Jump to content

Redmi Note 7


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

 

Εχω το Honor 8 το οποίο ειναι dual sim - full active. Δηλαδή οταν μιλάω στην γραμμή 1 η γραμμή 2 ειναι ενεργή και δέχομαι και απο εκει κλήσεις και επιλέγω φυσικα και καθε φορα που καλω καποιο αριθμό απο που θα καλέσω.

 

Στο Redmi Note 7 που απ'οσο γνωρίζω δεν ειναι full active dual sim πως ακριβως λειτουργεί το dual sim ;

Γνωρίζει καποιος με καποιο παραδειγμα να μου εξηγησει.

Επειδη εχω και προσωπικο τηλεφωνο και εταιρικο με ενδιαφέρει να μην χανω κλήσεις αλλα παραλλληλα να μην φαινεται οταν μιλάω στην γραμμή 1 απασχολημένη στη γραμμή 2.

 

Ευχαριστώ!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Καλησπέρα παιδιά. Για πείτε καμιά θήκη πλάτης για redmi note 7 που να καλύπτει και τη πλάτη. Κατα προτίμηση να μην γλυστράει απο το χέρι και όχι σκληρή για αποφυγή σημαδιών.

 

Προς το παρόν το χω βολέψει με μια θήκη σιλικόνης οπότε μπορώ να παραγγείλω και από έξω αν χρειαστεί.

 

https://www.banggood.com/Bakeey-Air-Bag-Shockproof-Transparent-Soft-TPU-Back-Cover-Protective-Case-for-Xiaomi-Redmi-Note-7-Note-7-Pro-p-1436540.html?utm_design=41&utm_source=emarsys&utm_medium=Shipoutinform171129&utm_campaign=trigger-emarsys&utm_content=Winna&sc_src=email_2671705&sc_eh=95859cd178d874271&sc_llid=12457467&sc_lid=104858042&sc_uid=XDZAooCMUA&cur_warehouse=CN

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

 

 

Εχω το Honor 8 το οποίο ειναι dual sim - full active. Δηλαδή οταν μιλάω στην γραμμή 1 η γραμμή 2 ειναι ενεργή και δέχομαι και απο εκει κλήσεις και επιλέγω φυσικα και καθε φορα που καλω καποιο αριθμό απο που θα καλέσω.

 

 

 

Στο Redmi Note 7 που απ'οσο γνωρίζω δεν ειναι full active dual sim πως ακριβως λειτουργεί το dual sim ;

 

Γνωρίζει καποιος με καποιο παραδειγμα να μου εξηγησει.

 

Επειδη εχω και προσωπικο τηλεφωνο και εταιρικο με ενδιαφέρει να μην χανω κλήσεις αλλα παραλλληλα να μην φαινεται οταν μιλάω στην γραμμή 1 απασχολημένη στη γραμμή 2.

 

 

 

Ευχαριστώ!

Όταν η συσκευή δεν είναι dual active αυτό σημαίνει ότι αν εσύ πχ μιλάς στη γραμμή ένα, αυτός που σε καλεί στη γραμμή δύο θ ακούει το τηλέφωνο σου είναι απενεργοποιημενο. Και θα σου έρχεται μνμ. Στη γραμμή που μιλάς θα μπορείς να δέχεσαι κανονικά και δεύτερη κλήση

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα υπάρχουν telegram group για την συσκευή μας;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχουν
Μπορείς να ανεβάσεις κάποια λινκ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν εγκαταστήσεις το telegram κάνε αναζήτηση για redmi note 7 και θα σου τα βγάλει.
Link to comment
Share on other sites

Όταν εγκαταστήσεις το telegram κάνε αναζήτηση για redmi note 7 και θα σου τα βγάλει.
ευχαριστώ φίλε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν η συσκευή δεν είναι dual active αυτό σημαίνει ότι αν εσύ πχ μιλάς στη γραμμή ένα, αυτός που σε καλεί στη γραμμή δύο θ ακούει το τηλέφωνο σου είναι απενεργοποιημενο. Και θα σου έρχεται μνμ. Στη γραμμή που μιλάς θα μπορείς να δέχεσαι κανονικά και δεύτερη κλήση

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Καλησπέρα & σε ευχαριστώ για άμεση απάντηση.

Αυτό ισχύει για όλα τα μη dual active ; Και στο pocophone f1 για παράδειγμα ;

Δεν υπάρχει τρόπος να βλέπω σε αναμονή έστω την κλήση απο την 2η γραμμη ;

 

Ευχαριστώ

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα & σε ευχαριστώ για άμεση απάντηση.

Αυτό ισχύει για όλα τα μη dual active ; Και στο pocophone f1 για παράδειγμα ;

Δεν υπάρχει τρόπος να βλέπω σε αναμονή έστω την κλήση απο την 2η γραμμη ;

 

Ευχαριστώ

Δυστυχώς φίλε μου νομίζω δε γίνεται αυτό. Υπάρχει κι η λύση της εκτροπής βέβαια

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλε μου νομίζω δε γίνεται αυτό. Υπάρχει κι η λύση της εκτροπής βέβαια

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις προτάσεις. Θα ρίξω μια ματιά. :)

 

Νομιζω έχει ένα bug με το Picture in Picture και τα gestures. Αν το χεις με πληκτρα και πατήσεις home/ελαχιστοποιηση (πχ οταν εισαι maps με κατευθυνση) τότε εμφανίζει κανονικά το παραθυράκι. Όταν όμως είσαι με gestures και κανεις swipe up τότε δεν εμφανίζει τίποτα (εκτός αν το κρατήσεις παρατεταμένα και εμφανίσει background). Αυτό συνεχίζει να υπάρχει και στην developers? Είμαι με την τελευταία stable.

Link to comment
Share on other sites

Είδα ένα ελληνικό review και πετάει σε μια στιγμή ο τύπος την ατάκα ότι για να εκμεταλλευτείς πλήρως την gcam θέλει ρουτ.Τι εννοούσε ο ποιητής;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είδα ένα ελληνικό review και πετάει σε μια στιγμή ο τύπος την ατάκα ότι για να εκμεταλλευτείς πλήρως την gcam θέλει ρουτ.Τι εννοούσε ο ποιητής;

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

HDR+ enhanced, ZSL, portrait, night sight, front camera κλπ βλέπω να δουλεύουν κανονικά. Τωρα τι εννοεί μόνο αυτός το ξέρει... :p

 

Στο xda πάντως δεν ειδα να λένε κάτι. Εκτός αν εννοεί τα stickers.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το καλύτερο από τα gcam αρχεία σύμφωνα με την εμπειρία σας; Βλέπω τουλάχιστον 4 άτομα να βγάζουν εκδόσεις για το κινητό μας... Και όσοι από εσάς είστε γνώστες από φωτογραφίες θα βοηθούσε αφάνταστα τι ρυθμίσεις έχετε κάνει στο app. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ποια έκδοση είστε; εγώ είμαι στη 10.3.2 συσκευή αγορά από Κωτσόβολο, φίλος μου είπε ότι είναι στη 10.3.5, κάτι έχω διαβάσει τελευταία ότι υπάρχουν 3 stable room cina,global και Europe

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα δικαιωμάτων της εφαρμογής. Αν αλλάξεις την περιοχή* σε Ταϊβάν πχ, ο εντοπισμός λειτουργεί.

 

*Ρυθμίσεις -> πρόσθετες ρυθμίσεις -> περιοχή

 

αν αλλάξεις περιοχή δεν έχεις πρόβλημα σε άλλες εφαρμογές ίσως

ή σε κάτι άλλο?

δεν πειράζει δηλ αν έχεις άλλη χώρα από αυτή που βρίσκεσαι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ποια έκδοση είστε; εγώ είμαι στη 10.3.2 συσκευή αγορά από Κωτσόβολο, φίλος μου είπε ότι είναι στη 10.3.5, κάτι έχω διαβάσει τελευταία ότι υπάρχουν 3 stable room cina,global και Europe

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγώ 10.3.5 είμαι. Χθες το πήρα και μόλις το άνοιξα και έψαξα μετά από μια ώρα την έβγαλε7353707a7c77a4233f0a19b49a68ed7c.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν αλλάξεις περιοχή δεν έχεις πρόβλημα σε άλλες εφαρμογές ίσως

 

ή σε κάτι άλλο?

 

δεν πειράζει δηλ αν έχεις άλλη χώρα από αυτή που βρίσκεσαι?

Ρε αδερφέ με έσωσες και μένα . Μου σπαγε τα νεύρα που δεν άλλαζε περιοχή αυτόματα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι αγορασμένο από media markt έχω την 10.3.2 (PFGEUXM). Τι στα κομμάτια γίνεται, global δεν είναι και οι δύο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι αγορασμένο από media markt έχω την 10.3.2 (PFGEUXM). Τι στα κομμάτια γίνεται, global δεν είναι και οι δύο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε μου αν όντως έχεις αυτή δε νομίζω ότι είναι η Global

http://en.miui.com/getrom.php?r=360&m=yes&app=false

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι αγορασμένο από media markt έχω την 10.3.2 (PFGEUXM). Τι στα κομμάτια γίνεται, global δεν είναι και οι δύο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εσύ έχεις global Europe όπως και όλοι όσοι έχουμε αγοράσει την συσκευή από επίσημο μεταπωλητή της infoquest και μάλιστα είμαστε και πιο μπροστά σε security μίας και έχουμε Απριλίου ενώ οι άλλοι έχουν Μαρτίου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απίστευτο σε κάποιους να μην έχει έρθει ακόμα το update. Το καταστημα αγοράς δεν παίζει ρόλο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απίστευτο σε κάποιους να μην έχει έρθει ακόμα το update. Το καταστημα αγοράς δεν παίζει ρόλο.
Παίζει Ανδρέα δεν ξέρω που το διάβασα αλλά άμα πας στο επίσημο miui download θα δεις ότι υπάρχουν 4 global stable, Cina,global, global Europe, Russian

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...