Jump to content

Χώρος για δεξίωση γάμου


yakinthi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και το "νουβελ" εχει χωρο για δεξιωσεις"

Πού ακριβώς βρίσκετε αυτό;

Δεν είμαστε απο Ωραιόκαστρο

Τροποποίηση: Άστο το ξέρει η νύφη, ακριβό είναι λέει.

...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 58
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

yakinthi να ζήσετε και σύντομα με ένα :baby: :D

 

Επειδή με ενδιαφέρει λόγω δουλειάς μπορείς να μου πεις τι περιείχε η τιμή των 40€ ανά άτομο;Και επίσης σε περίπτωση κακοκαιρίας τι προέβλεπε το συμβόλαιο;

Link to comment
Share on other sites

Πού ακριβώς βρίσκετε αυτό;

Δεν είμαστε απο Ωραιόκαστρο

Τροποποίηση: Άστο το ξέρει η νύφη, ακριβό είναι λέει.

αν θες να σε φερω σ'επαφη,εχω εναν πολυ φιλο εκει μεσα...μπορει να γινει λιγο φτηνοτερο.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

αν θες να σε φερω σ'επαφη,εχω εναν πολυ φιλο εκει μεσα...μπορει να γινει λιγο φτηνοτερο.

Είναι νωρίς ακόμα, θα σε έχω στα υπόψιν πάντως, ευχαριστώ.

...
Link to comment
Share on other sites

yakinthi να ζήσετε και σύντομα με ένα :baby: :D

 

Επειδή με ενδιαφέρει λόγω δουλειάς μπορείς να μου πεις τι περιείχε η τιμή των 40 ανά άτομο;Και επίσης σε περίπτωση κακοκαιρίας τι προέβλεπε το συμβόλαιο;

 

Βασίλη, καταρχάς ευχαριστώ για τις ευχές. Κατά δεύτερον, συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση. Δεν μπορώ να μπαίνω κάθε μέρα και σήμερα είδα το μην σου.

Λοιπόν, καταρχάς είχαμε μπουφέ. Δεν θυμάμαι τώρα ακριβώς να σου πω τα φαγητά -ήταν πολλά-, πάντως σε γενικές γραμμές: 4 διαφορετικές σαλάτες, bbq με 4 διαφορετικά είδη, καθρέφτες με τυριά, 6 αν θυμάμαι καλά ορεκτικά (στυλ φλογέρες, spring rolls κτλ), κυρίως φαγητό μοσχάρι με μανιτάρια, μπουφέ με φρούτα και γλυκά καθώς και όλα τα αναψυκτικά-ποτά απεριόριστη κατανάλωση.

Όσο για το ενδεχόμενο τυχούσας κακοκαιρίας, το μαγαζί έχει και εσωτερικό χώρο - που το λειτουργεί το χειμώνα σαν εστιατόριο - στον οποίο γίνεται η δεξίωση.

Γιατί το ενδιαφέρον, άν επιτρέπεται?

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Γιατί το ενδιαφέρον, άν επιτρέπεται?

 

Λόγω δουλειάς και μόνο.Σου έχω στείλει pm για κάποιες παραπάνω απορίες :)

Link to comment
Share on other sites

απο ολους τους γαμους που εχω παει μου εχουν μεινει 3

ο ενας του ξαδερφου μου στο κτημα Μπραιμνιωτη στη βαρη κοντα στη σχολη ευελπιδων απο οτι εμαθα του πηγε γυρω στα 35 - 40 ευρω το ατομο,

ειχε ενα μικο πετρινο εκκλησακι και τα παιδια ηθελαν δικο τους παπα τον οποιο και εφεραν,πισινα,καταπρασινο,dj και πολυ καλο μπουφε!!

 

 

ο δευτερος σε εναν αμπελωνα στο Κορωπι δεν θυμαμαι το ονομα,καλα ηταν οχι ομως οπως στο κτημα.

 

και ο τριτος και καλυτερος στο κτημα Νασιουτζικ οπυ εμαθα οτι ξεκιναει απο 70-80€ το ατομο.

 

αντε και στα δικα μου

 

 

Του Μπραιμνιωτη το κτήμα είναι φανταστικό, ειδικά ο καινούργιος του χώρος (Μεσόγειος λέγεται). Πήγα το Σάββατο σε ένα γάμο και ήταν πραγματκά υπέροχο. (Όποιος θέλει έχω και φωτό)

Για τα βόρεια προάστια, πολύ καλό είναι το κτήμα Κοκοτού στην Σταμάτα.

...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Να ζήσετε και καλούς απογόνους yakinthi

 

Για Θεσαλονίκη-Βόρειο Ελλάδα κάποιο μέρος;

Έχω να παντρέψω δυο φίλους.

Ο γάμος θα γίνει σε παρεκκλήσι στο Ωραιόκαστρο.

 

Φίλε, κοίτα ΕΔΩ έχει και κτήματα και αίθουσες και ότι θες. Γνωρίζω μια πολύ καλή λύση με πολύ καλή τιμή, αλλά δεν ξέρω εάν σας ενδιαφέρει αίθουσα δεξιώσεων.

Don't criticize... what you can't understand...!
Link to comment
Share on other sites

Katarxhn h wra h kalh se aytoys poy 8a pantreytoyn.Enas kalos tropos gia na mhn trexete ka iden ftanete,meta thn ekklhsia eiani na kleisete enan epaggelmatia Dj o opoios na exei etairia kai na mhn kanei thn sygkekrimenh doyleia ws parergo,paradeigmata gamwn poy katastrafhkan apo dj yparxoyn apoira kai o logos einai oti polla zeygaria epilegoyn meta thn ekklhsia ton xwro xwris na ypologizoyn oti oi mnhmes poy 8a mhnoyn gia mia zwh einai apo ton fotografo kai apo ton Dj.Episkey8eite to etairiko site http://www.djcreations.gr kai opoiesdhpote aporeies mporoyn na sas lh80yn zhtwntas apo thn etairia thn lush toy symboyloy ekdhlwsewn h opoia parexetai dwrean apo thn stigmh poy to zeygari 8a epileksei thn etairia http://www.djcreations.gr
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
  • 6 months later...
Και παραπάνω θα έλεγα, εγώ είχα ρωτήσει στο Νασιουτσικ πριν 3 περιπου χρόνια ( όχι για μένα...) και ήταν στα 80-90 €/ άτομο τότε... οπότε το αφήνεις. Θα μαθω περισοοτερα για αλλού και επανερχόμαστε... καλο ψάξιμο και με το καλο΄!

H μουσική μιμείται τον αόρατο χαρακτήρα της ψυχής...

Σωκράτης-απομνημονεύματα του Ξενοφώντος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν υπάρχει παρόμοιο θέμα, με μια γρήγορη αναζήτηση που έκανα δεν βρήκα κάτι..

Αν και ο γάμος μου αργεί ακόμα (τουχρόνου τον Ιούνιο), ψάχνω σιγά σιγά από τώρα μέρος για την δεξίωση του γάμου στα Ανατολικά προάστεια (Ραφήνα, Μάκρη, Μάτι, Μαραθώνα άντε μέχρι Βραώνα το χειρότερο..). Δεν θέλω ταβέρνα, σκεύτομαι ή για κτήμα ή ξενοδοχείο.

Ξέρετε καθόλου τί παίζει? Έχετε πάει ή έχετε κάνει τον γάμο σας κάπου προς τα εκει? Από χρήματα??

Ευχαριστώ τα μέγιστα εκ των προτέρων!! :D

EPIDI MENO STIN ANATOLIKI ATTIKI THA SOU PO: TO KALITERO POU IPARHI INE TO DIMOTIKO KOLIMVITIRIO RAFINAS KAI APO APOPSI TIMIS KE APO APOPSI HOROU. THA EKPLAGIS APO TON HORO! EHO PAI SE GAMO KE TO SINISTO SE OPION MOU PI OTI ENDIAFERETE!

:X
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Επειδη σιγα, σιγα, σιγα........:rotfl: θα ανεβω και εγω τα σκαλια της εκκλησιας, σε ξενοδοχειο η σε club, εχει παει κανεις για δεξιωση? Σκεφτομαι το moorings και τον Αστερα. Γνωριζει κανενας τιμες, και αν τελικα ειναι καλυτερα απο ενα κτημα, επειδη δε τα πολυσυμπαθω?(τα κτηματα).
Link to comment
Share on other sites

σιγα σιγα=του χρονου?τι γλεντι να κανεις στο μοορινγκ?εξαρταται τι θες,κλαρινα,νησιωτικα κτλ ή θα το παιξεις κυριλα chill out κ μετα θα τους διωξεις αντε στην καλυτερη μετα να παιξει κ disco?:P

 

κ αν θελετε κανα αυτοκ. για την εκκλησια mercedes,cabrio,jeep πμ με

Link to comment
Share on other sites

σιγα σιγα=του χρονου?τι γλεντι να κανεις στο μοορινγκ?εξαρταται τι θες,κλαρινα,νησιωτικα κτλ ή θα το παιξεις κυριλα chill out κ μετα θα τους διωξεις αντε στην καλυτερη μετα να παιξει κ disco?:P

 

κ αν θελετε κανα αυτοκ. για την εκκλησια mercedes,cabrio,jeep πμ με

Μαιο:) Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν θελω κλαρινα:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. πρόκειται να παντρευτώ το καλοκαίρι και είμαι σε αναζήτηση χώρου για τη δεξίωση. Μένω Χολαργό και θέλω να βρω κάτι σχετικά κοντά. Μέσα από το internet βρήκα ένα που το λένε "Αμαδρυάδες" στο Πικέρμι. Μήπως το έχει ακούσει κανείς να μου πει τη γνώμη του για το φαγητό του και για το αν έχουν πρόβλημα με τη μουσική. Ευχαριστώ! :)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μετα απο πολυ κοπο και τρεξιμο, τελικα καταφερα μολις εχθες να κλεισω την εκκλησια την ημερομηνια και ωρα που ηθελα. Και εγω νομιζα ρε παιδια, οτι το δυσκολο ειναι να κλεισεις το χωρο για τη δεξιωση:lol: Εχει κανενας γνωμες για τους παρακατω χωρους?

1. Golf (Δε βλεπει θαλασσα:()

2. Moorings

3. Island (Δε με τρελαίνει, γιατι ολοι εκει θελουν να πανε;))

4. Cape Sounio (Η δεξιωση μου ειπαν οτι γινεται κατω στη παραλια) αλλα η διαβαση για να περασεις ειναι υπερβολικα χαμηλη. Οι ψηλοι, πρεπει να σκυβουν

Link to comment
Share on other sites

Στο Golf (στην Γλυφάδα φαντάζομαι εννοείς?) είχα πάει πριν πολλά χρόνια. Δεν ήταν καλοκαίρι, έτσι η δεξίωση έγινε σε κλειστό χώρο. Δεν μπορώ να σου πω ότι ενθουσιάστηκα...

Για τα υπόλοιπα που ρωτάς, δεν ξέρω, δεν έχω πάει.

Σε ποια περιοχή θα γίνει ο γάμος? Και που θες να γίνει η δεξίωση (εννοώ μέρος)?

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Στο Golf (στην Γλυφάδα φαντάζομαι εννοείς?) είχα πάει πριν πολλά χρόνια. Δεν ήταν καλοκαίρι, έτσι η δεξίωση έγινε σε κλειστό χώρο. Δεν μπορώ να σου πω ότι ενθουσιάστηκα...

Για τα υπόλοιπα που ρωτάς, δεν ξέρω, δεν έχω πάει.

Σε ποια περιοχή θα γίνει ο γάμος? Και που θες να γίνει η δεξίωση (εννοώ μέρος)?

 

Στο εκκλησακι στο Golf στον Αγιο Δημητριο. Τα μερη που εχουμε σκεφτει για δεξιωση ειναι αυτα που εχω γραψει παραπανω. Στο Golf τι δε σου αρεσε? Το service, το φαγητο, ο χωρος? Εμεις σκεφτομαστε να το κανουμε εξω αφου ο γαμος ειναι 5 Σεπτεμβριου.

Link to comment
Share on other sites

Απλά, επειδή στο μυαλό μου το Golf το έχω σαν υπερ-πολυτελείας μέρος, δεν ενθουσιάστηκα. Μην με ρωτάς για λεπτομέρειες του τύπου φαι-μουσική-service, ομολογώ δεν θυμάμαι. Απλά δεν ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες μου. Ίσως σε εξωτερικό χώρο να είναι καλύτερα.

Δυστυχώς από εκείνα τα μέρη, δεν ξέρω καθόλου να σου προτείνω.. Πάντως το Island, που το είχα δει στην τηλεόραση, μου άρεσε πολύ..

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Απλά, επειδή στο μυαλό μου το Golf το έχω σαν υπερ-πολυτελείας μέρος, δεν ενθουσιάστηκα. Μην με ρωτάς για λεπτομέρειες του τύπου φαι-μουσική-service, ομολογώ δεν θυμάμαι. Απλά δεν ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες μου. Ίσως σε εξωτερικό χώρο να είναι καλύτερα.

Δυστυχώς από εκείνα τα μέρη, δεν ξέρω καθόλου να σου προτείνω.. Πάντως το Island, που το είχα δει στην τηλεόραση, μου άρεσε πολύ..

Μερικες φορες απλα τυχαινει. Παντως κλινουμε περισσοτερο στο Golf και στο moorings. Oi τιμες sto island εχουν ξεφυγει υπερβολικα και προσωπικα δε μου αρεσει να κανω τη δεξιωση καπου που πηγαινω συνεχεια για φαγητο/ποτο

Link to comment
Share on other sites

ειχα παει στο σε ενα γαμο στο γκολφ ενος γνωστου μοτ το καλοκαιρι που μας περασε...αρκετα καλο μπορω να πω ενω και το φαι τρωγοταν...αν παντρευεσαι καλοκαιρι μπορεις να συνδυασεις την εκκλησσια του αι-γιωργη(??) στο καβουρι και για δεξιωση μετα ειτε στα αστερια η στο island,..?;)
Link to comment
Share on other sites

ειχα παει στο σε ενα γαμο στο γκολφ ενος γνωστου μοτ το καλοκαιρι που μας περασε...αρκετα καλο μπορω να πω ενω και το φαι τρωγοταν...αν παντρευεσαι καλοκαιρι μπορεις να συνδυασεις την εκκλησσια του αι-γιωργη(??) στο καβουρι και για δεξιωση μετα ειτε στα αστερια η στο island,..?;)

3 ωρες στο κρυο περιμενα τη περασμενη ενδομαδα επειδη αλλα 20 ζευγαρια ειχαν την ιδια ιδεα με εμενα!!! :blink:Αποτελεσμα? Μεχρι Νοεμβριο μονο καθημερινη αν ηθελα στις 9 το βραδυ στον Α. Γιωργη

Για αυτο επελεξα του Golf γιατι δε θελω μεγαλη εκκλησια (Αγ. Κωνσταντινος, Αγ. Νικολαος)

Στα αστερια που εννοεις? Το balux? Το κακο ειναι οτι δεν εχεις αποκλειστικοτητα. Δε μπορεις να κλεισεις ολοκληρο μαγαζι για 200 ατομα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...