Jump to content

LineageOS για Huwai Honor 7A?


blackjack21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολη την τρελοπαρέα.Καταρχην εχω ενα κινητο Huwai Honor 7A και θα ηθελα να αλλαξω operation system και να φυγω απο το Android και το κατασκοπευτικο google και ολων των υπηρεσιων του.

 

Θα ηθελα να βαλω το LineageOS που σεβεται την ιδιωτικοτητα.Το θεμα ειναι οτι στο επισημο site του LineogOS δεν φαινεται να υποστηριζει την συσκευη μου αλλα σε καποια αλλα forum εχω βρει την ανεπισημη εφαρμογη που υποστηριζει την συσκευη μου.

 

Το θεμα ειναι οτι επειδη ειμαι ασχετος δεν ξερω τον τροπο που πρεπει να ακολουθησω για ολη αυτην την διαδικασια.Δηλαδη σχετικα με το root και ολη αυτην την διαδικασια.Δεν ξερω σαν αρχαριος απο που να ξεκινησω.

Edited by blackjack21
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Καλησπερα σε ολη την τρελοπαρέα.Καταρχην εχω ενα κινητο Huwai Honor 7A και θα ηθελα να αλλαξω operation system και να φυγω απο το Android και το κατασκοπευτικο google και ολων των υπηρεσιων του.

 

Θα ηθελα να βαλω το LineageOS που σεβεται την ιδιωτικοτητα.Το θεμα ειναι οτι στο επισημο site του LineogOS δεν φαινεται να υποστηριζει την συσκευη μου αλλα σε καποια αλλα forum εχω βρει την ανεπισημη εφαρμογη που υποστηριζει την συσκευη μου.

 

Το θεμα ειναι οτι επειδη ειμαι ασχετος δεν ξερω τον τροπο που πρεπει να ακολουθησω για ολη αυτην την διαδικασια.Δηλαδη σχετικα με το root και ολη αυτην την διαδικασια.Δεν ξερω σαν αρχαριος απο που να ξεκινησω.

 

Αργησα να σε απαντησω καθως τωρα επεσε στην αντιληψη μου.

το να αλλαξεις λογισμικο σε ενα τηλεφωνο δεν ειναι ευκολη υποθεση και δεν χρειαζεται ρουτ.Δεν κατεβαζεις μια εφαρμογη και το αλλαζεις αρδην.

Πρεπει να μπεις στο recovery και απο εκει να εγκαταστησεις ενα αρχειο ΖΙΡ το οποιο θα κανει αυτην την αλλαγη, αν και μονο αν υπαρχει το λογισμικο στην συσκευη σου. Αλλιως να το κανεις μονος σου ειναι πολυ χρονοβορα διαδικασια, καθως πρεπει να βρεις ολα τα χαρακτηριστικα του επεξεργαστη για να μπορεσεις να φτιαξεις μια παραπλησια Rom.

Το Lineage Που αναφερες ειναι εν μερη καλο και ελαφρυ, και Android αλλα και παλι αν εγκαταστησεις το καταστημα του γουγκλη παλι θα εχεις την ιδια "παρακολουθηση"

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα σε ολη την τρελοπαρέα.Καταρχην εχω ενα κινητο Huwai Honor 7A και θα ηθελα να αλλαξω operation system και να φυγω απο το Android και το κατασκοπευτικο google και ολων των υπηρεσιων του.

 

Καταρχάς δεν υπάρχει LineageOS ROM για τη συσκευή σου. Δεύτερον, και lineageOS να έβαζες, δε γλυτώνεις από το Android με ότι αυτό συνεπάγεται; Play Store δε θα χρησιμοποιείς; Αν δεν σου αρέσει ή δεν εμπιστεύεσαι το Android, το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις συσκευή χωρίς Android. Αλλά σε όποια πλατφόρμα και να πας θα υπάρχει η ίδια παρακολούθηση. Συνεπώς οι επιλογές σου είναι δύο... ή αποδέχεσαι τη κατάσταση ή επιστρέφεις μία δεκαετία πίσω και συγκεκριμένα στα dump phones.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο μου γραφει προιων serranoltexx και ειναι της lineage os πως μπορω να το βγαλω ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια το κινητο μου γραφει προιων serranoltexx και ειναι της lineage os πως μπορω να το βγαλω ευχαριστω

 

Απευθύνσου στο θέμα της συσκευής σου Galaxy S4 Mini.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...