρέπει να μπεις στο μενού και να βρεις το using sabre και να το βάλεις off.
Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Πανε σε ενα μεγαλο κατστημα,μην γραφω ονοματα, που δινουν 50 ευρο επιστροφη να το παρεις.......οσο προλαβαινεις.

Κελεπουρι το κινητακι!

μπορεις να αναφερεις το μεγαλο καταστημα; εστω σε πμ γιατι δεν το βρισκω και δεν ξερω απο που να αγορασω την συσκευη αμεσα!

Link to comment
Share on other sites

Πανε σε ενα μεγαλο κατστημα,μην γραφω ονοματα, που δινουν 50 ευρο επιστροφη να το παρεις.......οσο προλαβαινεις.

Κελεπουρι το κινητακι!

 

Την δωροεπιταγη λες; Αυτη ειναι μονο για αγορες στο ιδιο καταστημα και οχι επιστροφη. Ξερεις ποσο διαστημα περιθωριο εχεις να την εξαργυρωσεις;

Εκτος αν λες την επιστροφη 20% της eurobank.

 

Κοιταω για την γυναικα που δικαιουτε τιμολογιο και θελω να δω απο που την συμφερει καλυτερα. Μαλλον για την δωροεπιταγη παει αφου με το τιμολογιο το πληρωτεο ποσο βγαινει κατω απο 199 που ειναι ορος της επιστροφης.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Την δωροεπιταγη λες; Αυτη ειναι μονο για αγορες στο ιδιο καταστημα και οχι επιστροφη. Ξερεις ποσο διαστημα περιθωριο εχεις να την εξαργυρωσεις;

Εκτος αν λες την επιστροφη 20% της eurobank.

 

Κοιταω για την γυναικα που δικαιουτε τιμολογιο και θελω να δω απο που την συμφερει καλυτερα. Μαλλον για την δωροεπιταγη παει αφου με το τιμολογιο το πληρωτεο ποσο βγαινει κατω απο 199 που ειναι ορος της επιστροφης.

 

Στο Κώτσο είναι για 1 μήνα η δωροεπιταγή στα media νομίζω είναι η δωροκάρτα για 5χρόνια. Επίσης έχω την εντύπωση ότι τη παίρνεις και στα χωρίς ΦΠΑ τιμολόγια κανονικά αλλά επαληθευσε το.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Στο Κώτσο είναι για 1 μήνα η δωροεπιταγή στα media νομίζω είναι η δωροκάρτα για 5χρόνια. Επίσης έχω την εντύπωση ότι τη παίρνεις και στα χωρίς ΦΠΑ τιμολόγια κανονικά αλλά επαληθευσε το.

Ετσι ειναι,αλλα δυστηχως τελειωσαν.....και στο παπμλικ και στο πλαισιο.

Μεχρι εχθες ηταν.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος πλέον και εγώ του τηλεφώνου.

Εκανα μεταφορά και όλες τις εφαρμογές μου...

 

Αντιμετωπίζω ένα θέμα μόνο με το camscanner...Δεν μου ανοίγει...Μου εμφανίζει μια μπλέ οθόνη και τίποτα..Αλλά δεν μου βγάζει κάποιο μηνυμα λάθους!...Καμία λύση?

Edited by gliout
Link to comment
Share on other sites

Παντως εχει μια απο της καλυτερες καμερες.και οχι μονο για την κατηγορια τιμης που παιζει......οσο για την gcam κενταει.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παντως εχει μια απο της καλυτερες καμερες.και οχι μονο για την κατηγορια τιμης που παιζει......οσο για την gcam κενταει.
Κώστα ποια έκδοση έβαλες;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται για το Note 7 4/64 ας στείλει πμ

 

Βρήκα διαθέσιμο στα 230€ (185,49 με τιμολόγιο) , 2 χρόνια εγγυηση, global version

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκε επίσημα παρουσίαση redmi note 7s στις 20 Μαϊου.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκε επίσημα παρουσίαση redmi note 7s στις 20 Μαϊου.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα έχουν κάνει μαντάρα πλέον εκεί στην xiaomi δεν ξέρουν ούτε αυτοί τη κινητά έχουν βγάλει... :X

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουν κάνει μαντάρα πλέον εκεί στην xiaomi δεν ξέρουν ούτε αυτοί τη κινητά έχουν βγάλει... :X

 

Για νεο μας το λες :p

 

Οσα χρόνια ασχολούμαι, μονιμα 500 εκδόσεις βγάζεις σε κάθε redmi. Βεβαια πλεον το πηγε παραπερα. Παλια s εβγαζε μονο στις σειρες mi και αργοτερα mix. Τώρα βγαζει και στη redmi :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ετσι για το καλο... να βαλω και κανα δειγμα της gcam εδω μεσα (απλό hdr+ με default shutter)

 

32921241457_2e41dfa7a9_z.jpgIMG_20190517_002240 by Andreas L., on Flickr

 

40869742433_e0eb293f34_z.jpgIMG_20190512_223845 by Andreas L., on Flickr

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώθηκε επίσημα παρουσίαση redmi note 7s στις 20 Μαϊου.

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φαντάζομαι θα είναι το pro για τη παγκόσμια αγορά, η τουλάχιστον ένα σαν το pro με πραγματικό 48αρι αισθητήρα. Οπότε καλά κάναμε και περιμέναμε τελικά. Eδω και τα πρώτα δείγματα φωτογραφίας και σε low light

https://www.indiatoday.in/technology/news/story/redmi-note-7s-48mp-camera-samples-show-superb-low-light-detailed-daylight-photos-1527058-2019-05-17

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

με τα πολλά άργησα κι εγώ να κάνω την κίνηση και τώρα μόλις είδα ότι βγάζει ένα παρόμοιο η sam με το Α50

 

μιλάμε πάντα για την έκδοση με τα 128g

 

είναι λίγο πιο ακριβό, αλλά αξίζει λέτε να πάω στην σάμι που έχω παρατήσει εδώ και χρόνια;

 

πιο καθαρό λογισμικό ποια από τις 2 έχει;

 

ή να περιμένω αυτό το 7s που λέτε πιο πάνω;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι θα είναι το pro για τη παγκόσμια αγορά, η τουλάχιστον ένα σαν το pro με πραγματικό 48αρι αισθητήρα. Οπότε καλά κάναμε και περιμέναμε τελικά. Eδω και τα πρώτα δείγματα φωτογραφίας και σε low light

https://www.indiatoday.in/technology/news/story/redmi-note-7s-48mp-camera-samples-show-superb-low-light-detailed-daylight-photos-1527058-2019-05-17

μακαρι να κανει την εκπληξη και να έχει επιπλέον κ ois όπως το motorola one vision το οποιο το γλυκοκοιταζω

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι θα είναι το pro για τη παγκόσμια αγορά, η τουλάχιστον ένα σαν το pro με πραγματικό 48αρι αισθητήρα. Οπότε καλά κάναμε και περιμέναμε τελικά. Eδω και τα πρώτα δείγματα φωτογραφίας και σε low light

https://www.indiatoday.in/technology/news/story/redmi-note-7s-48mp-camera-samples-show-superb-low-light-detailed-daylight-photos-1527058-2019-05-17

 

Αν εχουν παρομοια χρηματα και ειναι οντως το αντιστοιχο του pro, ναι αξιζει να περιμενεις. Αν ομως εχουν διαφορα χρηματων αντίστοιχη με του pro δεν ειμαι σιγουρος οτι αξιζει... οκ τη μερα θα χεις βάσει των reviews πραγματικα μεγαλυτερη αναλυση (νυχτα και τα 2 πεφτουν στα 12 για να χεις 1.6 microns)... αξίζει ομως; Μονο για κροπαρισμα τη μέρα αξίζει αν και με 0.8 microns θα το σκεφτομουν πολυ πριν κροπαρω...

 

Κατα τα αλλα για τη xiaomi μιλαμε. Παντα θα χει στα σκαρια μια επομενη συσκευη... αν περιμενεις συνέχεια την καλυτερη απλά δεν παιρνεις ποτέ συσκευη :lol:. Και ολα αυτα χωρις να ξέρουμε αν θα έχει τον samsung ή sony αισθητηρα. Κατα τα αλλα να πω οτι μια χαρα τα πάει και αυτός με gcam. Σας λεω με σιγουρια οτι με gcam τρωει πολλες ναυαρχιδες ;) . Είναι τετοιο το επίπεδο που χει φτάσει που δυσκολευομαι να πιστεψω οτι θα χει καλυτερα αποτελεσματα ο sony (με gcam).

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...