Jump to content

Smartphone ως 199€ με καλή κάμερα


tseapis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επανέρχομαι! Δεν είχα καταλάβει ότι το προτείνατε σε εμένα αυτό το Asus ZenFone 3 Zoom, ούτε ότι είναι το ίδιο κινητό με το Asus ZenFone Zoom S -και ακόμα δεν είμαι 100% σίγουρη. (Χαζή ερώτηση: το Asus ZenFone 4 64GB είναι το ίδιο ή άλλο τηλέφωνο; Και μήπως και αυτό είναι καλό; Στα 199€ είναι και αυτό, στο public).

Άρα,

ή θα πάρω το Asus ZenFone που λέτε ότι έχει την καλύτερη κάμερα με 199€ ,

ή το Χiaomi mi a2 lite 32 για την πιο οικονομική λύση (από Kaizer που το εμπιστεύομαι και με βολεύει να πάω να το πάρω εγώ για να γλυτώσω τα μεταφορικά) με 151€ ,

ή το Xiaomi Mi A2 64 [πάλι από Kaizer] με 193€ .

Ευχαριστώ πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Το ΜΙ Α2 το έχω,καλή κάμερα δεν λέω,το προτίμησα λόγο Android one,αλλά...Η έκδοση 4/64 βγαίνει με δύο DDR μνήμες Samsung και Micron...Η δεύτερη είναι που ίσως δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα...Εγώ Micron έχω αλλά δεν μπορώ να φέρω άποψη μιας και την συσκευή την εχω 3 μερες...Αν έχει Samsung μνημη το προτείνω, αλλά αν δεν το ενεργοποίησης δεν μπορείς να ξέρεις...Ακόμα διαβάζω διαφορά αρνητικά από κατόχους, αν το είχα ψάξει πιο πολύ Ίσως να μην το επερνα...Δεν λέω ότι είναι κακό,αλλά γνωρίζοντας όλα αυτά Ίσως να μην το επιλέξεις...Αν όμως έχει την Samsung μνημη στο προτείνω μ2 κλειστά μάτια...

Για τα άλλα δύο δεν έχω άποψη...

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι! Δεν είχα καταλάβει ότι το προτείνατε σε εμένα αυτό το Asus ZenFone 3 Zoom, ούτε ότι είναι το ίδιο κινητό με το Asus ZenFone Zoom S -και ακόμα δεν είμαι 100% σίγουρη. (Χαζή ερώτηση: το Asus ZenFone 4 64GB είναι το ίδιο ή άλλο τηλέφωνο; Και μήπως και αυτό είναι καλό; Στα 199€ είναι και αυτό, στο public).

Το zenfone 4 δεν ειναι το ιδιο με το zenfone 3 zoom. Zenfone s και 3 zoom ειναι το ιδιο.Το zenfone 4 δεν εχει την καμερα του zoom, ουτε 5000 mah μπαταρια, ουτε amoled οθονη. Ειναι ποιο καινουργιο αλλα οχι τοσο καλο οσο το zoom. Μην λαμβανεις υπ οψην την αρχικη τιμη που δινει το public.

 

Αυτο ειναι το zoom s που δινει το public

https://www.skroutz.gr/s/10774486/Asus-ZenFone-3-Zoom-ZE553KL-64GB.html

 

Δες τα σχολια χρηστων καθως και βιντεακια στο youtube για τη συσκευη.

Edited by zampas
Link to comment
Share on other sites

Αν θες πολυ καλη καμερα, οθονη amoled και μπαταρια σουπερ παιρνεις το Asus

To mia2 lite εχει πιο συγχρονο design, απογοητευτικη καμερα καλη οθονη και μπαταρια και γυμνο λειτουργικο

Link to comment
Share on other sites

Θα σου έλεγα να κοιτάξεις και το mi 8lite, στο Σκρουτζ βγαίνει κάπου 210. Σήμερα τυχαία το είδα στο κοτσοβολο και ήταν δίπλα στο mi A2. Κοίταξα τις κάμερες και σε όλες τις λήψεις π έκανα ήταν κάπως καλύτερο. ( Σε σελφιε μου άρεσε προσωπικά πολύ καλύτερα)

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αγόρασα το Asus Zenfone Zoom S με 199€ από το Public. Και βλέπουμε...

Θα ενημερώσω για τις εντυπώσεις μου.

Ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις και τις πληφορίες που μου δώσατε!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Αγαπητοί συμφορουμίτες,

 

μετά από τις εξαιρετικές συμβουλές σας πριν ένα χρόνο, επανέρχομαι και φέτος!

Με την καθοδήγησή σας, πέρυσι είχα αγοράσει το Asus Zenfone Zoom S από το Public προς 199€. Συν την εγγύηση του Public 30€. Το κινητό ήταν ό,τι ζητούσα, πολύ καλό (μόνο που είναι βαρύ), με υπέροχη νυχτερινή φωτογραφική μηχανή με τον ευρυγώνιο! Ενδιάμεσα πήρα και από το Gearbest το Asus Zenfone 4 me 110€, επίσης καλό, λίγο χειρότερη κάμερα, πιο ελαφρύ και εύχρηστο, με περισσότερα κολλήματα και κρασαρίσματα. Το φθινόπωρο έσπασα την οθόνη Zoom S και μου την επισκεύασαν στα Public δωρεάν, με την εγγύηση που είχα αγοράσει. Τώρα, ράγισα και πάλι την οθόνη... :rolleyes: και η αντικατάσταση οθόνης ισχύει μόνο για μία φορά.

 

Οπότε ψάχνω πάλι να αγοράσω κινητό... :wacko: Δεν είναι η αγαπημένη μου φάση, αλλά το παλεύω...

 

Ανανεώνω τις επιθυμητές προδιαγραφές μου και ζητώ τη βοήθειά σας:

 

Αναζητώ κινητό, από 120 έως 199€ τελική τιμή και μεταφορικά που θα χρειαστούν, από σκρουτζ ή Κωτσόβολο ή οποιδήποτε ελληνικό μαγαζί θα μου δώσει τιμολόγιο σε όνομα αστικής μη κερδοσκοπικής εταιρείας. Υπάρχει και η δυνατότητα να το παραγγείλω και από Gearbest αν αξίζει η διαφορά τιμής.

 

- Καλή φωτογραφική μηχανή* ακολουθεί επεξήγηση πιο κάτω.

- Το προτιμώ ανθεκτικό, το έχω χωρίς τζαμάκι και θήκη, και έχω παράδοση να το σπάω.

- Προτιμώ Android One αλλά όχι απαραίτητα

- Χρήση: Internet σερφάρισμα, messaging, πλοήγηση GPS με Fitness apps και Google Maps

- Instagram, λήψεις και ποστάρισμα

- Όχι παιχνίδια, ποτέ

- Κλήσεις και κλήσεις μέσω Viber, WhatsApp

- Με το ελάχιστο δυνατό lag και κολλήματα

- Προτιμώ με καλή οθόνη

- Αν γίνεται να είναι βολικό στο (γυναικείο μου) χέρι

- Να κρατάει τουλάχιστον 1 μέρα η μπαταρία του με μέτρια χρήση

- Με ενδιαφέρει η εξτρά εγγύηση όπως του Public για θραύση οθόνης και γενικά ή εύκολη εγγύηση (να το πάω κατευθείαν στο μαγαζί αν χρειαστεί).

 

* Καλή φωτογραφική : δεν με ενδιαφέρει η ανάλυση, μόνο τα πολλά Mp, αλλά να βγάζει καλές ποιοτικά φωτογραφίες, να μην δείχνουν πλαστικές και ψεύτικες, να δείχνει "φυσική" η φωτογραφία. Ιδιαίτερα με ενδιαφέρουν οι καλές νυχτερινές λήψεις χωρίς φλας.

 

Υποθέτω ότι μου κάνει το Mi A3, αλλά δεν βλέπω να υπάρχει διαθεσιμότητα στα μεγάλα μαγαζιά.

To Meizu M8 64GB που το έχο το Public με 149€, λέει τίποτα;

Τι άλλο υπάρχει φέτος;

 

Υπάρχει φέτος καμιά ευκαιρία με προσφορά σε κάποιο παλιό, πρώην ακριβό μοντέλο όπως ήταν πέρυσι το Asus Zenfone Zoom S;

 

Σας ακούω και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι τόσο επιρρεπής στα σπασίματα, γιατί δεν το προστατεύεις με κάποιον τρόπο; :)

Αν τελικά δεν πάρεις το miA3, θα μπορούσες να δεις το Redmi Note 8t(229€) από Public ή το mi8(249€).

Αν δε θέλεις να υπερβείς ούτε κατ'ελάχιστο το budget, redmi note 8 από skroutz αλλά χωρίς extra εγγυηση για την οθόνη.

Πριν από την τελική επιλογή, προτείνω να πας να τσεκάρεις από κοντά για να διαπιστώσεις αν σου ταιριάζει στο μέγεθος και στη φυσικότητα που ψάχνεις στις φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι τόσο επιρρεπής στα σπασίματα, γιατί δεν το προστατεύεις με κάποιον τρόπο; :)

Αν τελικά δεν πάρεις το miA3, θα μπορούσες να δεις το Redmi Note 8t(229€) από Public ή το mi8(249€).

Αν δε θέλεις να υπερβείς ούτε κατ'ελάχιστο το budget, redmi note 8 από skroutz αλλά χωρίς extra εγγυηση για την οθόνη.

Πριν από την τελική επιλογή, προτείνω να πας να τσεκάρεις από κοντά για να διαπιστώσεις αν σου ταιριάζει στο μέγεθος και στη φυσικότητα που ψάχνεις στις φωτογραφίες.

Ευχαριστώ για την απάντηση efkola!

Το κινητό το έχω στην θήκη σιλικόνης. Δεν θέλω να το βάλω σε θήκη σαν βιβλίο, μου φαίνεται δύσχρηστο. Δύο φορές έχω σπάσει οθόνη λόγω πτώσης από μικρό ύψος 30-50cm πάνω σε γωνία και δύο φορές έχω καθίσει επάνω κατά λάθος ενώ είχα το κινητό στην κωλότσεπη. Σε θωρακισμένο κουτί με καουτσούκ προφυλακτήρες θα πρέπει να το βάλω το κινητό...

Θα πάω αύριο να δω κινητά από κοντά και θα τσεκάρω αυτά που μου είπες και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, να είσαι καλά!

Αν δεις τα σκούρα, πάρε ένα CAT και καθάρισες :p

Πήγαινε να τα επεξεργαστείς live και τα ξαναλέμε :)

Link to comment
Share on other sites

Απο Γερμανό η απο e-shop παρε το TCL Plex €199, εκπληκτικη συσκευή σε αυτά τα λεφτά. Δε θα το μετανιώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι τόσο επιρρεπής στα σπασίματα, γιατί δεν το προστατεύεις με κάποιον τρόπο; :)

Αν τελικά δεν πάρεις το miA3, θα μπορούσες να δεις το Redmi Note 8t(229€) από Public ή το mi8(249€).

Αν δε θέλεις να υπερβείς ούτε κατ'ελάχιστο το budget, redmi note 8 από skroutz αλλά χωρίς extra εγγυηση για την οθόνη.

Πριν από την τελική επιλογή, προτείνω να πας να τσεκάρεις από κοντά για να διαπιστώσεις αν σου ταιριάζει στο μέγεθος και στη φυσικότητα που ψάχνεις στις φωτογραφίες.

 

Αντί redmi note 8 θα αντιπροτείνα redmi note 8t λόγω 4g+, nfc και qc φορτιστή. Βεβαια δεν έχει led ειδοποιήσεων αλλά με την οθόνη να ανάβει με διπλό ταπ και οταν το σηκώνεις από το τραπέζι ενδεχομενως να μπορείς να ζησεις χωρίς αυτό.

Link to comment
Share on other sites

To 8t προτείνω και εγώ στην αρχή του post :)

 

Απλά έγραφες από σκρουτζ το σκέτο 8 και το 8t για εγγυηση (public). Αυτό που λεω είναι ότι ακόμα και από σκρουτζ να το πάρεις (οπότε να μην παίζει εγγυηση) πάλι καλύτερα το 8t :) . Έχει διαφορά από το σκέτο 8.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Απλά έγραφες από σκρουτζ το σκέτο 8 και το 8t για εγγυηση (public). Αυτό που λεω είναι ότι ακόμα και από σκρουτζ να το πάρεις (οπότε να μην παίζει εγγυηση) πάλι καλύτερα το 8t :) . Έχει διαφορά από το σκέτο 8.

 

Ρε παιδιά να ρωτήσω... Το 8t έχει nfc το 8 όχι... Το 8 σκέτο έχει χαμηλότερα Sar.... Γρήγορη φόρτιση έχουν κ τα δύο αποτι διάβασα... Το 8 σκέτο είναι δέκα γραμμάρια πιο ελαφρύ κ ελάχιστα πιο μικρό... Θες να μ πεις σε τι είναι καλύτερο το 8t κ εισαι τόσο απόλυτος;;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω... Το 8t έχει nfc το 8 όχι... Το 8 σκέτο έχει χαμηλότερα Sar.... Γρήγορη φόρτιση έχουν κ τα δύο αποτι διάβασα... Το 8 σκέτο είναι δέκα γραμμάρια πιο ελαφρύ κ ελάχιστα πιο μικρό... Θες να μ πεις σε τι είναι καλύτερο το 8t κ εισαι τόσο απόλυτος;;

Μόνο στο ότι έχει NFC. Είναι αρκετά πιο σημαντικό για τις περισσότερους τουλάχιστον. Μέγεθος και βάρος ελάχιστη διαφορά. Δεν θα το καταλάβεις και τόσο. Όσο για τα sar, το όριο είναι τα 2kw. Δεν θα πάθεις και τίποτα αν πάρεις με λίγο περισσότερα. Αμελητέα η διαφορά κι εδώ. Κι εγώ ανάμεσα στα δύο το T θα έπαιρνα. Το NFC το θεωρώ πιο σημαντικό!

Αν δεν σε ενδιαφέρει το NFC πάω πάσο....

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω... Το 8t έχει nfc το 8 όχι... Το 8 σκέτο έχει χαμηλότερα Sar.... Γρήγορη φόρτιση έχουν κ τα δύο αποτι διάβασα... Το 8 σκέτο είναι δέκα γραμμάρια πιο ελαφρύ κ ελάχιστα πιο μικρό... Θες να μ πεις σε τι είναι καλύτερο το 8t κ εισαι τόσο απόλυτος;;

 

Αν και μου το ξεκινάς λίγο σε κόντρα με το είσαι "τόσο απόλυτος" και ενώ με ρωτάς να σου πω σε τι ειναι καλύτερο ενώ τα έχω ηδη γράψει μόλις δύο μήνυματα πιο πάνω από αυτό που έκανες quote, ας τα επαναλάβω :)

 

Το 8 δεν περιεχει στο κουτι qc φορτιστη οπότε θα χρειαστεί να τον αγοράσεις. Επιπλέον δεν έχει ούτε NFC ούτε 4g+ (αν και κάποιοι λενε οτι πιάνουν +, στους περισσότερους δεν ισχύει... σε φίλου τουλάχιστον δεν εχει +).

 

Τώρα αν εσυ θεωρείς οτι με 2mm διαφορά στο μήκος των 161mm καταλαβαίνεις τόσο μεγάλη διαφορά πάω πασό. Για μένα, όπως έχω ήδη γράψει, εκεί που πραγματικά υπερτερεί το απλό 8ρη ειναι το led notfication.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αν και μου το ξεκινάς λίγο σε κόντρα με το είσαι "τόσο απόλυτος" και ενώ με ρωτάς να σου πω σε τι ειναι καλύτερο ενώ τα έχω ηδη γράψει μόλις δύο μήνυματα πιο πάνω από αυτό που έκανες quote, ας τα επαναλάβω :)

 

Το 8 δεν περιεχει στο κουτι qc φορτιστη οπότε θα χρειαστεί να τον αγοράσεις. Επιπλέον δεν έχει ούτε NFC ούτε 4g+ (αν και κάποιοι λενε οτι πιάνουν +, στους περισσότερους δεν ισχύει... σε φίλου τουλάχιστον δεν εχει +).

 

Τώρα αν εσυ θεωρείς οτι με 2mm διαφορά στο μήκος των 161mm καταλαβαίνεις τόσο μεγάλη διαφορά πάω πασό. Για μένα, όπως έχω ήδη γράψει, εκεί που πραγματικά υπερτερεί το απλό 8ρη ειναι το led notfication.

 

 

 

Καμία κόντρα δεν ξεκινάω.... Όχι φίλε μου δεν είναι λόγοι αυτοί να πάει κάποιος με κλειστά μάτια γιαυτό κ περίμενα ότι θα μ γράψεις ότι ξέρεις ότι καλύτερες κάμερες η μπαταρία αλλά. Είναι σε όλα τα ίδια .. Ούτε Φυσικά κ τα 3 χιλιοστά είναι λόγος ούτε τα δέκα γραμμάρια που είναι ελαφρύτερο... ΜΟΝΟ το nfc είναι η διαφορά και στο 8 έχει αρκετά πιο κάτω Sar που για κάποιους είναι κ θα έπρεπε να είναι πιο σημαντικό για την υγεία μας..

Στο ζουμί είναι σχεδόν ακριβώς ίδιες οι συσκευές τα έχει αυτά τα χαζά η xiaomi αν κ τη συμπαθώ..

Για τον γνωστό μου που το έψαχνα θα πάει στο 8t γιατί το βρήκε καλή τιμή στον κωτσοβολο

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καμία κόντρα δεν ξεκινάω.... Όχι φίλε μου δεν είναι λόγοι αυτοί να πάει κάποιος με κλειστά μάτια γιαυτό κ περίμενα ότι θα μ γράψεις ότι ξέρεις ότι καλύτερες κάμερες η μπαταρία αλλά. Είναι σε όλα τα ίδια .. Ούτε Φυσικά κ τα 3 χιλιοστά είναι λόγος ούτε τα δέκα γραμμάρια που είναι ελαφρύτερο... ΜΟΝΟ το nfc είναι η διαφορά και στο 8 έχει αρκετά πιο κάτω Sar που για κάποιους είναι κ θα έπρεπε να είναι πιο σημαντικό για την υγεία μας..

Στο ζουμί είναι σχεδόν ακριβώς ίδιες οι συσκευές τα έχει αυτά τα χαζά η xiaomi αν κ τη συμπαθώ..

Για τον γνωστό μου που το έψαχνα θα πάει στο 8t γιατί το βρήκε καλή τιμή στον κωτσοβολο

 

Τη πρόταση "κλειστα μάτια" δεν την έγραψα ποτε. Πόσο μάλλον όταν επισημαίνω ότι το 8t υστερεί στο γεγονός ότι δεν έχει led . Οπότε είτε με μπερδεύεις με κάποιον άλλον είτε δεν διάβασες τι έγραψα ;) . Κατά τα άλλα, πέραν του NFC (που ευτυχώς συμφωνούμε), αν για σένα ο qc φορτιστής και 4g+ είναι τίποτα, πάω πάσο :)

 

Όπως και να χει τους λόγους που το προτείνω τους είχα ήδη γράψει. Μεγάλα παιδιά ειμαστε. Ο καθένας ας κινηθεί με τα δικά του κριτήρια. Αν για παράδειγμα ο φίλος που ρώταγε εβαζε περιορισμό το sar ενδεχομένως να πρότεινα άλλη συσκευή (θα κοίταγα πρώτα τα νούμερα και αναλόγως...)

 

=================================

Υ.Γ. Για την ιστορία, στο head (EU) είναι ιδια. Η μεγάλη διαφορά ειναι στο body (EU). Αν και με προβληματίζει το αν ειναι σωστά τα νούμερα δεδομένου οτι σε USA έχει πάλι παρόμοιο body.

 

Πως γίνεται να έχουν παρόμοια νούμερα οι δυο συσκευες σε head (USA) και body (USA) και να διαφέρουν τόσο πολύ στο body (EU) ενώ έχουν ίδιο head (EU) ? Μήπως δεν ειναι και τόσο αξιόπιστα τα νούμερα; Απλά το αναφέρω για όποιον δίνει τόση σημασία στο sar του BODY αφού HEAD ειναι παρόμοια (και μάλιστα σε USA το head του RN8 σκέτο ειναι λιγο πάνω από του RN8t).

 

https://www.devicespecifications.com/en/model-sar/9823525f

https://www.devicespecifications.com/en/model-sar/342f51e4

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Απο Γερμανό η απο e-shop παρε το TCL Plex €199, εκπληκτικη συσκευή σε αυτά τα λεφτά. Δε θα το μετανιώσεις.

Αντί redmi note 8 θα αντιπροτείνα redmi note 8t λόγω 4g+, nfc και qc φορτιστή. Βεβαια δεν έχει led ειδοποιήσεων αλλά με την οθόνη να ανάβει με διπλό ταπ και οταν το σηκώνεις από το τραπέζι ενδεχομενως να μπορείς να ζησεις χωρίς αυτό.

To 8t προτείνω και εγώ στην αρχή του post :)

Αγαπητοί,

πήγα στο public στις 23/2 για να τα δω επί τόπου και διάλεξα το 8t (αν και δεν μπορω να πω ότι με ενθουσίασε η φωτογραφική μηχανή του) αλλά δυστυχώς δεν αγόρασα τίποτα γιατί δεν μου έκοβαν τιμολόγιο χωρίς να είναι εκεί ο νόμιμος εκπρόσωπος τη εταιρείας.

Οπότε, τώρα ξαναβρίσκω χρόνο να ασχοληθώ λίγο: 4G+, NFC, qc, ευπρόσδεκτα μεν, αλλά με ενδιαφέρει περισσότερο η φωτογραφική μηχανή.

Πέρυσι, μου είχε γράψει κάποιο μέλος ένα λινκ από ένα σάιτ που είχε φωτογραφίες, που τις ανέβαζαν χρήστες, με δείγματα φωτογραφιών σε υψηλή ανάλυση, για σύγκριση. Μήπως ξέρετε κάποιο σάιτ να μπω να δω δείγματα από κάμερες διάφορων κινητών;

 

CaptainChris Θα πάω στο Γερμανο να δω αυτό το TCL, μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον! Μόνοπου δεν βλέπω να μπορώ να βρω θήκη σιλικόνης για αυτό.

Θα επανέλθω!

Link to comment
Share on other sites

Λογικο να μη σου κοψουν τιμολογιο. Αν θες να φανεις τυχερος δοκιμασε και στα υπολοιπα καταστηματα ηλεκτρικων(πλαισιο,γερμανος,κωτσοβολος κλπ).

Note 8 και note 8T δυστυχως ή ευτυχως ειναι μονοδρομος σε αυτα τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

Το Plex έχει θήκη σιλικόνης μέσα στην συσκευασία και πολύ καλή μάλιστα και τζαμακι
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...